szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


kikko # 2011.10.15. 15:35

Drkrisztivel egyetértek, de.....

A tb. minimumnál azon idegeltem , hogy mi a hatálytalan.
A 76 oldalasról valaki beírta, hogy nem valami hatályos.Őszintén én már nem is tudom mihez nyúljak, de tény a semminél sokkal jobb.A 4 szabadságot meg bogarászni kell máshol.
Mj tényleg törvény.
Alkjog könyv , mostmár kezdem én is belátni.De erősen hajlok a megadott törvények és a AB határozatok felé.
Van a GYIK nevezetű kérdések felsorolása , ajánlom.De vizsga előtt elő ne vedd, mert összeomlasz.
Esély: Ha az Isten rád néz és olyat kérdeznek amire teljesen emlékszel , és épp könyörületes bizottságot kapsz, amit kétlek a hozzászólásokból olvasva.
Eurázsia összes termését.

Libertin (törölt felhasználó) # 2011.10.15. 19:53

Én egyszerűen nem értem, mintha varázsütésre megbolondultak volna a C bizottságok. Már a többedik hozzászólónál olvasok olyan vizsgakérdéseket, pláne szó szerinti idézőst, hogy a szőr feláll a hátamon...

Úgy gondolom, a szakvizsga nem erről kellene, hogy szóljon. Érdemes lenne ezt az illetékeseknek is felülvizsgálni, mert ez így nem fog menni.

netusufloro # 2011.10.15. 22:22

drkriszti! Köszönöm!
Az LB-n a folyosón egy bírónő azt mondta, hogy cenzorként forgott a gyomra, amikor kollegák saját szakterületük részletszabályait tudakolták a vizsgázóktól ... inkább nem vizsgáztat...KÁR!Remélhetően nem csak azok maradtak, akiknek mindenhez van gyomruk!

Romani ite domum! # 2011.10.16. 06:00

Sziasztok!
Mióta kiderült, hogy januártól kikerül a rendszerből a C egy része a vizsgából érdekes módon rengeteg buktatásos sztorit hallok mindenfelől a C-ről...
Ezért felhívtam az OITos számot, ahol megnyugtattak, hogy tévedek a párhuzam miatt... Biztos paranoiás vagyok és nem arról van szó, hogy kell jövőre is a fejpénz... Jó lenne, ha lenn valaki, aki (ahogy Libertin is írta) jelezné ezt valaki illetékesnek...Üdv: Brian

Romani ite domum! # 2011.10.16. 06:00

lenne

MrsBean # 2011.10.16. 16:10

Sziasztok!

Jon esetleg valaki a 24.i heten vizsgazni?

Elegge kezdek mar izgulni de nagyon hasznos a forum, es barmennyire is gügyen hangzik, szerintem ezzel az anyaggal sehany het es honap tanulas utan nem lehet biztosra menni:)

Ugyhogy bizzunk a joszerencseben:)

Libertin (törölt felhasználó) # 2011.10.16. 20:25

Mrs Bean, én a 24-i héten megyek, de ha ilyen kérdések vannak egy vizsgán, mint amit Textilhal és harald is kapott, akkor nemhogy sehány hét, de majdhogynem sehány év se elegendő, hogy megtanuljuk.

De tényleg, ez nem más mint nettó szívatás. És nagyon remélem, hogy lesz olyan "illetékes", aki olvassa e fórumot és próbál valamit tenni az ügyben, mert ez a módi úgy ahogy van a vizsgázók szembeköpése. Azoké, akik munka és-általában család-mellett hosszú heteket készülnek olyan tárgyakra, amit lehet, hogy az életben soha nem használnak és nincs is benne semmi gyakorlatuk.

MrsBean # 2011.10.17. 07:17

Nezd a jo oldalat: lehet, hogy a morcosabb bizottsagok ebben a honapban mar nem lesznek tobbet;)

parazseszter # 2011.10.17. 08:20

Sziasztok!

Én ma kezdek tanulni a C részre, szűkre szabott időm van, 11.11-én megyek.

Terv:
Munkajog, TB: törvény
Alk. + Közig.: Dialog szakvizsga könyvek (márciusi kiadás)
EU: Dialog szakvizsga könyv: állítólag napokon belül megjelenik a hatályos

Szerintetek egy így "elég"? Nem mintha kevés lenne.

Aztán, ha fogy az idő, újratervezés :)

MrsBean # 2011.10.17. 10:45

Egy biztosan nagyon egyszeru kerdest teszek fel, de ellentetet fedeztem fel:) szoval a 76 oldalas jegyzet szerint a COREPER 1 a nagykovetek "gyulese" a dialogos konyv szerint meg a COREPER 2. valaki felvilagositana, mi a valosag?:)

Textilhal # 2011.10.17. 10:49

Parazseszter: Szerintem ha a rendelkezésedre álló (valóban szűkre szabott) időt teljes egészében és intenzíven kihasználod, akkor az általad megjelölt anyagokkal sikerre viszed ezt a vizsgát.

Munkajogból és TB-ből a jogszabályok oké (bár a TB-s jogszabályok kemény dió, de még mindig abból a legértelmesebb tanulni), de nézd hozzá a tételsorban megjelölt kollégiumi véleményeket is feltétlenül.

A Dialógos könyveket nem ismerem, de a Novissimánál bizonyosan jobbak, és tapasztalatom szerint a munkajog-TB-n kívül a többihez kell a könyv a tanuláshoz.

Alkotmányjoghoz annyit, hogy rrrrrrrrengeteg a tételsorban megjelölt ABH, amiknek elolvasása sok időt elvisz, viszont érdemes, tényleg érdemes megnézni őket. Én próbáltam szűrést alkalmazni (tényleg csak a lényegüket elolvasni), és nekem nagyon sokat segítettek, sokat hozzáadnak az alkotmányjoghoz, letisztítanak és konkretizálnak bizonyos elvontnak tűnő fogalmakat, összefüggéseket.

Hajrá, sok sikert Neked!

Textilhal # 2011.10.17. 10:51

MrsBean: ugyanezt az ellentmondást tapasztaltam én is, csak a Novissimás könyv kapcsán...szerintem a könyvek írják jól és a 76 oldalasban szerepel elírás.

parazseszter # 2011.10.17. 11:14

Textilhal: köszönet, a Dialogos könyben úgy látom benne vannak az ABH-k is, persze csak a lényeg, a többi úgyis csak "rizsa"
ideális és szép lenne, ha mindenre jutna idő, de ez teljességgel kizárt
nyilván nem fogok mindenből mindent tudni, próbálom ezen nem is gyötörni magam, az előző, B résznél megtanultam: stresszelni kár, van a vizsgára X időd - kinek mennyi jut, azt rá kell szánni, belehalni nem érdemes..rengeteg, a vizsgázó által nem befolyásolható apróság van, ami néha többet nyom a latba, mint plusz 1-2 hét tanulás
kitartás mindenkinek!

laxfeld # 2011.10.17. 12:37

Üdv, pénteken megcsináltam az utolsó, C részt is, ezért most továbbadnék a Novissima féle EU Szakvizsga könyvemen (eddgi utolsó lezárás: 2011. március), illetőleg az eddigi utolsó kiadású Csink Lóránt féle Alkotmányjog Szakvizsga könyvön, ami ugyancsak használható olyan 85%-ban. A lényeg mindegyikben ki van húzva - Eu-nál ez nagy könnyebbség.

A könyveket az eredeti ár feléért adnám tovább, ha érdekelne valakit.

A pénteki vizsgán a kérdések a következők voltak:

Munka: jognyilatkozat alaki követelményei, indoklás nélküli felmondás esetei, kirendelés és kiküldetés összehasonlítása.

Tb: milyen nyugellátásokat ismerek, mutassak be egyet ezek közül.

Alkotmány: Ügyészség felépítése, hatáskör, feladatkör, polgármester, alpolgármester, képviselőtestület bizottságai.

Eu: Gazdasági és Szociális Bizottság, Régiók Bizottsága, diszkrimináció (1 példa rá).

Mindekinek jó tanulást, s akit érdekelnek a könyvek, az írhat közvetlenül a laxfeld@gmail.com -ra és egyeztetünk.

laxfeld # 2011.10.17. 12:37

Üdv, pénteken megcsináltam az utolsó, C részt is, ezért most továbbadnék a Novissima féle EU Szakvizsga könyvemen (eddgi utolsó lezárás: 2011. március), illetőleg az eddigi utolsó kiadású Csink Lóránt féle Alkotmányjog Szakvizsga könyvön, ami ugyancsak használható olyan 85%-ban. A lényeg mindegyikben ki van húzva - Eu-nál ez nagy könnyebbség.

A könyveket az eredeti ár feléért adnám tovább, ha érdekelne valakit.

A pénteki vizsgán a kérdések a következők voltak:

Munka: jognyilatkozat alaki követelményei, indoklás nélküli felmondás esetei, kirendelés és kiküldetés összehasonlítása.

Tb: milyen nyugellátásokat ismerek, mutassak be egyet ezek közül.

Alkotmány: Ügyészség felépítése, hatáskör, feladatkör, polgármester, alpolgármester, képviselőtestület bizottságai.

Eu: Gazdasági és Szociális Bizottság, Régiók Bizottsága, diszkrimináció (1 példa rá).

Mindekinek jó tanulást, s akit érdekelnek a könyvek, az írhat közvetlenül a laxfeld@gmail.com -ra és egyeztetünk.

laxfeld # 2011.10.17. 12:37

Üdv, pénteken megcsináltam az utolsó, C részt is, ezért most továbbadnék a Novissima féle EU Szakvizsga könyvemen (eddgi utolsó lezárás: 2011. március), illetőleg az eddigi utolsó kiadású Csink Lóránt féle Alkotmányjog Szakvizsga könyvön, ami ugyancsak használható olyan 85%-ban. A lényeg mindegyikben ki van húzva - Eu-nál ez nagy könnyebbség.

A könyveket az eredeti ár feléért adnám tovább, ha érdekelne valakit.

A pénteki vizsgán a kérdések a következők voltak:

Munka: jognyilatkozat alaki követelményei, indoklás nélküli felmondás esetei, kirendelés és kiküldetés összehasonlítása.

Tb: milyen nyugellátásokat ismerek, mutassak be egyet ezek közül.

Alkotmány: Ügyészség felépítése, hatáskör, feladatkör, polgármester, alpolgármester, képviselőtestület bizottságai.

Eu: Gazdasági és Szociális Bizottság, Régiók Bizottsága, diszkrimináció (1 példa rá).

Mindekinek jó tanulást, s akit érdekelnek a könyvek, az írhat közvetlenül a laxfeld@gmail.com -ra és egyeztetünk.

Romani ite domum! # 2011.10.17. 13:46

Kedves Laxfeld!
Milyen volt a bukási arány? Üdv: Brian

MrsBean # 2011.10.17. 14:15

Na ettol talan picit megnyugodhatunk,nem voltak veszesek a kerdesek (jo, nem mondom, hogy mindenre koptem egybol a valaszt de azert...)

Hajra sorstarsak! Menni fog!!

Amugy meg maximalisan egyetertek parazseszterrel, meg kell tanulni amit csak tudsz..olyat gyanitom ugysem fog az ember soha erezni, hogy "na mindent tudok, kerdezzetek:)"

Pippa # 2011.10.17. 16:13

MrsBean, Libertin: Én is a 24.-ei héten megyek, és a kétségbeesés szélén állok. Napokig meg sem mertem nézni a fórumot, olyan ijesztő dolgokat írnak :) (egyébként szerintem a COREPER 2 a jó)

MrsBean # 2011.10.17. 16:26

Pippa! En is ugyanigy voltam vele:) de egy baratnom tanacsara: fo a pozitiv hozzaallas;) azt mondta, ha nem gondolsz a bukasra, akkor nem buksz:)

Egyebkent melyik nap jossz?

laxfeld # 2011.10.17. 18:40

Kedves Brian (vagy inkább Blájen)!

Emlékeim szerint hatan vizsgáztunk az én csoportomban (4 lány, két fiú), ebből hárman voltunk utolsó szakvizsgások - nekünk mindegyikünknek sikerült, valamint sikerült még egy lánynak, s egy embert pedig csak egy tárgyból húztak meg. Az elnök egyébként Józsa Zoltán volt -ha jól tudom ő Szegeden oktat, s elég kemény.

laxfeld # 2011.10.17. 18:45

A vizsgázóknak ezt a tanácsot tudom adni: nem kell az összes apró kis szirszar szabályt megtanulni! A lényeg, hogy az alapokat tudjad. Ha valaki azokat nem tudja, az hiába tudja mondjuk pl. a nyugdíjszámítást, arra nem lesznek kíváncsiak.

Két szempont a lényeg:

  1. tudod-e megfelelő mélységig az anyagot?
  2. érted-e egyáltalán?
drkriszti # 2011.10.17. 19:06

Laxfeld, gratulálok a sikeres vizsgához!! :)
Jó volt végre azt olvasni, hogy valaki emberi kérdéseket kapott, ez biztató a jövőre nézve!! ;)

MrsBean, Libertin, Pippa: Nektek már nem sok van hátra, kitartás a véghajrára!! :)

Romani ite domum! # 2011.10.17. 19:46

Kösz Laxfeld! Elvileg nekem is az utolsó lesz, de A,B-nél nem volt ilyen plusz sz*rakodás. Elég idegbaj alapból egy-egy részvizsga, kár, hogy egyes vizsgáztatók soha nem szakvizsgáztak (?), s valószínűleg ezért nem érzik át a helyzetet... Üdv: Blájen :)

MrsBean # 2011.10.18. 07:56

Kedves mindenki!

Tudom, az en bajom de megint ellentmondasba utkoztem. Az eus konyvem azt mondja h elozetes donteshozatal szempontjabol mi a szubjektivek koze tartozunk, azonban a 76 oldalas jegyzetben emlitett 1/2009 es allasfoglalas (LB) azt mondja h csak a LB Koteles erre vagy ha a felulvizsgalat kizart. Szerintetek??