Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


hella78 # 2011.11.12. 21:00

Icike42

:)))

Picit irigyellek, Neked van gyerkőcöd, sajna nekem a betegségeim miatt nem szabad vállalnom.
Na, mindegy,hagyjuk.Nem akarom,h. bárki is szánjon emiatt,aki megteszi,nem állok vele többé szóba.

Na, épp az egyik mai írásodon nevetek,de már csak kínomban.

Te korábban 67%-os voltán, aztán a 2008-as változások után átírták ezt 54%-ra. Nekem az a bajom ezzel a rendszerrel,h. gondolom a betegséged nem javult,mert akkor nem lennél olyan régóta leszázalékolva.
Szóval akkor hogy kaphattál legközelebb csak 50%-ot?
Milyen rendszer ez? Az állapot nem javulása és nem romlása egyenlő az állapot változatlan maradásával.
Akkor miért csinálják ezt az emberekkel????
Attól,h valaki nem lett betegebb, még beteg maradt,nem????
Dehogynem!
Szerintem megéreztem én az elmúlt években,hogy nem kell elmenni szavazni a választásokon!
Csak a legelsőn voltam, 19 évesen. Egy se váltotta az ígéretét.

icike42

Te is fiatal vagy még a betegségekhez!! :((((((((
Sajnálom.

Füles dr. # 2011.11.12. 21:11

Kedves Sorstársaink!

A "Hangvezetők" hallássérült aktivista személyekből álló, szervezetként nem bejegyzett csapat. A napokban fogtunk össze szép célok elérése érdekében. Ezekről és a formálódó közösségről betekintést kaphattok az alakuló honlapjainkon keresztül (www.hallasserultek.hu ill. Facebookon is elérhetőek vagyunk). 2011.11.11-én elmentünk a Párbeszéd konferenciára és meghallgattuk Államtitkár Úr tájékoztatását. A mi célunk az volt, hogy Államtitkár Úr kezébe átadhassuk a terveinket tartalmazó levelet és támogatását kérjük. Mi nem szeretnénk politizálni. Civil, gazdasági, infokommunikációs, stb. vonalon szeretnénk a helyzetünket, életminőségünket, mi hallássérültek a sorstársainkkal közösen javítani. Tudjuk, a rokkantnyugdíj-rendszer tervezett átalakítása rengeteg vélt és valós érdeksérelemmel járhat. Ránk nézve is, akik a "Hangvezetők" kezdeti és reményeink szerint egyre erősödő, sokasodó és jó közösségét alkotják. Államtitkár Úr tájékoztatója meghallgatása során eltökélt szándékot érezhettünk a Kormány részéről az átalakítás iránt és arra, hogy megfelelő módon kezelik, viszik végbe. Mi ebben bízunk. Abban, hogy nem lesz az "elefánt a porcelánboltban" esete.a rokkantnyugdíj és rehabilitációs járadék reform. A mi célunk ezzel kapcsolatosan a megváltozott helyzetre felkészítése, segítése, megoldás keresése és adása a hallássérült sorstársaink számára, de más fogyatékossági csoportba tartozók részére is, ha velünk szeretnének együttműködni. Olyan területen is, mint például a minőségi munkahelyek létrehozása. Közösségen belül egymás segítése. Bízunk a Kormány részéről terveink támogatásában, a konstruktív együttműködésben. Bárkit szívesen fogadunk és örömmel látjuk a csapatunkba, mert minden fogyatékos sorstársra szükségünk van világnézetre, hitvallásra, stb. való tekintet nélkül. Mi elfogadjuk a sorstársaink sokszínű egyéniségét, a közös sorsunk az, mi bennünket összeköt és a terveink, céljaink megvalósítása és annak módja. Mi nem akarunk felesleges energiákat belefektetni hosszadalmas politikai és egyéb vitákba. Konkrét célokat fogalmaztunk és fogalmazunk meg a jövőben is és annak elérése a tervünk. Ez viszi előre a közösségünket a boldogulás felé.

Tisztelettel és Sorstársi Barátsággal:

dr. Hendrik István, a "Hangvezetők" csapat nevében

2011.11.12.

ókút # 2011.11.12. 21:15

egyébként igen,akik -bocsánat mindenkitől-akik pl.
Erdélyből települtek át,seperc alatt jutottak munkához,lakáshoz ne értsétek félre,csak azt hiszem
minden amit nem kaptak meg akik rászorulnak,és itt születtek,itt adóztak az füstbe megy,mert vagy meghirdetve vagy anélkül,de azokat támogatja minden
kormány akik áttelepültek! még egyszer bocs mindenkitől,akinek nem inge nem veszi magára!

TamasHungarian # 2011.11.12. 21:15

hella78! ez elég horror ... és akkor betegen mégse meet soha orvoshoz vagy mi? az eszem megáll tényleg

hella78 # 2011.11.12. 21:17

skorpió13!

Ő is kapott taj-kártyát anno.
Volt is neki,de megvonták tőle,amikor kikerült a rokkant-rendszerből. 50%-ra leminősítették. Ezt maga a lány állította valamelyik fórumon, kb. 1 éve történt vele.
Hogy 100%ban valós-e azt nem tudom garantálni,mert én is csak a történetét olvastam, a jogász,akit kérdezett a lehetséges teendőkről, jogorvoslatokról, csak csóválta a fejét. Mert pont az ilyen esetek nincsenek jogilag bekategórizálva, hiszen az ilyen emberek (mint pl. Rumcájsz vagy én) nagyon kevesek vagyunk, szerintem még 200-an se. Pár ember. Mármint azok,akik betegként születtek és rögtön le lettek százalékolva 18 évesen, és akkor csak 67%-ot kaptunk. A legtöbb veleszületett és súlyos beteg a II-es csoportba lett sorolva, valamiért mi mégsem... :( Pedig,mint látható , ki se látszok az orvosokból. Már az felüdülés,ha 1 héten nem kell mennem sehová. Ennek ellenére mégsem merek beadni papírt állapotrosszabodásra (az orvosaim pedig bíztatnak), mert látom a sok igazságtalanságot és félek,h. még ezt is elvennék,mert képesek rá. Látom a sok beteg embernél, itt a fórumon.

ókút # 2011.11.12. 21:17

tán csak nem a fortélyos félelem igazgat bennünket?

hella78 # 2011.11.12. 21:26

icike42!

Sajnos Mi nem lehettünk fiatalok!!!

:(((((((((((

skorpió13 # 2011.11.12. 21:28

ókut!icike42!én is tudok hasonló esetekről.Csak nekünk rokonok jöttek.

skorpió13 # 2011.11.12. 21:33

hella78!50% ra is járt taj kártya,hisz én is voltam (50%-os.Sőt a jelenlegi 40% nak is jár.Az egyenértékü az uj rendszer szerint a régi 50%-al.

hella78 # 2011.11.12. 21:37

skorpió13!

Akkor mást nem tudok, hazudott!
De tényleg!

skorpió13 # 2011.11.12. 21:38

icike42!Én is 67% helyett kaptam 54%-ot 2008ban.

skorpió13 # 2011.11.12. 21:54

nekem azt irták a határozatomra,hogy Felülvizsgálat csak állapot rosszabbodás esetén szükséges.Az nem tudom véglegesnek számit e.Akkor voltam 54éves.Azóta rosszabbodott az állapotom,dec.agymütétem volt.szétdurrant egy agyi erem.De nem kértem állapot rosszabbodást,mert akkor még szósem volt róla,hogy veszélybe lesz a nyugdijam.

skorpió13 # 2011.11.12. 21:56

fém klippel zárták el az agyi eremet,10napig életveszélyes állapotban voltam.Emellett egy kimozdult idén cserélt pecmékerem van.

hella78 # 2011.11.12. 21:58

Nekem ugyanez van a papíromon. Nálam van is állapot rosszabodás, megjelent más betegség,de nem merek fellebbezni,mert sokkaltöbb pénzt se kapnék,meg ismerve a mai gyalázatos rendszert, inkább gyógyulttá minősítenének.

doli # 2011.11.12. 22:00

ÜDV: kellet volna kérni nem szabad hagyni,

hella78 # 2011.11.12. 22:32

Skorpió13!

Nem azt akartam írni,h. nálam van IS állapot rosszábbodás, hanem azt ,hogy nálam IS van.
Véletlenül elírtam. Bocsi,remélem nem értetted félre.

skorpió13 # 2011.11.12. 22:36

hella,semmi gond.Én apróságokon nem izgatom magam.

hella78 # 2011.11.12. 22:40

icike42!

Bevallom Neked és ezzel együtt sok honfitársamnak is, itt az oldalon,h. én azért kicsit szégyellem,h. magyar vagyok.
Ha megköveztek,akkor is!!
Nem olyan jó nép ez.

Sokszor nevetek azon,hogy mi lett volna,ha '56 idején vagyok fiatal és EGÉSZSÉGES!!!

2 dolog történt volna:

  • Vagy felakasztottak volna, vagy nem. Attól függ,hogy elkaptak-e volna disszidálás közben a határon vagy nem!!! :)

Mert,hogy ezért az országért már akkor se emeltem volna fel se egy baltát,se egy gereblyét, az tuti.

skorpió13 # 2011.11.12. 22:44

icike42!Én bármit mondanak nem veszem magamra.32évet ledolgoztam,2gyereket felneveltem.Nekem senki semmit nem ad,és nem adott ingyen.Én ezért a nyugdijért megdolgoztam.Sokszor keservesen,hisz panaszaimra nem volt gyógyir!Én az orvostudomány csődje voltam,vagyok.Bár megmentették az életemet,köszönet is érte az agysebésznek.de,nekem egy olyan születési rendellenességem volt,amit nem vettek észre,mert rajtam kivül soha,senkit nem érdekelt,hogy mért szenvedek örökös fejfájásban.Nem rajtuk mulott,hogy eddig éltem,mert a rengeteg gyógyszert amit felirtak életem során,már attól rég elpatkoltam volna ha beszedem.Érted?Fogalmuk sem volt,mi a panaszom oka.Tőlem elvehetik a nyugdijat ha ugy döntenek,de én soha nem akarok és nem leszek eltartott.

skorpió13 # 2011.11.12. 22:58

hella78!Egyáltalán nem gondolom,hogy sajnálni kéne téged ezért!tudod,hányan éreznek ma hasonlóképpen?Nagyon sokan!

hella78 # 2011.11.12. 23:03

szanka!

Engem emiatt nem kell sajnálni!
Ezt mindenki másképp éli meg.
Én semmi jót nem kaptam az országtól,miközben körülöttem mindig mindenki boldog és elégedett volt! Van okom bőven,h. ne szeressem az országot!
Amikor gyerekként, betegen, ennem nem volt mit , miközben körülöttem mindenki élt és virult...
Folytathatnám!!

Szóval az élet tett róla,h. ne szoruljon belém sok hazaszeretet.
Amikor meg azt látom, hogy édestestvérek vitatkoznak az örökségen, ahelyett,h. a szüleiket siratnák...
Hát, EZ sokat elmond a magyarokról. És hogy mennyi hasonló eset van! Te jó ég! Rengeteg!
Testvérek gyűlölik egymást, csak azért,mert az egyiknek picivel több jussa van!!!
Tiszta szégyen!
A mediterrán országokban megosszák a családtagok a javakat, a magyar kiröhögi a pénz nélküli,szegény testvérét. Persze semmit nem ad neki.
És ez csak 1-2 példa volt a végtelenből.

hella78 # 2011.11.12. 23:05

skorpió13!!!

Köszi, én is pont most írtam azt,h. engem aztán emiatt nagyon nem kell sajnálni, nem ok nélkül érzek így, SAJNOS!!! :((

hella78 # 2011.11.12. 23:13

szanka!

Te már éltél más országban??? És ha igen,hol???

Rég nevettem már annyit,mint most a Szózaton.
Ha ezt a mai rendszerre vonatkoztatjuk, márpedig nem lehet nem arra:

A kedvencem:

"A nagy világon e kívűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze:
Itt élned, halnod kell."

Itt csak maga a sors ver, a sok értelmes ember mind elmelt külföldre!
Éa még hogy nincsen számukra hely?

Hogyne volna! :))) Mindenhol tárt karokkal várják és megbecsülik a magyarokat. Csak itthon nem. Sajnos.

Bár fizikálisan egészséges lennék, már rég világgá mentem volna!

skorpió13 # 2011.11.12. 23:41

icike42!Azt hiszem,a lelkedet edzeni kell.Hallgass az ismerősökre,rokonokra és ne törődj a médiával.Szivesen beszélgetnék veled privibe ha gondolod irjál rám.

skorpió13 # 2011.11.12. 23:42

Jó éjszakát,szevasztok!