Jogi Fórum - találkozó


pazs # 2011.03.15. 15:40

Legislator: javasolj egyet, ha már április 1-jén nem tudsz megjelenni - hacsak nem mi megyünk Győrbe a kedvedért :)

Legislator # 2011.03.15. 17:10

Április 8., péntek?


Sunshine after the rain.

pazs # 2011.03.15. 17:44

Nekem jó!

Legislator # 2011.03.15. 18:20

Kiváló!


Sunshine after the rain.

Impossible # 2011.03.15. 21:57

nekem nem jó, az péntek

Impossible # 2011.03.15. 21:58

a péntekek nem jók, nagyböjt van

Kovács_Béla_Sándor # 2011.03.16. 07:48

A nagyböjtben nem csak pénteken van böjt.

pazs # 2011.03.16. 08:38

Április 1-jén, pénteken (az első felvetett időpont) még nem lett volna böjt?

bajussz # 2011.03.16. 09:40

és miért baj hogy böjt van?

pazs # 2011.03.16. 09:45

Mert nem ihat alkoholt, aki böjtöl. Meg húst sem ehet, de azt mondják, azt könnyebb kibírni :)

Impossible # 2011.03.16. 09:58

A nagyböjtben a péntekek a szigorú böjti napok, ezeken a napokon hústilalom van, alkoholt lehet inni, de a nagyböjt nem bulizós időszak, ezért helyesebbnek tartom, hogy ha más lehetőség is van, ne éppen péntekenként legyen iszogatós-eszegetős összejövetel.

pazs # 2011.03.16. 10:11

Akkor április 1. nem, mert Leg Győrben van (Impossible: az is péntek, aznap nincs szigorú böjt amúgy?); április 8. nem, mert Imp böjtöl (bár az eddigi tapaszatalataim szerint a jelenlévő 6-8 emberből maximum 2-4 eszik a találkozón, abból is néhányan csak desszertet).
Újabb javaslat?

bajussz # 2011.03.16. 10:14

ja így értem, és megértem

de marhapörkölt előtt egy unikumot azért még lehet inni, nem?:)

Impossible # 2011.03.16. 11:12

pazs,

azt értsd meg, hogy iszogatni sem akarok pénteken, szerintem eléggé könnyen lehet másik napot is találni, pénteken kívül egy héten még rendelkezésre áll további 6 nap. :D

pazs # 2011.03.16. 12:32

Érteni értem, csak megállapítottam, hogy a böjtöd miatt nem jó neked a második időpont, javasolj újat.
Egyébként meg pont te írtad, hogy alkoholt szabad inni.
Amúgy nekem mindegy, hogy mikor hol ki mit fogyaszt.
Szóval akkor még egyszer: javasolj időpontot!

pazs # 2011.03.16. 12:36

Eltűnt a válaszom...

Imp: értem én, de te magad írtad, hogy alkoholt lehet inni. Amúgy én csak megállapítottam, hogy neked nem jó a második időpont. Javasolj kérlek akkor egy harmadikat.

Sherlock # 2011.03.16. 12:46

Igazából csak 4 nap maradt, nem 6 - hétvégén nem "szokott" lenni.

Impossible # 2011.03.16. 15:58

alkoholt lehet inni, de mivel a nagyböjt nem bulizós időszak, és a péntek a kiemelt böjti nap, lehetőség szerint nem éppen pénteken akarok iszogatni

Rexor # 2011.03.16. 17:10

Szerintem a JF találkozó elég távol áll a buli fogalmától, szóval ez ne tartson vissza :). Lehet hogy én vagyok tudatlan, de olyanról nem hallottam, hogy bőjt idején nem illik beszélgetni.

Impossible # 2011.03.16. 17:19

ha mindenki a péntekhez ragaszkodik, akkor legyen, én csak azt mondom, hogy lehetőség szerint ne pont pénteken

Impossible # 2011.03.16. 18:10

a tanárurat ne felejtsük el megkérdezni, nagyon eltűnt

orangeman # 2011.03.16. 18:19

Kedves Impossible!

Amikor pedig böjtöltök, ne nézzetek komoran, mint a képmutatók, akik eltorzítják arcukat, hogy lássák az emberek böjtölésüket. Bizony mondom néktek: megkapták jutalmukat. Amikor pedig te böjtölsz, kend meg fejedet, és mosd meg arcodat, hogy böjtölésedet ne az emberek lássák, hanem Atyád, aki rejtve van, és Atyád, aki látja ami titokban történik, megfizet neked.” /Mt. 6:16-18/

Ha elmentél volna arra a találkozóra, és nem iszol 16 éves nemtommilyen viszkit, csak egy narancslevet, és nem eszel semmit, szerintem senki nem kérdezte volna meg, hogy ez miért van. (Ezt onnan tudom ilyen biztosan, mert múlt alkalommal fáradt voltam, és én is csak egy üdítőt ittam, senki nem akart semmi italt belém tölteni.) Én eddig három talin voltam, és egyik sem orgia volt, hanem kellemes beszélgetés. Én protestáns vagyok, én is böjtöltem már, bár nálunk nincs kötelező böjt, de nem látom okát, hogy miért ne lehetne talira menni.
Ráadásul amikor múltkor Wang mesternél voltunk Leggel, ő is böjtölt, és nem evett húsos, csak zöldséges kajákat, és mi elfogadtuk.

Imp a böjt, mint látszik a beírt igeversből, nem arra való, hogy a fórumon megmutasd Kacsának, hogy te mekkora katolikus vagy, mert persze én is viselkedtem így 13 évesen, de azért fel kéne nőni, nem?


For God and Ulster

orangeman # 2011.03.16. 18:23

Kedves Impossible!

Amikor pedig böjtöltök, ne nézzetek komoran, mint a képmutatók, akik eltorzítják arcukat, hogy lássák az emberek böjtölésüket. Bizony mondom néktek: megkapták jutalmukat. Amikor pedig te böjtölsz, kend meg fejedet, és mosd meg arcodat, hogy böjtölésedet ne az emberek lássák, hanem Atyád, aki rejtve van, és Atyád, aki látja ami titokban történik, megfizet neked.” /Mt. 6:16-18/

Ha elmentél volna arra a találkozóra, és nem iszol 16 éves nemtommilyen viszkit, csak egy narancslevet, és nem eszel semmit, szerintem senki nem kérdezte volna meg, hogy ez miért van. (Ezt onnan tudom ilyen biztosan, mert múlt alkalommal fáradt voltam, és én is csak egy üdítőt ittam, senki nem akart semmi italt belém tölteni.) Én eddig három talin voltam, és egyik sem orgia volt, hanem kellemes beszélgetés. Én protestáns vagyok, én is böjtöltem már, bár nálunk nincs kötelező böjt, de nem látom okát, hogy miért ne lehetne talira menni.
Ráadásul amikor múltkor Wang mesternél voltunk Leggel, ő is böjtölt, és nem evett húsos, csak zöldséges kajákat, és mi elfogadtuk.

Imp a böjt, mint látszik a beírt igeversből, nem arra való, hogy a fórumon megmutasd Kacsának, hogy te mekkora katolikus vagy, mert persze én is viselkedtem így 13 évesen, de azért fel kéne nőni, nem?


For God and Ulster

orangeman # 2011.03.16. 18:26

Kedves Impossible!

Amikor pedig böjtöltök, ne nézzetek komoran, mint a képmutatók, akik eltorzítják arcukat, hogy lássák az emberek böjtölésüket. Bizony mondom néktek: megkapták jutalmukat. Amikor pedig te böjtölsz, kend meg fejedet, és mosd meg arcodat, hogy böjtölésedet ne az emberek lássák, hanem Atyád, aki rejtve van, és Atyád, aki látja ami titokban történik, megfizet neked.” /Mt. 6:16-18/

Ha elmentél volna arra a találkozóra, és nem iszol 16 éves nemtommilyen viszkit, csak egy narancslevet, és nem eszel semmit, szerintem senki nem kérdezte volna meg, hogy ez miért van. (Ezt onnan tudom ilyen biztosan, mert múlt alkalommal fáradt voltam, és én is csak egy üdítőt ittam, senki nem akart semmi italt belém tölteni.) Én eddig három talin voltam, és egyik sem orgia volt, hanem kellemes beszélgetés. Én protestáns vagyok, én is böjtöltem már, bár nálunk nincs kötelező böjt, de nem látom okát, hogy miért ne lehetne talira menni.
Ráadásul amikor múltkor Wang mesternél voltunk Leggel, ő is böjtölt, és nem evett húsos, csak zöldséges kajákat, és mi elfogadtuk.

Imp a böjt, mint látszik a beírt igeversből, nem arra való, hogy a fórumon megmutasd Kacsának, hogy te mekkora katolikus vagy, mert persze én is viselkedtem így 13 évesen, de azért fel kéne nőni, nem?


For God and Ulster

Impossible # 2011.03.16. 18:53

orangeman,

ha az elolvasáson túl még fel is fogtad volna, amit írtam, akkor most nem mondanál ekkora sületlenségeket.