Jogi Fórum - találkozó


Immaculata (törölt felhasználó) # 2008.11.28. 10:37

Arról kedves Legislator, hogy bármennyire is fáj neked, de érdemi tagoknak azt tekintem, akik jogi tanácsokkal tudnak szolgálni és nem semmitmondó topicokban elméleti fejtegetésekbe kezdeni.

dr.klau # 2008.11.28. 10:40

Benccceee mondjon le. :-))
Nem is titkos az emailem: dr.klau@freemail.hu

Legislator # 2008.11.28. 10:42

De mi nem vagyunk kíváncsiak a véleményedre, így kímélj meg bennünket zavaró jelenlétedtől. És különösen személyünk minősítését tartsd meg magadnak, légy kedves. Ma olyan pluralis majesticus vagyok. Fölséges!


Sunshine after the rain.

Legislator # 2008.11.28. 10:56

Ja, ez persze Immaculatanak szólt, nem a kedves dr. klaunak.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2008.11.28. 11:22

"Na oke, ennyit akkor errol es meg ti kertetek ki magatoknak hogy majd biztos nem merek elmenni aztan latom a dolog forditva van mert ti ijedtek meg nagyon attol hogy elmegyek. Izgalmas. Bence"

Kedves Benccce,

Miért kéne megijednünk, "ha nem mersz elmenni", vagy ha "elmész":-)? Bár a dolog "izgalmas".

Benccce írta:

„Ma olyan pluralis majesticus vagyok. Fölséges!“

Te nem vagy egy kicsit bekepzelt?"

Ha bölcsész volnál, látnád, hogy ez csak önirónia.


Sunshine after the rain.

guba # 2008.11.28. 11:23

Kedves Legislator,

két lehetőségre gondoltam, mivel nekem nem publikus az emil címem (gondolom sejted miért):

Kacsa,áruld már el légyszíves, én nem sejtem, komolyan.
Pár éve már feljárok erre a fórura, mindig lehetett tudni ki vagyok, és mi az emilem. Soha ebből semmilyen kellemetlenségem nem származott,pedig soha nem virágnyelven mondtam ki amit gondolok. Azt sem gondolom, hogy ha valaki a személyét is vállalva nyilvánít véleményt egy nyilvános fórumon, annak bármitől kellene tartania.

Ha már találkozót szerveztek, az a minimum, hogy bárki számára nyitottan érdemes ezt tenni, ha pedig nem az, akkor meg kellene fontolni egy találóbb elnevezésre változtatást, mert ez nem "Jogi Fórum - találkozó" lesz így. Az elképzelés már akkor kapott akkutt betegséget, amikor a "legbölcsebb" a bölcsek közül javaslatot tett a "normál", és a "vip" tagok közötti különbségtételre. Gratulálok!

Benccce (törölt felhasználó) # 2008.11.28. 11:52

Kedves Leg!
Nem kepzelgek es nem feltetelezek hanem Kacsa altal legutobb osszeirt emberek koze engem nem vett be. Akkor megis mit gondoljak? Most megis ti akarjatok h ne menjek?

Guba!
Kacsa egy rendkivul VIP szemely es titkos a CIA-s e-mailje. Na de igazan megerthetned hiszen akinek eggggggggyel tobb PhD-je van annal ez logikus. :-D Bence

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.11.28. 11:59

Ne idegeskedj Bence, a végén még gutaütést kapsz.

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.11.28. 11:59

Ne idegeskedj Bence, a végén még gutaütést kapsz.

Kacsa1111 # 2008.11.28. 12:12

Kedves guba és immaculata,

egyáltalán nem zártkörű és nem kirekesztő a találkozó...

többször bevágtam már ezt:

„a találkozóra visszatérve:

„mivel törzsvendégük vagyok, ezért vállalom, hogy foglalok asztalt, de tudni kéne, hogy hány óráa (7?) és hogy hány főre…

kéretik dec.1ig bejelentkezni, aki jönni szeretne.
összesítem és az alapján foglalok asztalt
.”

tehát
helyszín: kaledónia, mozsár utca.
időpont: dec. 6. 1900

eddig jelentkezett:
legislator
dr. Klau
bandeeraz
Kacsa
Csipke

valaki más?

hogyan is zártam ki bárkit???
egyedül Bencccét kértem meg, hogy ezért ne jöjjön el...mármint veszekedni. ennek ellére feltettem a listára. de mivel egyértelmű, hogy mást nem tud csak veszekedni, ezért később levettem...megjelenésére meg nem számítunk.

Ha ti szeretnétek eljönni, csak jelezzétek! Szívesen látunk mindenkit.


Kacsa11

Kacsa1111 # 2008.11.28. 12:15

Kedves guba,

örülök, hogy te olyan helyzetben vagy, hogy semmilyen bajod nem származhat belőle...
sajna én ilyen félős vagyok.
de ha eljösz a találkozóra, akkor elmondom az okaimat nagyon szívesen...és még akár egy McCallumra is meghívlak:)))


Kacsa11

Kacsa1111 # 2008.11.28. 12:19

A lista arra szolgál, hogy a résztvenni kívánókat informálja a már jelentkezett személyekről...
meg hogy én tudjam hány főre kell asztalt foglalnom.

nem értem ebből hogy jött ki a kirekesztés...

Bencccét azért vettem le a listáról, mert nem szeretném, ha az eseményt tönkretenné egy fegyver nélkül is közveszélyes személy...


Kacsa11

Kacsa1111 # 2008.11.28. 12:47

szerintem a hozzászólásaid stílusa szégyen...
még nem volt olyan hozzászólásod bármilyen topic-hoz, amiből ne a gyűlölet csöpögne...


Kacsa11

Kacsa1111 # 2008.11.28. 13:02

az utolsó hozzászólásom - szerencsére - tárgytalanná vált.


Kacsa11

ktamas85 # 2008.11.28. 13:41

Kacsa11,

"még nem volt olyan hozzászólásod bármilyen topic-hoz, amiből ne a gyűlölet csöpögne"

Ni csak, ki beszél...

Benccce (törölt felhasználó) # 2008.11.28. 14:26

Tamas!

Kacsa nyilvan ugy gondolja hogy en voltam az aki a te nickeddel szoltam. erre mar nem is mondok semmit.

A talalkozorol pedig annyit hogy en felvetettem szivesen megismernek jogasz embereket es ki tudja hasznos is lehet ha eltero teruletekrol is szereznek ok is ismeretseget. ill mas szemszogbol aqllaspontokat. Na Kacsa viszont rendkivuli modon beparazott attol hogy valamit esetleg a jozan esszel kellene megmagyarazni es nem pedig egy gunyos oda vetett mondattal igy aztan lekerultem a listarol. Es akkor meg valami! Ti magatok voltatok annyira oda hogy majd biztos nem merek elmenni. Na tessek. Akkor most hogy is van ez? En vallalom magam es el merek menni! Ki hatral meg kitol? Ez a jozan esz rohadt es makacs egy dolog igaz? Foleg egy olyantol veszi ez ki furcsan magat akinek egggggggyel tobb PhD-je van :-D Bence

Immaculata (törölt felhasználó) # 2008.11.28. 15:13

hogy jött ki a kirekesztés…

Amikor hunfark (sic) határozza meg a lehetséges résztvevők névsorát és dr. Klaura van bízva a "lista bővítése", na ott van a baj.

Kacsa1111 # 2008.11.28. 15:41

Kedves Immaculata,

nincs meghatározva a lehetséges résztvevők névsora...

az említett két személy nem is érintett a szervezésben

Kedves ktamas85 és Benccce,

mellétek nyugágy kell...

Kacsa nyilvan ugy gondolja hogy en voltam az aki a te nickeddel szoltam

Ti magatok voltatok annyira oda hogy majd biztos nem merek elmenni

egyébként ilyeneket hol olvastál?


Kacsa11

Impossible # 2008.11.30. 00:00

Jóleső érzés látni, ahogyan bonyolódik a kivitelezés (vagy kiviteleződik a bonyolódás). :)

Viszont nem nézem jó szemmel, hogy Bencének láthatóan mindenki nekitámadott. Akárki is legyen Bence, bizonyos értelemben igazat adok neki, sőt kifejezetten poénos beszólása is volt (pl. a jogászok a hülyeséghez is értelmes pofát vágnak).
Sokszor azért utálják egymást az emberek, mert nem bírnak egyetérteni bizonyos kérdésekben. Ilyenkor véleményem szerint valóban érdemes - mint ahogyan Bence is írta - rákérdezni: miért is gondolod te úgy, ahogyan gondolod? Egy ilyen tényfeltáró beszélgetés során akár még arra is fény derülhet, hogy sokmindenben egyet tudnak érteni, netán még az is világossá válhat, hogy az egyetértés hiányát a megnemértettségben lenne érdemes keresni.

Eweol # 2008.11.30. 03:37

Érdekesnek találom, hogy - miután még októberben feldobtad ezt a zseniális ötletet - most éppen "jóleső érzés"-sel tölt el, hogy a találkozó szervezése "bonyolódik", ill. ha jól olvastam te magad egyenesen nem kívánsz élni ezzel a "kapcsolatépítési lehetőség"-gel (kvázi bojkottálod? :))

A nyitó hozzászólás emlékeztetésképpen:
Sorra nyitom az új topicokat, nem akarok túl sokat nyitni, de megint van egy új ötletem: Fórum-találkozó. :)
Az itteni fórumosok számára létre lehetne hozni egy élő fórumot, valóságos, személyes találkozási lehetőséggel. A jogászok lennének VIP tagok, a többiek pedig tiszteletbeli tagok. :D
Ilyen – ha jól tudom – még nincsen, ha rosszul tudom, akkor szóljon valaki. :)
Ez nemcsak jó időtöltés lenne, hanem a pályakezdők, a kevésbé tapasztaltak számára hasznos info-forrás és mindenki számára kapcsolatépítési lehetőség is.
Várom a véleményeket, ki mit szólna egy ilyen ötlethez.
” (Impossible)

(Ez a "VIP tag" kategória nevetségesen hangzik)

Benccce (törölt felhasználó) # 2008.11.30. 07:07

Te Eweol mondj vmit ami nemnevetseges lassan ezen a forumon :-)))) Lassan mar csak rohogni jarok ide hiszen ertelmes irast nagyon keveset latni.

Maganak a talalkozonak az otlete nagyon jo, de latod tolem pl. megijedtek azonnal. Azota titokban szervezkednek. Ugyhogy nem ertem en ezt. Meghogy VIP-tagok ... dogok egy hatast rogton.

En tovabbra is nyitott vagyok de nem birjak elviselni, Eweol probald oket meggyozni h jo es hasznos lenne. Bence

Benccce (törölt felhasználó) # 2008.11.30. 08:43

Nos en valoszinuleg karacsonyig mar nem leszek mert kulfoldre is megyek meg sot az is lehet h iden se, ezert kellemes unnepeket mindenkinek. A talalkozorol pedig ha van hir, az emailemre szivesen varom a jelzest! Koszi! Bence

Kacsa1111 # 2008.11.30. 11:05

Kedves Mindenki,

aki a találkozón részt kíván venni, de még nem jelezte eme szándékát, kéretik jelezni.
(a találkozón ennek hiányában is résztvehet, legfeljebb nem fog tudni leülni:))) )

eddig jelentkezett:
legislator
dr. Klau
bandeeraz
Kacsa
Csipke


Kacsa11

Kacsa1111 # 2008.12.01. 17:25

Ez esetben 5 főre foglalom az asztalt.
Kaledónia, 19:00, dec.6. szombat.

Aki meggondolja magát (akár mert mégsem jönne, vagy mert mégis jönne) kéretik jelezni, és módosítom a foglalást.


Kacsa11

Legislator # 2008.12.01. 18:04

Kiváló!


Sunshine after the rain.