szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


vanitaLA # 2017.05.04. 18:59

Hali!
Az infóvonalon azt mondták, simán lehet az írásbelin használni a kinyomtatott jogszabályt, csak ne legyen benne semmilyen BH, Kommentár, jegyzet stb. (Impossible: köszi a részletes infókat)
Ez jó hír, nem gondoltam volna, hogy megengedik.
Úgy tudom, pl. büntetőből van egy BH-gyűjtemény, ami tartalmazza az írásbelin előforduló kérdéseket, de abban tudnátok segíteni, hogy vajon alkotmány-közigből létezik bármi hasonló? Vagy hogyan tudnék informálódni az alk-köziges jogesetekről?

ZsuzsannaR # 2017.05.04. 14:05

Sziasztok,

aki volt korábban Mt-ből írásbelizni,
és esetleg odaadná a kinyomtatott jogszabályait,
az kérem keressen:
dr.rigo.zsuzsanna@gmail.com

Köszi!

Impossible # 2017.05.02. 07:41

WOW

Impossible # 2017.05.01. 19:48

Egyébként pl. a www.njt.hu oldalról kinyomtatott jogszabályokban nincsenek BH-k, kommentárok és egyéb kiegészítő anyagok. (Itt nem lehet időállapotra keresni, de szerintem szakvizsgán nem is érdekes, csak a gyakorlatban lehet hasznos.)

Impossible # 2017.05.01. 19:43

Az infóvanolan is érdemes több nőt megkérdezni, mert volt egy olyat eset, amikor pl. rávezettem az egyik nőt arra, hogy hülyeséget mond, bele is zavarodott, és végül elnézést kért. :D

vanitaLA # 2017.05.01. 17:08

Kedves Impossible!
Nagyon köszönöm a részletes választ! Azt hiszem, futok még egy kört, és megpróbálom elérni őket az infóvonalon, elég nehéz, de egyszer csak felveszik :)

Impossible # 2017.05.01. 15:04

(ja és saját jegyzet sem lehet benne, tehát semmi, a normaszövegen kívül, ez a lényeg)

Impossible # 2017.05.01. 15:03

Kedves vanitaLA,

a szakvizsgáról szóló tájékoztatóban az olvasható, hogy kizárólag a normaszöveget tartalmazó jogszabály használható. Ennél bővebben nem fejtik ki, tehát ebbő úgy tűnik, nincs előírva, hogy bolti vagy saját nyomtatás is lehet-e. VISZONT a jogtárból kinyomtatottnál, ha benne vannak a BH-k, meg a kommentárok, akkor NEM lehet használni, az biztos. Sőt, nem csodálkoznék, ha ennek a lehetősége miatt (mármint amiatt, hogy ezek adott esetben benne lehetnek), ne engednék. De z ilyen részletkérdésekre ott van az infóvonaluk, amit fel lehet hívni. A helyedben én nem jogtárból nyomtatottat vinnék, hanem olyat, amiről biztosra vehető, hogy kizárólag normaszöveget tartalmazhat.

A gyakorlatból pedig azt hallottam, hogy van, hogy a vizsgafelügyelő belelapoz, és lecsekkolja, hogy tényleg csak a jogszabályszöveg van-e benne (tehát BH, kommentárs stb. NEM lehet benne).

vanitaLA # 2017.04.30. 23:50

Sziasztok!

Úgy tudom, az írásbelihez lehet jogszabályt használni, érdekelne a tapasztalatotok, vajon megengedik a jogtárból kinyomtatottat is vagy csak a "bolti" kötött formátumot?

pzita # 2017.04.29. 15:55

Sziasztok!

Az alábbi 2 könyvem eladó:
Jakó Nóra-Mikes Lili-Szabó Zsolt: Alkotmányjog (Patrocinium Kiadó) - 2500,- Ft
Dr. Jeney Petra-Dr. Kende Tamás-Dr. Lövenberg Viktória: Az Európai Unió joga (Novissima Kiadó) - 3500,- Ft

Érdeklődni a zita.plangar@gmail.com címen lehet.

Üdv: Zita

Impossible # 2017.04.29. 13:01

Gyerekek, komolyan mondom, nem lehetne már végre, hogy a tankönyves hirdetések elkülönítve legyenek a szakvizsgás élménybeszámolóktól és a szakvizsgán feladott kérdésektől? Nem bírnátok önként megtenni, hogy nem keveritek e két műfajt? Nem lenne egyszerűbb mindenkinek, ha a könyvek adásvétele elkülönülne a tapasztalatok megosztásától? Ha nem, akkor kérni fogom az oldal üzemeltetőit, hogy ennek szabjanak gátat, mert rohadtul kellemetlen, és senkinek sem szolgálja a javát hosszú távon.

Unitas # 2017.04.29. 12:27

Sikeres szakvizsgát követően eladóvá váltak a következő jó állapotú könyveim:

  • Az Európai Unió joga, Dialog Campus Kiadó, 2015.: 3.000,- Ft (eredeti: 5.980,- Ft)
  • EU-JOG, szerk. Osztovits András, HvgOrac, 2015. (teljesen érintetlen): 3.000,- Ft (eredeti: 4.400,-)
  • Társadalombiztosítási Jog, Jogi Szakvizsga Könyvek, Patrocinium Kiadó, 2016.: 3.000,- Ft (eredeti: 4.300,. Ft)

Joganyagok:

  • Munkajogi jogszabálygyűjtemény (Mt., Mth., Sztrájktv., Ebktv. egyben), szerk. lezárva 2017. január 24., Patrocinium Kiadó, teljesen érintetlen: 400,- Ft (eredeti: 690,- Ft)
  • Az Európai Unióról Szóló Szerződés és az Európai Unió Működéséről Szóló Szerződés, Patrocinium Kiadó (teljesen érintetlen): 800,- Ft (eredeti: 1.390,- Ft)
  • Alkotmányjogi jogszabálygyűjtemény, szerk. lezárva 2017. január 30. (szerk. Dr. Szabó Zsolt), Patrocinium Kiadó 2017.: 1000,- Ft (eredeti 1.890,- Ft)
  • Ingyen odaadom a bespiráloztatott Kjt., Kttv., TB jogszabályok, Ket. (nincs kihúzva).

Személyes átvétel Budapesten, esetleg Kecskeméten.
Érdeklődni a: 06-20-315-1586-os számon lehet.

Evi85 # 2017.04.29. 11:50

Sziasztok!
A könyvek elkeltek! Sok szerencsét kìvànok mindenkinek a vizsgàkhoz!

Impossible # 2017.04.29. 08:36

Köszi a megosztásokat!

Vidabebe # 2017.04.29. 05:17

Sziasztok!
Én is szeretném megosztani veletek az élményeimet.
Írásbeli alkotmány-közigből: A családok védelméről szóló 2011. évi CCXI. törvény 22§-a szereplő gyermekek utáni kedvezmény járhat-e olyan szabályozással, hogy a kedvezményt a fennálló házassághoz kötik.

Szóbeli:
Alkotmány-közig:

  • állampolgárság
  • jogorvoslati rendszer (felsorolás, határidők)
  • Köztársasági elnök feladatai (2 csoportba tartozóra példák)
  • AB hatáskörei (nem csak az alaptörvényben szereplők)
  • bíróság rendszere (csak felsorolás)
  • törvényhozás folyamata

Munkajog (B nem volt)

  • azonnali hatályú felmondás
  • rendkívüli munkavégzés
  • szakszervezet

EU:

  • kötelezettségszegési eljárás (részletesen)
  • Bizottság jogalkotási hatásköre.

A Bizottság nagyon segítőkész volt.

Eladóvá váltak az alábbi könyveim:

  • TÁRSADALOMBIZTOSÍTÁSI JOGI – Jogi szakvizsga felkészítő kötet Patrocinium Kiadó, 2017
  • KÖZIGAZGATÁSI JOG - jogi szakvizsga felkészítő kötet Patrocinium Kiadó, 2016
  • ALKOTMÁNYJOG - Szakvizsga felkészítő kötet Patrocinium Kiadó, 2016
  • AZ EURÓPAI UNIÓ JOGA Dialóg Campus kiadó, 2015
  • MUNKAJOG - Novissima szakvizsga könyvek - 2013

Az egész összesen 10.000,- Ft.

Érdeklődni: vida.bernadett333@gmail.com

Anna19880815 # 2017.04.28. 20:10

Sziasztok!

Ma voltam szobelizni a Legfőbb Ügyészségen.
A hétfői írásbelin egy olyan jog esetet kaptam, ami már korábban is szerepelt:
D.J. eladóként dolgozik. A raktárban le akár venni valamit a felső polcról úgy, hogy fellép az alsó polcra, s mikor leugrik, megcsuszik egy korábban kifolyt mososzer folyton és eltori a karját. A munkáltató megfenyegeti, hogy fegyelmi eljárást kezdeményez, mert már többször megsértette a munkavédelmi szabályokat, és nem használt letrat. Tájékoztatni kellett a jogairól.
Megoldásom:

  1. Üzemi baleset, így baleseti táppénzre, vagy baleseti járadékra, és baleseti eg.ügyi szolg.ra lehet jogosult.
  2. Nincs már fegyelmi eljárás az Mt.-ben, de ha a feltételek fennallnak, joghatrany alkalmazható a munkavállaló vétkes kotelezettsegszegese miatt.
  3. Felmerülhet a munkáltató felelőssége a korábban kifolyt mososzer kapcsán.

Jelest kaptam, semmit nem tettek hozzá, azt mondtàk, hogy mindent leírtam.

Szóbeli kérdések, amikre emlekszem.
Munka-tb: sok apró kérdés volt, a legtöbb valamilyen jogeseten keresztül. Kitertunk az özvegy nyugdíjra, az üzemi baleset kérdéskörével sokàig kinoztak. Munkajogbol a munkaszerzodestol eltero helyen torteno munkavegzessel kapcsolatos jogeset alapjan kerdezgetett.

Eu: Eu-s vagy nemzeti szabály hatorozza meg az EP képviselők választását? (mindkettő), hány mandátuma van Mo.-nak. Kotelezettsegszegesi eljárás, ki, ki ellen, milyen esetben indíthatja, milyen szakaszai vannak, milyen ügyekben szoktak a legtöbbször indítani.

Alkotmány-kozig: országos népszavazásról, valasztojogrol pár kérdés, sommás eljárás, automatizált eljárás.

Osszessegeben elmondható, hogy nagyon gyakorlatiasan kerdeztek, eléggé részletesen, viszont segítőkészek voltak, próbálták ravezetni,ha valami nem ment.

Sok sikert mindenkinek!

Impossible # 2017.04.28. 09:47

Kedves Rsly,

van néhány cucc, azokat átküldöm válaszlevélben, ha gondolod. hintalaw@gmail.hu (.HU!)

Rsly # 2017.04.28. 09:29

Kedves Impossible,

köszönöm a választ, megfogadom a tanácsot. A "B" részt szerencsére már magam mögött tudom.. ott is a törvényeket tanultam, könyvekkel kiegészítve, csak gondoltam, teszek egy próbát, hátha van valakinek jól használható kidolgozása. :)
Üdvözlettel,

Impossible # 2017.04.27. 19:11

Kedves Rsly,

a kidolgozások szerény véleményem szerint általában nem használhatóak normális felkészüléshez, főleg azért, mert érthetetlenek és túl tömörek, elnagyoltak. Vannak, akik képesek ezekből is tanulni, én nem tartozom közéjük. Elsősorban jogszabályt és BH-kat, jogeseteket, másodsorban, kiegészítésként tankönyvet javasolnék a felkészüléshez.

dorotti.nagy # 2017.04.26. 18:11

Sziasztok!

C részhez eladók az alábbi könyveim:

Dialóg Campus - Az Európai Unió joga (2015. február 1.) 5980 Ft helyett 3000 Ft.

  • szövegkiemelővel kihúzva

Novissima - Az Európai Unió joga (2015) 4500 Ft helyett 3500 Ft.

  • kb. 20 oldal van szövegkiemelővel kihúzva

Patrocinium - Közigazgatási jog (2016. május 17.) 4300 Ft helyett 2500 Ft.

  • kb. az 1/3-a van szövegkiemelővel kihúzva

Patrocinium - Alkotmányjog (2015. október 1.) 4200 Ft helyett 2000 Ft.

  • szövegkiemelővel kihúzva

Novissima - Munkajog (2013) 4200 Ft helyett 2500 Ft.

  • kb. 50 oldal kihúzva

Érdeklődni a dorotti.nagy@gmail.com e-mail címen.

Rsly # 2017.04.26. 07:52

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy vannak-e valakinek, hatályos, jól használható, kidolgozott tételei a "C" részhez? Természetesen kifizetném.
Vagy érdemes inkább megvenni a könyveket?
Előre is köszönöm a válaszokat.

Impossible # 2017.04.25. 18:49

Rex,

idegállapotban vótam :D

Rexor # 2017.04.24. 08:43

Ez rettenetes. Ráadásul éjjel 1 órakor van aki képes ilyen baromságokkal foglalkozni :)

Evi85 # 2017.04.24. 07:47

Tájékoztatásul közlöm, hogy férjnél volt, ezért használtam az asszony kifejezést. De köszönöm a tájékoztatást az "életállapotokról". Feltétlenül észben tartom.

Impossible # 2017.04.23. 23:00

Tájékoztatásul közlöm az összes bugyuta számára, hogy az az asszony, akinek férje van. Akinek nincsen férje, az nem asszony. Az asszony megszólítás nem tisztelet kifejezése, hanem életállapot elismerése. Tehát a csoportvezető asszony attól, hogy csoportvezető, nem asszony, hanem egy nő. Ha neki ez nem tetszik, akkor keressen magának férjet. :D