szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


soska # 2014.08.18. 11:57

helló,

a jogi szakvizsga 2014 facebook oldalán találtam meg az alábbi bejegyzést, melyet 2014.08.15. napján tettek közzé: "A szakvizsga.vegyes@gmail.com -nak új jelszava van. Az új jelszó: vegyes 2014"

Remélem segítettem :)

dandyke # 2014.08.15. 06:19

Kedves Sorstársak!!!
Aki megváltoztatta a jelszót megtenné hogy közzé tenné és a szakvizsgára készülő többi emberkével is megosztaná?
Vagy titkos???

Cynthia81 # 2014.08.14. 10:53

Sziasztok!
Kérek szépen valakit, hogy küldje el nekem is az ATES jegyzetet erre a címre: almasi.andrea@gmail.com.
Előre is nagyon köszönöm!

szilve # 2014.08.14. 08:02

Sziasztok!Szeretnék belépni a közös e-mailbe, de megváltozott a jelszó. Ha valaki tudja az új jelszót kérem tegye elérhetővé! Nekem is az ATES jegyzet kellene, ha valaki el tudja küldeni a bogar.imi@freemail.hu címre megköszönöm!

csakPanna # 2014.08.12. 20:43

Sziasztok!

Most ősszel készülök én is a C részre. El tudná küldeni valaki az ATES jegyzetet az s.aniko85@gmail.com címre?

Nagyon megköszönöm!

További kitartást és sok sikert mindenkinek!

soska # 2014.08.07. 14:18

sziasztok,

van olyan elvetemült, hogy már el kezdett tanulni a szeptemberi szakvizsgára?
Annak kitartást és szolidalítok!

dorka83 # 2014.08.06. 15:01

Sziasztok!

Eladom az alábbi munkajogi szakkönyveimet:

1. Dudás Katalin- Gyulavári Tamás-Horváth István - Hős Nikolett - Kártyás Gábor - Kulisity Mária- Kun Attila - Petrovics Zoltán: Munkajog (ELTE Eötvös Kiadó, Bp. 2012.)

eredeti ára 6400 Ft volt, 3600 Ft-ért adnám oda.
jó állapotú, belül színes kihúzóval kiemelve a lényeg
bár 2012-es kiadás, 2014. júniusában ebből készültem fel a munkajogi szakjogász képzés záróvizsgájára,a 2013-as Mt. módosítások ugyanis a könyvben írtakat nem érintik.

2. Dr. Dudás Katalin és Dr. Horváth István: A régi és az új Munka Törvénykönyve összehasonlítása - kiegészítve a továbbélő bírói gyakorlattal (Novissima kiadó Bp, 2012.)
körülbelül két helyen húztam benne alá, de nagyon hasznos volt a szakjogászképzésen a felkészüléshez és szakvizsgára is ajánlani tudom.
Eredeti ára 3600 Ft, 2000 Ft-ért adnám oda.

elérhetőségem: szidora24@gmail.com

Vesper # 2014.08.05. 06:34

Sziasztok!

Ősszel készülök a C részre. El tudná küldeni valaki az ATES jegyzetet az eva.liptakne@gmail.com címre?
Nagyon megköszönöm!

További kitartást és sok sikert mindenkinek!

Kinga24 # 2014.07.17. 13:26

Sziasztok!

El tudnátok küldeni nekem az ATES jegyzetet a kinga_g@freemail.hu e-mail címre?

Előre is nagyon köszönöm és kitartást mindenkinek!!

La primavera # 2014.07.15. 11:33

Sziasztok! Eladó C szakvizsgás (főleg Dialogos) könyvek érdekelnének. E-mailen elérhető vagyok. Köszönöm!

drszo # 2014.07.11. 18:00

Sziasztok!

A Novissima kiadó gondozásában megjelent szakvizsga könyvek elkeltek. Köszönöm az érdeklődést. Eladó maradt még a Dialog Campus kiadó gondozásában megjelent jogi szakvizsga könyv Alkotmányjog címmel. kézirat lezárva : 2013. június 01. Ugyanitt eladó büntetős tárgykörben a Herke Csongor által írt Büntető eljárásjog szakvizsga könyv, szintén a Dialog C. kiadásában.

elementdog # 2014.07.10. 07:21

Sziasztok!
Munkajog-tb-ből írok. Tudna valaki iratmintákat küldeni, vagy linket ahonnan leszedhetőek/tanulmányozhatóak? Esteleg előforduló mintafeladatokat? :-)
Köszönöm szépen. Kitartást Mindenkinek!

Meszka # 2014.07.08. 10:33

Sziasztok!

Légyszi küldjétek át nekem az ATES jegyzetet a meszaros.katalin08@gmail.com e-mail címemre.

Előre is köszönöm!

drszo # 2014.07.05. 19:18

Sziasztok!

Továbbra is eladók az alábbi szakvizsga könyvek a Novissima kiadótól (Teljesen újak, sem színezve, sem aláhúzva nincsenek, valamennyi a legfrissebb kiadás):

közigazgatási jog 2900,-ft. (eredeti ár:. 3900,-ft.)
munkajog 3200,-ft (eredeti ár: 4.200,-ft)
alkotmányjog 2.500,-ft. (eredeti ár: 3.500,-ft)

A Dialog Campustól az alábbi könyvet értékesíteném:

alkotmányjog 2.500,-ft (eredeti ár 4980,-ft) megjegyzés: ez a könyv aláhúzott és szövegkiemelővel színezett, de a legfrissebb kiadású

Érdeklődni lehet: a drszo@freemail.hu email címen.

kingadr # 2014.07.05. 11:45

Sziasztok!

Eladóvá vált Novissima kiadós könyveim (mindegyik a legújabb):

Munkajog, EU, TB, Alkotmány, Közig: néhány tételcím van kihúzva színessel, 2.800 Ft

Egy másik közigjog könyv sajnos sérült (kávé ömlött rá a tanulás során), de a célnak megfelel teljesen, 1.800 Ft

Üdv,

bkinga7@gmail.com

elementdog # 2014.07.03. 09:33

Megoldódott a problémám. Ha esetleg más is beleütközik, ha azt írja ki a rendszer, hogy hiba történt és kvázi "ledob", kitörli a kitöltött adatokat, lehet, hogy túl hosszú a munkahely neve, rövidíteni kell.
Kitartást Mindenkinek!

elementdog # 2014.06.30. 18:00

Sziasztok!
Valamiért nem tudok regisztrálni a szakvizsga oldalon? Van valakinek valami tippje, hogy miért? Már több napja próbálkozom, amikor megnyomom a regisztráció gombot azt írja ki, hogy hiba történt és eltűnik minden beírt adatom....
Köszi

Rory # 2014.06.28. 07:53

Sziasztok!

El tudnátok küldeni nekem az ATES jegyzetet a gabriella.toth25@gmail.com e-mail címre?

Előre is köszönöm szépen!

tomm2006 # 2014.06.27. 11:14

sziasztok!

Dalog campus-os Eu-s jogi szakvizsga könyv érdekelne. Kérem akinek van eladó írjon egy emailt. köszönöm!

tomm2006@freemail.hu

vizsgázó2013 # 2014.06.25. 10:33

Sziasztok!

Eladó Novissimás Alkotmány szakvizsgakönyv és jegyzetek(ATES és gyakran ismételt kérdéske kidolgozva), jogszabályok kinyomtatva.

Koverzs # 2014.06.24. 20:24

Sziasztok! El tudnátok küldeni nekem az ATES jegyzetet a következő e-mail címre:koverzs91@gmail.com

Előre is köszönöm!

adam.viktoria # 2014.06.24. 19:39

Sziasztok! El tudnátok küldeni nekem az ATES jegyzetet a következő e-mail címre: adam.viktoria86@gmail.com
Előre is köszönöm.

iurisvinculum # 2014.06.22. 11:36

Szakvizsga C rész komplett kidolgozott (ATES) kinyomtatva, spirálozva, szűz állapotban. Mélyen a nyomtatási költség alatt eladó Budapesten.

gyl_1 # 2014.06.17. 12:38

sziasztok!
Közig-alkotmányból írtam.
Kérdésem a következővolt:
Vespasianus megadóztatta a nyilvános illemhelyeket, és mondotta pecunia non olet-azaz a pénznek nincs szaga. Ha a helyi adókról szóló törvény lehetővé tenné ezen adó kivetését az önkormányzatoknak, akkor hogyan tehetnék ezt úgy, hogy nemenként eltérő legyen az adó mértéke?

az egyelőbánásmód tv-t, meg a nyílt diszkriminációt hoztam fel, az mikor lehet jogos. Van ezen kívül valakinek ötlete ? :)
köszi előre is!

Diza # 2014.06.16. 09:13

Kedves Sorstársak!

Pénteken vizsgáztam a Kúrián (I.em. 143-144 szoba)
Az elnök Dr. Lomniczi Zoltán, ő kérdezte az Alk.-közig.-et.
Állampolgárság keletkezése, Ket.: semmiségi okok, ügyfél adatszolgáltatási kötelezettsége

Európai unió joga: Európai Bíróság szervezete, főtanácsnok szerepe, Dasonville formula, Cassis de Dijon.

Munka-tb.: azonnali hatályú felmondás, vezető állású munkavállaló fogalma, mi nincs a felmondásánál: indokolás, egészségbiztosítás pénzbeli ellátásai felsorolása.

Sajnos csak ennyi kérdésre emlékszem.
6-an voltunk, mindenkinek ez volt az utolsó vizsgája. Kb.30 perc egy vizsgázóra. Mindenki átment, egy lányt csak eu-ból húztak meg.
Csak azt tudom javasolni,hogy a lényegre koncentráljatok, nem szabad elveszni az AB határozatokban, kisebb jogszabályokban!
Én az Ates-jegyzetből tanultam, illetve jogszabályokból. Bőven elég. Eredményem: 5,5,5.

Köszönet azoknak, akik mindenféle jegyzettel segítették a fórumozókat és kitartást, nagyon sok erőt, energiát kívánok a jövőben vizsgázóknak.

Szép nyarat!

Dia