Jogi Fórum - találkozó


_Wasp_ # 2009.02.28. 13:42

találkozó utánra vigyek zsetonkészletet? Sakkóra-tábla ugyanis épp nincs nálam.... (csak ha lenne legalább négy embör aki maradna pókerezni)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.02.28. 13:15

a hétfő nem szám, hanem nap

Kacsa1111 # 2009.02.28. 05:33

A hét fő nem strict szám, inkább afféle iránymutatás.:)

Kedves Csipke,

egyszer csak összehozzuk neked is a különtermet...:)

Kedves wasp és lucundus,

sakkozni én is imádok!


Kacsa11

Legislator # 2009.02.26. 12:57

Legalább megtöltjük a különtermet.


Sunshine after the rain.

Grád András # 2009.02.26. 10:54

A magam nevében: Minden érdeklődőt szeretettel várok! (Sőt, lehet, hogy én is hozok "passzív" fórumozót.)


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

_Wasp_ # 2009.02.26. 10:45

lehet, hogy jönne egy hatodik kolléga is, aki inkább csak olvasó volt ezidáig, de igencsak érdeklődik.

Mit gondoltok? Belefér?


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Grád András # 2009.02.26. 10:43

Én azért bíznék benne, hogy olyanok is jönnek, akik esetleg külön nem jelezték! :-)


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Legislator # 2009.02.26. 10:40

Akkor öten maradtunk.


Sunshine after the rain.

Iucundus # 2009.02.25. 20:36

A legnagyobb szamorúságomra én sem tudok részt venni a találkozón, mert külföldre szólit az Anyacég...

_Wasp_, a sakkról sem feledkezem meg, majd legközelebb pótoljuk, csak készülj:)!

Remélem elmesélitek milyen volt?


Ddr

Csipke # 2009.02.25. 12:44

Kacsa,

tán most nem szaporítanám a munkanélküliek táborát... :) no meg mit kezdenék magammal a találkozó után? Beállok a Kaledóniába pincérnek (ledolgozandó a fogyasztásunkat) ? :)))

ÉÉÉs esmét lemaradok a különteremről... :( No, majd legközelebb.


Csipke

Legislator # 2009.02.24. 19:23

Vow, nagyon jó arc vagy:-))).


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2009.02.24. 19:04

Kedves Csipke,

ez nem kifogás: FELMONDANI AZONNAL!!!:)))

Kedves minden érdeklődő,

Kaledónia, Mozsár u. 9. az oktogonnál.
szombat 18:00
hét fő részére
jogi fórum találkozó néven
van asztal foglalva (Kedves Legislator, megvan a különterem!).


Kacsa11

Csipke # 2009.02.24. 09:05

Sziasztok!

Én tervezek, a munkám pedig végez....

Sajnos vidékre kell utaznom, így nem tudok a szombati találkozón megjelenni... :(

Mindenkinek jó eszmecserét kívánok.

Üdvözlettel,


Csipke

Grád András # 2009.02.23. 13:34

Erre szoktam mondani, hogy attól, hogy valaki jó katolikus, még lehet Fradi-drukker! :-)


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

_Wasp_ # 2009.02.23. 13:30

meg kell mondjam, nagyon színes a társaság itt a jogi fórumon :)

Ezt a küzdősportos részt például igazán nem gondoltam volna...


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Grád András # 2009.02.23. 13:15

Szia Wasp!

Én is örülök, hogy találkozunk! Pl. sokat írtál a küzdősportos múltadról, érdekel! Magam is űztem pár évig (2 év shotokan, utána 6-8 év ju-jitsu, fokozatosan állva le), de már öreg voltam, nem lettem igazi nagy küzdő, úgyhogy nem mennék be a kocsmába, hogy "Hutty ki, aki nem Lajos!" :-) Szia!

András


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

_Wasp_ # 2009.02.23. 12:45

UP

a február 28-a 18 óra minden emberi számítás szerint jó lesz nekem, és nagyon várom, hogy megismerhessem a kollégákat élőben is :)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.02.18. 18:05

Ha jól tudom, azok kaphatnak, akik keresnek állást, de nem találnak. Namost ez hogyan fordulhat elő, hogy nem találnak? Ahhoz ugye keresni kell, hogy ne találj...de ha keresel, akkor valamit tuti találsz. Ezt nem értem egy bizonyos kissebbség (a pontos megjelölést inkább mellőzöm, hátha valakinek nem tetszene) tagjai esetében sem, hogy ők miért kapnak, találhatnának munkát, mégis kapják a pénzt, munka nélkül...

Legislator # 2009.02.13. 18:04

Mondjuk ez inkább a szociális segélyre igaz. Te meg nem egészen arról írtál:-).


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.02.13. 18:02

Senkinek. Ugyanis járni nem jár, csak adható. Legalapabb szociális igazgatási "proverb".


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.02.13. 17:48

És kinek jár rendszeres munkanélküli segély? :D

drpici # 2009.02.12. 11:58

Tényleg nem a legjobb topicot találtad meg a kérdéshez...

A választ azért egy kicsit pontosítanám:

A gyermek rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult, ha a gyermeket gondozó családban az egy főre jutó havi jövedelem összege nem haladja meg

  1. az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének a 135%-át,

    aa) ha a gyermeket egyedülálló szülő, (törvényes képviselő) gondozza,

    ab) ha a gyermek tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos,

    ac) ha a nagykorúvá vált gyermek a nappali oktatás munkarendje szerint tanulmányokat folytat (23 éves koráig), illetve felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán tanul (25 éves koráig)

  2. az öregségi nyugdíj legkisebb összegének 125%-át az minden egyéb esetben

Emellett a vagyont is vizsgálni kell, ennek egy főre jutó értéke nem haladhatja meg fejenként az öregségi nyugdíj legkisebb összegének húszszorosát, vagy együttesen az öregségi nyugdíj legkisebb összegének hetvenszeresét(nem minősül vagyonnak az az ingatlan, amelyben a szülő vagy a tartásra köteles más törvényes képviselő életvitelszerűen lakik, az a vagyoni értékű jog, amely az általuk lakott ingatlanon áll fenn, továbbá a mozgáskorlátozottságra tekintettel fenntartott gépjármű.)

_Wasp_ # 2009.02.11. 16:40

kedves Csokorka,

a jogifórumos találkozóra menő joghallgatóknak feltehetően nem jár. Ha máshol kérdeznéd, akkor pontosabb választ kaphatnál... na mindegy.

A rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre való jogosultságot a települési önkormányzat jegyzője állapítja meg és arról hatósági bizonyítványt állít ki. A Gyvt. módosítása határozza meg a hatósági bizonyítvány tartalmát, igénylésének legfontosabb szabályait.

A rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre való jogosultság főszabály szerint akkor állapítható meg, ha a gyermeket gondozó családban az egy főre jutó havi jövedelem összege nem haladja meg a mindenkori öregségi nyugdíj legkisebb összegét.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

csokorka # 2009.02.11. 16:02

Kedves Fórumozók!

Lenne egy nagyon fontos kérdésem:

Kinek jár rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény?

Kérem aki tud válaszoljon, előre is köszönöm!

Csipke # 2009.02.11. 13:59

Én még mindig a kezdők szerencséjére hajazok... fő az önbizalom... :)

Beírtam a 28.-a 18 órát.

Üdv.


Csipke