Jogi Fórum - találkozó


Impossible # 2008.11.30. 00:00

Jóleső érzés látni, ahogyan bonyolódik a kivitelezés (vagy kiviteleződik a bonyolódás). :)

Viszont nem nézem jó szemmel, hogy Bencének láthatóan mindenki nekitámadott. Akárki is legyen Bence, bizonyos értelemben igazat adok neki, sőt kifejezetten poénos beszólása is volt (pl. a jogászok a hülyeséghez is értelmes pofát vágnak).
Sokszor azért utálják egymást az emberek, mert nem bírnak egyetérteni bizonyos kérdésekben. Ilyenkor véleményem szerint valóban érdemes - mint ahogyan Bence is írta - rákérdezni: miért is gondolod te úgy, ahogyan gondolod? Egy ilyen tényfeltáró beszélgetés során akár még arra is fény derülhet, hogy sokmindenben egyet tudnak érteni, netán még az is világossá válhat, hogy az egyetértés hiányát a megnemértettségben lenne érdemes keresni.

Kacsa1111 # 2008.11.28. 15:41

Kedves Immaculata,

nincs meghatározva a lehetséges résztvevők névsora...

az említett két személy nem is érintett a szervezésben

Kedves ktamas85 és Benccce,

mellétek nyugágy kell...

Kacsa nyilvan ugy gondolja hogy en voltam az aki a te nickeddel szoltam

Ti magatok voltatok annyira oda hogy majd biztos nem merek elmenni

egyébként ilyeneket hol olvastál?


Kacsa11

Immaculata (törölt felhasználó) # 2008.11.28. 15:13

hogy jött ki a kirekesztés…

Amikor hunfark (sic) határozza meg a lehetséges résztvevők névsorát és dr. Klaura van bízva a "lista bővítése", na ott van a baj.

Benccce (törölt felhasználó) # 2008.11.28. 14:26

Tamas!

Kacsa nyilvan ugy gondolja hogy en voltam az aki a te nickeddel szoltam. erre mar nem is mondok semmit.

A talalkozorol pedig annyit hogy en felvetettem szivesen megismernek jogasz embereket es ki tudja hasznos is lehet ha eltero teruletekrol is szereznek ok is ismeretseget. ill mas szemszogbol aqllaspontokat. Na Kacsa viszont rendkivuli modon beparazott attol hogy valamit esetleg a jozan esszel kellene megmagyarazni es nem pedig egy gunyos oda vetett mondattal igy aztan lekerultem a listarol. Es akkor meg valami! Ti magatok voltatok annyira oda hogy majd biztos nem merek elmenni. Na tessek. Akkor most hogy is van ez? En vallalom magam es el merek menni! Ki hatral meg kitol? Ez a jozan esz rohadt es makacs egy dolog igaz? Foleg egy olyantol veszi ez ki furcsan magat akinek egggggggyel tobb PhD-je van :-D Bence

ktamas85 # 2008.11.28. 13:41

Kacsa11,

"még nem volt olyan hozzászólásod bármilyen topic-hoz, amiből ne a gyűlölet csöpögne"

Ni csak, ki beszél...

Kacsa1111 # 2008.11.28. 13:02

az utolsó hozzászólásom - szerencsére - tárgytalanná vált.


Kacsa11

Kacsa1111 # 2008.11.28. 12:47

szerintem a hozzászólásaid stílusa szégyen...
még nem volt olyan hozzászólásod bármilyen topic-hoz, amiből ne a gyűlölet csöpögne...


Kacsa11

Kacsa1111 # 2008.11.28. 12:19

A lista arra szolgál, hogy a résztvenni kívánókat informálja a már jelentkezett személyekről...
meg hogy én tudjam hány főre kell asztalt foglalnom.

nem értem ebből hogy jött ki a kirekesztés...

Bencccét azért vettem le a listáról, mert nem szeretném, ha az eseményt tönkretenné egy fegyver nélkül is közveszélyes személy...


Kacsa11

Kacsa1111 # 2008.11.28. 12:15

Kedves guba,

örülök, hogy te olyan helyzetben vagy, hogy semmilyen bajod nem származhat belőle...
sajna én ilyen félős vagyok.
de ha eljösz a találkozóra, akkor elmondom az okaimat nagyon szívesen...és még akár egy McCallumra is meghívlak:)))


Kacsa11

Kacsa1111 # 2008.11.28. 12:12

Kedves guba és immaculata,

egyáltalán nem zártkörű és nem kirekesztő a találkozó...

többször bevágtam már ezt:

„a találkozóra visszatérve:

„mivel törzsvendégük vagyok, ezért vállalom, hogy foglalok asztalt, de tudni kéne, hogy hány óráa (7?) és hogy hány főre…

kéretik dec.1ig bejelentkezni, aki jönni szeretne.
összesítem és az alapján foglalok asztalt
.”

tehát
helyszín: kaledónia, mozsár utca.
időpont: dec. 6. 1900

eddig jelentkezett:
legislator
dr. Klau
bandeeraz
Kacsa
Csipke

valaki más?

hogyan is zártam ki bárkit???
egyedül Bencccét kértem meg, hogy ezért ne jöjjön el...mármint veszekedni. ennek ellére feltettem a listára. de mivel egyértelmű, hogy mást nem tud csak veszekedni, ezért később levettem...megjelenésére meg nem számítunk.

Ha ti szeretnétek eljönni, csak jelezzétek! Szívesen látunk mindenkit.


Kacsa11

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.11.28. 11:59

Ne idegeskedj Bence, a végén még gutaütést kapsz.

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.11.28. 11:59

Ne idegeskedj Bence, a végén még gutaütést kapsz.

Benccce (törölt felhasználó) # 2008.11.28. 11:52

Kedves Leg!
Nem kepzelgek es nem feltetelezek hanem Kacsa altal legutobb osszeirt emberek koze engem nem vett be. Akkor megis mit gondoljak? Most megis ti akarjatok h ne menjek?

Guba!
Kacsa egy rendkivul VIP szemely es titkos a CIA-s e-mailje. Na de igazan megerthetned hiszen akinek eggggggggyel tobb PhD-je van annal ez logikus. :-D Bence

guba # 2008.11.28. 11:23

Kedves Legislator,

két lehetőségre gondoltam, mivel nekem nem publikus az emil címem (gondolom sejted miért):

Kacsa,áruld már el légyszíves, én nem sejtem, komolyan.
Pár éve már feljárok erre a fórura, mindig lehetett tudni ki vagyok, és mi az emilem. Soha ebből semmilyen kellemetlenségem nem származott,pedig soha nem virágnyelven mondtam ki amit gondolok. Azt sem gondolom, hogy ha valaki a személyét is vállalva nyilvánít véleményt egy nyilvános fórumon, annak bármitől kellene tartania.

Ha már találkozót szerveztek, az a minimum, hogy bárki számára nyitottan érdemes ezt tenni, ha pedig nem az, akkor meg kellene fontolni egy találóbb elnevezésre változtatást, mert ez nem "Jogi Fórum - találkozó" lesz így. Az elképzelés már akkor kapott akkutt betegséget, amikor a "legbölcsebb" a bölcsek közül javaslatot tett a "normál", és a "vip" tagok közötti különbségtételre. Gratulálok!

Legislator # 2008.11.28. 11:22

"Na oke, ennyit akkor errol es meg ti kertetek ki magatoknak hogy majd biztos nem merek elmenni aztan latom a dolog forditva van mert ti ijedtek meg nagyon attol hogy elmegyek. Izgalmas. Bence"

Kedves Benccce,

Miért kéne megijednünk, "ha nem mersz elmenni", vagy ha "elmész":-)? Bár a dolog "izgalmas".

Benccce írta:

„Ma olyan pluralis majesticus vagyok. Fölséges!“

Te nem vagy egy kicsit bekepzelt?"

Ha bölcsész volnál, látnád, hogy ez csak önirónia.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2008.11.28. 10:56

Ja, ez persze Immaculatanak szólt, nem a kedves dr. klaunak.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2008.11.28. 10:42

De mi nem vagyunk kíváncsiak a véleményedre, így kímélj meg bennünket zavaró jelenlétedtől. És különösen személyünk minősítését tartsd meg magadnak, légy kedves. Ma olyan pluralis majesticus vagyok. Fölséges!


Sunshine after the rain.

dr.klau # 2008.11.28. 10:40

Benccceee mondjon le. :-))
Nem is titkos az emailem: dr.klau@freemail.hu

Immaculata (törölt felhasználó) # 2008.11.28. 10:37

Arról kedves Legislator, hogy bármennyire is fáj neked, de érdemi tagoknak azt tekintem, akik jogi tanácsokkal tudnak szolgálni és nem semmitmondó topicokban elméleti fejtegetésekbe kezdeni.

Legislator # 2008.11.28. 10:35

Kedves Kacsa,

Szerintem azok, akik részt kívánnak venni, írjanak egy mailt, és ha te megírod az új paramétereket, én szívesen továbbítom az érdekelteknek.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2008.11.28. 10:33

Ez miről beszél?


Sunshine after the rain.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2008.11.28. 09:44

Kedves Kacsa!

Nem vetted észre, hogy a törzstagok - a fórum érdemi tagjai - valahogy mind kimaradtak?
A kezdeményezés jó volt, de a toborzás válogatottan kirekesztő. Ezt pedig semmivel sem tudod jobban tetézni, mint e-mailban hívogatni. Ebben az esetben a jogi fórum találkozó név, egyáltalán nem helyénvaló.

Csipke!

Te tényleg jogász vagy? Meglep.

Kacsa1111 # 2008.11.28. 09:40

ha jól látom csak dr. Klau emil címe hadititkos...:)

Kedves Legislator,

véletlenül nincs meg az ő emil címe?


Kacsa11

Kacsa1111 # 2008.11.28. 09:36

Kedves Legislator,

két lehetőségre gondoltam, mivel nekem nem publikus az emil címem (gondolom sejted miért):
a két lehetőség közül válassz nyugodtan, mivel attól is függ, hogy mennyi emil cím áll rendelkezésedre. (ill. ha neked van jobb ötleted...)

szóval az egyik, hogy megkérünk mindenkit, aki részt kíván venni, hogy írjon emilt neked, azokat az emil címeket továbbítod nekem, és én írok mindenkinek közvetlenül
vagy
a másik, hogy - feltéve, hogy neked már így is sok embernek meg van az emil címe - én írom meg neked a helyszínt, és forwardolod a résztvevőknek.

a résztvevők (eddig):
legislator
dr. Klau
bandeeraz
Kacsa
Csipke

kettőnknek nyílván majd nem kell külön küldeni. csipkének itt az emil címe...dr. Klau-ét és bandeerazét majd megnézem...

szerinted?

ui: egyébként nem vicces, hogy egy elmebajos miatt erre kényszerülünk...
képzeld el, ha "mind" eljönnének!!!:))))))


Kacsa11

Csipke # 2008.11.28. 09:22

Kevésbé paprikás hangulatú jó reggelt!

Kacsa, remek ötlet. :)

A Benccce nicknév alatt megbújó okostojásnak szeretném üzenni, hogy ha nem jogász lennék, akkor is kikérném magamnak ezt az alpári stílust, amit megengedett magának, de minekutána jogász vagyok jómagam is, pláne kikérem magamnak. Az általánosító megnyilvánulásai finoman fogalmazva is vérlázítóak, és még ha olyan nagyon nehezésre is esik, lesz szíves az alapvető emberi tiszteletet megadni, illetőleg ennek megtanulásásig a tükröket otthon letakarni.
Hogy példát mutassak, jelzem a bölcsész hozzászólónak, hogy nekem is vannak személyes (és igen rossz) tapasztalatim bölcsészekkel, mégis rendelkezem annyi intelligenciával, hogy nem általánosítok, még az ő esetében sem.
Esetleg tudnám javasolni továbbá, hogy nyisson bölcsészfórumot, ott tőlem fikázhatja az egész világot.


Csipke