szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


C. Lombroso # 2010.11.08. 11:39

Sziasztok!

Elolvastam a KIM oldalán a tájékoztatót, de a vizsgaismétlésre vonatkozó min. 2 hónap várakozási időt eltörölték. Szerintetek jól értelmezem, mikortól hatályos, remélem nem pro futuro...:-)

Bea11 # 2010.11.08. 14:35

Sziasztok!

Szerintetek melyik jogszabályokat érdemes bevinni alkjog-közig írásbelire?

Bea

kondidori # 2010.11.08. 15:55

Mindent.

C. Lombroso # 2010.11.10. 13:02

Szerintetek az EU GYIK (webatu) elég a vizsgára? Már teljesen készen vagyok, kezdem feladni a tanulást pedig még két hetem van hátra. Van olyan ember szerintetek aki a vegyesből mindent meg tud tanulni? Kezdek rájönni, hogy ez a vizsga csak a szerencsén múlik...

C. Lombroso # 2010.11.10. 14:55

És még egy kérdés: "aki az OIT-ba kerül szerencséje van"
nem úgy van, hogy ezek csak szobák, ahová bemennek a cenzorok vizsgáztatni.
Köszi!

vizsgázólány # 2010.11.10. 15:14

C. Lombroso!

Én is két hét múlva megyek. És én is rövidítettem a dolgokat. Eu= "szegedikéthasábos" :-) plusz a webatus kiegészítések, ami kb még 20-30 oldal.

Alkotmány:Könyv! Ket., Ötv.: Tv.

Munka: tv. Tb.: a webatus rövidítés, plusz a netről szedtem le egy használható cuccot.

Fogalmam sincs ez így mire lesz elég, de nekem ez is sokKKK

Nem beszélve azokról az új jogszabályokról, amikről még nem túl sok fogalmam van :-)

kondidori # 2010.11.10. 17:08

Szia vizsgázólány!

Azt a használható tb-s cuccot, amit a netről szereztél nem küldenéd el nekem?

kondidori@freemail.hu

köszi

vizsgázólány # 2010.11.10. 17:19

Átküldöm, de vmiért én most a gépemen nem tudtam megnyitni.

C. Lombroso # 2010.11.10. 17:49

a fórum alapján ez szerencse kérdése lesz, a lényeg a bizottságon van!

Nem tudja valaki, hogy mikortól lesz hatályos a mai napon elfogadott alk. módosítás? Remélem pro futuro lesz.

Amika26 # 2010.11.10. 18:28

Sziasztok
Na megpróbálom leírni a problémám, hogy valaki meg is értse:)2010 márciusában lejárt a gyesem.Májusban várandós lettem 3. gyermekemmel, el is kezdtem járni terhesgondozásra, de nem szólt senki hogy a TB-m a gyes lejárta után 45 nappal megszünt.Továbbra is jártam,-járok a gondozásra.A kérdésem az lenne, hogy az eddigi vizsgálatokat utólag ki kell- e fizetnem, és hogy a tb-m hogy tudom helyre tenni?(Befizetem magam után havonta, vagy ha a szülésig elmegyek munkanélkülire?Teszem hozzá mielött megköveznek, nem a segély miatt mennék munkanélkülire, hanem hogy a tb a szülésig és utánna helyre álljon)
A válaszokat előre is köszönöm.

mesese # 2010.11.10. 19:34

Akik már túl vannak a vizsgán, így vagy úgy, legyenek kedvesek visszatérni ide és megosztani velünk a vizsgán feltett kérdéseket.
A és B résznél sokkal több ilyen infó található, erre számítottam itt is. Nagyon sokat segítene.
Köszi.:)

Tordesillas # 2010.11.10. 21:14

Október végefelé voltam.

EU jogból az uniós ombudsmant kérdezték, az eu-s állampolgárok alapvető szociális jogait.
TB-jogból öregségi nyugdíj jogosultság feltételeit.
Munkajogból munkaviszony megszűnése és megszüntetése, tanulmányi szerződés, munkaviszony munkáltató általi jogellenes megszüntetése.
Közig jogból többek között hatósági közvetítő, belföldi jogsegély, végrehajtás feltételei.
Alkotmányjogból területszervezési eljárások, polgármesteri tisztség megszüntetése.
Ennyit jut eszembe, nagyon rendesek voltak, segítőkészek, rávezető kérdéseket is tettek fel az OIT-ban vizsgáztam, nem nagy kifejtős kérdések voltak, feltették a kérdést, ha tudtam mondtam szépen, akkor pár mondat után már ugrottunk a következőre, utolsó vizsgám volt.
Munkajogból, közig jogból, helyi önkormányzatokból csak törvényt tanultam, alkotmányjogból tankönyvet, TB jogból a kidolgozott 14 oldalas anyagot, EU jogból "szegedi kéthasábost". Ez mát a vizsgaismétlésem volt, tudtam, hogyha mindent tankönyvből akarnék megtanulni mint korábban, akkor nem férnék bele időben, mert korábban így jártam.
Szakvizsga könyveimet sikeresen eladtam fél és harmad áron.:-)))

light # 2010.11.11. 15:43

Sziasztok!
Jövő hétfőn, 15-én megyek írásbelizni (alk-közig), szerdán szóbelizni.
Jön valaki ebben az időpontban?

Végigolvastam az egész fórumot, mindenkinek köszi, hogy felraktátok a kérdéseket! :-)))))

Tordesillas # 2010.11.11. 15:57

my&imyself

Csak nem egy napon voltunk?:-))

Pimpőke # 2010.11.11. 20:54

A középső szobában vizsgáztam 3 hölgy vizsgáztató előtt, azt hiszen negyediknek mentem be, Jakab Éva volt a bizottság elnöke.
Olyan 3 óra előtt nem sokkal jöttem ki a vizsgáról.

Pimpőke # 2010.11.11. 21:42

Ja. A feleségem gépéről beírva autómatikusan ez leszek.:(((Bocs.

Bea11 # 2010.11.12. 13:38

Én is 15-én megyek írásbelizni alkjog-közigből.

light # 2010.11.12. 17:35

Bea11
És hogy állsz a tanulással? Hallottál valamit az írásbeli kérdésekről?
A szóbelid mikor lesz?

Bea11 # 2010.11.13. 01:15

Szerintem nem lehet jól állni a tanulással. Kezdek pánikolni.
Kérdéseket nem nagyon tudok. Úgy vettem észre, ebből a részből kering a legkevesebb írásbeli kérdés.
Szerdán lesz a szóbelim.
Te hogy állsz?

light # 2010.11.13. 17:22

Na, akkor hétfőn is és szerdán is találkozunk. :-)

Én is pánikolok ezerrel.... Úgy érzem, teljesen ki vagyok nyúlva, és már semmit nem fogad be az agyam. Ma pihentem, holnap átolvasok mindent, próbálok a legfontosabbakra (?) koncentrálni. Aztán a Jóisten legyen velünk....

Hétfőn gyere be korán, mert itt azt olvastam, hogy érdemes jó helyet "foglalni"! :-)))))

kondidori # 2010.11.13. 17:36

A jog.webatu.com-on lévő írásbeli feladatokat néztétek már?

light # 2010.11.14. 13:02

Én megnéztem. Kb. 7 feladat van benne. Arra gondolsz te is?

hajni1982 # 2010.11.14. 14:52

ki tudja mi történt a webatu-s honlappal???

Impossible # 2010.11.14. 21:08

Kedves hajni1982,

nem tudom, nekem sem akar bejönni. Már nem emlékszem, ki szerkeszti, talán Tullup.

Egyébként téged még nem volt szerencsém itt látni. Esetleg egy rövid bemutatkozást megeresztenél? :D

kondidori # 2010.11.14. 21:52

A jog.webatun-n túl nagy volt a forgalom (A múlt héten átléptük a 25000.-et) , ezért átmenetileg felfüggesztették az elérhetőségét. Ez általában max 1 nap szokott lenni.