A levelezős diploma nem diploma?


guba # 2008.09.23. 15:30

Aki „PPKE szellemiséget“ kíván el az álláshírdetésre jelentkezőktől, arról ne gondoljuk, hogy PPKE diplomát vár el, mert akkor valóban azt kellet tvolna feltüntetnie az álláshírdetésben.

Akkor egyszerűbb lett volna azt írnia, hogy a "keresztény értékek tiszteletét", "vallásos világnézetet", nem? Ebben az esetben azonban még mindig adós vagy "PPKE szellemiség" eszenciájának a meghatározásával, az ugyanis a fentiekre tekintettel szükségszerűen szűkebb fogalom, mint a keresztény értékek tisztelete.

Impossible # 2008.09.23. 19:43

guba,

miért lenne szűkebb fogalom a "PPKE szellemiség", mint a keresztény értékek tisztelete? Ki állította ezt rajtad kívül, és te miokból állítod? A "PPKE szellemiség" esszenciáját pedig kifejtettem már két ízben is. Ha úgy érzed, még mindig adós vagyok, az már nem az én hibám. Másrészt nem arról írtam, mit lett volna egyszerűbb írnia az álláshírdetőnek "PPKE szellemiség helyett", ez teljesen más téma. Én azt írtam le, hogy ha már ezt írta, mit kell érteni alatta helyesen. Ha te nem érzékeled e két eset közti - teljesen nyilvánvaló - különbséget, azt sem lehet nekem felróni.

banderaz,

hogy a katolikus értékek a jog világának szerves részét képezik, az tény. Mondtam, tégy kísérletet a cáfolatára. Többek között azért nem fog sikerülni megcáfolni ezt, mert - mint ahogyan azt már többször írtam - például az élet és az emberi méltóság tisztelete, védelme keresztély érték IS, ezeknek a védelmét az Alkotmány IS kimondja. Ha cáfolni akarsz olyasmit, amit az Alkotmány szövegében olvashatsz, ahhoz jobban össze kell szedned magad, mint Micimackóhoz. És légyszíves, ne gyere gyermeteg példákkal, előbb nem ártana végiggondolni, amit írtam (főleg miután már kétszer is leírtam ugyanazt), és ezután belekötni. Ez egy jótanács, amihez érdemes tartanod magadat, hiszen a jogi fórum nem arra való, hogy az emberek egymást földbe döngöljék, értelmes érvnek kell értelmes érve felelnie.

Legislator # 2008.09.23. 20:01

Magam hívő római katolikus vagyok, és csak pártolni tudom, hogy ezek az értékek terjedjenek mindenütt, ideértve a jogászok világát is. Más kérdés, hogy egy adott egyetem mennyire képes ma Magyarországon ezt a szellemiséget valóban képviselni. (Akár a hallgatók, akár az oktatók szintjén). A PPKE-ről csak közvetett tapasztalataim vannak, maradjunk abban, hogy elég az oktatókat megnézni. És én ezt innentől nem akarnám tovább fejtegetni, ha megengeditek. Mindenesetre tiszteletre méltó, hogy vannak, akik a szellemiséget komolyan veszik.


Sunshine after the rain.

hunfrakk # 2008.09.23. 20:22

a keresztény eszmeiség egy elérni kívánt, megvalósításra váró filozófiai lét,

(de csak az egyén, a polgár oldaláról nézve, a nagypolitika irtózik az ilyentől, persze retorikailag megjelenhet kampányfogásként - a nemzeti érzelmű, keresztény szavazók szavazatinak megszerzése...de a valóság kissé más mintsem dicső elvek sorozata...ld. parlamentünk ellenzéke)

de míg a világ tényleges irányítóit (mammutvállalatok, IMF, WTO, USA, Kína, Izrael) akadályozzák e nemes, életet megszépítő gondolatok és tanítások galád céljaik totális megvalósításában, addig csak a társadalom kis sejtjeiben építhető, ill. lelhető meg a tényleges kereszténység (vagy talán ott sem?)

a PPKE-n hiába szónokolnak keresztényi elvekről, ha tényleges megvalósításuk, meglétük sajnos nem érezhető, sőt horriilbe dictu: észre sem lehet venni, hogy egyházi fenntartású az intézmény...

és ugyanez igaz a Károlira is...

a szép, vágyott értékek (igazságosság, egyenlőség, irgalmasság, tisztesség, uzsoramentesség) "csupán" elvek, eszmék, sőt: sajnos lózungok -
tessék körülnézni hazánkban, és a világban, látható a szép új világ...(az állami korrupció, és a versenynélküliség egyes műpályázatokon nyilvánvaló, hiába van szép törvényecske)

a keresztény szellemiséget nyilván erősíteni kell ennek ellenére - új nemzedéket kell felnevelni e, fent meghatározott szellemben - de ahhoz nevelők kellenek, olyanok akik mindennapi életükben aktívan keresztényi életmódot folytatnak - van ilyen? - vagy csak kifelé mutatják az esetleges ájtatosságot a jelen pozíció megtartásáért? - miközben persze röhejesen viselkednek, mint vizsgáztatók (elvetemültség, korlátoltság, kifejezett gonoszság, fiatalok iránt érzett kollektív gyűlölet nem érték...)

Impossible # 2008.09.23. 20:47

Frakk,

A kereszténység nem filozófiai lét, nem tételhalmaz, hanem életforma. A "keresztény eszmeiség" pedig egy követelmény, egy elérni kívánt cél. Mint már korábban írtam, a PPKE-JAK alapító dékánja szerint "a katolikus egyetem nem adottság, hanem feladat". Erre törekedni kell, az egyes emberek szintjéről kiindulva. Ne csak elvárásaink legyenek, nézzük azt is, saját magunk mit tudunk tenni annak érdekében, hogy ne csak szép fogalmak, hanem életre, tettekre váltottak is legyenek a keresztény értékek. Ez magától nem történik meg, de mindenkinek, minden egyes pillanatban ott áll a lehetőség arra, hogy megtörténjen. Nem várhatjuk el, hogy minden tökéletes legyen, a világ sodrásával szemben kell helytállni, és megmutatni a világnak, hogy érdemes a keresztény értékek szerint élni. Ez kihívás, tanúságtétel.

guba # 2008.09.24. 06:36

miért lenne szűkebb fogalom a „PPKE szellemiség“, mint a keresztény értékek tisztelete? Ki állította ezt rajtad kívül, és te miokból állítod?

IMpossible, most erre mit mondhatnék? Tettem egy kísérletet arra, hogy beszélgessek veled, de hiábavaló volt, mert nem érted amit írok! Megpróbálom a formális logika alapján elötted is világossá tenni, mire gondoltam.

Ha valaki nem azt írja a hirdetésében, hogy olyan személyt keres, aki tiszteli a keresztény szellemiséget, hanem helyette azt írja, hogy olyan személyt keres, aki tiszteli a PPKE szellemiségét, akkor a kettő nem lehet ugyebár az elgondolása szerint egymással teljesen fedésben. Ha pedig csak részben van fedésben, akkor az tűnik logikusnak, hogy az egyetemes keresztény kultúra és szellemiség mégiscsak tágabb kört ölel fel, mint a "PPKE szellemiség". Az általad kifejtettek szerint a kettő megegyezik, éppen ezért "PPKE szellemiséggel" nem csak az itt végzettek rendelkezhetnek.
Ezért támadt hiányérzetem a tekintetben, hogy akkor végre megtudjuk miben is áll a két eszemeiség közötti különbség, ha pedig nincs különbség, akkor milyen alapon különböztetsz meg közöttük.

drnagyzs # 2008.09.24. 06:40

halihó! a "vitához" csak annyit kívánnék hozzáfűzni, hogy én is ELTE nappalin végzett vagyok, "csupán" annyi különbséggel, hogy a győri tagozatra jártam, hiszen a diplomát Pesten kaptam, a tanáraink is ugyanazok voltak, mégis sok helyen húzzák a szájukat, hogy jaj, kihelyezett szak..?! Múltkori állásinterjún pl. megjegyezte kedves főnök úr, hogy azért eléggé ciki vidéki jogon csak cum laude diplomát kapni... Ennyit a diszkriminációmentességről....

Egyjogász # 2008.09.24. 07:26

"pl. megjegyezte kedves főnök úr, hogy azért eléggé ciki vidéki jogon csak cum laude diplomát kapni…"

Akkor ezek szerint "vidéki jogon" (pl. Pécs, Szeged, Miskolc, stb.) csak a summa nem ciki?

Nagyot tévedek, ha azt gonodolom, hogy a "kedves főnök úr" az ELTÉ-n végzett, áthatva az "ELTE szellemiségtől"?:))

Egyébként a "vidéki jogon" is nagyrészt azok tanítanak, akik a "pesti jogon".

Végül is odamentél dolgozni???

Kacsa11 # 2008.09.24. 07:37

guba irta (sajàt véleménye):
"Ha valaki nem azt írja a hirdetésében, hogy olyan személyt keres, aki tiszteli a keresztény szellemiséget, hanem helyette azt írja, hogy olyan személyt keres, aki tiszteli a PPKE szellemiségét, akkor a kettő nem lehet ugyebár az elgondolása szerint egymással teljesen fedésben."

késöbb hozzàteszi (impossible véleményéröl):

"Az általad kifejtettek szerint a kettő megegyezik..."

majd a csattanó:

"Ezért támadt hiányérzetem a tekintetben, hogy akkor végre megtudjuk miben is áll a két eszemeiség közötti különbség, ha pedig nincs különbség, akkor milyen alapon különböztetsz meg közöttük."

no comment.:)))

drnagyzs # 2008.09.24. 07:50

nem mentem oda, mert - láss csodát - nem engem vett volna fel... mi lehet az oka? :)

Kovács_Béla_Sándor # 2008.09.24. 07:57

Kacsa, azt eddig is tudtuk, hogy az egyértelmű fogalmazással gondjaid vannak - most igazoltad, hogy a szövegértéssel is. Persze, csak a magyarban. Az inglish pörfikt. Of kúrsz.

Kacsa11 # 2008.09.24. 08:00

a kényszerképzetektöl nem teljesen mentes sancho panza is szinre lépett...

guba # 2008.09.24. 09:47

Kacsa, emlékszel még mit írtam neked a gyerekszoba szabályairól? Tudod, nem illik más mondandóját lefordítani! Bizzál benne, hogy Impossibile megérti. De ha te magyarázod el neki az nem fogja őt segíteni.:)
Írjál inkább valami okosat a baromfiudvarról! :)

Legislator # 2008.09.24. 09:54

Az egész dolog engem a kecske gyapja felől való vitatkozásra emlékeztet (vö.: Rotterdami Erasmus: A balgaság dicsérete LI. fejezet a jogászokról).


Sunshine after the rain.

Kacsa11 # 2008.09.24. 09:55

tudom, hogy a te korlàtolt szellemiképességeddel ez most nehéz lesz, de azért megpróbàllak ràvezetni:

szerinted a "no comment" mit jelent?

én csak beidéztem az inkoherensnek làtszó mondataidat.
nem forditottam öket se le, se ki. (màs hozzàszólàsàinak kiforgatàsàban úgyis te vagy a mester...) magyaràzatot pedig jól làthatóan nem füztem hozzà.
nem is kellett - önmagukért beszélnek...

Ps:
1)
bàr làtnàm, hogy te irsz valami okosat - bàrmiröl...mondjuk a màkról...

2)
furcsa, hogy éppen Ötahósàga emlegeti a gyerekszobàt...

Kovács_Béla_Sándor # 2008.09.24. 09:56

Kikérem magamnak! Én a bús képű lovag vagyok, és legyen guba a fegyverhordozó.

Kacsa11 # 2008.09.24. 10:00

ez legalàbb stilusos és inteligens megszólalàs volt...
tényleg tetszett:)))

Legislator # 2008.09.24. 10:08

:-))). Egyébként az a véleményem, ha a társaság néhány sör elfogyasztása közben értekezne, hamar(abb) elsimulnának a vitás pontok.


Sunshine after the rain.

guba # 2008.09.24. 10:10

én csak beidéztem az inkoherensnek làtszó mondataidat

Kacsa, aki csak a kalapácsot ismeri, az mindent szegnek néz, tudod, ezért hiába is mondanám, hogy akkor töröld meg a szemüvegedet, mert egy diszpécser fejével ez mindig is inkoherensnek fog látszódni.

Kacsa11 # 2008.09.24. 11:49

asszem màr megvitattuk, hogy melyikünk szorul rà a diszpécser àllàsra...:)

Kedves Legislator,

a sör sem rossz, de én inkàbb a borra szavazok:)

Egyjogász # 2008.09.24. 13:02

"néhány sör elfogyasztása közben értekezne, hamar(abb) elsimulnának a vitás pontok."

Vagy - néhány hozzászólást elnézve - hamarabb elcsattanna néhány pofon.

Tényleg már csak egy lépés néhány internetes bulvárlap fórumainak stílusától......pl. mikor kezdünk el buzizni, meg cigányozni?:(

Tahózás már van....

Az utóbbi néhány hét kivételével ez azért itt nem így
működött.....

Kacsa11 # 2008.09.24. 13:12

igy vagy ugy de vitànak vége lenne...:)))

hunfrakk # 2008.09.24. 13:32

pl. mikor kezdünk el buzizni, meg cigányozni?:(

holnap

Legislator # 2008.09.24. 15:16

A sört esetünkben kiterjesztően kell értelmezni, tehát bor, rövidital is értendő rajta:-). Én nem vagyok rasszista, ha úgy adódik, bármelyiket szívesen fogyasztom:-).


Sunshine after the rain.

Legislator # 2008.09.24. 15:19

No igen. "Egyszer vertek jogászt agyon, azt is jogász verte agyon."


Sunshine after the rain.