szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


Rekka3 # 2017.07.11. 12:00

Kedves Vizsgázók!

A könyvek elkeltek.

Rekka3 # 2017.07.08. 08:39

Sziasztok!

Tudom, nem itt kéne, de itt egyszerűbb a könyveimet hirdetni. Eladóvá váltak az alábbi könyveim:

1.) Alkotmányjog (2. átdolgozott kiadás, Patrocinium kiadó 2016) végig ceruzával aláhúzva a lényeg 2.500 Ft
2.) Közigazgatási jog (szerkesztette: Tóth András, Patrocinium kiadó 2016) az alkotmány résznél ceruzával a lényeg aláhúzva 2.500 Ft
3.) Társadalombiztosítási jog (Patrocínium kiadó, 2016) újszerű, kihúzás nélküli 3.000 Ft.

Ajándékba fel tudok még ajánlani egy kinyomtatott Mt. anyagot (lényegében a jsz. röviden), egy kinyomtatott EU anyagot, valamint az alkotmány-közig írásbelihez szükséges kinyomtatott jogszabályokat A/5-ös méretben spirálozva.

Jövő hét szerdán Budapesten oda tudom adni.

rekka3@freemail.hu

gyongyi1104 # 2017.07.07. 15:22

Kedves Vizsgázók!

Az általam hirdetett könyv elkelt.

Jó felkészülést mindenkinek!

Atti1980 # 2017.07.06. 12:18

Sziasztok!
Abban tudna valaki segíteni, hogy a szakvizsga bizonyítványban feltüntetett érdemjegyet hogyan számolják ki? Tudom, kicsit bután hangzik a kérdés, de 3,9-es átlagra közepes érdemjegyet kaptam. Ez már nem 4-es?
Köszi előre is!

szakvizsga2015 # 2017.07.06. 05:09

Sziasztok!

Szükségem lenne a Munkajog - Társadalombiztosítási jog című Dialóg Campus Jogi Szakvizsga Segédkönyvre. A lila színű.

e-mailcímem: drsantamonika@gmail.com

gyongyi1104 # 2017.07.03. 10:04

Kedves Vizsgázók!

Eladóvá vált a C rész szakvizsgához egy Alkotmányjog (Patrocinium, 2. átdolgozott kiadás, 2016.) felkészítő kötet. Kicsit viseltes, kevés aláhúzás található benne. 2.000.-Ft-ért odaadom. Postázni tudom.

Érd: gyongyi1104@freemail.hu

Anna19880815 # 2017.06.29. 13:25

Sziasztok!

Az általam korábban hirdetett könyvek elkeltek.

DrKorpi # 2017.06.26. 16:23

Sziasztok!

A mai írásbelim alkotmány-közigből: A családok védelméről szóló 2011. évi CCXI. törvény 22§ (2) bekezdése szerinti gyermekek utáni kedvezmény járhat-e olyan szabályozással, hogy a kedvezményt a fennálló házassághoz kötik.

Ti mit gondoltok?

Köszönöm a segítséget! :)

Lujzus # 2017.06.25. 16:44

Sziasztok!

Hétfőn voltam írásbelin, és szinte egyedüliként alkotmányjog - közigjogból írtam.
Jogesetem röviden a következő volt:
Egy szervezet vezetője bejelentette e-mailben a rendőrségre, h aznap este gyertyás megemlékezés lesz a Margitszigeten. A rendőrség már délután meghozta a tiltó határozatát, és futárral kézbesítette is. A szervező 4 nap múlva bírósághoz fordult. Értékelje a rendőrség határozatát, és a bíróság döntését.
Az írásbelim jó lett, és mivel a szóbelin nagyon rendes bizottság volt, így sikeresen letudhattam a c. részt. Szóbelin az alábbi kérdéseket kaptam
Alk-közig:
 Elektronikus ügyintézés (írásbelimhez kapcsolódva)
 Minősített adatokkal kapcsolatos kérdések (Személyes adat, a szenzitív adat és még néhány dolog)
 Kormányhivatal, járási hivatal
 Helyi önkormányzat saját bevételei
Munkajog-Tbjog:
 Tanulmányi szerződés
 Cafeteriát hogyan érinti az azonnali felmondás
 Baleseti ellátások, valamint a baleseti táppénz és a táppénz közötti különbségek
Eujog
 Uniós polgárság ill. személyek szabad mozgása
 Eu képviselő választás, ill helyi pm választás hogy érinti az itt élő külföldi állampolgárt
 Szlovák áp itt dolgozott és munkanélküli lett, akkor jár-e neki valami, vagy meddig maradhat itt.
Sok sikert mindenkinek, és nagy kalappal!

violavirag # 2017.06.24. 13:04

Sziasztok!
Mivel én is sok segítséget kaptam innen, így én is leírom a tapasztalataimat.
Hétfőn munkajog jogesetem:
Munkavállaló iskolarendszerű képzést kezd el.Előtte munkáltatónak odaadja az órarendjét, hogy mikor szeretne távolmaradni.
Az oktatásokra munkáltató elengedi,(de távolléti dIjjat nem fizet) de vizsgák előtt közli, hogy mivel sok a munka csak vizsgánként 1 napra tudja elengedni.
Munkavállaló vizsga előtt már 3 nappal nem megy be dolgozni.
Mikor legközelebb bemegy, azonnali hatállyal felmondanak neki.Bírósághoz fordul a felmondás, és az elmaradt távolléti díj miatt.Ön hogy döntene bíróként? Igazából nem volt nehéz.
Szóbeli:
Vezsprémi Kormányhivataltól egy hölgy közigből:
sommás eljárás, függő hatályú döntés, Önkormányzat szervei, közgyűlés képv. testület mi a különbség
Munkajog:Felmondás itt kérdezték az is, hogy a felmondás indokának minek kell megfelelni, az írásbeliről beszéltünk, csecsemőgondozási díj, és még az elejéből pár pici kérdés
Európa: Egy szép fiatal nő volt aki a EU Biztottságánál dolgozik.Versenyjogból az állami támogatásokról beszéltünk, de Nagyon nagyon rendes volt.Ki engedélyezi, ...stb
Sajnos én egy kicsit túltanultam magam. És a gyermekeim is betegek voltak előtte, úgyhogy majdnem szó szerint megkukultam.És nagyon nagyon rendesek voltak.4, 4, 4
Jegyeket kaptam, és kb 80 %-ban tudtam is az anyagot, de szó szerint úgy húztak ki belőlem minden szót....
Summa summárum tényleg nagyon függ a bizottság összetételétől.
Ily módon eladóvá vált 3 db kihúzott könyvem.

Patrocínium kiadó:
Alkotmányjog 2016
Közig. jog 2016
Tb jog 2017 március A három együtt 5000 Ft
Bp. XVI ker, vagy az Örs környékén, esetleg Kecskeméten, Kiskunfélegyházán tudom átadni.Esetleg postázom is.

Charlotterose # 2017.06.23. 09:02

Sziasztok!

Tegnap voltam vizsgázni, szerencsére sikerült, egy nagyon rendes vizsgabizottság volt. A Közig Minisztériumba kellett maradni. A kérdéseim:

  • Munka-tb: munkáltató személyében bekövetkező változások, mikor hogyan, felmondásról minden. Tb-böl nem volt kérdés.
  • Eu: unios polgárság és diploma elismerése, chen ügyet kérdezték, meg hogy a diplomáshoz tudok-e?
  • Alkotmány-Közig: képviselötestület, polgármester, eljárás felfüggesztése.

Csak a lényeget kérdezték és kitalált jogeseteket kellett megoldani. Mindegyik részböl 4-est kaptam.

Továbbá két jogi szakvizsga könyvem eladóvá is vált:

  • Jakó Nóra-Mikes Lili-Szabó Zsolt: Alkotmányjog 2016.szeptember 1.lezárási dátumú, 2. átdolgozott kiadás
  • Homicskó Árpád Olivér- Társadalombiztosítási jog 2017. március 7. lezárási dátumú, 2. átdolgozott kiadás.

A könyvek kihúzottak, eredeti áraik 4300, 4200 ft volt, a kettö egyben 5000,- ft-ért elvihető. Érdeklödni a dr.takacs.edina@gmail.com emailen lehet.

Bandori # 2017.06.22. 20:37

Sziasztok!
Nagyon hasznos volt a fórum, úgyhogy az én tapasztalataimat is megosztom
Mind a három vizsgarésznél a bizottság maximálisan emberséges és segítőkész volt. Nagyon sok apró kérdésem volt minden vizsgatárgyból. Igazából sehol nem a nagy témaköröket járták körbe, hanem 3-4 különböző tételből egy-egy részkérdést.
Ahogy tapasztaltam, aki nem ment át, az alapvető dolgot nem tudott.
Sikeres vizsgák után megválnék az összes könyvemtől, valakinek hátha még segít, én csak ezekből tanultam, ennek megfelelően aláhúzottak (2 db-ot itt vettem). Jó lenne, ha valakinek egyben kellene.
dbanfalvi@yahoo.com

A rész
Nagy Éva, Pecze Dóra: JSZS: Polgári jog I. (Az új Ptk. alapján) 3000 Ft (Új ár:6 980 Ft)
Nagy Éva, Pecze Dóra: JSZS: Polgári jog II. Az új Ptk. alapján 3000 Ft (Új ár:6 980 Ft)
Czoboly Gergely, Juhász László, Kengyel Miklós, Király Lilla, Nemessányi Zoltán: JSZS: Polgári eljárásjog 3000 Ft (Új ár:6 980 Ft)
Juhász László, Mohai Máté, Nochta Tibor JSZS: A gazdaság jogi szabályozása I-II. (A/3. Témakör: A jogi személyek jogával és a gazdasággal kapcsolatos joganyag) 5000 Ft (Új ár:5 980 Ft és 4980 Ft)

B rész:
Balogh Ágnes: JSZS: Büntetőjog II. Különös rész - B/1. Témakör: Büntetőjog (4., átdolgozott kiadás) 3000 Ft (Új ár:6 980 Ft)
Balogh ÁgnesJSZS: Büntetőjog I. Általános rész - B/1. Témakör: Büntetőjog (7., hatályosított kiadás) 2000 Ft (Új ár:4 980 Ft)
Herke Csongor JSZS: Büntető eljárásjog (5., átdolgozott kiadás) 3000 Ft (Új ár:6 480 Ft)
Vókó György JSZS: Büntetés-végrehajtási jog és szabálysértési tételek (6., teljesen átdolgozott kiadás) 2500 Ft (Új ár:5 980 Ft)

C rész:
Rózsás Eszter JSZS: Közigazgatási jog (5., átdolgozott kiadás, 2015) 2500 Ft (Új ár:5 980 Ft)
Karoliny Eszter, Komanovics Adrienne, Mohay Ágoston, Pánovics Attila, Szalayné Sándor Erzsébet: JSZS: Az Európai Unió joga (2015) 3. átdolgozott kiadás 2500 Ft (Új ár:5 980 Ft)
Chronowski Nóra: JSZS: Alkotmányjog (Negyedik, jelentősen átdolgozott kiadás) 2500 Ft (Új ár:4 980 Ft)

Tulipán99 # 2017.06.21. 18:00

Sziasztok!

Eladók a következő könyvek:

Az Európai Unió joga Dialóg Campus Kiadó 2015.
4000,- Ft

Közigazgatási jog Patrocínium Kiadó 2016. (nincs kihúzva)
4000,- Ft
Érdeklődni: szkonyvek@freemail.hu

Peter1910 # 2017.06.21. 17:14

Kedves Kollégák!
A korábban hirdetett könyvek a mai napon elkeltek.
Üdv, Péter

Anna19880815 # 2017.06.21. 11:03

Sziasztok!

Eladòak az alàbbi könyvek:

  1. Alkotmányjog (Jakó-Mikes-Szabó) Patrocinium Kiadó 2015. - 2800 Ft.
  2. Közigazgatási jog (Szerk:Tóth András) Patrocinium Kiadó 2016. - 2800ft.
  3. Társadalombiztosítási jog (Homicskó) Patrocinium Kiadó 2017. - 2800 Ft.

4 Az Európai Unió joga (Karoliny-Komanovics-Mohay-Pánovics-Szalayné) Dialóg Campus Kiadó 2015. - 3500 Ft.

Egyben 10 000 Ft.

Mind teljesen ki van huzva, néhány hiányzó dolog hozzá van írva.

Személyes átvétel Szegeden, egyéb helyre postazom.

Érdeklődni: palugyayanna@gmail.com

Lotti_05 # 2017.06.19. 13:06

Sziasztok!
Már jó régen végeztem a PTE-n, most érett meg a dolog, hogy szakvizsgára jelentkezzek.... Még nem hiszem, hogy tudnám, mire is vállalkoztam, ezen a fórumon amit találtam, remélem, hasznomra lesz.
Köszi mindenkinek, aki megosztja az élményeit :-)
Szept. elején megyek a c részből. Olvastam több helyen is, hogy van email cím, ahhoz jelszó, aminek segítségével hozzá lehet férni anyagokhoz.
Lapoztam itt vissza elég sokat, de nem sikerült megtalálnom, sem a címet, sem a jelszót...
Szóval aki ezen információk birtokában van, kérem, legyen szíves a bek.melinda@gmail.com címre elküldeni.
Köszönöm szépen előre is :-)

KBarbaraK # 2017.06.18. 19:03

Sziasztok!

Csütörtökön voltam c részből, utolsó vizsgaként. A vizsgabizottság elnöke valamelyik törvényszék elnöke volt (munka, tb rész), minisztériumból valaki (alkotmány-közigazgatási jog) és az V. kerületi jegyző (EU jog).

Kérdések:
Alkotmány-közig: gyakorlatiasan kezdte. Mit teszünk ha a cenzorok rosszul bánnak velünk és tüntetni akarunk vizsga után? Mit, hova kinek kell bejelenteni, stb. A menekültekről mit tudok elmondani, Magyarország miért így járt el ahogy... Ket megszüntetési okok, érdemi vizsgálat nélküli elutasítás okai.

EU: jogforrasok, másodlagosak kifejtése, kötelezettségszeges következményei, bizottság eljárása.

Munka: kollektív szerződés, szakszervezet, munkavállaló kártérítési felelossege, munkaberbol letiltás, öregségi nyugdíjra ki jogosult, mértéke, milyen fajtái vannak. A pongyola megfogalmazás nem volt elég, a törvény szövege kellett, ennél a résznél. Itt a vizsgáztató kemény volt, a másik kettő rendkívül kedves és segítőkész.

Sajnos előttem ketten is megbuktak munka részből. :(

Én sikeresen zartam ezzel a szakvizsgakat, így van egy eladó dialog campusos alkotmányjog könyvem, kihuzas nélkül. Ha valakit érdekel keressen a barbarakovacsdr@gmail.com címen.

Sok sikert mindenkinek!

Peter1910 # 2017.06.18. 16:09

Kedves Kollégák!
Írásbeli és szóbeli vizsgámat követően (szándékaim szerint egyben) eladók 12.000 forintért a felkészülést segítő könyvek, jegyzetek, jogszabályok.

  • Alkotmányjog (Jakó-Mikes-Szabó) Patrocinium Kiadó 2016.
  • Közigazgatási jog (Szerk:Tóth András) Patrocinium Kiadó 2016.
  • Munkajog (Horváth-Szladovnyik) Novissima Kiadó 2013.
  • Társadalombiztosítási jog (Homicskó) Patrocinium Kiadó 2017.
  • Az Európai Unió joga (Karoliny-Komanovics-Mohay-Pánovics-Szalayné) Dialóg Campus Kiadó 2015.

A könyvek egy kivételével 95%-ban jegyzetmentesek.
Az Eu-s könyvet én is itt a fórumon vásároltam, de ez tekinthető kabalának, mert én már a negyedik sikeres vizsgázó voltam belőle.
A szett része még a szakvizsga felkészülést segítő gmail-es címen talált jegyzetek, és a vonatkozó kinyomtatott jogszabályok.

Az írásbelin, az itt már többször előkerült üzemi balesetet követő munkavállaló esetét húztam, aki egy év baleseti táppénzt követően visszamegy dolgozni, majd két év múlva a kiújult szervi problémáira hivatkozással közös megegyezésen alapuló jogviszony megszüntetést kezdeményez, amit a munkáltató elfogad. Ezt követően a volt munkavállaló rokkantsági ellátásban részesül, és a korábbi jövedelme és a rokkantsági ellátás összegének különbözetét a korábbi munkáltatójától követeli, aki ezt a kártérítési igény elévülésre hivatkozással utasítja el. Feladat: bíróként döntsön az ügyben, indokolja.
Megoldás: az Mt. szakaszos elévülésre vonatkozó szabályai.
A rendelkezésre álló négy óra bőven elegendő arra, hogy a kapott jogeset megoldása fellelhető legyen a törvényben, de ha valaki bizonytalan a válaszában, a szóbelin lehetőség van az írásbeli feleletet fenntartani, vagy kiegészíteni. (Szóval otthon, szakmai körben át lehet gondolni a leírtakat, és van lehetőség az írásbeli pontosítására.)

Szóbeli:

  • Munkaviszony megszűnése-megszüntetése (jogeset: egyéni vállalkozó visszaadja igazolványát, mit jelent ez az alkalmazott munkavállalói vonatkozásában? Semmit, mert a munkáltató magánszemély)
  • Alapvető jogok biztosa
  • Képviselet fajtái
  • Tulajdonjog alkotmányos védelme
  • Európai állampolgárság
  • és még ami nem jut eszembe...

Korrekt, segítőkész bizottsághoz volt szerencsém, akik tényleg azt akarják tudni, amit tudsz, és nem azt amit nem.

Sok sikert a felkészüléshez!
Péter

r.henriett # 2017.06.17. 13:42

Sziasztok,

Az általam lentebb hirdetett szakvizsga könyvek gazdára találtak.

Megvannak még a kinyomtatott jogszabályok és a diasor.

A fentieken túl van még diasorom a másik két részhez is.

Érdeklődni a lentebb megadott tel.számon.

peti850 # 2017.06.15. 11:55

Sziasztok!

A peti850 néven, 2017.06.11-én felrakott "hirdetés" már nem aktuális, a szakvizsga könyvek elkeltek.

tsila # 2017.06.14. 14:22

Sziasztok!

Munkajog írásbelire ti miből készültetek? HA van vkinek anyaga kérem, hogy ossza meg velem, ill könyvre is vevő lennék.
Köszönöm
tsila.benko@gmail.com

k-l-z # 2017.06.12. 16:56

Sziasztok! Ezt a jogesetet húztam:Egy kőműves nem hordja a fejvédőjét, amelyről a munkáltatója tud, ezt eltűri. Balesetet szenved, megállapítják, hogy üzemi baleset, ezt követően baleseti egészségügyi szolgáltatásban, illetve baleseti táppénzben részesül. Ezután a társadalombiztosítási szerv fizetési meghagyást bocsát ki és a munkáltatótól követeli vissza a nyújtott ellátást. A munkáltató határidőn belül keresettel él, mivel állítása szerint a munkavállaló szabálytalan munkavégzése következtében került sor a balesetre, illetve a kártérítési eljárásban a bíróság kármegosztást alkalmazott. Hozzon ítéletet!

A megoldásban azt írtam le, hogy az Eb tv. 67.§-a szerint: A foglalkoztató köteles megtéríteni az üzemi baleset vagy foglalkozási megbetegedések miatt felmerült egészségbiztosítási ellátást, ha a baleset vagy megbetegedés annak a következménye, hogy ő vagy megbízottja a reá nézve kötelező munkavédelmi szabályokban foglalt kötelezettségének nem tett eleget, illetőleg ha ő vagy alkalmazottja (tagja) a balesetet szándékosan idézte elő. Az , hogy kármegosztást alkalmazott a bíróság, nem befolyásolja a megtérítés mértékét, a foglalkoztatónak az egészet meg kell téríteni.
most már megnéztem, és a KK.25. állásfoglalás alapján kellett megírni, ami kimondja a foglalkoztató objektyív felelősségét, kivéve ha KIZÁRÓLAG a munkavállaló hibás a balesetért (itt erről nem volt szó)

Az ítélet tartalmi elemeiben nem vagyok biztos. Azt nem tudtam, hogy a bírósági felülvizsgálatnál lehet-e fellebezni a bírósági felülvizsgálat ellen? Elvileg Pp. 340§ (2) és 341§ f) alapján igen, a törvényszékhez, de ebben nem vagyok biztos. Az illetékekről nem rendelekeztem. Ezeket tudja valaki? Ha szóbelin megkérdeznék.. Köszi!

pzita # 2017.06.12. 10:13

Sziasztok!

Az alábbi könyv várja még új gazdáját:

Jakó Nóra-Mikes Lili-Szabó Zsolt: Alkotmányjog (Patrocinium Kiadó) - 2500,- Ft

Érdeklődni a zita.plangar@gmail.com címen lehet.

Üdv: Zita

r.henriett # 2017.06.12. 09:18

Sziasztok!

Sikeres vizsgát követően eladóvá váltak a felkészüléshez használt anyagok, melyek az alábbiak:

  • Patrocinium kiadó Alkotmányjog 2016. szeptember 1. lezárású, (eredeti ára: 4200,-, helyette 2700,-)
  • Patrocinium kiadó Közigazgatási jog 2016. május 17. lezárású, (eredeti ára: 4300,-, helyette 2800,-)
  • Patrocinium kiadó Társadalombiztosítási jog 2017. március 7. lezárású, (eredeti ára: 4300,-, helyette 2800,-)
  • Dialóg Campus Az Európai Unió joga 2015. február 1. lezárású (ez teljesen új, nincs kihúzva) (eredeti ára: 5980,- , helyette 4500,-).

A könyvekben a lényeg kihúzófilccel alá lett húzva, valamint a tételsor szerint szükséges AB határozatokat bejelöltem benne, így már nem szükséges keresgetni, hogy melyik kell és melyik nem.

A fenti könyveken kívül megválnék a hatályos kinyomtatott és lespirálozott jogszabály csomagomtól is, melyben szerintem minden fontosabb jogsz. megtalálható (többre idő se lenne). Ezek is ki vannak húzva szövegkiemelővel, és bejelölve a fórumra feltett beszámolók alapján a fontosabb kérdések. Tételek is be vannak jelölve.

Jogszabályok az alábbiak: Alaptörvény, helyi önkormányzatokról, választás elj., népszavazásról, gyülekezési, Ket., Mt., egyszerűsített foglalkoztatásról, sztrájk, Mt. hatálybalépéséről, Kttv., + átmeneti rendelkezések, Kjt., TB. ellátásairól, TB nyugellátásairól, megváltozott munkaképességű, kötelező egészségbiztosítás ellátásairól, kormányablakokról, közig bírság helyébe lépő közérdekű munka, eusz, eumsz, alapjogi karta, 987/2009 ek rend., 883/2004 ek rend.
A jogszabályokat egyben 6000,- értodaadnám.

Megvan még kinyomtatva az Elte szakvizsgafelkészítő friss diasora, ami kb 850 oldal, és sokmindenből a lényeg rajta van. 2500,- Ft.

Érdeklődni lehet: 06-30-620-6184

Mindenkinek sok sikert!

peti850 # 2017.06.11. 16:48

Sziasztok!

Eladóvá váltak a "C" felkészülés során szerintem kiválóan használható következő könyvek (csak ezekből tanultam az érintett 2 részre):

Karoliny-Komanovics (stb.): Az Európai Unió joga, 2015. Dialóg Campus, 4.000,- Ft (eredeti ár 5.980)

  • Aláhúzgálva, gyakori vizsgakérdések külön jelöve, hatályosítva.

Tóth András: Közigazgatási jog (helyi önk.-ok és általános hatáskörű államig.-i szervek + Ket.), 2016 Patrocínium kiadó, 2.500,- Ft (eredeti ár 4.300,- Ft)

  • Aláhúzgálva félig, gyakori vizsgakérdések külön jelöve.

Jakó Nóra- Mikes Lili- Szabó Zsolt: Alkotmányjog, 2016., Patrocínium kiadó, 2.500,- Ft (eredeti ár 4.200,- Ft)

  • Aláhúzgálva, gyakori vizsgakérdések külön jelöve.

Számom: 30/9080-185