szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


Lana84 # 2013.04.23. 06:18

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy miből érdemes erre a részre tanulni...mert csupán egy bő hónapom lenne rá...és ahogy elnézem a tételsort...elég tömény innen onnan....szóval aki már volt, az megírná a tapasztalatait! :)

Előre is köszönöm!

A héten vizsgázóknak sok sikert!

Mindenkinek kitartást!

Mókus1985 # 2013.04.23. 05:56

Kedves Jaddviga!

Segítségedet szeretném kérni. Én is a "C" résszel szeretném kezdeni a szakvizsgát! Én közigazgatásban dolgozom, de most ahogy elkezdtem tanulni a munkajogot, úgy érzem ez tanulható. Tudnál-e nekem segíteni, hogy küldenél nekem vagy ajánlanál nekem tankönyvet amiben tanulhatnék az írásbeli részre?? Nagyon gratulálok a szép eredményért!! Megadom a mobilszámom:06-70-430-92-81. Amennyiben megcsörgetnél visszahívnálak, néhány tanácsot kérni. Email címem is megadom:dr.keszthelyiand@gmail.com
Köszönettel!

Zsuzsa1013 # 2013.04.20. 19:06

Pracli,gratulalok!! De jo neked h kesz vagy mindennel.. közös önkormányzati hivatalokrol mi mondtal? Bh-kat , Eu-ból jogesetet kerdeztek külön?

Pracli # 2013.04.20. 10:28

Sziasztok!

Csütörtökön vizsgáztam a Kúrián, nagyon korrekt bizottságnál. Ates jegyzetből készültem, amiért még mindig ezer hála és köszönet kedves Ates!!!

Kérdések:
Munka: semmisség, megtámadhatóság részletesen (Ptk-ban mi más az Mt-hez képest), azonnali hatályú felmondás, jogellenes munkaviszony megszüntetés következményei, táppénz

Alk-közig: jogesetből alkotmányjogi panaszra kellett rájönni (nem nagyon ment), közös önkormányzati hivatalok, ket-ből a kizárás, elfogultsági kifogás.

EU: uniós polgárságról részletesen, előzetes döntéshozatali eljárás szintén, munkavállalás terén az egyenlő elbánás jogeseten keresztül (de nem tételsoros jogeset volt, hanem fiktív)

Utolsó voltam, kedvesek, aranyosak, jóindulatúak voltak!

Ezennel végeztem mindennel! :)))))))))

Sok sikert és kitartást mindenkinek!

Zsuzsa1013 # 2013.04.19. 10:55

Volt mostanában vki vizsgázni? Tapasztalatok?

Napraforgo85 # 2013.04.19. 06:58

Eladó Jogi szakvizsga könyvek C modulhoz új állapotban, nincs kihúzva, nincs megtörve!

1)Dr. Rixer-Dr. Hoffmann-Dr. Szilvásy: Közigazgatási jog, Novissima Kiadó, 2011.

2)Dr. Dudás-Dr. Horváth: A régi és az új Munka törvénykönyve összehasonlítása – kiegészítve a továbbélő bírói gyakorlattal, Novissima Kiadó, 2012.
Ár: 3000 Ft/db

Személyes átvétel Budapesten a V. VI. és VII. kerületekben a nagyobb csomópontokban lehetséges a késő délutáni órákban.
érdeklődni: napraforgo85@indamail.hu

lemon # 2013.04.17. 18:50

Köszönöm Danina!:-)

Danina # 2013.04.17. 17:19

szia lemon!

ezek megvannak a freemailes postafiókban jogiforum kieg az új tételekhez.doc címmel, onnan le tudod tölteni. (FWD: EU jog tárgy alatt)

felhasználói név: jogiszaki, jelszó: vizsga3

lemon # 2013.04.17. 16:45

Sziasztok!

Valakinek megvannak az alábbi jogesetek lényege kigyűjtve:
Just-ügy, San Girogo, Weber's Wine World, Rutili, Demire, Okrem, Wachauf ügy?
Ha igen, segítsetek ki és küldjétek át az e-mailemre!
Köszi!

esther1 # 2013.04.17. 12:40

Sziasztok!

Jön valaki innen ápr. 22-én írásbelizni (munka-tb)?

dr.klau # 2013.04.17. 09:08

Sziasztok!
Én is nagyon-nagyon szeretném az Ates jegyzetet, küldjétek el légyszi-légyszi :-)
klaudia.mako@gmail.com

Köszönöm előre is!

Zsuzsa1013 # 2013.04.16. 09:30

Sziasztok!

A Ket. kapcsán az elektronikus közigazgatásról (59.tétel) van valakinek kidolgozott anyaga? Ha van, kérem küldjétek el. Köszönöm előre is.

Mókus1985 # 2013.04.15. 09:33

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni. Van-e valaki aki a "C" résszel kezdett és írásbelit írt? És a "C" részen belül miből érdemes írni? Én közigazgatásban dolgoztam és abból szeretnék írni. Valaki tud nekem segíteni, hogy honnan tudok beszerezni ehhez anyagot és mi várható? Nagyon köszönöm előre is!

szakvizsgázó1217 # 2013.04.15. 09:21

Sziasztok!

Volt vki mostanában? Ates jegyzteből tanultok? Én hamarosan nekiállok, és tanácstalan vagyok, hogy elég-e a jegyzet. Alkotmányból a Csink könyvet gondoltam, Munkajogot a tv-ből, a többö részét Atesből, és nem tudom, hogy az EU-t jegyzetből vagy könyvből tanuljam-e.

Más hogy rakja össze? :)

Mindenkinek kitartást, aki már tanul!

Napraforgo85 # 2013.04.12. 08:34

Eladó Jogi szakvizsga könyvek C modulhoz új állapotban, nincs kihúzva, nincs megtörve!

1)Dr. Rixer-Dr. Hoffmann-Dr. Szilvásy: Közigazgatási jog, Novissima Kiadó, 2011.
2)Dr. Csink Lóránt: Alkotmányjog, Novissima Kiadó, 2012.
3)Dr. Dudás-Dr. Horváth: A régi és az új Munka törvénykönyve összehasonlítása – kiegészítve a továbbélő bírói gyakorlattal, Novissima Kiadó, 2012.

Az ár 9000 Ft, ami a 3 db könyvre vonatkozik !

Személyes átvétel Budapesten a V. VI. és VII. kerületekben a nagyobb csomópontokban lehetséges a késő délutáni órákban.

érdeklődni: napraforgo85@indamail.hu

lemon # 2013.04.11. 20:13

Sziasztok!

Valakinek meg van röviden és érthetően a 30/1998 (VI.25.), 32/2008 (III.12) AB határozat és a 143/2010
(Vii.14.) AB határozat? EU 11. tételéhez kellene.
Ha igen, kérlek küldjétek át az e-mailemre!
Előre is köszönöm!

dunakavics # 2013.04.11. 17:12

Szasztok!

A C részből megyek vizsgázni csatlakoznék én is az ATES jegyzetet kérők táborához!
Valaki kegyelmezzen meg nekem!!! Előre is köszönöm!

b.emese70@gmail.com

Mókus1985 # 2013.04.11. 11:09

Sziasztok!

Olvasom, hogy van valami ATES jegyzet. Átküldené nekem is valaki? dr.keszthelyiand@gmail.com Nagyon köszönöm!!!

Mókusok # 2013.04.11. 09:49

Feltételezem, h az 57. évi IV. tv. az Államigazgatási eljárásról szóló, ami a Ket. elődje volt, de ezt aki nincs ebben benne az nem vágja, főleg, h már rég nem hatályos. ha mást jelent akkor bocsi...Nekem ez ugrik be elsőnek róla:)

n.beregszaszi # 2013.04.11. 09:36

Hát ez nem túl biztató.. Még annyira nem mélyedtem el anyagban, de mi az Ae?

Mókusok # 2013.04.11. 09:26

Utólagos engedelmével a tegnapi napot elszenvedett egyik fél beszámolójából: "2-en mentek át a csoportból s ugyebár hihetetlen, de tőlem is az Ae-t!!!!! kérdezte a köziges ,munkajog meg egy tévesztésem volt, nyugdíjnál az ált elévülést 3 évet mondtam, de nem sikerült….ezt sem hittem

s eu jogból hiába kaptam jó jegyet.

sajnos ma a csoportból 2 első vizsgást engedtek át, még az ismétlőset sem, s mellettünk a fszt.en pedig amíg én nem mentem be, csak 2nek sikerült, de volt még kint 2 várakozó

a végét nem tudom, de olyat is megbuktattak munkajogból aki a pécsi tudegyetem munkaügyis előadója, ki volt akadva nagyon s neki is ismételni kell, tőle az alkj-os a magzatvédő BH-k számát kérdezte………."

Ezúton is sajnálom, fel a fejjel!

n.beregszaszi # 2013.04.11. 09:18

Pedig pont ezen gondolkoztam tegnap, hogy kell-e tudni.. Tényleg csak ezért buktatták meg?Legalább valami "fontosabb" volt vagy valami kevésbé lényeges?

Mókusok # 2013.04.11. 07:49

Amiket a tegnapi vizsgáról hallottam na az is valami agyrém, komolyan a BH-k sorszáma a legfontosabb kérdés, ami miatt buktatni kell?

Fru22 # 2013.04.10. 17:19

Sziasztok!
Én levizsgáztam márciusban, és alkotmányból én a Csink könyvre esküszöm. Benne van a jogszabályok lényeges magyarázata, és az AB határozatok röviden, szintén azok lényege. Én nem álltam neki egyesével magolni a törvényeket, a könyv alapján vettem át az anyagot.

Csincsin # 2013.04.09. 20:51

Köszönöm az ATES jegyzetet!!!! Ezer hála!