szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


mamhaaa # 2011.05.08. 12:47

Persze a jogesetekbe benne van... hihetetlen sok ez az anyag!!
Munka írásbelire ki miből tanul?

Dorka0629 # 2011.05.09. 10:55

Mamhaa! Munkajogból én jogszabályból tanulok, plusz az MK-kat és egyéb kapcsolódó, tételsorban szereplő egyéb kiegészítő joganyagot pedig a jogiszakin található kidolgozásból.Mikor mész?Én júni 23(elvileg)

Dorka0629 # 2011.05.09. 10:58

Szia Mamhaa!bocsi, félreértettem a kérdésedet, azt hittem a szóbelire kérdezel rá, sajna írásbelivel kapcsolatban nem vagyok mérvadó (nem munkajogból írásbeliztem)...

gelsomino # 2011.05.09. 14:26

Sziasztok!

Múlt héten voltam vizsgázni, a Legfőbb Ügyészségre lettem beosztva. 6-n voltunk, mindannyiunknak sikerült és jó eredménnyel. A kérdések súlya eltérő volt, én úgy érzem nagyon jó kérdéseket kaptam:
EU: uniós polgárság, irányelv és a rendelet összehasonlítása és az ügyvédek szolgáltatásnyújtására vonatkozó szabályok
Alkotmány+közig: Alkotmánybíróság szervezete, összetétele, hatásköre, az előzetes normakontroll részletesen, miként változnak az AB-ra vonatkozó szabályok az új Alaptörvényben; önkormányzat képviselő-testülete, működése, döntéshozatali rend, melyek az át nem ruházható hatáskörei, ami átruházható hatáskör, annak ki lehet a címzettje; SzMSz
Munka+TB: tanulmányi szerződésről mindent, tb-ellátások rendszere, mire köthető megállapodás a TB-vel, szülői nyugdíj részletesen.

EU-ból senkitől sem kérdeztek konkrét jogesetet, viszont a Lisszaboni Szerződést nagyon kellett tudni, azt valamilyen formában mindenkitől kérdezték (pl. az egyes intézmények vonatkozásában milyen változásokat eredményez, Alapjogi Charta tartalma, viszonya az uniós joghoz, stb.)

mamhaaa # 2011.05.09. 17:33

én május 16 és 19! Én is így tanulok... hát akkor ennyi telik tőlem is... rengeteg az anyag

mamhaaa # 2011.05.09. 17:34

Dorka, akkor ne aggódj.. van még időd :) én már nagyon izgulok.. Euból képtelen vagyok megjegyezni a jogesetek nevét... de a lényegét tudom

mamhaaa # 2011.05.09. 17:36

Gelsominó gratula.. tényleg jó kérdések!!! :)

dr.beata.beres # 2011.05.10. 10:38

végre pozitív vizsgaélmények, jó ilyeneket olvasni így a vizsga előtt kb 3 héttel.

gratulálok én is

dr.beata.beres # 2011.05.10. 11:34

Végre!!!! sok- sok próbálkozás után sikerült az előbb elérni a vizsgaközpontot

Megvan az időpontom: jún 2 csütörtök

valaki jön még akkor? azt mondták, hogy már postázták ápr 26-án a behívót, de én még nem kaptam meg.

Valaki nem tudja .hogy csütörtökönként milyen bizottságok vannak és hol szoktak lenni vizsgák ? ezt olyanoktól kérdezném, akik csütörtökön voltak.

mert én eddig szerdánként vizsgáztam

köszi

Beáta

gelsomino # 2011.05.11. 09:21

Köszi mindenkinek!

Én is csütörtökön vizsgáztam, a helyszímek az alábbiak voltak:
OIT (Szalay utca) több teremben is a földszinten
Legfőbb Ügyészség
KIM (Kossuth tér, II. emelet)

Dorka0629 # 2011.05.11. 11:44

Sziasztok! Kérdésem lenne, valaki hátha tud segíteni: papír alapon jelentkeztem március végén "c" részre és júniusra kértem időpontot. Most nem tudom, hogy egyáltalán kapok-e időpontot (bár nagyon remélem), de ha nem kapnék, akkor arról kellene értesíteniük valahogy? Vagy egyszerűen nem osztanak be, és nem is értesítenek, hogy júniusra már nem fértem be? (természetesen telefonon nem tudom őket elérni, de még próbálkozom) De hátha vki tud valami infót adni ezzel kapcsolatban, esetleg van tapasztalata....
köszi előre is!

dr. Katus # 2011.05.11. 12:31

Dorka0629!

Szerintem érdeklődj e-mailben! Válaszolni fognak.

judit.balint@kim.gov.hu

dr.beata.beres # 2011.05.11. 12:35

Én február végén jelentkeztem szintén postai úton c részre, május végét kértem, június 2-re kaptam időpontot, tegnap sikerült őket elérnem telefonon ( hosszas próbálkozás után ezen a számon:061-795-5154 szóval szerintem mindenképp érdeklődj telefonon,legközelebb holnap lesz 10-12-ig telefonos ügyfélfogadás
bár nekem azt mondták egy hete kiküldték a levelet is, de én még azt nem kaptam meg.

Mondjuk azért csak akkor leszek biztos az időpontba, ha a levél megérkezik.

Üdv
Beáta

mamhaaa # 2011.05.11. 13:08

Emailre azonnal válaszoltak nekem... az a biztos! De én a levelet is időben megkaptam... a barátnőm, meg nem is kapott egyáltalán! Szóval email a legjobb!

mamhaaa # 2011.05.11. 13:09

Én konkrétan megjelöltem időpontot márciusban, h május 16 és vagy 18-19-20 a szóbeli.. és úgy is adtak! Érdemes konkrétan megjelölni!

mamhaaa # 2011.05.11. 13:10

Telefonon kedden és csütörtökön veszik fel, egyik nap délelőtt másik nap délután... de arra már nem emlékszem melyik a délelőtt.. :)

dr.beata.beres # 2011.05.11. 13:14

csütörtökön van délelőtt 10-12-ig

Dorka0629 # 2011.05.11. 14:30

drkatus!
Sajnos e-mailben sem válaszolnak, pedig már egy hete megírtam az e-mailt az általad is írt e-mail címre!

Dorka0629 # 2011.05.11. 14:32

Konkrét időpontot jelöltem meg én is, ennek ellenére kezdek parázni...köszönöm mindenkinek a segítő hozzászólást! Üdv: Dorka

Dorka0629 # 2011.05.11. 14:32

Holnap délelőtt ismét megpróbálom a telefonhívást! Hátha.........

Textilhal # 2011.05.11. 15:55

Kedves Fórumozók és Oktatási Osztályt Elérni Próbálók...

Örömmel olvastam, hogy valakinek telefonon/e-mailen sikerült a kapcsolatfelvétel, én a magam részéről egyikkel sem jártam sikerrel (a telefont ugyan felvették NAGYON sűrű próbálkozás után, csak éppen mindig más információt kaptam az időpontokról).

Körülbelül 6 e-mailt írtam 2 hét leforgása alatt, mindegyikről érkezett visszaigazolás, hogy el is olvasták, de válaszra sem méltattak. Egyszer sem.

Amikor a vizsga előtti 5. napon még mindig nem tudtam semmit, bementem személyesen (tapasztalataim szerint ez az EGYETLEN, ami működik, amellett, hogy vizsga előtt néhány nappal nem szívesen töltöttem azzal a délelőttömet és a drága időmet, hogy bejárkáljak, de nem volt más választásom). Akkor közölték, hogy a papír alapú értesítést már kiküldték...ez volt április utolsó napjaiban, de érdekes módon a levél azóta sem érkezett meg. A kétféle eltérő időpontot (telefonon közölt és elektronikus rendszerben megjelenő) is csak személyesen tudtam letisztázni velük, hogy akkor most melyik is a valós. Azt hiszem nem kell elemeznem, milyen idegállapotban voltam...

Persze az ember nem borít asztalt, mert kell még oda mennünk, de összességében felháborító az eljárásuk, ez az én tapasztalatom.

És ha már itt vagyok, kérdeznék is egyet: múlt hétfőn és pénteken vizsgáztam, de az elektronikus rendszerben még mindig nem jelentek meg az eredményeim. Van valakinek infója, tapasztalata, hogy meddig várjak, mennyi idő alatt rögzítik, kezdjek-e buzogni, ilyesmi?

Köszi előre is a választ és őszintén remélem, hogy mindenki más sikeresebb lesz az ügyintézéssel, mint én voltam.

Dorka0629 # 2011.05.11. 17:11

Textilhal!

Nekem 3 héttel a vizsga után tették fel az eredményemet az elektronikus rendszerbe....szóval sok jóval nem tudlak kecsegtetni....de hátha te szerencsésebb leszel...

Dorka0629 # 2011.05.11. 17:12

ja, és emiatt nem jelentkeztem elektronikusan, mert vártam, h feltegyék, aztán úgy döntöttem, hogy inkább beadom papír alapon...

mamhaaa # 2011.05.12. 05:55

Nekem mondta a hölgy a telefonba, h a papír alapú biztosabb... még nem olyan jó a rendszerük..

burnie # 2011.05.12. 07:00

a telefont csütörtökön 10-12-ig veszik fel, most próbálkozzatok!