Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


doli # 2012.10.29. 13:04
klarissa # 2012.10.29. 12:13

szafika! Ukránok ellen is csak hergeltek néhányan, majdnem én is bevettem, de nincs reális veszélye.
Aminek szerintem lehet: nyilván Te is tudod, hogy több a nyugdíjas, mint az az aktív, aki itthon dolgozik és adózik. Így előbb-utóbb nincs miből fizetni.
Tehát meg kell adóztatni mindenki nyugdíját ahhoz, hogy a jövőben létezhessen egyáltalán a nyugdíj fogalma. Valószínűleg a Tied is sorrakerül!

klarissa # 2012.10.29. 11:59

taffyka! Én nagyon hiszek abban, hogy egyensúly van a világon. Senkinek nem kívánok semmi rosszat, betegséget, pénztelenséget, stb. De biztos vagyok benne, előbb-utóbb mindenki szembekerül azzal a problémával, amiről nem is hitte el, hogy létezik.
Tudod, ez olyan, mint egy karambol. Sokan azt hiszik, ők a legjobb sofőrök, velük ez nem fordulhat elő. Egyszercsak szembejön valaki.

klarissa # 2012.10.29. 11:53

regina.h! Messzemenőkig megértlek! Szolidaritásból is, hisz én is egyedül élek.
Amit én biztos megcsinálnék a Helyedben: valemelyik újság (Nők Lapja?) főszerkesztőjéhez bemennék, és addig nem tágítanék, míg nem hallgatnák meg a történetemet.
Biztos vagyok abban, hogy eddig minden cikk, minden tv ripot, amelyik foglalkozott a rokkantakkal, nem értette az igazi problémát.
Spicivasnak abban igaza van, hogy meg kell győzni a környezetünket az igazunkról. Adatokkal, tényekkel, és a saját példánkkal.

klarissa # 2012.10.29. 11:44

szafika! Igazad is van-meg nincs is!
Tény, hogy a rendszerváltás után sokak menedéke volt a rokkantosítás. A politikai elit beleegyezésével, mert nem akartak utcára tenni egy csomó embert. De ezek az emberek talán már nem is élnek. Most szerintem ugyanazt teszik, ha a szociális vagy a rehab.szakértő azért nem nyilvánít rehabilitálhatónak valakit, mert foglalkoztatási gondok vannak a megyében. Orvos tudja egyedül, mennyire terhelhető a beteg. Passz!
A csalás egy másik kategória, az szerintem poltika- és rendszerfüggetlen, volt is, lesz. Na azokat kéne kiszűrni! Már írtam a hasonlatomat: a debreceni gyorson ha bliccelőt találnak, nem a járatot törtlik örökre, hanem leszállítják a vonatról a bliccelőt.
A visszamenőleges törvényalkotás ellen pedig mindenkinek tiltakozni kéne, mert addig nem áll helyre a gazdaság, amíg ez előfordulhat. Gondolj bele, Te már lenyelted a szalámit, a lakásodra megy a boltos, és közli, hogy utólag megemelte az árat, fizess még x ft-ot rá.Kifizetnéd? Bemennél mégegyszer abba a boltba?

fürkész # 2012.10.29. 11:43

Szafika pedig korán kezdte és igy már matematikailag rendben is van.

fürkész # 2012.10.29. 11:41

Taffyka
De az is lehet,hogy a fia rendőrnek tanult 14 éves kora óta és mivel van 25 év ledolgozottja, igy már lehet,hogy 25 év után már ő is nyugdijas.

szafika # 2012.10.29. 11:00

Attól meg nem félek , h elveszik 40 év után a nyd-at , attól sokkal inkább , h nem akaródzik nekik nyd-at fizetni azoknak , akik 42-45 évet ledolgoztak , nyd előtt állnak , inkább adnák az ukránoknak v bárkinek , csak annak nem , aki ide dolgozott !
Klarissa , lehet, h egy idő óta már a politikusok hergelik a rokik ellen a közvéleményt , de valakik azért felhívták a figyelmüket akárhány éve ! mert , ahogy nektek is csípi a szemeteket sokminden , mások is így voltak , vannak ezzel ! hidd el ! Nem csak a kedvező dolgokat kell észrevenni !

szafika # 2012.10.29. 10:51

taffyka , drága ! a férjem 41 évet , én 42-t dolgoztam , és messze van a nyd-unk a 400 ezer ft-tól , nagyon messze !!!!! Valakivel összekeversz ! Ketten együtt 83 évet , ha még a velünk lakó 25 évet ledolgozott fiamat is számolom , akkor is messze van a 400-tól , de abban tökéletesen igazad van , h 3 keresetből lényegesen könnyebben élünk , mint akinél 1 van csak !

doli # 2012.10.29. 10:06
nico56 # 2012.10.29. 09:19

Olvasni való,mai cikk.
http://www.mszfszk.hu/index.php?…

regina.h (törölt felhasználó) # 2012.10.29. 09:14

Klarissa, tökéletesen egyetértek.
Viszont sokkal pesszimistább vagyok nálad.
Iszonyatos helyzetben vagyok....
Egy éve , hogy elkezdődött a rémálom.
Megmozgattam mindent, egy rendkívüli felülvizsgálatot is sikerült elérnem.
Itt megállapították, hogy az I. és II. fokú vélemény nem érvényes és új besorolást kaptam.
Ez történt augusztusban.
Azóta...semmi.
Ma érdeklődtem a budapesti Nyufig-nál. Semmiről nem tudnak, oda még nem érkezett meg az anyagom.

Fogalmam nincs, mit tehet egy egyedül élő? Már mindent kikapcsoltak, csak villanyom van és az Internet.

Ma el akartam indulni a Hivatalba érdeklődni, de nem tudok lemenni a dombon. Telefont nem veszik fel...

Önkormányzati segélyen voltam, de októbertől le kellett mondanom, mert azt mondták, addig el sem indítják az ügyemet.

Szafika..., na majd most élőben megnézheted, hogy fordul fel egy ember fillér nélkül, hideg szobában.
Bár...lehet, hogy nem is lesz erre mód. Hisz 60 nap az 60 nap a szolgáltatónál.
Ha nem érkezik pénz.., villany se lesz.., Net se lesz.

Szégyellni való?
Mit szégyelljek? Már semmit de semmit nem szégyellek..csak azt hogy ide születtem, ebbe az országba.
És azt, hogy ilyen mázlisták osztják az észt.
Helyettük..na őhelyettük szégyellem magam.

klarissa # 2012.10.29. 08:46

szafika! Sajnálni és sem sajnálom senkitől, hidd el! Csak úgy gondolom, hogy a mázlista54-hez hasonló véleményeket meg kell cáfolni, mert a fejükben levő zűrzavar is az oka, hogy úgy a szocik, mint a fideszesek a betegek ellen tudták hangolni az egészségeseket.
És ha nem tudjuk meggyőzni őket az érveinkkel, bármelyik párt mondhatja: ők a társadalom többségének óhaját tiszteletben tartva kurtították meg a "csalók" ellátását. Meg kell védenünk magunkat!
Reménykeltő hír a Napi gazdaságból: a GKI szerint az elmúlt két év legnagyobb vesztesei e rokkantnygudíjasok.... Az ellátásukat a nyugdíjkasszából kellene fizetni, és javasolják, hogy az ellátást alakítsák vissza nyugdíjjá.

szafika # 2012.10.29. 08:00

klarissa , azért 60 felé az emberek hatalmas százaléka küszködik mindenféle nyavalyával , még azok kis része is , akik soha nem végeztek megerőltető fizikai munkát , én a politikusoktól sajnálom csak a sokat , a túl sokat , de attól , aki dolgozott , strapálta magát egy életen át , nem pedig a sültgalambot várta , attól nem sajnálom még azt a pluszt se ! / mert ezt látták a vezetőktőinktől ! /

klarissa # 2012.10.29. 07:50

mázlista54! 8órára jött hozzám egy gázszerelő a közelből, 8.25-kor távozott. 600 Ft-ot számolt benzinköltségként, 3.000Ft munkadíjat,csak leellenőrizte a kazánt.
Ne sajnáld a kőműveseket, burkolókat,hogy alig százezer a nyugdíjuk! Ha a bevételeiket leadóznák,kb.ötször ennyi lehetne!
Szóval bőven lenne még lehetőség arra, hogy összeszedje a költségvetés az őt megillető bevételt, nem a megrokkant, 40 évet ledolgozottaktól kéne először elvenni azt a pár forintot, amiből eddig is nehéz volt kijönniük.

Iucundus # 2012.10.29. 07:50

Aperten,

nekem feltűnt, hogy egyetlen AB panasz sem ment át eddig. De én örülnék a legjobban, ha jelentkezne vki, aki sikerrel járt.

Mivel kizárt, hogy minden "AB panszkodó" jogász hülye, így ezen instrumentum leginkább olyan, mint a Hyde parkban kiabálni a semmibe.


Ddr

seagull # 2012.10.29. 01:22

Nem tudom, ki hogy van vele, de nekem kifejezetten lehangoló/idegesítő az ilyesféle ügyekkel foglalkozni. Ritkán olvasom ezt a fórumot, mert annyira elegem van az állami visszaélésekből. Van aki ledolgozik egy fél életet tisztességgel, és ahelyett, hogy otthonában nyugodtan hátradőlne, ilyesmikkel foglalkozzon, mert a kedves állam kirabolta?!

aperten # 2012.10.29. 00:37

Guberáló,

ami július 02.-án érkezett, azt érdemi vizsgálat nélkül elkésettség miatt, végzéssel, vissza fogják utasítani.
Ami július 30 érkezett, ezt meg érdemben tárgyalni fogják. Ez két különböző típusú eljárás. Az első alkotmányjogi panasz (rendkívüli eljárású), a második utólagos normakontroll(AJB). Az elsőnél fennáll a 180 napos határidő, a másiknál nem.

Az első feltűnően hasonlít az én esetemre, csak az ügyszáma más. Ügyvédem tájékoztatása szerint az enyémet befogadták. Kértek a közzétételhez tőlem hozzájárulást, amit meg is adtam, úgyhogy az enyém olvasható is lesz.
(IV/3199/2012 számot figyeljétek majd)

Nagy reményeket ne fűzzetek, ehhez az alkotmánybírósághoz...
De mindenképpen meg kell próbálni törvényes úton igazságot tenni, majd meglátjuk járható-e ez az út.


# aperten

klarissa # 2012.10.28. 18:34

Bocsi, nem sikerült!
Az index.hu-n Rokkantnyugdíj csak a rokkantaknak 2007. márc. 13-án megjelent cikke kb. ugyanazt tartalmazza

klarissa # 2012.10.28. 18:28

A tárgyilagosság kedvéért: Világgazdaság online 2007.
www.vg.hu/…rokkantaknak 165298 2/2
AZ MSZP is manipulált a rokkantak számával!
Igaz, itt arról nem beszéltek, hogy a véglegesek státuszát megváltoztatják, és arról sem, hogy a nyugdíjból segély lesz.

Gagga # 2012.10.28. 18:04

Tegnap esti tévéműsorban egy adószakértő megemlítette, hogy ha valakinek 600 ezren felüli a fizetése és van 3 gyereke, akkor őneki már a családi adózás és a gyerekkedvezmény miatt már nem kell is kell adóznia!
orbánnak még több kedvezmény jár, mert több bevétel és több gyerek mellet még magasabb az arány!

Sima 100 ezer körül, bármennyi gyereknél elhanyagolható ez a kedvezmény!Csak ennyit a kedves vezér féle igazságos családi adózásról!

tyukanyó55 # 2012.10.28. 17:59

Bocsi, hamarabb megnyomtam a rendben gombot:

http://www.piacesprofit.hu/…uj-rendszer/

tyukanyó55 # 2012.10.28. 17:58

Fura információt találtam az előbb, hátha érdekel titeket is .

szép estét mindenkinek.

doli # 2012.10.28. 17:38
seagull # 2012.10.28. 17:36

Kedves Guberáló! Nincs mit. Ezt az alkotmánybírósági dolgot még nem volt energiám átnézni. Remélem Aperten kifejti majd a véleményét.