szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


kondidori # 2009.08.30. 20:47

Sziasztok!

A vizsgához elég az alk.jogos résznél az AB határozatokat olyan szinten tudni, ahogy azt a Novissimás könyv feldolgozza?

Elkezdtem ugyan kigyüjtögetni az AB határozatokat, de eddig kb. 40-t szedtem össze, és már ez is vagy 600 oldal. Szerintem ember nincs, aki ezt átbírja rágni.

Andee # 2009.08.31. 18:20

Sziasztok!

Szeptember 14-én írok munkajogból. szerintetek mekkora az esély arra, hogy ezután még kérdeznek Kjt-t, Ktv-t? Egyébként köztisztviselő vagyok... :)

köszi a segítséget!

prodigus # 2009.08.31. 21:33

Kondidori, bőven elég az, ami a novissimás könyvben van, még azt sem kérdezik teljesen. Nálunk mindenkitől csak az intézményi részt kérdezték, de az alapjogokat is tudni kell persze, csak nem ezen az alkotmánytörténeti szinten, ahogy meg van adva, hanem csak a lényeget, vagyis hogy ma mi a helyzet. Több száz oldal ABH-t úgysem lehet tudni, és könnyen kaphatsz olyan kérdezőt, aki maga sem tudja őket, ami már csak azért is valószínű, mert több a közig.-es kérdező, mint a kifejezetten alkotmányjogos.

evao # 2009.09.01. 12:17

Kedves Andee!

Én is munkajogból írtam tavasszal, és tőlem a szóbelin szinte mindenhonnan kérdeztek egy kicsit: üzemi tanácstól kezdve egészen a Ktv-ig + TB

Sok sikert kívánok!!!

Linux # 2009.09.03. 13:53

Sziasztok,

el sem hiszem, de a mai naptól én is szakvizsgázott jogász lettem.. OIT.-ban voltunk, egy igazán nagyon rendes bizottságban.
Mjog: munkaviszony létrejötte, KSZ hatálya kire nem terjed ki (vezető), msz. tartalma, betegszabadság mértéke, táppénz, próbaidő kjt.-ktvben (ezt még én is tudtam ->ld lejjebb:) ) . Nem kellett végigmondani, egy-egy gondolat merült fel. 5
Közig-alk: egyesülési jog, önkormányzat vagyona, Ket.ben milyen határidőket ismerek, mire fog változni, tulajdonjog. 4
EU: szlovák nyelvtörvény kapcsán beszélgettünk, hogy szerintem támadható-e. 5

Ennyi volt, tényleg nagyon kedvesek és közvetlenek voltak. Egy jó tanács, nekem eddig ez mindig bejött, legyetek tisztában a változásokkal, a hírekkel, mert mind3 részben volt legalább egy aktuális kérdés, és díjazzák, ha képben vagytok.

Mindenkinek sok sikert kívánok!

kondidori # 2009.09.08. 09:47

Sziasztok!

Két kérdésem lenne:

  1. Van valamilyen közkézen fogó jegyzet a TB-hez? A szakvizsgás gmail-fiókot néztem, de ott nem találtam. A Novissimás könyvről meg többen írtátok, hogy nem jó. Valakinek valami javaslat?
  2. Munkajogból elég a tv, vagy kell hozzá valamilyen könyv is (Nov., Dialóg v. egyéb) ?

Köszi

kondidori # 2009.09.09. 09:18

SZIASZTOK !!!!

UTÓLAGOS ENGEDELMETEKKEL FELTETTEM A GMAIL.COM-OS SZAKVIZSGA FIÓKRÓL EGY WEBLAPRA A JEGYZETEKET, MERT A LEVÉLFIÓKBÓL IDŐRŐL-IDŐRE ELTŰNTEK A DOLGOK.

AZ ALÁBBI CÍMEN MEGTALÁLTOK ELVILEG MINDENT, AMI A SZAKVIZSGÁS FIÓKBAN VOLT, MEG ÉN IS FELDOBTAM MÉG EZT AZT:

http://jog.webatu.com/

JÓ TÖLTÖGETÉST…

Pronyex # 2009.09.10. 10:33

Sziasztok!

Komplett kidolgozott „C“ tételsor eladó. (ár: 10.000 Ft)
Tel: 06-20-223-9240

oszi83 # 2009.09.14. 19:12

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni abban, hogy a munkajog írásbelin milyen feladatok várhatóak?

Üdv
Zsolt

tliv # 2009.09.17. 11:00

Sziasztok!

Polgári anyagi joghoz keresek használt szakvizsga felkészítő könyvet. Ha tudna valaki segíteni, nagyon jól jönne.

Köszi!

Thalia # 2009.09.19. 05:22

Minden kedves sorstársamnak, aki október 1. után megy közigből szakvizsgázni, jó szívvel ajánlom a többek között a következő oldalról letölthető Ket. tansegédletet:

http://www.kszk.gov.hu/…t/tananyagok

Kb. 160 oldal, de nagyon gyorsan lehet vele haladni, tényleg sokat segíthet a felkészüléshez...KET.Tansegédlet címen szerepel az oldalon...

pokember # 2009.09.22. 09:51

sziasztok!
okt.1-jén megyek "c"ből,a kérdésem az lenne,h tb-ből honnan jutok hozzá az aktuális dolgokhoz?a könyvet is tanultam,ami persze nem teljesen jó..a gmail-en nem találtam semmit.
és a ket-hez van vmi ötlet?mert én csak tv.-t tanultam..
eu-ból meg gondolom mindenki kikeresi a hiányzó tételeket a netről...
előre is köszi

csajun # 2009.09.24. 06:12

Szia Pokember!

Az alábbi linken valaki összeszedett minden anyagot a 'C' témakörben, olyat is, ami már a gmailes fiókban sincs:

http://jog.webatu.com/

Itt találsz TB anyagot is, bár azt már nem tudom mennyire friss.

Judit

kondidori # 2009.09.24. 09:21

Kedves pokember!

A HVG-nek van valamilyen új ADÓ-TB különszáma júliusra. Elég húzós áron, de talán az segít.

pokember # 2009.09.24. 20:31

köszi az ötleteket:-)
még 1 kérdés..
EU-ból az aktuális tételeket mennyire kérdezik?pl.80,81,82??mert elég hosszúak..vagy esetleg azokból vmi rövidebb nincs vhol?

Zsugor # 2009.09.27. 20:27

Sziasztok!

Az összegyűjtött segédanyagok közül melyik a legjobb az Eu. felkészülésre. melyikben lehet megbízni?

köszi

kondidori # 2009.09.28. 06:48

Szia,

szerintem a két hasábos elég jó. Többen is ajánlották + jártam előkészítőre és ahogy nézem a jegyzeteimet, az előadó szinte tök ugyanezt adta le.

Tóth Marianna # 2009.10.05. 13:11

Sziasztok!

Munkajogból fogok írásbelizni, így munkajogi iratmintatárat keresek. Honnan tudom letölteni?
Ezzel kapcsolatban vannak tapasztalataitok?
Esetleg van valaki, aki november 02-án jön az IRM-be írásbelizni munkából?

Amelie27 # 2009.10.07. 16:19

Sziasztok!

Az utolsó 3 eu-s tételhez a Bizottság honlapján találtam hasznos kis rövidítést (magyarul), pl. itt lehet bogarászni:
http://ec.europa.eu/…01_02_hu.htm

Munkajogi iratminták vannak a Complex-ben.

Marianna, mikor jelentkeztél a vizsgára? Én július végén, és okt. végére/nov. elejére kértem, szintén munkajog írásbelivel, de még semmi hír.
köszi!

Pronyex # 2009.10.08. 07:38

Sziasztok!

Komplett kidolgozott „C“ tételsor eladó. (ár: 10.000 Ft)
Tel: 06–20–223–9240

Tóth Marianna # 2009.10.09. 10:15

Amelie27!

Június végén küldtem el a jelentkezésemet és októbert jelöltem meg. Még júliusban küldtek levelet, hogy novemberre tudnak berakni. Egy hete kaptam meg az időpontot a november elejét. Szóbelizni meg november 4-én megyek.
Nem tudom mennyit kell készülni rá, de nem sok időm lesz.

Tud valaki esetleg munkajog írásbelire hasznos tanácsokat, feladatokat?

doktor_dalma # 2009.10.14. 09:45

Sziasztok!

Eladnám az alábbi szakvizsga könyveimet (mindegyik Novissima kiadótól, újszerű állapotban):

Európai Közösségi jog 1500 Ft
Alkotmányjog és közigazgatási jog 2000 Ft

Tel: 30 / 320 62 14

Dalma

kondidori # 2009.10.14. 15:33

Sziasztok!

Ma voltam a LB-n C-ből és hát megosztanám a kérdéseke, mivel én is szemezgettem itt korábban. Először is le kell szögeznem, hogy egy állati aranyos bizottsággal volt dolgom. Kb. 15 perc volt egy vizsga és abszolút úgy álltak a dologhoz, hogy ekkora anyagot nem lehet úgy megtanulni mint régen az egyetemen egy-egy tárgyat.

MUJ:

  • munkaszerződés alanyai,
  • munkaszerződés létrejötte (milyen forma, milyen elemek, miről kell tájékoztatni stb)
  • munkáltató személye változik, kell-e a hozzájárulása a mvállalónak? (sima jogutódlásnál nem, szektorváltásnál - tehát ha ktv, kjt alá kerül, akkor igen)
  • Ma 17 éves gyerek hogyan köthet munkaszerződést? (na ebbe belefutottam, mert időközben 18-re emelték a tankötelességet és ezért hiába ír az Mt 16 évet, ő is csak a nyári szünetben dolgozhat.)

EU:

  • EP választás, EP működése (bónusz kérdés: ki az elnöke? Hát a franc se tudja, pedig szegény hölgy mondta hogy sokat látni most a tévében. Na de kinéz ilyenkor tévét?)
  • Lisszaboni szerződés (Mikor lépett volna hatályba: 2009.01.01 és mikor lép hatályba, ha nem az eredeti időpontban - hát erről fogalmam nem volt, pedig direkt figyeltem a híradásokat - az utolsó aláírást követő hónap első napján)
  • hűség-elve?

AJ-KIG:

  • alapítsak egyesületet
  • Ket képviseleti formái - na itt a törvényes képviseletet fejtegettük
  • bírói felülvizsgálat

Volt még egy-két kisebb kérdés, de arra már nem emlékszem.

Nagyon rendesek voltak és gyakorlatilag semmit sem hagytak végig mondani, ahol látták, hogy megy, ott rögtön tovább léptek. Szóval minderől kb. 2-3 mondatot beszéltem. Mondjuk a muj-nál kicsit kétségbe estem, mert nem mindig esett le elsőre, hogy mire akarunk kilyukadni.

(TB-t egyáltalán nem kérdeztek, az egész csoportból egy embertől kérdezték meg a GYES-t, az meg nem is tétel - de ott is csak a felmondási védelemre voltak kiváncsiak)

5-4-5

Mindenkinek ilyen bizottságot...

Pronyex # 2009.10.14. 18:30

Sziasztok!

Komplett kidolgozott „C“ tételsor eladó. (ár: 10.000 Ft)
Tel: 06–20–223–9240

Tóth Marianna # 2009.10.26. 13:37

Sziasztok!

Jövő hét hétfőn megyek írásbelizni (munkajog) C részből az IRM-be. Szerdán lesz a szóbeli.
Írásbelivel kapcsolatban mikre lehet számítani?
Nem jön valaki vizsgázni szintén ezeken a napokon?
Be lehet vinni mindent, vagy csak magát a jogszabályt?