Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


Marcsi62 # 2013.01.21. 12:44

Kedves Fehér Szakáll!

Őszinte részvétem neked és családodnak. !!! Gyönyörű volt a film amit elkészítettél. Nagyon sírtam rajta! Ha nem történik semmi nagyon sokunk családja fog ilyen filmet készíteni! Igen édesapád ember volt és az is marad. Köszönöm a filmet.

Ednut # 2013.01.21. 11:27

55evelin!
????????
Kissé zavaros nekem a tegnapi írásod.
Milyen jelentkezők, milyen csoportba, mire nem reagáltak, hova kell besorolni magunkat???
Lehet, hogy ez csak nekem magas, de pontosítanád miről van szó???????

Mica64 # 2013.01.21. 10:42

Szép napot!

Szeretném megkérdezni, hogy tudna-e tanácsot adni valaki?
1999-ben egy frontális ütközésből adódóan, eltört a sarokcsontom, amit 3 csavarral rögzítettek. A csavarokat kiszedték, de a mai napig triplájára dagad a bokám, kb. 1 órai állás, vagy séta után. A fájdalomról nem is beszélek.
Akkor 30%-os munkaképesség csökkenést ítélt meg az Orvosszakértői bizottság.
2010-ben kaptam egy szívinfarktust, igaz stent-et nem ültettek be, de ebből adódóan fizikai állóképességem igen csak lecsökkent.
Annak ellenére, hogy szedem a gyógyszereket,van mikor 200-ra is felugrik a vérnyomásom és 100.150 a pulzusom, nehézlégzésem van. Kihívtam 2-3 alkalommal a mentőt ilyenkor bevittek a kórházba, de végül azt mondták, ez pánik szerű roham. A munkahelyemen nem nézték jó szemmel a hiányzásomat és mivel nem akartam, hogy kirúgjanak, ezért önként felmondtam.2011-ben.
Elvégeztem egy talpmasszőri tanfolyamot, de állandóan ínhüvelygyulladást kaptam. Most ott tartok, hogy ugyan a pánikrohamom megszűnt,mert nem idegesítem magam azon, hogy mi lesz, ha nem tudok bemenni a rosszullétem miatt dolgozni, de munkám sincs...
Sok olyan helyre beadtam az önéletrajzomat, ahol azt gondolom, talán fizikailag is bírnám és kicsit kötetlen, de nem hívnak vissza. Vagy ha igen és eü.állapotomról beszélek, nem utasítanak konkrétan el, csak épp azt mondják,átgondolják és visszahívnak. Hát nem hívnak.
Fizikailag olyannyira nem vagyok a toppon, hogy a közértben a sorban állás is fáraszt.
Most 49 éves leszek.
Tudna rá valaki válaszolni, hogy van-e esélyem a leszázalékolás terén?
Köszönöm, ha valaki válaszol!

nico56 # 2013.01.20. 18:50
exrokki? # 2013.01.20. 17:42

Sziasztok,ezt az AB honlapján olvastam.Tudjátok-e,ezt magánszemély,vagy ki adta be??????????
Tudtok valamit,amit a MEOSZ ügyvédje által adtak be beadványt,azzal mi a helyzet??

Ügyszám: IV/03157/2012
Első irat érkezett: 2012.06.27
Az ügy tárgya: a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és az egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvény egyes rendelkezéseivel összefüggő alkotmányjogi panasz
Eljárás típusa: Alkotmányjogi panasz (Abtv. 26. § (2) bekezdés)
Indítványozók típusa: egyéb magánszemély vagy szervezet
Az indítvány lényege:
Az indítványozó a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és az egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvény in totot és pro futuro megsemmisítését kéri.
Érvelése szerint az éveken, évtizedeken keresztül történő kötelező járulékfizetéssel megalapozott rokkantsági nyugdíj törvény szerinti megvonása a szerzett jogok védelmének elvébe ütközik.
Az indítványozó az egyenlő emberi méltósághoz és tulajdonhoz való jogának sérelme mellett számos Alaptörvényben foglalt rendelkezés sérelmére is hivatkozik.

Támadott jogi aktus:

a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és az egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvény 3-5. §, 6-10. §, 11-13. §, 14-19. §, 33. §

Az Alaptörvény érintett rendelkezései:

B. cikk (1) bekezdés
I. cikk (3) bekezdés
II. cikk
XII. cikk
XIII. cikk
XV. cikk (2) bekezdés
XIX. cikk
XX. cikk


Sziasztok!

mégnem # 2013.01.20. 17:23

Sziasztok!
Segítségeteket kérném, lenne pár kérdésem.
Van köztetek aki már az új komplex minősítés után fellebbezett?Ha fellebbezek az elsőfok ellen, a másodfokra ugyanúgy be kell küldeni előre a friss vagy régebbi orvosi papírokat ha értesítenek?Vagy személyesen kell vinnem mikor "behívnak"? Mennyiben más a másodfok mint az első?A fellebezés után mikorra várható a másodfokra "behívás"? Volt akinek másodfokon elvették a jogosítványát, de elsőfokon nem?(agora és szocfóbiám van, és mellete még sok más nem mentális betegségem)10 éve vagyok leszázalékolva, ez idáig még sosem "kellett" fellebeznem.A jogsim sem piszkálták.Most lehet rámennek a jogsira?Felülvizsgálatok során szinte mindig bele akartak kötni a jogsimba, de sosem vették el.Félek most elveszik, mert mertem fellebbezni...(több int 10 éve vezetek balesetmentesen)A pszihológusom szerint most elfogják venni, mert ez egy bevett szokás ilyenkor.Ha elvennék ezt meglehet támadni jogi úton, hogy idáig miért nem szúrt szemet a jogosítvány?Köszönöm szépen előre is!
Üdvözlet!

55evelin # 2013.01.20. 15:40

KEDVES SORSTÁRSAK!
A mai nap folyamán folyamatosan egyeztetjük a jelentkezők jelzéseit.Akik már régebben a csoportban vannak,de NEM REAGÁLTAK a kérésre,hogy sorolják be magukat,vagy jelezzék,hogy a névsorban akarnak lenni,a nap folyamán folyamatosan TÖRLÉSRE KERÜLNEK!!
A friss jelentkezőkre ez nem vonatkozik,DE kérjük mielőbb tekintsék át ők is az információkat,sorolják be magukat a kért adatok alapján,és mielőbb jelentkezzenek.

kitakat # 2013.01.20. 11:15

belerokkant!Köszi a linket,ez a nagy büdös valóság,itt tartunk.Neki még az a könnyebbség,hogy van családja.De ők is meddig bírják?Hol a szerzett jog??A tévedést miért nem a tévesen folyósító fizeti?Nem jól végezte munkáját,vállalja Ő a felelősséget!!

belerokkant # 2013.01.20. 10:39
kobeka # 2013.01.19. 19:41

palfizoli1981

Mielőtt belezavarodnál a segítő szándékú emberek „jó tanácsaiba”. Én is hasonló problémákkal küzdök.

1./ Rokkantsági nyugdíjat kaphatsz „elvileg” Magyarországon is, de gyakorlatban esélytelen.
(http://nrszh.kormany.hu/nyomtatvanyok ezt a háziorvosoddal beszéld át)

2./ A rokkantsági igényedet a „lakóhely” vagy „tartózkodási” hely szerinti tagállamban nyújthatod be.

3./ A Brit Rokkantsági nyugdíj jogosultság feltételei http://www.euvonal.hu/index.php?…

A brit rokkantsági nyugdíjrendszerben az ellátás összege nem függ az előzetes biztosítási idő hosszától, és a jogosultság csak akkor állapítható meg, ha a biztosítás a megrokkanás időpontjában is fennáll. Tartós munkaképtelenség esetén ellátás abban az esetben jár az igénylőnek, ha „munkaképességének” 100%-át elveszítette, és legalább 25 hét biztosítási idővel rendelkezik.

Mivel az orvosi ellátást megkaptad a Briteknél az ottani "TAJ" számod alapján, akkor járhat a „Brit rokkant nyugdíj” De ezt „orvosi bizottságnak” kell megállapítania

A gyakorlatban a következő tortúra vár rád, (több évig eltarthat) ha Mo-n vagy.
1./ elindítod Mo-n a rokkantosításodat.
2./ az NRSZH munkaképesnek fog értékelni a fiatal korodra hivatkozva
3./ az NRSZH, a Brit szervet az eredményről értesíti
4./ a magyar értékelést, ha nem fogadod el megtámadhatod a Bíróságon, de addig nem kapsz egy vasat sem,
5./ a Britek ha elfogadják a magyar értékelést akkor nem fizetnek.
De benyújthatod külön nekik az orvosi papírjaidat és saját értékelés alapján döntenek.
Én Németo-val jártam így. Magyarországon „rehabilitálható” vagyok addig Németo-ban „rokkantnyugdíjasnak” számítok. A német fél embertelennek tartja, és az Unió szellemiségével nincs összhangban a magyar rokkantosító törvény és ezért a orvos bizottság döntése sem. A német ügyintéző személyesen mondta nekem így.

A javaslatom a következő:
1./ menj vissza a Britekhez és ott kérd a rokkant nyugdíjat,
2./ a Britek fogják értesíteni Mo-t a saját értékelésükről
3./ valószínűleg Mo. szerv nem fogja el fogadni a brit értékelést és saját értékelésre akar majd haza utaztatni.
4./ Közöld a magyar szervvel, hogy veszélyes számodra az utazás (orvosi lelet kell)

A magyar értékelés számodra teljesen feleslegesnek gondolom, az orvos kedvesen mosolyog, mint Mengele a gázkamra előtt, és ha esetleg rokkantosít akkor se kapsz pár ezer Ft-nál többet.

Őt érdemes még megkérdezned: bernath.julia@versenykepesseg.eu http://www.versenykepesseg.eu/

Te döntesz.

Gondozónő # 2013.01.19. 14:57

Kedves fehér szakáll. Őszinte részvétem. Csodálatos és megható volt egyben ez az összeállítás, videó. Nagyon megkönnyeztem.

55evelin # 2013.01.19. 08:15

belerokkant
Igen ő is, hisz nyugdíjat nem kap . Csupán segélyszerű ellátást, ami bármikor csökkenthető, elvehető. Szolgálati ideje eltünt.

55evelin # 2013.01.19. 08:09

Szalai József (szervező)
http://www.facebook.com/…34813428454/

Ednut # 2013.01.18. 20:03

Palfizoli1981!
Nem tudom hogyan kell linket beilleszteni, de írd be a google keresőbe az alábbi szöveget:
társadalombiztosítás / megélhetés nagy-britannia
Ebbe minden le van írva, de nem tudom, hogy találsz e benne használható információt.
Másik ötletem, hogy írj egy emailt a nyugdíjfolyósítónak, hogy merre indulj el, kihez fordulj Angliában a rokkantnyugdíjazással kapcsolatban. Biztos van valami ötletük.

vaer # 2013.01.18. 19:55
lestefan # 2013.01.18. 19:38

palfizoli1981

Érdekes a történeted, és egyben szomorú hogy ilyen fiatalon strokot kaptál. (ha 1981 a születési éved)
Próbálj írni Bernáth Júliának, ő szakértő.Talán tud tanácsot adni.

bernath.julia@versenykepesseg.eu

http://www.versenykepesseg.eu/

palfizoli1981 # 2013.01.18. 16:12

Jó napot kívánok!

Az lenne a kérdésem, hogy legálisan dolgoztam kint Angliában de 2009 áprilisában sülyos stroke-t kaptam , éppen a magyarországi költözködésem előtti napon. Ekkor már nem dolgoztam s a felmondó levelet is aláírtam, a költözés miatt. Így csak National Insurance-m volt. 3 hét korház Angliában s utánna pedig több hét korház Magyarországon de az állapotom csak kicsit javult. Rokkantnak állapitottak meg, körülbelül 2.2 évre rá Magyarországon.

Arra lennék kíváncsi, hogy kaphatok -e rokkantsági nyugdíjat Angliából, s ha igen mi a menete? Minden dokumentum másolatát megkaptam a korházból. Próbálkoztam már nemzetközi szervezeteknél, ügyvédeknél, de ök csak kifejezetten munkahelyi balesetekre specializálódtak, ezért hiába a rengeteg elvesztett idő. Azt mondták túl fiatal vagyok , még javulhat. De sajnos nem.

Köszönettel:

Zoltán

belerokkant # 2013.01.18. 15:52

szuicid, köszönöm
oz-oz, engem valahogy nem vigasztal, sőt birzalmas!

oz-oz # 2013.01.18. 14:48

http://egyenlito.blog.hu/…es_szakember

Nem csak minket hagynak az út szélén...

szuicid # 2013.01.18. 14:39

belerokkant

igen mindenki


a Beteg ember nem selejtes árú

tian # 2013.01.18. 14:36

Klubrádió 16 óráig, nagyon fontos!

éhes # 2013.01.18. 14:10

Hallgassátok a Klub Rádiót!!Most!!

doli # 2013.01.18. 14:09

Klub rádió most.

belerokkant # 2013.01.18. 14:07

Csatlakozzunk a perközösséghez!
A Magyar Szociális Fórum Összefogás a korhatár alatti rokkantak emberi jogaiért csoportja egyetértő támogatásáról biztosítja a Rokkant Számkivetettek Társasága (ROSTA) csoport perközösségi kezdeményezését Sorstársaink emberi jogainak érvényesítéséért. Arra kérjük a korhatár alatti rokkantakat, hogy csatlakozzanak a ROSTA csoport alábbi felhívásához, mert a rokkantsági nyugdíj-jogfosztás ténye minden érintettnél fennáll. Vegyük a kezünkbe a sorsunkat!
Minél többen jelentkezünk, annál kevesebb költség terhel minket személyenként.
MSZF Összefogás a korhatár alatti rokkantak emberi jogaiért csoport
2013. január 18.

és akit még nem hivtak be felülvizsgálatra ő is csatlakozzon???

megrokkant # 2013.01.18. 10:27

Az NRSZH-ál a véntrotyik több mint valószinű maradnak. Engedélyezi nekik a vezérnek képzelt senkiházi. Fiatalba nem mindenki válalt ilyen patkány munkát, hogy kicsinálják a nyomorultakat. Van valami székely középkorú felügyelő őt ez egyálltalán nem érint. Ha kidobnák a nyugdijas orvosokat ott, még nagyobb lenne a csuszás felülvizsgálatokba.