szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


creeks # 2013.04.09. 19:39

Sziasztok!

Átküldtem sok sorstársnak az ATES-féle jegyzetet, aki kérte. Ha még valakinek szüksége van rá, írjon nekem és szívesen továbbítom.
kozmareka@gmail.com

karvera # 2013.04.09. 13:28

Sziasztok Kedves Vizsgázó Sorstársak!

Nekem ez a c rész lesz az utolsó vizsgám. ahogy most olvasgatom a kommenteket, többször szó esik egy bizonyos ATES féle jegyzetről... valaki lenne olyan kedves elküldeni nekem is? Őszintén szólva kinyomtattam az összes hatályos joganyagot a vizsgához és meg kel hogy mondjam eléggé kétségbeejtő a mennyiség, szóval, ha valóban elég ez a jegyzet, nagyon megköszönném, ha valaki elküldené, vagy esetleg más hasznos anyagot/tanácsot is a felkészüléshez.

Előre is köszönöm és mindenkinek egy HATALMAS KALAPPAL!!!

az e-mailem:

vera.karcagi@gmail.com

GMoncsi # 2013.04.09. 06:06

Sziasztok!
Most készülök szakvizsgázni és a munkámból adódóan a C résszel kezdenék. Sokat olvasgatom a fórumokat ezzel kapcsolatban, és már nagyon sok jót olvastam bizonyos "ATES" jegyzetről. Munka mellett elég nehéz tanulni, ezért nagy örömmel venném, ha valaki el tudná nekem küldeni ezt a következő e-mail címre: garami.monika@gmail.com
Előre is nagyon köszönöm!

Gyheni # 2013.04.08. 10:57

Sziasztok,

ha minden igaz, június 27-én vizsgázom ebből. még hangolódok, két hete sem vagyok túl a polgáron. A C lesz az utolsóm.

anyagot már gyűjtök, de olyan távol áll ez tőlem hogy hajajj.
van vmi jó tanulási technika, tipp? AB határozatok mennyire kellenek? mert egyesével elolvasni, ááá...inkább ki sem nyomtatom, papírpazarlás:(

aki túl van rajta, hatalmas gratula, és a többieknek akik küzdenek, nagy lelkierőt kívánok- köztük magamnak is előre :))

Heni

A2013 # 2013.04.08. 07:00

Sziasztok!

Van valakinek olyan kidolgozása alkotmányból, amely tartalmazza az AB határozatok lényegét röviden? Küldje már el legyen szíves a deandrea@freemail.hu címre.

azebu83 # 2013.04.07. 18:08

Na, majd elfelejtettem:

A TB 57-es, szoc. biztonsági rendszerek koordinálásáról.. tételhez van esetleg valakinek vmi hsználható anyaga a két borzalom EU rendeleten kívül?
Nagyon nincs erőm azokból csemegézni...

azebu83 # 2013.04.07. 18:04

Jó volt hallani rólad Mókusok!
Sajnos sok múlik a bizottságon, bár még nem tapasztaltam, de sokaktól hallottam. Ha jófejek, akkor az emberből könnyebben kijön a tudás, ha nem, akkor meg még lehet, az is leblokkol, aki egyébként tisztességgel tanult.
Gratulálok!!!

IROB # 2013.04.07. 12:00

Sok sikert a holnap írásbelizőknek!
Van köztetek aki holnap ír?
Válaszoljon, légyszi, hogy erősítsük egymást!
Köszönettel s nagy kalappal!
I

Scuderiafan # 2013.04.06. 20:19

Sziasztok!

Május végén nekem is szembe kell néznem a C résszel. A fórumot olvasgatva láttam, hogy sokan dícsértétek az ATES féle jegyzetet. Segítene egy kedves sorstársam és megküldené részemre a jegyzetet? E-mail címem: robert.kozma@outlook.com

Előre is köszönöm!

ktim # 2013.04.06. 20:16

Köszi a választ Mókusok. A közigazgatási szakvizsga anyagát már én is letöltöttem és kinyomtattam, elég szép kis anyag:-)

Mókusok # 2013.04.06. 18:11

ktim: Munkából még a LIGA szakszervezetek munka tv. értelmezésből tanultam: dr. Schnider Marianna szerkesztette a szakszervezetre ha rákeresel a neten letölthető.

Illetve nekem más miatt megvannak a Közigazgatási szakvizsga és alapvizsga anyagok is amik a kim.gov.hu oldalon fent vannak, és azt is nézegettem a közighez meg az EU-hoz.

De Ates szerintem csúcs és elég kell, hogy legyen! A többi bizottság és szerencse függő sajnos, ami nem rajtad múló faktor.

És köszi:) Jó készülést!!

A2013 # 2013.04.06. 16:55

Sziasztok!

Nincsenek kigyűjtve valakinek alkotmányból az AB határozatok lényege röviden. Ezt a mennyiséget képtelenség egyesével még elolvasni is. Ha valakinek van ilyen gyűjteménye, legyen szíves elküldeni a deandrea@freemail.hu címre. Előre is köszönöm!

apmoabb # 2013.04.06. 16:24

Kedves Sorstársak!

Akinek meg van ez a bizonyos ATES jegyzet, megtenné, hogy elküldi a következő e-mail címre: apmoabb@gmail.com. ATES szkvizsgáját pedig kezdeményeznünk kellene, hogy a vizsgázatási procedúra nélkül minősítsék jelesre, ha már ennyi embernek segített!!!:)))
Hálás köszönet az elküldőnek!

mildico82 # 2013.04.06. 12:49

Sziasztok Sorstársak!
Nekilátok én is a szakvizsgának... annyi jót olvasni arról a bizonyos Ates-féle jegyzetről, hogy legyen kedves már Valaki küldje el nekem is. Köszönöm. Jó munkát! I.

ktim # 2013.04.06. 06:04

Gratulálok Mókusok! Azt szeretném megkérdezni, hogy Te miből készültél? Alkotmányból, EU-ból, munkából elegendő az ATES jegyzet, vagy tanultál könyvekből is?
Én május 09-én megyek vizsgázni. Esetleg valaki akkor jön szóbelizni? 6-án írok munkából.

Danina # 2013.04.05. 16:27

igen, ez egy ilyen műfaj. a decemberi hasonlóan kellemes köröm után én is sok mindenre rájöttem/tanultam belőle, megerősödtem, ahogy te is!

Mókusok # 2013.04.05. 16:25

Köszi Danina pont most írtam az A oldalon is:) Hát van különbség az tuti, nem mindegy h 10 perc vagy 55 perc, hogy a többit már ne is említsem.....de egyszer mindenki túléli, legalábbis túl kell valahogyan!:)

Danina # 2013.04.05. 16:20

juhuuu, nagyon gratulálok, igazán megérdemelted!!! jöhetsz te is "A-zni" ;) :D

(mindeközben engem borzasztóan elszomorít a vizsgák, vizsgáztatók és az egyes bizottságok közti iszonyatos nagy különbség...)

Mókusok # 2013.04.05. 16:15

Ja, és majd elfelejtettem, köszi Danina a biztató szavakat, olvastam csak akkor nem volt érkezésem reagálni!!!:) még egyszer köszi

Mókusok # 2013.04.05. 15:47

Sikerült!!!!:)

Kúrián voltam. Kérdések amikre emlékszem: Mttó személyében bekövetkező változás részletesen kinek mikor mit lehet csinálni, végkielégítés részletesen mikor, kinek jár, évekre hány havi, van e különös szabály, Védett korúakra vonatkozó része, mikor nem jár végki.... Kormánytisztviselőknél: megszűnés, megszüntetés esetei példákkal, Terhességi gyermekágyi segélyt kik kaphatnak, mikor....most ennyi jut eszembe.

Kelnök,Kormány, Hatályosság, jogforrások rendszere, közig.perben van-e viszonkereset?meg még voltak de most nem ugrik be..

EU: alapszerződések, Maastricht bővebben, pillérek, konvergencia kritériumok, kikre vonatkozik. Dániára például vagy Magyarországra igen vagy nem? Monetáris politika(a vizsgáztató segítsége, hogy az a 40es tétel mondta, ha az úgy jobban megy pfff.) EP feladat, és hatásköre, összetétele, Személyek szabad mozgása....

és van egy sárga lapom végül:)))az eddigi bizottságokhoz képest normik voltak és nem aláztak. Az EU, ha nem válaszoltam azonnal akkor ugrott a köv. kérdésre, mondtam, h várjon akkor ne mondjam, de, csak azt hitte nem tudom, mondtam, h de, csak az előbb még a kormányról beszéltem, és azonnal nem megy a váltás, de akkor mondanám.
A többieknek nem tudom, h mi volt, mert első voltam és eljöttem, de még 3an voltak, akiknek ez a harmadik vizsgájuk volt, remélem sikerült és ők már fellélegezhetnek!:) hulla vagyok, ha valakinek kell anyag C vagy B részből írjon bátran:) Kitartást mindenkinek!!!:)

Cato74 # 2013.04.04. 14:58

Nehéz a szakvizsga, de (sajnos) koránt sem biztos, hogy az a legnehezebb...
Ha téged is érintenek az itt:
http://www.jogiforum.hu/forum/10/26187
írtak,
vagy ismersz valakit, akit hátrányosan érinthet, oszd meg a Faceebook-on, hogy ne legyen így sokáig!
(Tudom, hogy csak "erősen közvetetten" vág ide a téma, és elnézést a " direkt-marketingért" is, meg, hogy "ide toltam" de nem mindegy, hogy milyen látogatottságú topikon van. Ahhoz ugyanis, hogy az Ajb.2553/2012-es ombudsmani jelentésben írtak eredményre vezethessenek, kell az, hogy minél többen ismerjék az ügyet és mellé álljanak!)

lemon # 2013.04.03. 21:16

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, aki már javában tanul, hogy mennyi idő alatt lehet megtanulni az anyagot?
Milyen könyvet érdemes beszerezni? Miből tanultok?
Kitartást a tanulóknak!

Calvados # 2013.04.03. 17:24

Sziasztok!

Nekem sajnos nem sikerült letöltenem a sokat dicsért Ates féle jegyzetet! Ezért kérem, hogy küldjétek el nekem a nora.muhari@gmail.com-ra.

Előre is nagyon köszönöm!

kalmi_v # 2013.04.03. 11:16

Jogos...És már levettem.

Mókusok # 2013.04.03. 10:38

jelzem, hogy....szerinted Ates miért nem töltötte fel?????