szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


Pandaaa # 2011.08.24. 21:24

Timililla, szerintem nem lesz úgyse időd elolvasni, ezért csak könyvből tájékozódj ezeről. Ezt a mennyiséget képtelenség elolvasni, ha szeretnél a többi tárgyra is készülni. Nem hallottam olyat, hogy végigkérdeztek volna egy ABh-t. Persze belefuthatsz egy ilyen vizsgáztatóba de kicsi az esélye. Szóval könyv és kész.

Pöszke # 2011.08.25. 06:18

Buby! A "buklájn"-on most olcsóbb a Novissima könyve. Én belenéztem, elég brutális...

Timililla! Egyetértek Pandaaa-val, szerintem is elég az, ami a tankönyvben van. Egy régebbi kiadású Chronowski-féle könyvet átlapoztam, talán 2-3 AB határozat nem volt benne.

drkriszti # 2011.08.25. 07:01

Pöszke!

Én a Novissima-s könyvet vettem meg az eu-joghoz. Nem lesz kellemes tanulni belőle, de ez a leghatályosabb könyv jelenleg. A Szalayné-félét szeptemberre ígérte a kiadó.

Timililla # 2011.08.25. 10:01

Ok, köszi mindenkinek!Marad a könyv!
Én anno a Sári féle Alapjogok c. könyvből tanultam, abban nem nagyon voltak Abh-k, csak egy pár, de akkor a Halmait megveszem, vagy ti melyikre gondoltatok?

Diandra # 2011.08.25. 21:09

sziasztok!

novemberben szeretnék c-ből menni...csak és kizárólag a gyik válaszaiból kívánok készülni, 2 hetem lesz rá olyan húzós a melóm...tapasztalatok szerint ez elég lehet?

Pöszke # 2011.08.26. 07:00

Timililla! Én a Chronowski-féle szakvizsgás könyvre gondoltam, Dialóg Kiadó.

drkriszti! Köszi az infót, csak decemberben megyek, úgyhogy akkor még megvárom a Szalayné könyvét, utána döntök.

Diandra! Ha vannak kidolgozott tételeid és csak neki kell ülni, akkor a két hét szerintem elég. A jogiszaki.hu-n nézz körül, vannak nagyon jó kidolgozott tételek! Csak a gyik nem tudom elég lenne-e...

Pannie # 2011.08.26. 09:49

Sziasztok!

December elején tervezek menni a C részből, közig-alkból írásbeliznék, mivel a közigben dolgozom. Ez lenne az első vizsgám, elkezdeném összeszedni az anyagot.
De annyi információt, ajánlott irodalmat lehet itt olvasni, hogy kezdek összezavarodni.
A kidolgozottakat nem igazán szeretem, szeretem magam meglátni az anyag lényegét, különben mindig azt hiszem, hogy valami fontos kimaradt.
Szóval könyvből tanulnék. De melyikből?? Ez a kérdés.
Az eu-t én is megvárom, ami szept-ben jön ki, de munkajogból nem igazán tudom melyiket tanuljam.

Munkajog könyvből, melyiket?? (Persze, tv az alap)

hunfrakk # 2011.08.26. 10:41

munkajogból elég a törvény
(tényleg elegendő)

én amit még hozzá olsvatam:

http://www.complex.hu/…iadvany.html

nekem ez így nagyon jól "bejött"

Netti7 # 2011.08.29. 09:19

Kedves Sorstársak!

Van valaki aki szeptember 5-én alkotmányjog-közigből ír?

Szeretném veled felvenni a kapcsolatot, érdekelne, hogy készülsz.

Köszönöm.

Gaius1982 # 2011.08.29. 11:55

Sziasztok!

A neten elérhető a Dialog féle Alkotmányjog hatályosítása?

drkriszti # 2011.08.30. 05:38

Tegnap megkaptam a visszajelzést, november 21-én lesz az írásbelim, és 23-án a szóbelim. :/
Valaki jön ugyanekkor, vagy ehhez közeli időpontban?

Hétvégén állok neki a tanulásnak, alkotmánnyal fogok kezdeni. :/

Juccc # 2011.08.30. 07:30

Sziasztok!
Tudnátok abban segíteni, hogy a jogiszakiról melyik az a jegyzet, ami EU-hoz ajánlott? Köszi!

Netti7 # 2011.08.30. 10:00

Sziasztok!

Tudnátok segíteni, hogy a tb résznél,hol lehet megtalálni a 66. és 77-es tételhez szükséges anyagot (883/2004/EK rendelete, 987/2009/EK rendelete)?

Előre is köszönöm

hunfrakk # 2011.08.30. 10:30

azt úgysem kérdezik...

Pandaaa # 2011.08.30. 10:59

Szia Netti,

itt: http://eur-lex.europa.eu/…exUriServ.do?… és itt: http://eur-lex.europa.eu/…exUriServ.do?…

De egyetértek hunfrakkal, azt (részletesen) nem hiném, hogy kérdezik. Persze ha időmilliomos vagy, akkor megnézheted őket. Ha szeretnél nyugodtan aludni, akkor azt javaslom, keesgélj rövid összefogalalókat a neten, pl.: http://www.oep.hu/…_EK_KORR.PDF

Egy kicsit talán részletesebb: http://www.deloitte.com/…00421_hu.pdf

Van olyan, hogy tb-s a vizsgáztató, nekem is olyan volt, meg mást is ismerek, aki tb-s vizsgáztatónál volt, de szerintem alavetően ők is csak magyart kérdeznek, illetve ha ebbe belekérdeznek is, biztos csak nagyon felszínesen, tehát ha 1-2 mondatot ki tudsz erről nyögni, már jó vagy. Ha meg szívatni akar egy vizsgáztató úgyis talál rajtad fogást, arra nem tudsz felkészülni.

Netti7 # 2011.08.30. 11:10

Köszönöm.

drkriszti # 2011.08.30. 12:32

Pandaaa! Én is köszi! :)

Pöszke # 2011.08.31. 06:16

Gaius! A dialog-kiado.hu oldalon a tankönyvre kell kattintani, ott megtalálod.

Pandaaa! Én is köszönöm!

Juccc! Úgy szerepel fent, hogy az ominózus 70 oldalas.

Gaius1982 # 2011.08.31. 07:37

Köszi Pöszke!

November 7-én jön valaki írásbelizni munka-TB-ből?

Netti7 # 2011.08.31. 10:15

Sziasztok!

EU-ból mennyire kell tudni a Lisszaboni Szerződés szövegét?

Én a szakizsga könyvből készülök, de véleményem szerint helyenként nagyon részletes.

Aki volt, mik a tapasztalatok? Elég csak a lényege, vagy szöveg szerint is kérdezték?

Előre is köszönöm

Romani ite domum! # 2011.09.01. 05:45

Sziasztok!

Valaki legyen szíves belinkelni az új tételsor elérhetőségét, mert én nem találom.Köszönöm: Brian

kondidori # 2011.09.01. 07:30

http://igazsagugyiinformaciok.kormany.hu/…ndo-joganyag

De a jogiszaki.hu-n is fenn van!

Romani ite domum! # 2011.09.01. 08:30

Köszönöm Dóri! Remélem ez a fajta van/lesz a vizsgáztatóknál is, mert B-nél tételsor szerint kérdeztek júniusban. Brian

Netti7 # 2011.09.01. 15:39

Sziasztok!

Írásbeli kérdésekből csak annyi van, amennyi fel van töltve a jogiszaki-ra?

Hétfőn megyek, alkotmányjogból írok.

Előre is köszönöm

Buby # 2011.09.01. 19:09

Pöszke!
Én is belenéztem a Novissimába és tényleg nem egy olvasmányos anyag, de ha ez a leghatályosabb... Végül is még mindig jobb mint szerződésből kiszűrni az lényeget!
Nekem ez lesz az alap, de amúgy mit gondoltok tényleg elég az az ominózus 70 oldalas?

Az engem is érdekelne, hogy mennyire kell tudni a Lisszaboni szerződés szövegét?

Én szűk 3 hét szabira tudok eljönni, (októberben vizsgázok) elég lehet?