szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


Zsezse26 # 2011.01.09. 18:17

Tanulási tipp???:)
Ismételni,ismételni-nekem ez jött be, de mindenki máshogy csinálja...
Munkajogi iratmintákat tud valaki ajánlani, honnan lehetne szerezni?
EU-ról írjatok!!!!

simi99 # 2011.01.10. 08:28

Szia Zsezse26!

Konkrétan milyen munkaügyi iratminta kéne Neked?
Mert munkajog tanulni való anyagot tudok Neked küldeni, de iratminta az nincs benne, mert szerintem nem kell semmelyik tételhez.

Az Eu.az az azért nehéz, mert mint irtam, pl. nekem sincs meg még vagy 20 tétel, irtó nehéz összeszedni, rosszul állok vele.

Nem lenne rossz, ha valakinek meg lenne kompletten az anyag, egybe,összeszedve. Az szuper lenne !!

üdv: simi99

Zsezse26 # 2011.01.10. 11:19

simi99!

Az írásbeimhez kellenének munkajogi iratminták illetve egy cím esetleg ahonnan lehetne letölteni...
Az EU-t én most olvasom-nézem jelenleg. Írtam a Complexes könyvet, ami 2010 decemberében jelent meg, az nagyon hsználható...
Észrevettem, hogy mégis kellenek úgy-ahogy a régi tételsorban szereplő "aktualitások" is, mert a 43,44,45-ösz tételek elvileg-szerintem azt fedik le...

Zsezse26 # 2011.01.10. 11:20

simi99!

Az írásbeimhez kellenének munkajogi iratminták illetve egy cím esetleg ahonnan lehetne letölteni...
Az EU-t én most olvasom-nézem jelenleg. Írtam a Complexes könyvet, ami 2010 decemberében jelent meg, az nagyon hsználható...
Észrevettem, hogy mégis kellenek úgy-ahogy a régi tételsorban szereplő "aktualitások" is, mert a 43,44,45-ös tételek elvileg-szerintem azt fedik le...

simi99 # 2011.01.11. 08:21

Szia Zsezse26!

Igy már értem, hogy miért kellenek az iratminták, de sajnos nem tudok ilyet Neked küldeni, mert én ,,csak" szóbelizek.

Csütörtökön kapom meg a Complexes könyvet, amit irtál, nagyon bizom benne, hogy az jó lesz kompletten az Eu-ra.

szia, jó tanulást: simi99

kondidori # 2011.01.11. 09:25

ZseZse!

A jogiszaki.hu-n 10 perce már elérhető néhány minta.

masztesz # 2011.01.11. 15:04

Sziasztok!

Nincsen véletlenül valakinek a mostani Eu tételei meg kidolgozva, nagyon kétségbe vagyok esve:(

bodrogi.istvan # 2011.01.11. 19:28

Sziasztok!
Nem tudjátok véletlenül, hogy az EU vizsgán azoknál a tételeknél, ahol csak jogeseteket írnak kell-e tudni mást, vagy elég a jogeset? Több olyan tétel van, ahol a tételcím alapján mást is kéne tudni, de a cím alatt csak a jogesetek vannak.

Előre is köszi.

Zsezse26 # 2011.01.11. 22:05

Szerintem nem csak jogeset kell...
kondidori: köszi!!!!!
Eu-ról már kérdeztelek Titeket, akkor most alkotmányjog jön: ki hogyan tanul? Kidolgozott (hatályos) várható szerintetek, hogy felkerül vhova?

kondidori # 2011.01.12. 08:11

Zsezse!

A jogiszaki-ra feltettem a Pte által kidolgozott I.féléves tételsort, nem teljesen fedi a szakvizsga tételsort, de elég sok minden használható belőle.

Én anno a novissimás könyvet tanultam, de szerintem jelenleg, már a legfrissebb 2010-es kiadás is elavult.

bodrogi.istvan # 2011.01.12. 08:23

Zsezse!

Köszönöm szépen, így fogok tenni :)

dr. Juci # 2011.01.12. 09:10

Kondidori, köszönjük a folyamatos támogatást, a PTE-s tételsor milyen fedőnéven fut a letöltések között? A
z EU jogesetes anyagot pedig ígérem, elküldöm majd rövidített formában is, ha már én is érdemben átrágtam magam rajta, egyelőre csak összeszedtem, és gondoltam, megkímélem sorstársaimat a gyötrelmes gyűjtögetéstől...

Zsezse26 # 2011.01.12. 09:45

De jó, hogy segítünk egymásnak...nagyon köszi mindent-pszichésen is jól jön a tudat, hogy vannak sorstársak, és ugyanazon szenvednek, amin én is...
Keresem majd kondidori a feltett anyagot, mert nagyon fontos lenne!!!!!
szuper

Zsezse26 # 2011.01.12. 09:51

Még valami:

Hatályostották 2011. januárjában a közigazgatási szakvizsgára készülőknek az "államigazgatás" tantárgy anyagát...
itt a link, le lehet tölteni, hátha egyes részek jól jönnek!

http://www.kszk.gov.hu/…sor_2011.ppt

kondidori, megtaláltam a feltöltött anyagot, zseniális, nagyon köszönöm!!!!

Zsezse26 # 2011.01.12. 09:53

Igazából ezt akartam linkelni, ez a tankönyv:

http://www.kszk.gov.hu/…at__s_tk.pdf

Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.17. 15:13

A tétellistán az alkotmányjoghoz tartozó "elsajátítandó tananyag" megjelölésű felsorolásban a kormányhivatalokról szóló rendelet számozása hibás, helyesen: 28/2010. (XII. 21.)

Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.17. 15:37

Na, én is elszabtam: 288.

mamhaaa # 2011.01.18. 11:47

sziasztok! Nincs valakinek alkotmány-közig írásbeli összeszedett kérdéssor, hogy milyen szokott lenni a vizsgán?

mamhaaa # 2011.01.18. 11:49

Egy kis segítség!!! Van olyan rész, ami nagyon használható!

pteajk.uw.hu

TRami (törölt felhasználó) # 2011.01.20. 08:28

Sziasztok!

Tegnap találtam meg a postaládámban a szakvizsgabizottság levelét. Az időpont február 7. Még a postára sem foghatom, hogy sokáig hozták, ugyanis 18-án lett feladva a levél.
Az előző verzió szerint ha jól tudom négy héttel a vizsgaidőpont előtt kellett értesíteni, a mostaninál az van, hogy a kérelem benyújtását követő 30 napon belül (októberben adtam fel a kérelmet).
Szerintetek ilyenkor lehet valamit tenni (másik időpontot kérni esetleg halasztásért való fizetés nélkül pl.) vagy úgysem ér semmit?
Jön esetleg valaki írásbelizni ekkor?
És a lényeg: van-e valakinek tényleg jó, kidolgozott és a lényeg, hogy összeszedett anyaga amit át tudna küldeni, mert eddig nem volt időm készülni és gondoltam az egy hónap majd elég lesz... Ez a levél viszont eléggé mellbevágott, főleg úgy, hogy fogalmam sincs a munkahelyemen mit fognak szólni és elengednek-e legalább erre a két hétre...

Köszi:

Rami

dr. Juci # 2011.01.20. 08:57

TRami, ez nagyon gáz... A szakvizsgára vonatkozó rendelet új szabályait egyébként a folyamatban lévő kérelmekre is alkalmazni kell sajnos, és eszerint eleve 30 napon belüli időpontot lehet csak megjelölni, az időpontról pedig a kérelem beérkezésétől számított 30 napon belül kötelesek értesíteni. Az egész tök nonszensz, de szerintem ezt próbálják majd csűrni-csavarni, ha szóvá teszed az értesítés körülményeit.
Mindenesetre én megpróbálnék nem fizetős halasztást kérni, akár meg is engedhetik. A február már be van osztva, talán kérdezz rá, hogy a márciusi időpontok hogy állnak, tudsz-e akkorra halasztani, az még nem olyan nagy csúszás és a szabidat is jobban el tudod talán intézni.
Anyaggal sajnos nem szolgálhatok, most bogarászom össze az EU-t, grrr...

ImreLacka # 2011.01.20. 09:36

Sziasztok!

Közig-alkotmány témakörében nagyon jó, és HATÁLYOS anyagok találhatók itt: http://www.kszk.gov.hu/…v/tananyagok

EU-ból valami hasonló? :)

pethoan # 2011.01.20. 10:42

Sziasztok!
Ne haragudj dr.Juci, de ki kell, hogy javítsalak, mert a hatályos szakvizsga rendelet szerint legkorábban a megjelölt vizsgaidőpont előtt 30 nappal lehet jelentkezni, de a jelentkezésben a jelentkezés időpontjától számított 4 hónapon belülre kérhető időpont. Ez azt jelenti, hogy ha március 21-én szeretnél menni, akkor legalább február 21-én a kérelemnek be kell érkeznie, de ha február végén jelentkezel, akkor június 15-ig kérhetsz időpontot. Szerintem Rami időpontkitűzése a kérelem feladásától számítva szabályszerű volt, csak az értesítés feladása nem, mert nem telik el a 30 nap az értesítés kézhezvétele és a vizsgaidőpont között, ezért tényleg érdemes fizetés nélküli halasztást kérnie erre való hivatkozással.

pethoan # 2011.01.20. 10:53

Sőt, magamat is javítom, mert figyelmesebben átolvasva a rendeletet, nem találok olyan rendelkezést, ami szabályozná, hogy menyi idővel előtte kell értesíteni. Mivel rami októberben jelentkezett, akkor még nem lépett hatályba a módosítás, az időpontkitűzés idejében azonban már igen, és a módosítást a 2010. júl. 1. utáni kérelmekre is alkalmazni kell, ezért már nincs a 4 héttel előbbi értesítési kötelezettség. Szóval nagyon szerencsétlenül jött ki, sajnálom.

dr. Juci # 2011.01.20. 10:53

Pethoan, nekem az alábbi bekezdésben feszülő ellentmondás okoz gondot:

"(5) A vizsgára legkorábban a választott vizsgaidõpontot 30 nappal megelõzõen lehet jelentkezni. A jelentkezésben csak az annak idõpontjától számított négy hónapon belüli vizsgaidõpontot lehet megjelölni. A négy hónapos idõtartam számítása során figyelmen kívül kell hagyni azon idõszakokat, amelyekre vizsga nem tûzhetõ ki."
Szerintem a 30 nap kevesebb, mint a 4 hónap... Vagy ezt úgy értik, hogy írhatok szívhez szóló levelet nekik decemberben, hogy szeretnék egy márciusi időpontot, de az elektronikus jelentkezéshez az időpontot csak 30 nappal előtte "élesítik be"?
Jaj, de szeretném én ezt letudni még a papíralapú rendszerben...