szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


Kata70 # 2014.02.11. 12:16

Ne féljetek a 2013. évi 238-tól, nem veszélyes.

EU-hoz viszont melegen ajánlom ezt az egyszerű kis ábrát, nagyon jó:

http://hu.wikipedia.org/…pill%C3%A9re

Diza # 2014.02.11. 11:16

kedves dandyke!

A törvényt én is megtaláltam, csak reménykedem, hogy a 11. és 14. tételhez van valakinek valamilyen kidolgozott, rövidített anyaga is.

dandyke # 2014.02.11. 10:56

Sziasztok!
A "c" rész 14. tételhez a népi kezdeményezéshez a 2013. évi 238. tv. kell.
Üdv.

Kata1234 # 2014.02.11. 10:26

Sziasztok,

kérlek küldjétek meg nekem is az Ates jegyzetet.
tunde84@gmail.com

Köszi,

timinyó # 2014.02.11. 08:23

Kedves Mindenki! Utolsó vizsgám lesz a "C" rész, engem is érdekelne, az ATES jegyzet. Akinek van pár perce, kérem küldje el a martimcsi@freemail.hu címre!
Hálás köszönet! Kitartást minden sorstársnak!

Diza # 2014.02.11. 07:22

Kedves sorstársak!

Valakinek nincs véletlen az Alkotmány 11. (a választójog) és 14. (népszavazás és népi kezdeményezés)számú tételéhez kidolgozott anyaga, mert az Ates jegyzet e tekintetben már nem hatályos.

Köszönettel venném, ha esetleg megküldené a zarad@freemail.hu e-mail címemre.

csufbeka # 2014.02.10. 20:36

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni, akinek megvan legyen kedveselküldeni nekem az ates jegyzetet a csufbeka@gmail.com címre. Nagyon köszönöm!

zsla # 2014.02.09. 16:38

Eladó szakvizsga könyv:
Mohay- szalayné: Az Európai Unió joga, Dialóg Campus, 2012 (2000 Ft)
Érdeklődni:20/2602509 (átvehető Budapesten, vagy előreutalással postázva)

Procon # 2014.02.07. 18:17

Sziasztok!

Tegnap vizsgáztam a Kúrián.

A bizottság nagyon rendes és segítőkész volt. Egy vizsgázó kb. 30 perc volt.
Lehette választani mivel kezdünk.

Alkotmány: Szükségesség/arányosság tesztjéről kellett beszélni, alapjogok korlátozásáról, mit jelent a Kormány politikai felelőssége. Ket.: ügyfél adatszolgáltatási kötelezettsége, Felügyeleti szerv milyen eljárásokat és döntést hozhat (itt a saját hatáskörben, ügyészi felhívásra, AB Hat.ra stb-re és a reformációra, kasszációra, affirmációra gondolt a vizsgáztató)

Munka,tb: felmondásról minden , határozott idejű munkaviszonyról minden. Mikor/hogyan kell visszatéríteni a tb ellátást (írásban, 90 napon belül) Ktv. fegyelmi eljárás és fegyelmi büntetések.

Eu: No ez érdekes volt, ahogy egy korábbi hozzászólásba olvastam, a vizsgáztató írta, elém rakott egy EU bírósági ítéletet és mondjak róla mit látok benne. Mondtam, mondtam, de valamit mindig hiányolt, aztán EU igazságügyi együttműködésről kérdezett és Ne bis in idem elvről, végül a főtanácsnok kicsoda és mit csinál.

Összességében kellemes volt a vizsga és segítőkészek, ha látták, hogy valamit nem tud a delikvens továbbmennek.

Castor3 # 2014.02.07. 10:26

Sziasztok!

Eladnám a 'C' részhez használt jegyzeteimet, könyveket, ha valakit érdekel, email-ben megírom mivel tudok szolgálni. A vizsgán 5-5-5 jegyeket kaptam.

Szép napot mindenkinek és jó tanulást!

kbrigi82 # 2014.02.06. 20:52

Kedves Mindenki!

Szeretném megkérni minden kedves sorstársamat, hogy segítsetek! Igazából már a polgár és a büntető szakvizsgán túl vagyok. Csak ez nagy maszlag maradt hátra. Fogalmam sincs, hogy kezdjek ennek a résznek hozzá! Láttam viszont, hogy emlegettek valamilyen ATES jegyzetet!

Kérlek benneteket, ha valaki megszánna és rendelkezésére áll a jegyzet az alábbi email címemre el tudná küldeni?!!!:)

dr.kovacs.brigitta@gmail.com

Előre is köszi...:)
Kitartást mindenkinek!

Meetyouinparis # 2014.02.06. 10:01

Sziasztok!
Eladó a Novissimás Polgári jog I., II., III. szakvizsga könyv, teljesen új,csak az egyik könyvben van egy-két kihúzás. A három könyv összesen: 6.000.- Ft

Elérhetőségem: szabo.renata@gmail.com

csipperke # 2014.02.06. 09:30

Sziasztok,
tegnap vizsgáztam a Kúrián, a következő kérdések voltak.
Munka: felmondás, gyakorlati példákkal is, védett kor, üzemi megállapodás, tb: özvegyi nyugdíj. Közszféra nekem nem volt, tb-t mindenkitől kérdezett, konkrétan meg is mondta, hogy senki nem ússza meg.
Alk-közig: határozat kijavítása, kiegészítése részletesen(gyakorlaton keresztül), bírósági felülvizsgálat, többi nem jut eszembe.
Eu: hazai parlamentek szerepe a jogalkotásban, eu parlamenti választások, hogyan, hány évre, hány képviselő (21 már csak), tőke szabad mozgása jogesettel, azt nem tudtam, így kérte egy másik szabadságot jogesettel. - Ez engem kicsit rosszul érintett, mert inkább a szerződéseket, és az intézményeket néztem meg jobban.

Összességében nagyon jóindulatú és kedves bizottság volt. Az elnök asszony alkotmányjogot senkitől nem kérdezett, egy szót sem.
Munkát, ket-et törvényből nyomtam, de az Alaptörvényhez tartozó egyebek, a tb, eu... nagyon jók az Ates jegyzetben, persze kell egy kicsit frissíteni.

Óriási köszönet érte Atesnak!!!

Kitartás mindenkinek a tanuláshoz!

malefides # 2014.02.05. 21:05

Szia Friplifrapli, már én is rájöttem! De köszönöm szépen!

HÜPI # 2014.02.05. 15:51

Sziasztok!

Ma voltam vizsgázni c. részből, ez általánosságban elmondható, hogy nagyon rendes bizottságom volt.
Ates jegyzetből tanultam a munka kivételével szinte mindent, nekem elég volt. Meg amúgy is....:-)
Nyilván vannak benne már nem hatályos dolgok, szóval érdemes megnézegetni több esetben a jogszabályt, de ettől függetlenül nagy-nagy köszönet neki a kidolgozásokért.

Ha vki igényt tart a kinyomtatott és eléggé kiszínezett jegyzeteimre, valamint a ma még hatályos kinyomtatott jogszabályokra, írjon bátran a dettikex@gmail.com címre.

:-)

Friplifrapli # 2014.02.03. 11:26

Malefides: a Vtv. 28. § (2) bekezdése a kulcs, a többi tagot a jelölő szervezetek/független jelöltek delegáltjai alkotják, megbízás alapján. Tehát vannak választott + megbízott tagok, így jön ki a teljes létszám.

KE1986 # 2014.02.02. 21:29

Sziasztok!

Január 30-án vizsgáztam a kérdések a következők voltak:

Írásbeli: tanulmányi szerződéses feladat, már többen írtak itt erről a jogesetről (tb-t senki nem húzott)

Munka tb: versenytilalmi megállapodás, végkielégítés, kik a biztosítottak, milyen nyugellátásokat ismerek

Alkotmány: élethez emberi méltósághoz való jog, (abortusz, halálbüntetés) alapjogok korlátozása, önkormányzati szervezetrendszer (területi, települési) feladatok Ket-et érintő kérdés nem volt

Eu: előzetes döntéshozatal, alapjogok sérelme esetén Eu bírósághoz lehet-e fordulni, ha igen mikor...Lisszaboni szerződés mikortól hatályos

Mindenki rendes volt!

Drszo! Én időhiány miatt csak Ates jegyzetet tanultam, valamint ket. és mt. és 4-esnél rosszabb jegyet nem kaptam!

Mindenkinek kitartást a vizsgázóknak egy kalappal!:)

malefides # 2014.02.02. 19:20

Sziasztok, mondja már meg valaki, hogy annak a q... szavazatszámláló bizottságnak hány tagja van? 5 vagy 3?

Ve. 14. §(4) A Nemzeti Választási Bizottság legalább hét, a szavazatszámláló bizottság, valamint az egy szavazókörrel rendelkező településen a helyi választási bizottság legalább öt, a területi választási bizottság, az országgyűlési egyéni választókerületi választási bizottság és a több szavazókörrel rendelkező településen a helyi választási bizottság legalább három tagból áll.

24. § (1) A szavazatszámláló bizottság három tagját és szükséges számban póttagokat a települési önkormányzat képviselő-testülete az országgyűlési képviselők általános választásának kitűzését követően, legkésőbb a szavazás napja előtti huszadik napon választja meg; személyükre a helyi választási iroda vezetője tesz indítványt. A szavazatszámláló bizottság tagjait és a póttagokat települési szinten kell megválasztani.

Köszönöm szépen!

drszo # 2014.02.02. 16:23

Sziasztok!

A C részből történő felkészüléshez szeretnék tanácsot kérni. Az általam tervezett menetrend az hogy munka, tb, közig jogszabály alkotmány eu Ates jegyzet. Kérdésem az lenne, hogy szerintetek ez így elegendő lesz-e. Az az igazság hogy utolsó vizsgám lesz és már elég fáradt vagyok ahhoz h több energiát beleöljek.Az is érdekelne h szerintetek van e és ha igen hol az Ates jegyeznek gyenge pontja, hol szorul esetleg bővítésre, kiegészítésre. Várom a tapasztalatokat, tanácsokat.

malefides # 2014.02.02. 10:53

Sziasztok, Alkotmányjogból a népszavazással és a népi kezdeményezéssel vigyázzatok, január 18-tól teljesen ÚJ TÖRVÉNY VAN: 2013. évi 238. tv. (14. tétel). Azt is érdemes tudni, hogy ki léptette hatályba: a KIM miniszter

vizsgázó2013 # 2014.02.02. 07:34

Sziasztok!

C részhez keresek Novissimás szakvizsga könyveket!Kihúzott is érdekel!

B242 # 2014.02.02. 01:27

Sziasztok,

az alább egy Facebook profilt javasoltam, azóta lett belőle egy PAGE, hogy ne legyen gond azzal, hogy ha valaki visszaiazolja, akkor az admin látná az adatait,ha PAGE-t like-olsz, akkor nincs ez a probléma és senkinek nem kell aggódnia az "új barát" miatt.

Tehát, akinek tetszik az ötlet az az OLDALT likeolja:

https://www.facebook.com/…801713158221

köszi

B242 # 2014.02.02. 00:55

Sziasztok,

talán túlbuzgóságnak tűnik és talán nem mindenkinek lesz hasznos, de remélem a többségnek igen. :)

Létrehoztam facebookon egy profilt Jogi Szakvizsga néven, amit ha bejelöltök ismerősként akkor ott tudunk instant, gyorsan és könnyen információt cserélni, talán picit gyorsabb mint az email és a fórum. Kérlek, aki egyetért regisztráljon és gyorsítsuk fel a kommunikációt hogy ha kell tudjunk segíteni egymásnak.

Itt eléritek.

https://www.facebook.com/jogi.szakvizsga

Dettike06 # 2014.02.01. 23:55

Sziasztok,

küldök egy pár kérdést, amik az én vizsgámon merültek fel. Tb-t húztam írásbelin (útibaleset - baleseti ellátások).

Munka - tb:

tb: járadékok, járadék formájú ellátások (rokkantsági, rehab., mit vizsgálnak: munkaképesség), özvegyi nyugdíj (ki kapja, milyen feltételekkel)
munka: közszféra - próbaidő, munkajog - próbaidő, határozott idejű jogviszony felmondással, azonnali hatályú felmondással való megszüntetése, versenytilalmi megállapodás szabályai

Alk - közig:

alk: köztársasági elnök kinevezése, feladatai, pontos Alaptörvényi meghatározása, megfosztás szabályai, Alaptörvény módosítás esetén eljárás (még újratárgyalásra sem küldheti vissza)
közig: tényállás tisztázása, hatásköri és illetékességi összeütközés

EU:

jogszabály kezdeményezés - kik jogosultak, Lisszaboni Sz. új szabálya: európai polgári kezdeményezés, megsemmisítési eljárás - kik kezdeményezhetik, Plaumann teszt, nemzeti parlamentek szerepe a jogalkotási eljárásban, szubszidiaritás - megosztott hatáskörök

Kalappal Mindenkinek! A vizsgán nagyon segítőkészek, kedvesek voltak mindannyiunkkal!:)

annakamilla # 2014.01.31. 20:15

Sziasztok!
3án, azaz hétfőn megyek alk-közigből írásbelizni. Szeretnék kölcsönkérni egy "tiszta" törvényszöveg csomagot erre a reggelre. Budapesten és közelében bárhova érte tudnék menni, és természetesen még hétfőn vissza is szállítanám! Nagyon hálás lennék, hatalmas segítség lenne, mert gyeden vagyok, és itthon nincs nyomtatóm. Igazából egyébként is extrémnek tartom, hogy mindannyian ennyit nyomtassunk (külön a készüléshez és az írásbelihez), szóval ezzel is kímélnénk a környezetet ;-).
Tényleg nagyon köszi:
jager.kriszta@gmail.com