Üdvözlök mindenkit!
Konkrét,világosan megfogalmazott kérdésekre szeretnék választ kapni,nincs időm, se türelmem végigkeresni a sok száz topickot tele offal az infok végett,így amennyiben rám szánsz némi időt és megosztod velem a tapasztalataidat nagyon hálás leszek érte!
- Tervezem,hogy egy előre meghatározott ügyvédi irodába idén nyáron elmegyek tapasztalatot szerezni. Mint gyakorló ügyvéd,ügyvédjelölt mik azok,amiktől óva intesz,amiket elhibáztál/jobban csináltál volna joghallgató korodban,egyáltalán lényegében van-e ennek a gyakorlatnak lényegi értelme? Feltételezem igen,de hallottam már ellentétes véleményt is.
- Egy magyar magánjoggal/polgári joggal foglalkozó ügyvéd mennyire veszi igénybe az idegen nyelv ismeretet mindennapi gyakorlata során? Egyáltalán: valóban a szükséglet indokolja az ügyvédi irodák ezen irányú elvárását?
- Azt mondják,ügyvédként az egyetemen felszedett ismeretek nagyrésze nem hasznosul,vagy részben,mivel ez a szakma nagyrészben gyakorlati. Ilyen jellegű oktatás az magyar jogi egyetemeken nem zajlik. Ezt nem vitatom,de azzal szembesülök,hogy a legjobb,legsikeresebb ügyvédek óhatatlanul is eőrsek a dogmatika területén vagy képzik magukat. Helytálló ez az észrevételem?
- Az ügyvédek munkaidejéről semmit nem tudok,még elképzelni sem. Mi határozza meg ezt,kötött munkaidőről van szó,mint pl. egy irodai munkánál a számítógép előtt töltve,vagy relatíve kötetlenebb,csak legyen meg a feladat megoldása? (szerződés megírása,ügyfelekkel konzultálás,füldhivatalba járás, etc.)
Wc-re menést,evést,dohányzást illetően pl. van valami elvárás vagy iratlan szabály?
5. Szakvizsgákkal kapcsolatban kérdésem az,hogy költségtérítés ellenében bármennyi szakvizgsa letehető? Érdemes egyáltalán pl. polgári jog területén több szakvizsgát is abszolválni? Vagy ez nem jár lényegi hazsonnal?
Köszönöm a válaszokat,ezer hála;)