Jogi Fórum - találkozó


pazs # 2011.04.13. 11:25

cat1981: én ilyenről még egyáltalán nem hallottam, hogy a bemagolás hármast érne.

Rexor # 2011.04.13. 11:25

Csipke: ismered a szövegét is?...

guba # 2011.04.13. 11:25

Nálunk villamosmérnökin ilyen elképzelhetetlen volt, bár ez a szakma másfajta természetéből is fakad elsősorban, ott valaki vagy értette az anyagot vagy nem, aki nagyon jól értette sokszor az is kettest tudott csak összehozni, és egyes tárgyakból az egy nagyon jó jegynek számított.

Így van! A jogászok nem ismerik azt az érzést, amikor a 90-es évek műszaki felsőoktatásának színvonalán, egy matek, vagy egy mechanika szigorlaton elvérzik az évfolyam több mint fele. És ott hiába bízol a szerencsédben, oda ész kell. :)

cat981 # 2011.04.13. 11:11

én amúgy nem egy helyről hallottam már, hogy ha valaki beseggeli a jogszabályokat, de nem ért az egészből gyakoraltilag semmit, 3-as érdemjegyet kap vizsgáján...
Nálunk villamosmérnökin ilyen elképzelhetetlen volt, bár ez a szakma másfajta természetéből is fakad elsősorban, ott valaki vagy értette az anyagot vagy nem, aki nagyon jól értette sokszor az is kettest tudott csak összehozni, és egyes tárgyakból az egy nagyon jó jegynek számított. (Azóta mondjuk már nagyságrendekkel romlott a színvonal a műszaki oktatásban)
szóval szerintem ez a seggelős hármas kicsit durva, legalább gyenge kettes lenne, ha már nem bukás...

Csipke # 2011.04.13. 10:44

guba, köszönöm a számküldést, nagyon szerettem őket is, bár inkább Janis Joplin volt a favorit... régvolt tarisznyás, pincekocsmás kamaszkoromat juttatja eszembe.

Berényi Miki: ez nemi hovatartozástól független... :)


Csipke

Berényi Miki # 2011.04.13. 09:51

Impy milyen heves reakciókat vált ki a nőkből... nem egészséges sokáig leplezni a gyengéd érzelmeket :)

guba # 2011.04.13. 08:58

Csipke, neked meg küldöm a KFT. Elizabeth című slágerét.

Csipke # 2011.04.13. 08:35

Szia Imp!

annyi sincs benned, hogy letedd a segged, aztán megtanuld az anyagot!

Olvasd el figyelmesen, nem azt mondtam, hogy seggeld be, hanem vedd a fáradtságot, hogy felkészülj. Ha olyan szupertehetség vagy, akkor tán kellene tudni helyesen értelmezni.

A beseggeléssel én sem értek egyet, attól még nem lesz valaki jó szakember, sőt az elhivatottságot se tükrözi.

Ezzel szemben aki képes arra, hogy a többség számára elérhetetlen célokat érjen el, annak hasznát lehet venni” - aha, a politikában nyilván remek ellenfele lennél bárkinek. A cél egyébként nem elérhetetlen, csak ismétlem, nem vetted a fáradtságot, hogy felkészülj. Így mondjuk igen, neked elérhetetlen volt. Nem vagy jogásznak való. Ezzel a "sztorival" (amiben egyébként szerintem a legfelháborítóbb, hogy te még jópofának is tartod, és büszkén meséled) pontosan azt erősítetted meg, amit már korábban is mondtam neked: nincs benned semmi alázat a szakma iránt. Ennyi. Lehet, azért adja neked a sors is a pofonokat, hogy kerüld el ezt a pályát messziről. Jobb lenne, ilyen hozzáállással szerintem jobb, ha nem képviseled senkinek az érdekeit. (mondom, kivéve a politikában, ott pont az ilyeneknek áll a zászló)


Csipke

guba # 2011.04.13. 08:01

még nagyobb fos jogászoktatásban keresendő; a jogszabályok bemagolása és visszaböfögése énszerintem nem kíván meg „jogászi kvalitásokat“, márpedig az oktatás és a vizsgáztatás általában ezekre terjed ki.

Impi, ez vizsgázó fülnek tetszetős magyarázat lehetne, de így azért nem igaz. A jogszabályok tudása önmagában nem kíván meg jogászi kvalitásokat, de ha nem ismered a jogszabályt, akkor nem tudod alkalmazni sem, hiába áll bármikor rendelkezésedre. Azzal viszont egyetértek, hogy a számonkérésnek az a fajtája, hogy jogszabályt kell visszamondani, nem mond el szinte semmit arról, hogy az illető mennyire lesz jó gyakorló jogász.

cat981 # 2011.04.13. 07:06

ugyanmár, ezt a show-ért csinálta... :)

Sherlock # 2011.04.13. 06:56

Hogy javítsd az esélyeidet a sótlan hülyéknél, akik azt várják Tőled, hogy jogszabályt tudj.

Klaus pedig nem kap semmit, mert "szokás a tollat elvinni" - csak nem így... :) Nekem mondjuk tetszik a videó.

Impossible # 2011.04.12. 18:48

hunfrakk,

minek? :D

Kacsa1111 # 2011.04.12. 18:44

Kedves Grád András,

mondjatok egy végső számot, és foglalok asztalt...
ha jól emléxem hétfőn 7re hét főre...:)
please kindly confirm.


Kacsa11

bolondmelós # 2011.04.12. 18:24

és hány nap közmunkát kap érte??

hunfrakk # 2011.04.12. 17:29

így lop a cseh elnök Klaus

hunfrakk # 2011.04.12. 17:25

impi, ugye felkészülsz a szóbelire?

Impossible # 2011.04.12. 17:21

Nem rúgtam fel szabályokat, én csak előadtam, mit szeretnék; hogy ők helyt adtak a vágyamnak, az az ő dolguk.

pazs # 2011.04.12. 16:09

Akkor még egyszer, utoljára: aki a csúcson van, az felrúghatja a szabályokat, aki oda tart, az nem.
Amúgy meg csak elmondtam a véleményemet, igen ritka, hogy én nekiesek valakinek, főleg olyannak, aki nem áll hozzám közel.

Impossible # 2011.04.12. 14:59

Most is, megyek nemsokára újabb állásinterjúra, meg van adva, milyen jogszabályokból készüljek fel... Mi a fenének??? Ha abból áll a munkám, hogy alkalmazni kell, akkor kinyitom, és alkalmazom. Hogy tudom-e alkalmazni, az nem azon múlik, hogy fejből is nyomom-e... Nagyon gáz, hogy ezzel nincsenek tisztában, na ezért mondom, hogy idiótákkal is érvényesíttetni kell tudni az akaratomat, ugyanez történik vizsgán.

Impossible # 2011.04.12. 14:37

Jaj ne, minden fórumos nő nekem esett. :D Rosszabb sose történjen velem. :D

Szia Csip! :)

Szerintem az anyag "beseggelése" nem elhivatottság kérdése, de ha ezt elhivatottságnak nevezed, akkor tényleg nem vagyok elhivatott. A szabályok szerintem azért vannak, hogy alkalmazzák őket, nem azért, hogy benyalják, namost az általában bevett oktatói és vizsgáztatási gyakorlat sem arra megy rá, hogy alkalmazzuk a szabályokat, hanem arra, hogy visszaböfögjük. A beseggelésnek és visszaböfögésnek szerintem nemcsak az elhivatottsághoz, hanem a tehetséghez sincs köze; szövegeket megjegyezni szinte mindenki képes.
Ezzel szemben aki képes arra, hogy a többség számára elérhetetlen célokat érjen el, annak hasznát lehet venni. A vizsgáztatók befolyásolása nagyon jó gyakorlat, megtanulok érdekeket éles helyzetekben hatékonyan képviselni, ezen keresztül megvalósulhat a gyakorlati jogászképzés, amire itthon is nagyobb szükség lenne, mint a jogszabályok beseggelésére, mivel a szabály nem cél, hanem eszköz.

pazs,

"Ráadásul eddig arról volt szó, hogy a hülye munkáltatók nem ismerik fel az őstehetséged, viszont ezek szerint annó az oktatók sem… Na de akkor rajtad kívül ki látott benned jogászi kvalitásokat?"

Volt olyan oktató, aki látott, de nála nem vizsgáztam. A hiba nem az én készülékemben, hanem a fos magyar felsőoktatásban, azon belül pedig különösen
a még nagyobb fos jogászoktatásban keresendő; a jogszabályok bemagolása és visszaböfögése énszerintem nem kíván meg "jogászi kvalitásokat", márpedig az oktatás és a vizsgáztatás általában ezekre terjed ki.

Csipke # 2011.04.12. 13:56

Szia András!

Nekem be van írva, remélem, nem jön közbe semmi...

Üdv.


Csipke

Grád András # 2011.04.12. 13:35

Olyan sokáig voltam távol, hogy láthatólag megfeledkeztem a fórum működésének néhány sajátosságáról! :-)


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Grád András # 2011.04.12. 13:33

Sziasztok!

Két hétig munkaügyileg igazoltan távol voltam. Akkor remélem találkozunk a Kaledóniában 18-án 7-kor (a 6 óra úgy tűnt, kicsit korai). Imp: Majd ott mindent megbeszélümk. Orangeman: Bocs, de ha nem muszáj, nem vállalok plusz államvizsgáztatásokat, elég az évi pár alkalom is egész nap! :-) Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Grád András # 2011.04.12. 12:02

Sziasztok!

Vagy két hétig távol voltam a Fórumtól, úgy általában heveny munkavégzés okán. Viszont remélem nem feljetettétek el a 18-án (a hozzászólások alapján inkább 7-re mint 6-ra) szervezett fórumos talit (helyszín a szokásos Kaledónia). Imp, ott majd mindent megbeszélünk! Orangeman, bocs, de ha nem muszáj, nem tolongok, hogy kicsit többet államvizsgáztathassak! :-) Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

bandeeraz # 2011.04.12. 08:23

Hát jah, erről eszembe jut az a jó öreg vicc:

Bácsi felhajt az autópályára a menetiránnyal szemben. A rádió rendkívüli hírekben bemondja, hogy "vigyázzanak az autópályán, mert egy őrült a menetiránnyal szemben hajt". Mire a bácsi: "mi az, hogy egy? Mindegyik őrült a menetiránnyal szemben megy!":)))