szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


borvirág # 2009.10.26. 14:05

Ha minden alatt könyvet is értesz, vidd be nyugodtan. Telefont nem lehet használni.

Tóth Marianna # 2009.10.26. 19:03

Sziasztok!

Munkajogból iratmintatárat tudna valaki küldeni nekem emailben? Vagy honnan tudnám letölteni?
Munkaszerződésekkel kapcs. mintáim vannak.
Előre is köszönöm, ha tud segíteni valaki.

Tóth Marianna # 2009.10.26. 19:04

email címem: tothm79@gmail.com

Az előbb lemaradt.

Pronyex # 2009.10.27. 16:13

Sziasztok!

Komplett kidolgozott „C“ tételsor eladó (10.000,– Ft)

Tel: 06–20–223–9240

Tóth Marianna # 2009.11.02. 16:35

Sziasztok!
Ma voltam munkából írásbelizni.
A feladat a következő volt. Munkavállaló raktáros munkakörben dolgozik. Leltárfelelősségi megállapodást nem kötöttek vele. Ketten kezelik a raktárat. Névtelen bejelentés érkezett a vezetőhöz, hogy a munkavállalót látták, hogy a rakáron lévő készletből szerszámot ad át a kerítésen keresztül ay ismerősének. A munkavállaló tagad. Jogi képviselőként Írjon javaslatot a munkáltatónak, hogy milyen jogi lehetőségei vannak.

Azt írtam, hogy mivel nincs leltárfelelősségi megállapodás, meg nem visszaszolgáltatási kötelezettséggel vette át és nem kizárólagosan használ vagy kezel (legalábbis erre nem utaltak), ígz nem áll a munkavállaló objektív felelőssége. Kártérítési felelőssége van, de csak gondatlanságból (egyhavi bér 5o%-ig), mert tagadott egzéb bizonyíték nincs. Feljelentést tehet még a munkáltató, s ha ott megállapítják a bűnösségét, akkor a teljes kárt meg kell fizetnie, és ey rendkívüli felmondásra is okot ad.
Szerintetek?

kortedorka # 2009.11.04. 12:20

Sziasztok,

én november végén megyek a C-ből és érdeklődnék, hogy aki szintén mostanában megy mit fog kezdeni az Eu-s anyaggal, tekintettel a liszaboni szerződés aláírására és így dec 1. napján való hatályba lépésére.Tanuljak régit is újat is? a szerződés elérhető valahol érthetőbb, rövidebb formában?

Pronyex # 2009.11.05. 11:33

Sziasztok!

Komplett kidolgozott „C“ tételsor eladó (10.000,– Ft)

Tel: 06–20–223–9240

Pronyex # 2009.11.05. 11:34

Sziasztok!

Komplett kidolgozott „C“ tételsor eladó (10.000,– Ft)

Tel: 06–20–223–9240

Esztus # 2009.11.09. 08:13

Sziasztok!

Azt kérdezném Tőletek, hogy a szakvizsga jelentkezéshez és a 3 év gyakorlat igazolásához van formanyomtatvány(nem találtam), vagy nekem kell összehozni Őket?
Biztos furcsa kérdésnek találjátok, de közigazgatásban dolgozom, nem ügyvédnél (stb.), úgyhogy a környezetemben nem sokan vannak akik manapság szakvizsgáznak, és ebben tudnának segtíeni :)
Logikus hogy a C résszel kezdek és közigből szeretnék írásbelizni...

Előre is köszi a segítséget!

dr.KTK (törölt felhasználó) # 2009.11.09. 10:50

Sziasztok!

Most szeretnék bejelentkezni majd szakvizsgára. Nem tud valaki egy jó közjegyzőt a diploma hitelesítéshez? Mi a tarifa?

köszi

bajussz # 2009.11.09. 11:30

bármelyik közjegyző megcsinálja

szerintem egy ezresből megvan

csajun # 2009.11.09. 15:09

Esztus!

A kérelmet magadnak kell megírni, nincs erre nyomtatvány. Leírod, hogy melyik részből mikor szeretnél menni és csatolod a szükséges iratokat. (diploma közjegyzős máolata, 3 év igazolására munkáltató igazolása, csekk)
Én is közig.-ben dolgozom és én is a C-t választottam első vizsgának, azon belül a közig.-et írásbelinek. Szóval szerintem logikus. :) Bár az írásbelin végül alkotmány volt...

Judit

Esztus # 2009.11.09. 16:49

Szia Judit!

Köszi a gyors választ :) És nehéz köztisztviselőként jogi szakvizsgázni? :)

Üdv: Esztus

Tullup # 2009.11.10. 08:05

Sziasztok! van valakinek fogalma arról, hogy milyen dátumnál tartanak a C vizsgára történő értesitésnél? Én dec legelső hetére kértem a vizsgát, ergo elvileg már meg kellett volna kapnom az értesitést, dehát a szakvizsgabizottság nem tudott segiteni a telefonos megkeresésére... hja! hát nem éppen a segitőkészség jut róluk eszembe először ha megemlitik a nevüket :).
Dec. elejiek! ti már kaptatok értesitést?
Koszonom

myrtocle # 2009.11.10. 09:07

Szia Esztus!

Én is köztisztviselőként vizsgáztam, és a közig-alkotmánnyal kezdtem márciusban, utána bünti júniusban és múlt héten a polgár. Azt mondják a köztisztviselőktől annyira nem kérdeznek nehezeket. Én azt tapasztaltam, hogy munkajogból és polgári anyagi jogból kérdeznek a legtöbbet, és gyakorlati jelleggel, pedig én ezekkel pont hogy egyetem óta nem foglalkoztam. A többi tárgyból sokkal könnyebb volt vizsgázni, ott főleg alapvető kérdések voltak.

Esztus # 2009.11.10. 13:19

Szia Myrtocle!

Köszi az info.-t valahogy én is ilyen sorrendben és ütemezésben tervezem a dolgokat....:)
A munkajog nem a szívem csücske...de azért csak túlélem valahogy :D

Pronyex # 2009.11.11. 10:00

Sziasztok!

Komplett kidolgozott „C“ tételsor eladó (10.000,– Ft)

Tel: 06–20–223–9240

csajun # 2009.11.11. 13:37

Szia Esztus!

Inkább az anyag mennyisége a sok szerintem, de azért megtanulható. Nekem az eddigi vizsgáimon normálisakat kérdezgettek, tényleg nem mélyedtek nagyon bele. Nem sok gyakorlati kérdésem volt, de gondoom ezeket nem is számították túlságosan. A polgárinál mondták is, hogy értelésnél figyelembe vették, hogy nem azon a területen dolgozom, de a felkészülés alapos volt. :) Szóval nem kell aggódnod, ha rendesen felkészülsz, akkor biztos menni fog!
Judit

Tullup!

Én is decemberre kértem időpontot büntiből, de még nem sem jeleztek vissza semmit, pedig már 3-szor is hívtam őket az elmúlt hetekben! :( Talán a héten megjön az értesítés...
Judit

Thalia # 2009.11.12. 05:18

Szia Tullup! Én tegnap kaptam meg 3-ára...december első hetét jelöltem meg, viszont már elég régen, szeptemberben bejelentkeztem...A kolléganőm csak a decembert jelölte meg, ő még nem kapott semmit...

Tullup # 2009.11.12. 12:55

Thalia! köszönöm a válaszod. Én augusztus végén adtam be, és mondták, hogy még november végére is van hely. Én mindenesetre december első felét kértem, biztos ami biztos. Ma hívtam őket, és közölték, hogy valószínűleg nem fogok beleférni a decemberbe, mert későn adtam be... Hát, olvasva a leveledet van egy olyan sejtésem, hogy elkavarták a papíromat. Elég elszomorító :(

Pronyex # 2009.11.15. 17:13

Sziasztok!

Komplett kidolgozott „C“ tételsor eladó (10.000,– Ft)

Tel: 06–20–223–9240

Thalia # 2009.11.15. 17:43

Olvastam itt, hogy hozzám hasonlóan másoknak is teljes homály volt a csak külföldiül megtalálható Mecanarte-ügy...elolvastam angolul, én annyit vettem le, hogy a közösségi vámkódexszel kapcsolatos az ügy, nagyon röviden a legfontosabb mondanivalója az, hogy sem a behozatali vámokat sem a kiviteli vámokat nem nem lehet "utólagosan beszedni", ha ez a négy feltétel együttesen teljesül:
• a vámhatóságok hibájából ered az, hogy nem szedték be
• ezt a hibát a megfizetésre kötelezett nem észlelhette
• amúgy a fizetésre kötelezett a vámáru-nyilatkozatot teljeskörűen megtette
• a kötelezett jóhiszeműen járt el

Ennél többet nem tudok...remélem valakinek segít...:)

comodus # 2009.11.15. 22:51

Sziasztok!
Aziránt érdeklődnék, hogy december második hetében mikor lesz C részből vizsgaidőpont? Eddig nem kaptam ugyanis értesítést, és ha holnapig (15-éig) sem kapok, akkor a T. Jogi Szakvizsga Bizottság már kicsúszik a 4 hetes előzetes értesítési kötelezettségéből...

Thalia # 2009.11.16. 12:14

Szia Comodus! A héten meg fogod kapni szerintem, én múlt hét közepén kaptam meg az első hétre...Nem szokták nagyon betartani ezt a 4 hetet, nekem eddig mindkét értesítőm majdnem napra pontosan 3 héttel a vizsgaidőpont előtt jött meg...

Tullup, az meg azért döbbenet, hogy ilyen van, mármint hogy elkeveredik...:(

comodus # 2009.11.16. 12:32

Köszönöm Thalia! Akkor még reménykedem!:)