szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


hekate # 2011.08.02. 17:58

Pippa!

A közigazgatásban dolgozok, de tb területen, ezért a munkajog, tb-t jelöltem be. Ma adtam be a jelentkezésemet, remélem kapok október elejére időpontot. Azért gondolkoztam sokat, hogy miből írásbelizzek, mert azt hallottam, hogy a munkajog, tb jog írásbeli tételekből kivették a tb jogot, vagy csak nagyon kevés van benne, szóval elég valószínű, hogy munkajogot kapsz, nekem meg pont a tb kéne. Közig, alkotmányból meg nemrég voltam közigazgatási szakvizsgán, azért lett volna jó, de végül mégis csak maradtam a munka, tb mellett hátha szerencsém lesz :)
Nekem is szükségem lenne könyvekre a vizsgához, meg minden jegyzet vagy kidolgozott rövidítés érdekel, ha valaki tudna nekem ebbe segíteni írjon!
Köszönöm!

drkriszti # 2011.08.03. 07:41

Sziasztok!

Az eu-jogot melyik könyvből érdemes tanulni? Blutman vagy Várnay vagy Szalayné vagy Novissima?

Akit esetleg érdekel: tegnap beszéltem a Dialóg Campus kiadóval, és azt mondták, hogy új munkajog szakvizsga könyv nem lesz , de TB-jog, és Szalayné-féle eu-jog igen. :)

kondidori # 2011.08.03. 07:52

Hekate!

Nem vették ki a tb-t az írásbeliből, csak megszokták kérdezni írásbelinél húzásnál, hogy tb-t szeretnél vagy munkajogot. Ha tb-t, akkor a tb tételekből húzatnak, ha munkát, akkor a muj írásbeli feladatok közül húzol.

Kriszti!

A Blutman könyv a leghatályosabb, de borzalmasan részletes, még az egyetemen is gyűlölnek belőle tanulni. Rettenetesen el lehet veszni az adatmennyiségben, de ez a Novissimára is igaz sajnos. Túlzottan részletes, senki sem kiváncsi rá, hogy hány ad hoc, meg tököm tudja hány albizottság, munkacsoport, cooper, meg egyéb nyavalya van...

Szerintem a legjobb, ha fogsz valami relatíve friss kidolgozást, aztán valamelyik fenti könyvvel hatályosítgatod, aztán az így kapott eredményt tanulod meg.

kondidori # 2011.08.03. 07:55

Az ominózus - sajna a tételsort már nem lefedő - szegedi kéthasábos néven ismert kidolgozás remek sorvezető abból a szempontból, hogy milyen mélységig kell tudni az eu-t.
A szakvizsga előkészítőn konkrétan majdnem szóról szóra ugyanazt adták le.

Netti7 # 2011.08.08. 07:48

Kedves Fórumozók!

Érdeklődni szeretnék, hogy aki volt már C részből, mit tapsztalt.

Mennyire kérdeznek bele EU-nál a jogesetekbe, tudni kell a történetét is, vagy elég a levont következtetés?
TB-nél szóbelin mennyire aprólékosan kérdeznek? Gondolom nem mennek bele pl: x éves nő x gyerekkel mikor mehet nyugdíjba, megy hasonlók.

Előre is köszönöm.

hunfrakk # 2011.08.08. 09:08

a döntést kell tudni (nálam így volt)
nem a sztori volt a lényeg
hanem az ítélet "rendelkező része"

tb: jól látod
ilyen részleteket nem kérdeznek

Netti7 # 2011.08.08. 11:25

Köszönöm a gyors választ.

Pippa # 2011.08.08. 14:07

Sziasztok!

Crono-Rózsás Alkjog és Közigjog I-II.szakvizsga könyveket vennék használtan, lehetőleg a legutolsó verziót.

Pippa

lpsz # 2011.08.08. 16:58

Sziasztok!

Chronowsky Nóra-Rózsás Eszter Alkotmányjog-közigazgatási jog I-II. könyvek 2011-es kiadásai érdekelnének, akinek van eladó írjon e-mailt!

Köszönöm.

vialli # 2011.08.10. 08:45

Sziasztok!
Kidolgozott tételek érdekelnének "C" részből, és munkajog írásbelire "felkészítő anyag".

mvialli@gmail.com

Juccc # 2011.08.10. 14:37

Sziasztok!
A távmunkavégzést szokták kérdezni szóbelin?
Kösz.

hunfrakk # 2011.08.10. 14:42

nem

hekate # 2011.08.10. 18:08

A Dialóg Campusnál elfogyott a Közig-Alkotmány I. Azt mondták jövő héten tudják meg mikor kapnak újra. Munkából nem várható könyv, de TB, EU-ból elvileg szeptemberben lesz új kiadás! Aki tud munkából valami használható könyvet vagy jegyzetet írjon!

hekate # 2011.08.11. 11:08

Akinek van Chronowski Nóra: Alkotmány-Közig I., írjon, megvenném akár a bolti árért is!

Szodő # 2011.08.13. 11:56

Sziasztok!

Büntetőjogból vizsgáztam június végén, sikerrel. Minden anyagot (van másolt büntető könyvem, Novissimás Dr.Vaskúti-Diós szerzőktől, 2011-es, vannak saját kidolgozott anyagaim stb. ) Ha valakit érdekel, eladnám-vagy elcserélném "C" részhez szükséges jegyzetekre (nov-ben megyek "C" részből)

érdeklődni: dr.hege@gmail.com

Szép hétvégét Mindenkinek!

Netti7 # 2011.08.15. 09:45

Sziasztok!

Megtudnátok mondani, hogy a médiával kapcsolatos kérdésekre elég a törvényt átnézni vagy kell még más is?

Köszönöm

drkriszti # 2011.08.15. 13:18

Sziasztok!

Tudnátok segíteni abban, hogy milyen sorrendben érdemes tanulni az anyagokat? Mivel kezdjek?

Köszi a válaszokat!

hunfrakk # 2011.08.15. 13:48

munkajoggal

Pandaaa # 2011.08.15. 19:29

@drkriszti

Mivel nincs érdemi összefüggés az anyagrészek között, igazából nincs "jó sorrend". De érdemes azért végiggondolni pár dolgot. Ha ez az első vizsgád, akkor azzal kezd, amiből írsz, mert még frissebb az agyad az elején plusz van egy kis időd, hogy leülepedjen a dolog. Egy jó írásbeli és egy jó kiegészítés, majd egy jó elsőtárgyas felelet nagyban növelheti az esélyeidet a következő tárgyakból. Ha nem írsz, akkor szerintem döntsd el, hogy milyen sorrendben szeretnél vizsgázni (legtöbb helyen te döntöd el a sorrendet), és abban a sorrendben tanulj. Értelemszerűen azzal kezd a feleletet, amit a legerősebbnek érzel, mert fontos az első benyomás.

Pöszke # 2011.08.19. 09:25

Sziasztok!
Melyik szakvizsgás könyvet ajánlanátok az eu-hoz? A Dialóg Kiadó (Szalayné) vagy Novissima Kiadó (Jeney) tankönyvét?

Pandaaa # 2011.08.20. 19:18

Szia Pöszke, a jogiszakin van egy kb 70 oldalas jegyzet az EU-hoz, intézmények, Lisszabon, történet benne van, ami kell, igazából a jogeseteket én az ELTE-s tankönyvből tanultam, ami azt hiszem, nem volt feladva az opciók között :) erről itt találsz egy rövidítést: http://www.jegyzetek.com/index.php?…pai közösségek kereskedelmi joga -EUGJ1.pdf néven. Nekem elég volt így ennyi.

Pöszke # 2011.08.22. 05:55

Pandaaa! Nagyon köszönöm a választ, már meg is néztem az ajánlott anyagokat és tényleg jónak tűnik :)

Wyatt # 2011.08.23. 11:08

Eladó
Chronowski Nóra: Alkotmány és közigazgatási jog I. 2,000 Ft
Rózsás Eszter: Alkotmányjog és közigazgatási jog II, 2,000 Ft,
Blutman László: Az Európai Unió joga a gyakorlatban 4,000 Ft.

Buby # 2011.08.23. 18:12

Szia Pöszke!

Én a Novissimásat veszem meg, bár arról is azt mondják, hogy 400 oldal tömény információ, de az mellette szól, hogy 2011-es kiadás!

Timililla # 2011.08.24. 19:18

Sziasztok!

Én valamikor októberben mennék vizsgázni, egyenlőre még csak szedegetem össze az anyagot.

Tudna nekem valaki segíteni, hogy alkotmányból a határozatokat milyen részletesen kell tudni? Ezt még elolvasni is embertelen!Nemhogy megjegyezni!

Köszi előre is