Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


Spicivas (törölt felhasználó) # 2011.07.06. 21:38

Szafika !

A családok java része megszabadul a súlyos beteg hozzátartozótól. Ezért vannak hosszú várólisták az ilyen intézményekben. Ez is tabu nem beszélünk róla pedig kéne.

babika # 2011.07.07. 06:23

okkant nyugdij helyett szoc.járadék? 2007. november 01.től voltam 67%-ra leszázalékolva. 2009.november 10-én csak 40%-ot kaptam a másodfokun pedig 43%-ot. Leirnám,hogy mit irt a másodfokon a főorvos asszony:Jelenlegi,vagy az egészségkárosodást megelőző munkakörében,illetve képzettségének megfelelő más munkakörben való foglalkoztatásra rehabilitáció nélkül nem alkalmas.Jelenlegi,vagy az egészségkárosodást megalőző munkakörében rahabilitációval foglalkozatható. Rehabilitálható, de komplex (intézményes) rehabilitációja nem szükséges. Azt nem értem,hogy van egy jogszabály,hogy aki 2007. ben kapott rokk.nyugdijat arra mi vonatkozik és aki 2008-vagy utánna kapott rokk. nyugdijat arra mi vonatkozik. Szeretném megkérdezni,hogy a jogszabálynak megfelelően jártak el velem szemben az illetékesek.Mert szerintem nem átlátható kérem mielöbbi válaszát. Köszönettel

Tovább: http://www.jogiforum.hu/…16/16264.0.0#…

dtida # 2011.07.07. 10:02

szepkor-nyugdij.hu

hella78 # 2011.07.08. 15:59

Üdvözlet!

Hozzáértő segítségét szeretném kérni.
35 éves nő vagyok, rögtön középiskola után leszázalékoltak szívbetegség miatt. (velem született probléma, több operáció...) Nem is ez a lényeg. Akkor levéglegesítettek. Nem voltam soha felülvizsgálaton. Azóta (pár éve) kiderült,h. emellett még az egyik gyermekkori műtétem alatt megfertőztek hepatitis c vírussal, ami eddig egész jól viselkedett,de az elmúlt
másfél évben drasztikusan elkezdtek emelkedni a májenzimjeim értékei a vérképen, a többi leletem is alátámasztja ezt.Így a kezelőorvosom 1-1,5 éves interferon kezelést írt elő, ami szeptember végén indul.
A kardiológusom épp most hagyta jóvá, mert a kezelés nem veszélytelen. (hasonló a mellékhatása,mint a kemoterápiának, ezt kapják pl. a melanómával -bőrrákkal- küzdők is).
De nem emiatt írok. Hanem azért, mert mivel ennyire nehéz kezelés elé nézek, ezért a családom szeretne befizetni egy nyaralásra,h. lelkileg is felkészülhessek rá. Ugyanakkor most vannak ezek a behívások, mi van akkor,ha épp a nyaralás előtt kb. 1 héttel kapom meg a behívóm? Akkor is köteles vagyok megjelenni vagy kérhetek 1-2 hét haladékot? Mert ugye ha kifizet a családom nekem pl. 40.000-et az útra és emiatt le kell mondjam,akkor a utasbiztosító nem fizeti vissza az út árát. Ők csak életveszélyes esetben ill. az indulás előtt 30 nappal térítik vissza az összeget.
Egy ilyen behívás miatt nem. Kérdésem tehát:erre (érvényes utazási szerzősésre) lehet hivatkozni 1-2 hét haladék kérése miatt? Természetesen utólag bemutatva. Erre csak fel szeretnék készülni, nem akarom,h. váratlanul érjen.

Előre is köszönöm a válaszokat!

skorpió13 # 2011.07.08. 16:32
skorpió13 # 2011.07.08. 17:33
Ricuska # 2011.07.09. 05:49

Szeretném minden sosrstársamnak tanácsolni, csak akkor izguljatok ha a törvény megjelenik a közlönyben!! Onnan kezdeve lehet bárkit behivni, aki véglegesen is akár rokkant.
Még semmi sincs, de ha bárki érdeklődni szeretne hivja a Pósfai Gábor Titkárságát, ők biztosan hitelesen fogják tájékoztatni!!!
Szerintem ezt talán szeptemberben ha elkezdik!! 0614626410 a telefonszám

kiszolgáltatott # 2011.07.09. 09:36
vbartamonika@citromail.hu # 2011.07.09. 15:43

Sziasztok !

Tudom hogy már fel lett téve az a link ahol a gyógyszerkiváltást lehet megnézni taj szám után.
Ha megtennétek feltennétek újra sajnos nem sok időm van mert anyukám sztrokot kapott úgyhogy nagyon kevés időm van.

Köszönöm

vbartamonika@citromail.hu # 2011.07.10. 17:19

köszi szépen Icike42

Ricuska # 2011.07.12. 03:58

Valaki figyelte a tegnapi parlamenti közvetitést?? sajnos lemaradtam róla!! Született sorsunkról bármilyen döntés, amit a sajtó eltusol?? Ha bárki bármit tud kérem irja meg!!!!
Ha nem akkor szeptemberig ujra izgulás????

skorpió13 # 2011.07.12. 16:26

Ricuska.Nyilvánosan nem született döntés.Néztem,mig adta a tv. Annyit beszéltek róla,hogy a rokkant nyugdij ügye folyamatban van.

forgalmiviszonyoknakmegfe # 2011.07.12. 16:33

xxx
Ez egy próba.

Méri46 # 2011.07.14. 12:23

20008 novemberében szívbillentyü műtétem volt.Műtét után 60%-ra leszázalékoltak. Egy év után felülvizsgálaton,visszavették 40%-ra,pedig az állapotom rosszabodott:műbillentyüelégtelenség,alacsony vérnyomás/85/50/, állandó szédülés, fulladás lábdagadás,depresszió,gyógyszerallergia.fellebeztünk másodfokon 43% .szociális járadék nem jár mert műtét elött a betegségem miatt megszünt a munkahelyem.
2010január óta nincs jövedelmem.Munkát nem kapok.A Munkaügyi Bíróságon 15. hónapja tart az ügyem Két igazságügyi orvosszakértő vizsgált. Az első 54%-ot adott a második 43%-ot.Szeptemberben újabb tárgyalás.
Nem tudom meddig tart ez az egész dolog, de már sokáig nem bírom idegileg ami sajnos a szívemnek sem tesz jót.

vbartamonika@citromail.hu # 2011.07.14. 18:43

Sziasztok !

Szeptember elsején lesz a harmadik tárgyalásom megvan a második kijelölt szakértői vélemény is amit a bíró rendelt ki remélem sikerül valami már 22 hónap ellátás nélkül.

Túlélő # 2011.07.15. 05:18

Jó reggelt mindenkinek!
vbartamonika- én jövő héten megyek a 3.tárgyalásra.25 hónapja vagyok ellátás nélkül.Most jöttem ki megint a kórházból a nyaki 2 gerincsérvem próbálják konzervatívan kezelni,szúrni stb..Idegileg már teljesen kikészít ez a helyzet,nem tudom miből eszem,gyógyszerek,rezsi stb...már nincs kitől kölcsönkérni,minden mozdíthatót eladtam a lakásból.Hab a tortán,az ujraélesztésem után kiborultam pszichiátrian kezeltek 2 hétig.Erre hivatkozva most bevonják a jogsim.Igaz autom nincs,de akkor is elfogadhatatlannak tartom,de már nincs erőm harcolni.Eszembe jut egy esti főhír a tv-ből "Győzike újra a pszichiátrián"depresszios stb...következő kép-beül a sportautójába és elhúz.Neki nem vonják be a jogsiját.NO COMMENT.Akkor most mindenki egyforma????Vagy mégsem? Nekem is imádkozni,főzni kéne mint Stolnak?Guztustalan.
Nem is idegesítem magam.Remélem jövő héten végre vége. Megírom az ítélete mindenképp.

kiszolgáltatott # 2011.07.15. 05:54

Kedves Túlélő!
Együttérzek veled,sok erőt kívánok,nagyon várom,hogy mi lesz a végső ítélet,remélem pozítív lesz,drukkolok Neked.

vbartamonika@citromail.hu # 2011.07.15. 18:10

Szia tulélő !

Hát igen nekem meg anyukám került kéthete intenzivre sztrokot kapot azota meg még jobban romlot az egészségem idegileg is juniusban voltam benn infuzios kezelésen a gerinc meg izületre ott kicsit jobb let most meg hogy ekkora a baj mér rosszab azota sajnos egyfolytába plusz emelten kell szednem a fájdalomcsilapitokat is mert máskép nem birnám ki ((((

Törpicur # 2011.07.19. 15:22

Mari55! Köszi ,sikerült! Vénember! Miért nem tájékoztat a tegnapi napról? Mi történt? Szerintem, nagyon sokan várjuk, hogy Írjon!!!!!!!!!!!!!


Köszi, Kati55! Sikerült! Vénember! Kíváncsi vagyok mi történt tegnap a vizsgálaton!! Kérem írjon,sokan várjuk beszámolóját!!!

Era.68 # 2011.07.19. 20:38

Szeretném a tapasztaltabbak véleményét kérni, mert nekem már nem sok az ötletem...
Páromnak 2011. márciusában érbetegség és szívinfarktus után operálták ( coronária bypass). Néhány napja járt az ORSZI- ban ahol 46 % egészségkárosodást állapítottak meg. Mondván hogy intézményi rehabilitációja nem szükséges, de munkaképességében csökent rendszeres járadékra való jogosultságot állapítottak meg 1 év időtartamra. Aki eddig fizikai unkát végzett és azt nem teheti az állapota miatt, ugyan mit kezdjen havi 27 ezer forintos ellátással? Nem cél hogy sosem dolgozzon, de 3 hónappal a műtét után nem tud. Az infarktus szeptemberi, és a táppénzjoga egy év. Nem rajtunk múlt hogy most került sor a műtétre. Épp elég gond ez 45 évesen egy családfenntartó apának, ahol két gyerek még nappali oktatásban is tanul. A bürokrácia miért akar még egy beteg embert mentálisan is tönkretenni? De persze azt leírják a pszichés státuszában, hogy orientált és konzekvensen viselkedik. De kérdem én ha a jogaiért kell harcolni az embernek meddig??

Era.68 # 2011.07.20. 05:37

Kedves Icike42!
Jól értelmezted a hozzászólást igen. Benne vagyunk a határidőben és még megfellebezhető a határozat. De felháborító hogy ehhez még indoklást is kérnek. Az eü státusza ugyan nem változott és nem is fog néhány hét alatt, gondolom az egy évet ezért is ítélték meg. De akik ezt egítélik, pontosan tudják hogy egy szívbeteg rendszeres gyógyszerszedésre szorul, rendszeres orvosi kontrollra szorul, amihez utazni kell, és nem utolsósorban meg is kell élnie.26 éve tisztességesen járulékot fizet, most meg éljen meg segélyből ami át lett keresztelve és szebben hangzik. És i van azokkal akik önhibán kívűl nem dolgozhatnak és egyedülállók? Éhen hal? vagy nem szed gyógyszert?

Spicivas (törölt felhasználó) # 2011.07.20. 10:17

Kedves Era 68 !

Valamit nem értek a történetben. Miért került a férje orvosi bizottság elé ha még bőven jár neki a táppénzes állomány ?

kiszolgáltatott # 2011.07.20. 10:18

Együttérzésem az ilyen tortúrákba kerülőknek.Az ilyen antihumánus eljárások következménye pl.a most megjelent KSH adat is:"Az év első öt hónapjában csaknem 10 százalékkal kevesebb gyermek született, mint az előző esztendő hasonló időszakában, a halálozások száma pedig mintegy három százalékkal nőtt - közölte a Központi Statisztikai Hivatal " Ez sem véletlen..

Spicivas (törölt felhasználó) # 2011.07.20. 11:52

Kedves Icike 42 !

Hát ez az, így lehet elcseszni. Senki nem tudja megjósolni a felépülés szintjét egy agyi katasztrófa után. Azzal hogy már táppénz elején rokkantosítást kérek üzenem is, hogy nem azon fáradozom, hogy helyreálljon az egészségem. Épp most amikor roppant kényes a helyzet ilyen szubjektív szempontokra nagyon oda kell figyelni.

nyirike # 2011.07.20. 11:58

Segítsetek!

Munkaügyi Perem lesz a rokkantnyugdíj miatt.
Fekvő beteg vagyok mert 3 hete műtöttek. A levél szerint kérhetek jogi segítségnyújtás de mivel nem tudok az ügyfélszolgálatra menni így hívom őket de nem veszik fel kűldtem 2 imailt- nem válaszoltak.

15 napom van hátra, hogy írjak a Pest megyi bíróságnak, hogy kérem e az Igazságügyi orvosszakértő kirendelését?
Mit írjak hány példányban és ráérek e maj később megkeresni a Jogsegélyszolgálatot.

Várom a válaszotokat köszönöm.