szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


Pronyex # 2009.08.04. 13:36

Komplett kidolgozott „C“ tételsor eladó. (ár: 10.000 Ft)
Tel: 20-223-9240

siker3 # 2009.08.04. 18:41

Demona!

Bizottsága válogatja, h. mennyire kell szó szerint tudnod az anyagot. Tőlem a Ptk-t pl. szó szerint kérték, a közig, eu-t nem, de sztem nem is lehet bemagolni mindet, akkora az anyag. Nálam bejött, h. a gyakori kérdéseket átrágtam, zömét abból kérdezték. Én is folyamatos munka mellett csináltam meg mind3-at. Jótanács, h. Eu-ból a szerveket tanuld meg jól, mert azok közül biztosan kérdeznek egyet, közig. és alk-ból pedig csak a lényeget.
Eu-ból érdemes megvenni a könyvet szerintem.
Ha csak egy részvizsgád nem sikerül, akkor a másik kettőt nem kell megismételned. Ha kettő, vagy netalán egyik sem sikerül,akkor mind3-ból újra kell menned.
Jó tanulást!

drpony # 2009.08.05. 11:10

Demona!

Tőlem nem kérdeztek szó szerint semmit. de pl. polgárból nagyon részletesen kell ismerni a törvényt. Szerintem közig-alkbol és eubol hasznos lehet a könyv, másból szerintem nem kell, mert ugyis a jogszabályt kérdezik. ha nem világos egy rész, akkor ott a kommentár vagy esetleg az egyetemi tankönyvek, amik szintén jól haszmálhatók a vizsgán.
Közig-alkból nem kell szerintem nagyon részletesen ismerni a jogszabályokat, mert az nagyon nagy anyag, kivétel a Let és az önkormányzati törvény, de ezeket érdemes is megtanulni, mert szinte biztos, hogy mindkettőből lesz kérdés. Az EU nem könnyű, én kidolgozott anyagból tanultam, de kaptam olyan kérdést, amit abból nem tudtam megválaszolni :-(

demona # 2009.08.07. 18:21

Sziasztok!

Köszönöm drpony és siker3 a válaszokat. Igyekszem könyvet szerezni, főleg EU-ból és alkotmányból.
Kb. heti 4 napot tudok tanulni, remélem így is átmegyek.
az a baj, hogy közúti közlekedésből, ADR-ből, AETR-ből sokkal jobban menne a vizsga, vagy élelmiszer jogból.

na mindegy, majd lesz valahogy.

további sikeres életet mindenkinek!

kondidori # 2009.08.09. 07:59

Sziasztok!

Alk-közighez, a dialóg v. a novissimás könyvet ajánljátok? Azt tudom, hogy a közig így is , úgy is hatálytalan. De az alk-hoz melyik jobb?

köszi

kezdő_jogász # 2009.08.09. 10:39

Szia kondidori!

Én májusban voltam a "C"-ből és én a novissimás könyvből tanultam az alkotmányjogot, a köziget és az önkormányzati részt pedig törvényből. Amúgy az Eu-s részhez is jó a novissimás könyv, bár az új tételek nincsnek benne.

kondidori # 2009.08.10. 13:42

Kedves kezdő_jogász!

Köszönöm a gyors választ.

Linux # 2009.08.11. 16:05

Tudja valaki esetleg, hogy a Novissimás könyv Szegeden esetleg Bp.-en hol kapható? Szegeden Bartók téri szakkönyv boltban elfogyott...

Linux # 2009.08.11. 16:06

Bocs, az EU-sra gondolok. Köszi, L.

kondidori # 2009.08.13. 08:50

Linux,

nem biztos, de mintha Bp-en a múlt héten még láttam volna az Egyetem téri Libriben, de lehet hogy az ELTE jegyzetboltjában is kapsz a Kecskeméti u.-ban a B. épületben.

Csipke # 2009.08.13. 09:30

Sziasztok!

www.novissima.hu

A Lehel térnél van boltja, ott biztos, hogy van.

Üdv.:


Csipke

Linux # 2009.08.13. 14:08

Kondidori, Csipke, köszi szépen!

Egyébként mennyire veszik ezt az egész C-részt komolyan? Nekem ez a harmadik, ellenben szabadság = 3 nap... Szerintetek? :-)

Csipke # 2009.08.13. 14:26

Ez is bizottságfüggő, mint a többi rész. De a három nap az nagyon karcsú. Nekem két és fél hetem volt, és azt nyomtam töményen. Nem nehéz az anyag, csak nagyon sok.


Csipke

Linux # 2009.08.13. 14:39

Tudom, ezért már el is kezdtem délutánonként és hétvégéken. A kérdés az, mennyire mennek mélységekbe. Abban bízom, hogy hasonlóan a korábbiakhoz, itt is az lesz a fontos, mennyire értem, és nem a szőrszálhasogatás... de bevallom, ezt a részt szeretem legkevésbé.. Számít-e, hogy utolsó vizsga?
Tudom, hogy kevés az idő, de sajnos ez tényleg nem kívánság műsör, ui. megmondták világosan, h nem mehetek el több napra...

Csipke # 2009.08.14. 07:26

Kedves Linux!

Én is ettől a résztől fáztam a legjobban. Az a bizottság, amelyiknél én voltam, arra ment rá, hogy van-e rálátásom a témára. Értem-e az összefüggéseket, eligazodom-e a rendszerben, alapdolgokkal tisztában vagyok-e. Néhány részletszabályt kérdeztek, de ezt nyilván az ötösért. :) Szerintem azért figyelembe veszik, ha ez az utolsó vizsgád.

Üdv.:


Csipke

prodigus # 2009.08.15. 09:42

Bár még tavasszal voltam, most vettem erőt, hogy leírjam a kérdéseket, hátha másnak is hasznosak lesznek, persze csak azokat, amikre emlékszem. Nagyon gyakorlatias volt az EU-t kivéve, rögtön azzal kezdte a bírónő, hogy hol dolgozom, ez a munkám milyen szerződéssel jött létre, és onnan tovább, mik a munkaszerződés kötelező tartalmi elemei, rendes-rendkívüli felmondás, majd a közalk. és közszolg. jogviszony megszüntetésének esetei, különösen a fegyelmi felelősségre vonás.

Közig.-ből szétszórt apró kérdések, a közig. hivataloktól a közig. végrehajtásig, de mindenből csak a lényeg, illetve alk.-ból Kormány, Ogy.

EU-ból végképp nem cifrázták: jogalkotó szervek, együttdöntési eljárás, meg ezekhez kapcsolódóan pár kérdés, amiket elfelejtettem. Az egész nem volt fél óra. Bár nálunk ketten is buktak az elején, amitől kicsit megijedtünk, de a jegyzőkönyvvezető hölgy mondta, hogy ők alapdolgokkal sem voltak tisztában, pl. hogy választják meg a közt. elnököt, vagy mik a feladatai, vagy a közigazgatásban dolgozó nem volt tisztában a Ket.-tel, szóval ilyen is van.

Nekem ezzel vége, immár hónapok óta, azt viszont látom, hogy ezen a pályán nem a szakvizsga letétele a legnehezebb feladat. :)

Sik sikert mindenkinek, aki még csak most készül rá!

levij # 2009.08.18. 08:12

Sziasztok Szakvizsgázók!

Érdeklődnék, hogy a most változott munkajogi és tb szabályokról van e valakinek összefoglalója?

Előre is köszi.

Linux # 2009.08.18. 13:16

Csipke, kösz a biztatást, hogy úgy mondjam, a próféta szóljon Belőled :)

Levij: én a módosító jogszabályt, ami elég rövid, vettem hozzá a gmail-en található TB rövid jegyzethez ui. az elvek nem, csak időtartamok, százelékok változtak (tgyes, gyedre való jogosultsághoz szükséges biztosítási jogviszony, táppénz %-ok, gyes 3 év helyett 2).

levij # 2009.08.18. 15:25

Köszi az infót Linux!

Lanczi # 2009.08.21. 17:03

Kedves Fórumozók!

Még augusztus elején megkaptam az értesítőt a vizsga időpontjáról!

Szeptember 30-án megyek.

Most jutottam el oda, hogy összeszedjem az anyagokat a vizsgára.

Tudtam, hogy a Ket-et okt. 1-gyel módosítják, de még nem foglalkoztam a témával. A múlt héten kinyomtattam a módosító jogszabályt, ami 35 oldalas...

És most nem igazán tudom eldönteni, hogy melyik jogszabályból is készüljek, mivel szept. 30-án megyek vizsgázni, és az új ket csak okt. 1-től hatályos.

Azzal már most tisztában vagyok, hogy mi a változás lényege, mert ennek utánanéztem, de nagyon nem fűlik a fogam a 35 oldalas módosítás részletes elsajátításához...

Várom építő jellegű véleményeteket a problémával kapcsolatban!

Előre is köszönöm!

bajussz # 2009.08.21. 17:46

a vizsga napján hatályos jogszabályok, így szól a szöveg azt hiszem

más kérdés, hogy ha egy hónappal előtte mész is rákérdezhetnek arra, hogy mi változik majd

Pronyex # 2009.08.25. 12:32

Komplett kidolgozott „C“ tételsor eladó. (ár: 10.000 Ft)
Tel: 20–223–9240

Linux # 2009.08.29. 16:13

Sziasztok,

gyors körkérdés azoktól, akik túl vannak rajta és olvassák (én nem olvasnám :) ) vagy esetleg hallott tapasztalatok alapján:

  • aki nem közigazgatásban dolgozik, és soha nem is dolgozott attól kérdeznek Ktv.-Kjt-t? Ha igen, mit?
drpony # 2009.08.29. 17:12

Bárkitől bármit kérdezhetnek, ami a tételsorban szerepel. Sőt, előfordul, hogy olyat is, ami nem. Általában figyelembe veszik, mit dolgozik az ember, de ez bizottságtól függ. De a Ktv. és a Kjt. ismerete simán elvárható egy munkajogi területen dolgozó ügyvédtől, nem csak a közigben dolgozóktól.

maci28 # 2009.08.30. 15:37

Sziasztok!

Én október 1-jén megyek, ez lenne az utolsó vizsgám. Ket-et gondolom, mivel pont a vizsga napján módosítják, az új törvény alapján kell tudni. DE most akkor a régit is tudni kell?

Lenne még egy kérdésem, ha a munkavállaló, ügyvédjelölt, folyamatosan nem kapcsolja le a villanyt az irodában és ezzel kárt okoz ( költségek) a munkáltatójának, akkor kirúghatja ezért a MUNKÁLTATÓJA?