Jogi Fórum - találkozó


Legislator # 2008.11.26. 15:59

A muszáj nem uszály, hanem germanizmus, ezért írása muszáj. Mari néne papagája sem egyfajta papa-gálya, így a szótár propagálja, írja j-vel, aki látja:-).


Sunshine after the rain.

Legislator # 2008.11.26. 16:16

Grétsy mellett a rám legnagyobb hatást a televízióban szereplők közül Erőss Pál tette (Jogi esetek), bár amikor ő ténykedett (1982 körül talán?), én még vastagon autókkal játszottam, vagy ahogy egy kedves, nálam majd' egy tízessel idősebb jóbarátom szokta mondani: "Te még akkor spárgán húztad a zsíroskenyeret". Erőssnél szuggesztívabban és élvezetesebben, és sajátságos stílusban magyarázó embert nem sokat ismerek, Kilényi Géza hasonló hozzá, meg néhai Engel Pál történészakadémikus; bár Erőss Pált húsz éve ha láttam képernyőn utoljára valami ismétlésfélében (ellentétben Kilényi Prof.-fal, és Engel meg már tíz éve, hogy meghalt), Erőss négy éve pedig ügyvédként a Szőnyi Úr által dirigált antikváriumban keresett valami szép színezett metszetet egy külföldi kollegának. Egyszer szeretném személyesen megismerni, kár, hogy akkor nem mentem oda.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2008.11.26. 16:19

Az emberek Jogerős Pálnak is nevezték, egyébként bíró volt, talán a Fővárosi Bíróságon, vagy a Legfelsőbb Bíróságon, és polgári ügyszakos volt, úgy hiszem, de hogy azon belül mi volt a területe nem tudom, viszont szerintem publikált (publikál?) is.


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2008.11.26. 16:59

Kedves Legislátor,

na és a "dzsászt laci" az smafu???:)))

Kedves Csipke,

kérlek revidiáld álláspontodat a találkozóval kapcsolatban.


Kacsa11

Legislator # 2008.11.26. 17:48

Maradnék Erőss Pálnál.


Sunshine after the rain.

Egyjogász # 2008.11.26. 17:57

"dzsászt laci“=Juszt Laci???:)

Biztos nagyon hasznos amit csinál, és sokaknak segít, de nekem már egy cseppet tele van a hócipőm azzal, amikor bíróság által jogerősen eldöntött ügyekben fenyegetőznek a delikvensek, hogy várjam ki a végét, mert "majd találkozunk a TV ügyvédjénél", és ott úgyis nekik lesz igazuk....

Volt olyan is, hogy a végrehajtóhoz azzal ment be valaki, hogy állítsa le a végrehajtást, mert a TV ügyvédje még nem döntött az ügyben....

Nem tudom, aztán írnak-e, nem-e a TV-nek, de azt tapasztalom, hogy sok laikus számára a TV Ügyvédje valami mindenek felett álló vitarendezési fórum, ahol úgyis mindíg a kisembernek van igaza.

Legislator # 2008.11.26. 18:25

Lehet, hogy az emberek szemében a TV ügyvédje a Legfelsőbb Bíróságnál és az Alkotmánybíróságnál is magasabb fórum.


Sunshine after the rain.

Benccce (törölt felhasználó) # 2008.11.26. 18:30

Sztem nem jogerossegrol vagy nem jogerossegrol van szo, hanem arrol hogy barmely ugy igy nyilvanossagot kaphat. Ez valljuk meg sokszor jol johet, sokszor viszont nem, es valljuk meg azt is, volt olyan ugy, ahol segitett is mert nyilvanosan mindjart egeszen mas volt akar a hatosag velemenye is mint egy sima hivatalos levelben. Sztem hasznos azt elhiszem h sokakat idegesit semmi ketseg. Nem ertem a legutolso hsz-t hiszen a tv ugyvedje a negyedfok ha jol tudom tehat igenis sulya van a velemenyenek.
Mas tema: talalkozorol volt szo ebben a topicban most latom ugyhogy lehet h en is elmennek egy jot beszelgetni. Aki szervezi, kerdojellel vegyen fel a nevsorba legyszi majd jovo heten eldol veglegesre h tudok-e menni. Bence

Legislator # 2008.11.26. 19:12

Háháhá. Van, hogy igazuk van, de Mr. Dzsászt néha akkora ostobaságokat mond, hogy sírva menekülnék.

Egyébként akár "hatodfok" is lehetne, perfüggő. (És nem is mindig peres ügyekről van szó. Bírósági nemperes, egyéb nemperes, vagy hatósági közigazgatási ügy is lehet). A közigazgatási perek a megyei bíróságon indulnak eleve, az Alkotmánybíróság pedig nem része a (rendes)bírósági szervezetnek. De van olyan ügytípus, ahol az LFB. dönt egyfokú eljárásban (egyes választási ügyek). Általában szociológusok mondják összeszámítva, hogy Mo.-n ötelemű bírósági rendszer van. Más egy vélemény, és más egy ítélet. Véleménye az ATV-be/HÍRTV-be telefonálgató Mari nénének (vö.: Krúdy Álmoskönyvében a politikus csizmadiáné jeligéjű álomlátóval) is lehet, ítéletet azonban a bíróság szokott hozni.


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2008.11.26. 22:15

a találkozóra visszatérve:

„mivel törzsvendégük vagyok, ezért vállalom, hogy foglalok asztalt, de tudni kéne, hogy hány óráa (7?) és hogy hány főre…

kéretik dec.1ig bejelentkezni, aki jönni szeretne.
összesítem és az alapján foglalok asztalt.”

tehát
helyszín: kaledónia, mozsár utca.
időpont: dec. 6. 1900

eddig jelentkezett:
legislator
dr. Klau
bandeeraz
Kacsa
Benccce(?)

valaki más?


Kacsa11

ktamas85 # 2008.11.26. 22:21

Kacsa11,

ime a kirekesztő munkád eredménye.

ktamas85 # 2008.11.26. 22:21

Kacsa11,

ime a kirekesztő munkád eredménye.

Kacsa1111 # 2008.11.26. 22:23

Kedves ktamas85,

kit rekesztek én hová?


Kacsa11

Impossible # 2008.11.27. 05:18

hunfrakk,

köszönöm a helyreigazítást, egyetértek. Ettől még a szárnyall az szárnyaLL. :)

Impossible # 2008.11.27. 05:33

Már nem tudom, ki írta, nem lapozok vissza, de aki a Word szövegszerkesztőjének helyesírás-ellenőrzőjére ad, az csak magára vessen. lol

Impossible # 2008.11.27. 05:34

Kacsa,

az a madár, amelyiknek csak 1 szárnya van, lehet, hogy szárnyaLna, de az még szárnyaLni sem tud, nemhogy szárnyaLLni. :D

Impossible # 2008.11.27. 05:36

Kacsa,

mégvalami. Vegyünk egy példát:
nem mindegy, hogy guba szájal vagy szájjal... ugye, hogy nem mindegy? Teljesen mást jelent. :D

guba # 2008.11.27. 06:22

Már nem tudom, ki írta, nem lapozok vissza, de aki a Word szövegszerkes­ztőjének helyesírás-ellenőrzőjére ad, az csak magára vessen. lol

Nem antagonisztikus, hogy egy ennyire bigottan ostoba ember Minerva baglyának nevezi magát? Rád aztán tényleg igaz a mondás, hogy az okos ember a biztosban is kételkedik, a hülye meg mindenben holtbiztos. Tizenöten beírták már, hogy hol mindenhol szerepel egy l-lel írva, de te aztán mindenkivel szembemész.

Csipke # 2008.11.27. 08:02

Kacsa,

Revideálok akkor: :)

Ha úgy is szívesen fogadjátok a jelenlétemet, hogy kilenc - fél tíz körül lelépek (ahogy említettem volt, van még egy esti megjelenésem egy szülinapon), akkor megyek. :)


Csipke

Kacsa1111 # 2008.11.27. 08:07

Kedves guba,

kétell vagy kétel? :)

Kedves Csipke,

tudtam, hogy a szó mágikus erővel bír:)
felskribáltalak.

Kedves Impossible,

te, mint értelmi szerző, nem revidiálod álláspontodat a találkozó kapcsán?


Kacsa11

Csipke # 2008.11.27. 08:26

Köszönöm... :) Már csak egy kardinális kérdésem lenne: mi lesz a jelszó? Mégsem mehet(ünk) oda a pincérhez, hogy jöttünk valaki(k)hez, de nem ismerjük fel őket... :D

Más: esetleg értekezhetnénk az "egyelőre" és "egyenlőre" helyes használatáról is. :) Én konkrétan emlékszem, hogy felvételinket ilyen finomságokkal tűzdelték tele.

Bevallom, minden elismerésem azoknak, akik magyarul igyekeznek megtanulni.


Csipke

Kacsa1111 # 2008.11.27. 08:32

szerintem jogi fórum néven fogok asztalt foglalni...


Kacsa11

Benccce (törölt felhasználó) # 2008.11.27. 08:59

Ugye nem mondjatok komolyan h az "egyelore" es "egyenlore" szo kozti kulonbseg ill. ezek hasznalata valakinek gondot okoz? Altalanos iskolai helyesirasi tananyag sztem. Es a nyelvesz pedig nem en vagyok de teny h akar tudomanyos cikkekben is latom rosszul hasznalni. En nem tudom ezek az emberek hova jartak iskolaba? Jo akkor majd elmagyarazom a kulonbseget a talalkozon cssk mert teljesen logikus, nem magolas kerdese.
De akkor legyen a jelszo az erkezeskor a pincernek az h "egyelore". Sztem eleg egyedi es nem fog erteni belole semmit tehat tokeletes :-D Bence

Csipke # 2008.11.27. 09:14

Bencce,

Az a te nagy bajod, hogy mindent véresen komolyan veszel. :)

Jó ideje már csak poénnak dobjuk fel (legalábbis én) ezeket a "finomságokat. :)

Jómagam is tisztában vagyok a két szó közötti különbséggel, de ettől még valóban egy csomóan rosszul használják, azért is jutott eszembe.

Azt akkor is el kell ismerni, hogy nem véletlenül a magyar az egyik legnehezebb nyelv. Nekem szerencsére nem volt bajom a nyelvtannak, de azért ismerjük el azt is, hogy ez is egy készség, ami fejleszthető, vagy sok szorgalommal egész elviselhető szintre hozható. Arra akarok kilyukadni, hogy nem feltétlenül a "milyen iskola" a hülye (oppárdon) :)

Szóval lehetne, hogy a találkozón nem a szavak jelentéséről diskurálnánk? :D


Csipke

Legislator # 2008.11.27. 09:22

Rossz cikkeket tetszik olvasgatni...


Sunshine after the rain.