Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


Ani2085 (törölt felhasználó) # 2011.10.26. 15:48

Kedves Munich, igaza van Kázmérnak. A jogi oldalt is megtalálod, ahol segítséget kérhetsz képzett jogi szakemberektől. A jobb oldalon a Fórum - friss felsorolásban van jogi tanács kérése, de ha mindet megnézed, akkor van segítségkérés, ahol kiválaszthatod, milyen ügyben kérsz tanácsot.
Itt mi valóban rokkantak vagyunk egymás között, sokan sok mindent meg/kitapasztaltak. Sajnos a politikára is oda kell figyelnünk, mert mi, rokkantnyugdíjasok vagyunk bizonytalanságban tartva hónapok óta. Természetes, hogy olvassuk, nézzük, hallgatjuk a parlamentben történő vitákat. Remélve, rólunk is szó esik. Mert nekünk akarják elvenni a nyugdíjunkat, kirakni a munkanélküliek számát gyarapítva a létbizonytalanságba, kilátástalanságba. Itt mindannyian a munkánk folyamán betegedtünk meg, ha nem is közvetlenül ok-okozati összefüggésben, de nem a munkanélküliség elől menekülve lettünk leszázalékoltak.
A mi sorsunkról várnánk valamilyen döntést végre, mert napról-napra, sokszor óráról órára változnak a kormány tervei a rokkantnyugdíjasokkal kapcsolatban.

Sajnálom, hogy Te vagy felháborodva, legközelebb nézd meg alaposan, hova lépsz be.

skorpió13 # 2011.10.26. 15:58

Icike42!Én is láttam egyszer egy tv-adásban,hogy a csökkent munkaképességüek csupasz kézzel rakják a szaloncukrot a papirjába.Nem a csokigyárba,valami foglalkoztató félében.

skorpió13 # 2011.10.26. 16:01

http://www.demotivalo.net/…zalas%C3%89n Attila!Ezt csak neked.Olvasd a kommenteket is.Én jót derültem rajta.

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2011.10.26. 16:09

Azért volt öröm is, mikor Kázmér unokája született. Szerintem az a hír többet ért bármilyen viccnél, mert kinek nem csal mosolyt az arcára egy pici születése? Főleg így, hogy ha nem is személyesen, de valamennyire azért már ismerjük egymást.
Nekem az elmúlt napok legörömtelibb híre volt, és jobb lett tőle a napom, kicsit derűsebben láttam a jövőt.

kiszolgáltatott # 2011.10.26. 16:10

Hát szegény Munch is jól" bepolitizált"...

Túlélő # 2011.10.26. 16:15

Attillának,és minden Sorstársnak,
egy kis vidámság,habár ha jobban belegondolok,minden szó igaznak tűnik.Ma kaptam emailben.

Ez nagyon találó!!!:))) "Hirdető neve: O. Viktor Eladó egy HAZA-2011 rendszámú gépjármű. Egy éve vettem, azóta csak lejtőn hajtottam. A fékeket kiiktattam. Gáz van, de csak ha tüntetnek. A kormánnyal van egy kis gond,teljesen irányíthatatlan. Állandóan ...a szakadék felé fordul, de én ragaszkodom hozzá. Önfényező funkcióval rendelkezik. A sebességváltón öt fokozat van hátra, egy előre. Felkapcsolni lehet, leváltani nem. Az ülések a saját ízlésemnek megfelelően vannak kialakítva, 2/3-1/3 arányban dönthetőek. A GPS-t elnémítottam, nekem ne mondja meg senki, merre menjek. Biztonsági berendezések: ABS,PPS,TEK, Extrák: -motortérben bordázott ékszíjjártó (erősen csúsztat), -narancsillatú Wonderbaum, -Lázerdetektor, -belső tükrön egy kövér bolsi-balsi baba ...-kalaptartón bólogató kutya(cserélhető Schmitt fejjel) -Index,(zsebben) -CD lejátszó, telepített műsortárral: Handel-Messiás, Horváth Pista-Hej rugó, rugó, Zorán-Kell ott fenn egy ország. Üzemanyag fogyasztás: nem számít, enyém az egész MOL. Irányár: IMF hitelre devizakárosultaknak féláron! Jelige: Ámokfutó Ui.:Majd' elfelejtettem a csomagtartóban van tízmillió utas, velük nem kell foglalkozni."

skorpió13 # 2011.10.26. 16:39
Ani2085 (törölt felhasználó) # 2011.10.26. 17:07

Kedves skorpió és mari!
Mindkettőtök által belinkelt cikket elolvastam. Most ülök, és vakargatom a fejemet. A gyógyszerárakkal kapcsolatos riportot láttam a tv-ben, ott volt egy orvos is, aki nem tudta elképzelni, hogy viszik végbe a tervet. Pl. dohányzók, túlsúlyosak stb. Másnap már azt is közölték, van olyan műszer, ami kimutatja, hogy az elmúlt 72 órában rágyújtott-e valaki cigarettára.
Azért arra kíváncsi lennék, hogy aki a betegségétől lett túlsúlyos, annak hogyan fogják elbírálni a gyógyszerei támogatottságát. Pl. ha valaki hormonális okok miatt, (lehet ez egy pajzsmirigy, mellékvese rendellenesség) lesz túlsúlyos.
Akkor még azt nem is említem, hogy aki leteszi a cigarettát, tuti hízik. Orvosilag bizonyított tény, hogy mennyi minden megváltozik a szervezetben a leszokás után. Idővel mindenki visszafogy az eredeti súlyára, fogyókúra nélkül, de ez az időszak függ a dohányzással töltött évektől, és attól, mennyire volt erős dohányos.
A másik cikkről: hányszor fogják még átszervezni az egészségügyet, hogy ki hová tartozik? A kórházban dolgozók sem tudják követni, akik évek óta ott vannak. A mentőszolgálatról nem is beszélve. Tegnap még ide, ma már oda kell vinni a beteget. Nem irigylem őket sem.
Csak egyszer találnák meg a normális, logikus, érthető megoldást. Reménykedem, de lehet, hogy hiába.

skorpió13 # 2011.10.26. 17:10
Fülcimpa (törölt felhasználó) # 2011.10.26. 17:11

Atttilla, lájk:)
Most nézem, páran megnéztétek az oldalt, és már értékeltétek is a körkérdésben. Köszi, tök jó arcok vagytok:).
Bár én azt gondolom, hogy a rokkantság címke, mert minden ember úgy egész ahogy van - értékét tekintve -, másik oldalról nézve pedig én is (vagy akárki) potenciálisan rokkant vagyok, mert nem tudhatom előre, mit ad- vagy vesz el a sors. Kázmér mondatára gondolok, hogy itt rokkantak beszélgetnek rokkantakkal - beleférnek a potenciális rokkantak is, mint mondjuk én?
Fülcimpa

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2011.10.26. 17:11

Munichre visszatérve: találkoztam 1-2 ismerős nick névvel, és nem mindegyiknek ugyanaz a hozzáállása, véleménye, sőt stílusa, mint ezen az oldalon.
Sajnálatos Munich esete, de meglepő ehhez az oldalhoz való viszonyulása.

Cuti44 # 2011.10.26. 17:18

Szeretném megkérdezni, ki tud segíteni abban, hogyjár-e nekem visszamenőleg a feléledés után 2évre a rehab járadék és a rokkanr nyugdíj közti külömbség?
' 1997-től vagyok rokkant, de 2008-ban rehabra raktak 50%-kal. Akkor újra számolták a pénzemet és a 47ezer helyett
32ezer rehabot kaptam, ez fél év múlva megváltozott, hogy nem lehet kevesebb a régi nyugdíjnál ,de ez rám nem vonatkozozz. Most az ügyfélszolgálaton azt mondták miután birósági pert nyertem és vissza kell adni a rokkant ny, hogy visszamenőleg jár a kiegészítés kamatokkal,mert miután nem vagyok rehabilitálható így viszza kell fizetnem a rehabot és a kettő közti kümbséget kapom. Viszont az ügyintézőm errőlNEM tud és szerinte csak 6 hónapra visszamenőleg kapom az emelésekkel a régi nyugdíjat. Akkor most mi az igazság?Mert 3 pecsét ami a rehab volt számomra az így nekem 300ezer forintomba került a kamatok nélkül is. Fontos lenne a gyors válasz!
Köszönöm szépen!

skorpió13 # 2011.10.26. 17:38

Cuti44!én csak azt tudom,hogy ha állapotrosszabbodás miatt kérsz felülvizsgálatot,akkor 6hónapra visszamenőleg fizetnek csak.Azt is csak a nyomtatványon amin
felülvizsgálatot kérsz,azon kell megjelölni.(van kérdés,mikortól igényled)

skorpió13 # 2011.10.26. 17:41

Az Atv-t hallgatom,az Egyenes beszédbe mondta egy ürge,hogy van tervezete a rokk.nyugdijasokról,de a nyugdijvitába arról nem volt szó.Hallotta valaki?

Luciann # 2011.10.26. 17:43

Sziasztok! Én is megnyitogattam a berakogatott linkeket. Bele is olvasgattam, de csak egyre lehangoltabb leszek tőlük. :-(

Luciann # 2011.10.26. 17:46

Ilyen SOK beteg embert BIZONYTALANSÁGBAN tartani!!! Szégyelljék magukat! Kívánom, h eccer még NAGYON megfizessenek érte!!! :-(

Luciann # 2011.10.26. 17:48

mari55 az jó nekünk, ha minél később vezetik be agyament törvényeiket. :-(

Luciann # 2011.10.26. 17:52

én nem nézek tévét, de lehet, h itt majd fent lesz, vagy nem mindent raknak fel, csak a hírességeket? :-o

youtube.com/results?search_query=egyenes+besz%C3%A9d+2011&aq=1&oq=egyenes+besz%C3%A9d

skorpió13 # 2011.10.26. 18:03

Mari55!Én már nem tudok 2helyre figyelni.Csak bizonyos szavakra felkapom a fejem.

Debra01 # 2011.10.26. 18:07

Az új nyugdíjtörvények máris ütköznek az új alkotmánnyal.

Luciann # 2011.10.26. 18:11

Debra01, hát csak vitázgassanak rajta minél tovább! :-)

Luciann # 2011.10.26. 18:15

mari555 az utolsó linkedet beraktam a fb-ba, de ezekre a témákra nem nagyon reagálnak. :-(

skorpió13 # 2011.10.26. 18:42
kiszolgáltatott # 2011.10.26. 18:42

"Az általános egészségügyi állapotokat tekintetében az EU-tagállamok között szintén hátulról a harmadik,(Mo) csak Románia és Bulgária tudja alulmúlni. Erős László, a Sanofi-Aventis orvosigazgatója szerint a gyógyszerfogyasztással csak a beteg, a "rossz" éveket növeli magyar rendszer; a most világra jövő újszülött fiúk mindössze 54, a lányok 58 "egészségben eltöltött" évre számíthatnak"( http://atv.hu/online)
Akkor mire is alapozzák ,hogy Mo-n indokolatlanul sok a beteg,és a rokk.nyugd-jas??

kiszolgáltatott # 2011.10.26. 18:55

Amit skorpió linkelt be az is borzasztó.http://www.origo.hu/…zeterol.html
Akkor mi is a cél?