szakvizsga - "B" rész (büntető)


Borsopanna # 2012.09.25. 11:10

Zsani, küldtem mail-t!

Anzsus, ha adsz címet, én szívesen megosztom, amim van!

Vica: jaj de aranyos vagy, hogy így lelkesítesz mindenkit! Olyan jó látni ezt a hozzáállást! :))))) Teljesen egyetértek veled. Én is szorítok neked, itt a finis! :))))

Ipacs: aki túl van egy (több?) gyerekszülésen, szerintem azt már túl sok meglepetés nem nagyon érheti...:) Úgyhogy acélozd meg magad és hajrá!!!! Fejben dől el, rajtad múlik!

Mindenkinek hasznos délutánt kívánok! :)

Mókusok # 2012.09.25. 12:36

Anzsus te mikor mész bv-ből írni?

Anzsus # 2012.09.25. 14:02

Dec. 3-àn, ha igaz, de nem nagyon találok iratmintákat hozzá!

Anzsus # 2012.09.25. 14:04

Borsopanna, előre is köszönöm, a címem anett@ gmx.at

CZsanett # 2012.09.25. 17:12

Borsopanna!Köszi angyal vagy:)megkaptam.
A bv írásbeli anyag engem is érdekelne:) továbbra is : zsanzsus@freemail.hu

CZsanett # 2012.09.25. 17:30

Még azt szeretném kérdezni attól, aki már túl van rajta, vagy attól, aki már beleásta magát, hogy álláspontotok szerint mennyi az az idő, ami alatt azért képbe lehet kerülni büntiből? Tudom, hogy a tempo egyénenként változó..de mégis...nekem 4 hetem van, aggódom, hogy kevés.

kismercis # 2012.09.26. 06:45

Sziasztok!

Most csatlakozom ehhez a fórumhoz. :) tudnátok segíteni anyaggyűjtésben a szakvizsgához? büntetőből szóbelire megyek, még nem jelentkeztem, előbb szeretném látni az anyag mennyiségét. Semmi közöm a büntetőjoghoz :( előre is köszönök minden segítőkész hozzászólást! :)

Danina # 2012.09.26. 09:02

CZsanett, a negy het k-:?&!a sok es megsem. A lenyeg,h legyen jo napirended (mint a bv-ben :-D) es ne ussz el ugy, mint en. Negyedik hete gyotrom magamat itthon, jovo heten megyek es be-bol meg kene tanulnom meg 68 tetelt. Nagyon nehez,foleg az utso het.
Kitartast mindenkinek!

Yula # 2012.09.26. 09:13

sziasztok. nekem van egy BV iratmintatáram eladó. a segítségével sikerült jelest írnom. :)

Anzsus # 2012.09.26. 10:33

Yula, èn lecsapnèk rà!

Anzsus # 2012.09.26. 10:37

Yula, van esetleg egyèb anyagod is büntetõbõl?

drapansz # 2012.09.26. 19:29

az elektronikus jogi szakvizsga rendszerbe csak én nem tudok belépni? már napok óta próbálkozom és nem sikerül, az elfelejtett jelszó funkció sem működik...
van valakinek hasonló tapasztalata?

tuvics # 2012.09.26. 19:40

Sziasztok!
Én ma tudtam le a B részt, pár szóban beszámolok, hátha valakinek hasznos.
Bv-ből írtam. Szerintem meglepően egyszerű volt a jogeset:
Emberünket 2003. júniusában 2 év 10 hó börtönre ítélik.
2004. októberében a bv. intézet előterjesztést tesz a bv. bíró elé, amiben támogatólag javasolja az EVSZ alkalmazását. Bv. bíró november 4-re kitűzi a meghallgatást.
A bv. intézet képviselője előadja a meghallgatáson, hogy a meghallgatást megelőző napon értesült a rendőrségtől arról, hogy az elítélt ellen a szabszesztésre ítélése előtt elkövetett bcs. miatt újabb büntetőeljárás van folyamatban.
Bv. bírói határozatot kellett hoznom.

Szóbelin nagyon korrekt volt a bizottság.

  • Anyagi jog:

társas bűnelkövetés (a hozzájuk fűződő súlyosabb jogkövetkezményekkel), üzletszerűség, fiatalkorúak, vagyon elleni bcs-nél értékek, hamis vád, hamis tanúzás, magánokirat hamisítás, visszaélés okirattal (mindent példával!)

  • Be:

tárgyalás mellőzése, védőről minden, nyilvánosság kizárása, pervezető végzések

  • Bv:

elítéltek munkáltatása, pártfogó felügyelet, mi minősül súlyos kötelezettségszegésnek?példa!, közérdekű munka végrehajtása,

  • Szabs.:

büntetések

Mindenkinek kitartást!

Anzsus # 2012.09.26. 20:02

Nekem is volt ilyen ès màsnapra,mintha mi sem törtènt volna...

Ipacs # 2012.09.26. 20:08

Tisztelt tapasztaltak!

BTK különös részből mennyire kérik a minősített eseteket és a büntetési tételeket? Én már teljesen kivagyok tőlük és keverem mindet. Nem elég, ha csak a lényeges minősítő jegyeket tanulom meg?
Jó küzdelmet mindenkinek!!!

Danina # 2012.09.26. 20:32

Ipacs, bocsi, még tapasztalatlan vagyok, de a büntetési tételek NEM KELLENEK!!! ne terheld velük magadat! a minősítőkkel én is küzdök. csak azokat tanulom meg jobban, amiket a tételsor is ír vagy amit mástól hallottam, h kérdezték, a többinek meg lesz ami lesz alapon megyek neki.

szerintem ami fontosabb:

  • emberölés
  • a közlekedési bcs minősítői elég logikusak és egyszerűek kb
  • emberkereskedelem
  • nemi erkölcs elleni (főleg erőszakos közösülés, szemérem elleni erőszak, megrontás)
  • közbizalom elleni (habár itt nem is nagyon van, csak az egyedi azonosítónál)
  • kábítószerrel visszaélés
  • lopás (a többi vagyonelleni minősítési rendszere nagyjából ugyanaz).
Merszi # 2012.09.26. 22:00

Új vagyok még, mivel csak most kezdem el a jogi szakvizsgámat.
A kérdésem az lenne, hogy a jogi szakvizsga rendszer elektronikus jelentkezésénél nem jelenik meg sem az írásbeli tárgy kiválasztásának lehetősége, sem a "jelentkezés" gomb. (A visszaigazolás már megvolt, hogy jelentkezhetek.) Már a jövő évi időpontokat is végignéztem, de nem enged. Lehet, hogy a technika ördöge szórakozik velem?

A kérésem az lenne, hogy mivel bünti részből mennék először és BV írásbeliből, anyagot szeretnék kérni valakitől, ha lehetne a merszi74@gmail.com-ra. Minden b) részhez kapcsolódó anyag érdekel. Előre is köszönöm mindenkinek a segítségét.

Ipacs # 2012.09.27. 05:35

Köszi Danina!

Mások is azt mondják, hogy a lényegi és jellegzetes minősítő körülményekre figyeljünk, mert azt kérdezik jogesetbe és elhatárolásokhoz.

A szólítási sorrendnek van elfogadott rendje, vagy mint máshol a biz szabja meg? Csak azért, hogy ha az elején megyek be akkor a nagyobb jeseteket tanulom.

Szabó Zsolt # 2012.09.27. 07:18

Sziasztok,

kérdésem lenne kérlek segítsetek.

A büntetőjog tételsorban sok BKv. van.

Ez micsoda? különbözik a BK-tól ugye?

És ezeket hol lehet megtalálni? mert jogtárban nem tudom fellelni, sem neten.

Ennek tudása egyébként szükséges, vagy elegendő a törvény és a jogegységi határozatok?

köszi

Zsolt

creeks # 2012.09.27. 08:04

Sziasztok!

Október 15-én megyek büntetőjogból szakvizsgázni és sehol sem találok az interneten BH gyűjteményt, amit ki lehetne nyomtatni, hogy be tudjam vinni magammal a vizsgára. Tudnátok ebben segíteni? Hol tudom letölteni vagy küldene valaki egyet?
creeks12345@gmail.com

Nagyon köszönöm!

folli # 2012.09.27. 08:23

Szia Zsolt,
én kigyűjtöttem a BJH-kat, BED-eket meg BKv-ket, illetve kaptam is kedves fórumtársaktól, ha adsz egy mailcímet szívesen átküldöm neked.
Egyébként neten rá lehet keresni, én onnan bogarásztam őket. Polgáros, munkajogos tapasztalataim szerint nem lényegesek a kollégiumi vélemények, az irányelveket kérdezhetik, de ezeket nem igazán. Mondjuk egy olvasást megér az adott tételnél, az nem sok idő és valami csak megragad.

vicaszabo # 2012.09.27. 08:44

Zsolt: Korábban BK most Büntető Kollégiumi Vélemények. (BKv) Jogtárban benne van! (Complex)

Vica

DDD. # 2012.09.27. 10:12

folli: én odaírtam a tv-be a BKv-k lényegét az egyes tényállásoknál, ahol kell. Ha elolvastad, akkor egy-két szóban elég rá utalni, és amikor tanulod, emlékezni fogsz, hogy oda még azt is el lehet mondani. Jobb így, mint egy csomóba külön tanulni.
(Be-ből ügyanígy)

Ha pedig javasolhatok: minősített eseteket úgy érdemes tanulni - ahol egyáltalán kell - hogy csoportosítjátok. Senkit nem érdekel, hogy fel tudod-e mondani az egészet, de ha elmondod, hogy az adott bcs-t minősíti pl még a kárérték, az elkövetési mód és ezek kombinációja, az bőven elég.

Szabó Zsolt # 2012.09.27. 10:31

Kedves Folli,

email címem: szbzs@freemail.hu

nagyon kedves vagy, köszönöm!

Zsolt

Borsopanna # 2012.09.27. 11:48

Sziasztok!

Tuvics: jajj, de gratuláloook! :) Nagyon ügyes voltál!
És köszönjük szépen, hogy leírtad a tapasztalataidat! :)

Merszi: küldtem neked pár dolgot! :)
És ha nem tudsz jelentkezni, az azért van, mert nem lehet. A JSZR oldal alján ott vannak az elérhetőségek, írj nekik, vagy hívd fel őket, nekem nagyon kedvesen segítettek!

Creeks: küldtem anyagot! Remélem, ilyesmire gondoltál! :)

Ipacs: idegerendszered? Drukkolok neked! :)

Drapansz: nekem sikerült most belépni, tehát a rendszer valószínűleg jó. Mondjuk most látom, este írtál, azóta biztos (remélem) megoldódott.

Mindenkinek jó készülést, hasznos napot kívánok! :)