szakvizsga - "B" rész (büntető)


Gyheni # 2012.11.13. 13:22

Sziasztok!

Én jelenleg ezerrel dolgozom, és miközben szerződést írok tök lelkifurdalásom van, hogy nem tanulok, és mire hazaérek, fáradt vagyok :( annyira borzasztó!!!

dolgozok bent, és közben úgy érzem naplopó vagyok. normáliiis ?:))))))

Ma nem is tudom mi van nálam terítéken, Be. még mindig..

puszi nektek!

Gyheni # 2012.11.13. 13:22

Sziasztok!

Én jelenleg ezerrel dolgozom, és miközben szerződést írok tök lelkifurdalásom van, hogy nem tanulok, és mire hazaérek, fáradt vagyok :( annyira borzasztó!!!

dolgozok bent, és közben úgy érzem naplopó vagyok. normáliiis ?:))))))

Ma nem is tudom mi van nálam terítéken, Be. még mindig..

puszi nektek!

banánhintahercegnő # 2012.11.13. 11:37

Sann: csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz: készülj fel holnapra, testileg, lelkileg :)

Többieknek gördülékeny tanulást és mosolygós szép napot kívánok!

Borsopanna: olyan jó, hogy vagy nekünk és erőt öntesz belénk :) :)

Noctifera # 2012.11.13. 10:21

Borsopanna:
Köszi a tippet! :-)
És hajrá a polgárhoz - már a gyűjtögetés is elvisz jópár napot, arra készülj! Egyébként javaslom a nagy törvények letöltését kommentárral együtt... Akkor nem igazán kell könyvet használni hozzá, én legalábbis nem tettem, és ismerőseim sem. Büntetőből azért szeretnék könyveket, mert ebben a jogágban nagyon nem vagyok képben!

vicaszabo # 2012.11.13. 09:19

SAnn: csak nyugodtan! (és ezt írhatod nekem 1 hét múlva!!!)
Próbálj meg szűkíteni, már csak azokat nézd át amiket érzésed szerint kérdezhetnek. Legyen egy mag, amit álmodból is.... és aztán meg jön a szerencse!
Egyél, igyál, esetleg lazíts, és feltétlen aludj eleget (ha tudsz :)). Ez már fél siker:)

Az ittas vezetésre meg ha ezt kérdezik, nagyon kimerítően mondd el a dilemmát: ez volt ezzé vált: ezt a gordiuszt a fórumon sem tudtuk megfejteni, de ez nem biztos hogy hiányos felkészülést jelent. Én legalábbis erre az álláspontra helyezkedtem, ha megkérdezik, elmondom az összes ezzel kapcsolatos gondolatomat és utána én is felteszem a kérdést, hogy oszlassák el a homályt :)
Egyébként nem bármennyi alkohol, hanem az alkoholtól való befolyásoltság ami hat a vezetési képességekre(!) a bcs, az alkohol fogyasztás puszta ténye nem.

Borsopanna: köszönöm, rám fér!!! :) Tegnap olyan kétségbeesett hozzászólást írtam, hogy a rendszer automatikusan kimoderálta, úgyhogy én is moderálom magam, csak a szép és jó mmmmmmmm :)))) Mindent tudok, ha nem majd fogok, ha mégsem akkor meg nem kérdezik!!!!!

Na szép napot mindenkinek (és lehet az is szép hogy végetér majd :)))

Személyi szabadságuktól különböző módon megfosztott sorstársaim hogy vagytok?! :))

Vica

Borsopanna # 2012.11.13. 09:16

Sann,

ha élsportoló lennél, azt mondanám, ma már egy picit pihenj rá, hogy összeálljon és letisztuljon a kép. A nagy foltokat még nézd át, de ne húzz bele az éjszakába! Aludj valamennyit, az izgalomtól úgy sem fogsz kisimultan ébredeni (bár én azt kívánom, hogy reggelre legyél olyan kisimult, mint egy vasalt ing :))).

Holnap, amikor bemész, ne feledd, hogy el kell adni a lovat, ennyi a feladat. Menni fog! Szépen, higgadtan, okosan, határozottan! Küzdelem, kitartás, holnap délutánra túl vagy rajta!

Az ittas vezetéses eszmefuttatáshoz pedig: szerintem úgy van, ahogy leírtad, én így tanultam.

Hajrá, ügyes leszel, sokan drukkolunk!!!!! :)))))

sann # 2012.11.13. 08:41

Sziasztok! Elérkezett a felkészülésem utolsò napja, amire csak annyit mondhatok: áááá! Iszonyu sok dolgot kell ma még átnéznem, de már alig tudok ilyenkor koncentrálni, de persze nincs más lehetőség.

Vica, ezt az ittas dolgot én se értem. Csak arra tudok gondolni, h barmennyi alkohol közúton gépiben már bcs, ugyanakkor már lehet részegen bicózni (nem gépi közút).:) vki?

Borsopanna # 2012.11.13. 08:20

Kedves Vica, Kriszti, Heni, Cimó, BHH, és mindenki, aki olvassa! :)

Mára is kívánok jó, építő gondolatokat, sziklaszilárd agysejteket, és hogy ügyesen haladjatok egyről a kettőre!
Nagyon gondolok rátok! :)

Hogy vagytok, hogy bírjátok? Akinek kell lelki erősítés, forduljon hozzám bizalommal! :)

Borsopanna # 2012.11.13. 08:18

Noctifera: akkor viszont ajánlom a Ronni Bt-t! Én a webáruházukból rendeltem, 2 nap múlva itt volt a cucc Szegeden. Adnak számlát is :)
De érdekes, én 1 hete voltam büntiből és most kezdek el gyűjtögetni polgárra... :)

Noctifera # 2012.11.13. 08:04

Borsospanna:
Nagyon köszi a választ!
Nekem a könyv számlára kellene és végső soron a munkahelyemé lesz, ezért sajnos könyvesboltra van szükségem... :-(
Nagy drukk mindenkinek a vizsgához!!! Ügyesek lesztek, még ha most nehéz is elhinni! (Én 1 hete voltam polgárból, úgy éreztem, nulla tudással megyek be, aztán a vizsgán csomó minden előjött :-)!)

Borsopanna # 2012.11.12. 20:27

Notcifera: szerintem

Bv+Szabs: csak jogszabály.

Btk: törvény, de sok helyen kell elhatárolás, fogalommagyarázat, tehát kell (a régi) ált. és kül. részi könyv!

Be: törvény, plusz én megvettem a szakvizsgára felkészítő könyvet, amiben tételsor szerint ki van gyűjtve minden. Még megvan, eladom, ha szükséged van rá.

Borsopanna # 2012.11.12. 20:18

Hű, ez az élveztem a szabadságot picit fellengzősen hangzik, ha belegondolok az 1 héttel ezelőtti fejemmel, bocs... :) Porszívóztam, gyerekeztem, meg sétáltam is. Hamarosan ti is, icipici kitartás még!!!

Borsopanna # 2012.11.12. 20:15

Sziasztok Gyerekek!

Olyan sokat gondoltam ma rátok, de élvezem a szabadságot és csak most tudtam rendesen gép elé keveredni.

Szeretném, ha tudnátok, hogy minden lelki és testi tünet normális! :) És a vizsga után automatikusan eltűnnek. :) Jajj, hamarosan mind túl lesztek rajta, hozzon a Télapó mindenkinek zöld papírt!

Akinek első vizsgája és nem tudja (mint ahogy én sem tudtam): amikor visszahívnak értékelésre a felelet után, nézd az elnök előtt az asztalt!
Színes a4-es lap = győzeleeem!!!

Ezt kívánom mindannyiótoknak. GONDOLOK RÁTOK!!!

banánhintahercegnő # 2012.11.12. 19:51

Vica: :) :) :) én magánelzáráson vagyok. a kisszobában a kiccsaládom kiközösített :(

És amikor azt mondtam, hogy legjobb esetben még két ilyen etap van hátra, a válasz: az kizárt :)

cimó # 2012.11.12. 19:26

Vica: passz. :( Már én is belekavarodtam. Remélem valaki megmagyarázza gyorsan :)

vicaszabo # 2012.11.12. 19:23

Hercegnő: én előzetesben vagyok a kanapén, a büntetőjog büntetésemet töltve :)
elegem van, az agyamra kitettem a táblát: 'MEGTELT'!!!

vicaszabo # 2012.11.12. 19:19

Cimó: igen, erre.
Ebben nem találom azt hogy gépi meghajtású járművet ittasan vezet (csak azt hogy a vezetést átengedi), de azt se, hogy nem gépi meghajátsú járművet vezet akárhol.
Az első bekezdésben a viziek, légiek, vasútiak vannak, de közúti nincs (ez a vezetés) a másodikban meg felbukkan a gépi de mint cselekmény az átengedés van.
Nekem annyira nem áll össze, hogy na :( Komoly kétségeim vannak már a szövegértelmezésemet illetően, a jogiról meg ne is ejtsünk szót. Felmerül a kérdés: én vagyok ennyire hülgye???? De egyből tiltakozom is, á, neeeem!!! :)
De egy mankót most szívesen vennék:) Mit nem látok???

banánhintahercegnő # 2012.11.12. 19:01

szeretném elmondani, hogy én a szakvizsgára készülést jogellenes fogva tartásként értékelem :)

cimó # 2012.11.12. 18:44

Vica, erre gondolsz?

217. § Aki

  1. vasúti vagy légi járművet, gépi meghajtású vízi járművet, úszó munkagépet, illetve nem gépi meghajtású vízi járművet úgy vezet, hogy szervezetében szeszes ital fogyasztásából származó alkohol van, vagy
  2. vasúti vagy légi jármű, gépi meghajtású vízi jármű, úszó munkagép, illetve közúton vagy a közforgalom elől el nem zárt magánúton gépi meghajtású jármű vezetését olyan személynek engedi át, akinek a szervezetében szeszes ital fogyasztásából származó alkohol van,

szabálysértést követ el.

vicaszabo # 2012.11.12. 17:16

Dragunov, köszönöm!
Ha még olvasod, mit mondtál az ittas vezetés szabs alakzatára???
Mert én azt sehol sem találom :( Már az új szabs tv ben.

Pracli # 2012.11.12. 14:12

Sziasztok!
Lekorlátoz ez a moderáció,mindig akkor teszik ki a hozzászólásaimat,amikor már három oldalt telepötyögtek:) Én is csatlakoznék a nov. 19.&21. csapathoz...:) Valaki nem tudna kisegíteni néhány bv és szabálysértési iratmintával? Meg egy kis lelki támogatás is jól jönne,mert ahogy végigolvastam a kérdéseket...hááát nem tudtam,hogy sírjak -e vagy nevessek.:)
Kitartás mindenkinek!

banánhintahercegnő # 2012.11.12. 11:08

ilyenkor persze azt is gondolom, hogy én is a saját szavaimmal fogom elmondani a vizsgán :D

banánhintahercegnő # 2012.11.12. 11:07

Heni: a sértett elvileg azért nem fellebbezhet, mert nem ő vád képviselője, nyilván ő "elfogult", kivétel persze ha pótmagánvádló....

ő csak olyan passzív izé :) :)

azt tudom, hogy felolvasás és ismertetés között az a különbség, hogy a felolvasás szó szerinti idézést jelent, míg az ismertetés rövidebb, a bíróság "saját szavaival", amiről egyébként nekem mindig ez jut eszembe:

:) :)

és akkor még van az ennél is rövidebb összefoglalás

én csak szimplán nem tudom megjegyezni, hogy mikor melyik :) :)

Noctifera # 2012.11.12. 09:59

Sziasztok!
Látom, sokan már a finisben vagytok, én csak jövőre megyek büntetőből, de tudnátok ajánlani könyveket, ami nektek hasznos volt, bevált? Vagy csak az idő megy vele?
Előre is köszi a jótanácsot!

Gyheni # 2012.11.12. 09:55

Hercegnő: :))

ja igen, nekem is homály:

okirat ismertetése helyett lényegének megjelölése.. ez oké..de az ismertetés helyett felolvasás?? nálam egy okirat ismertetése kb annak felolvasását jelenti egyben, ha nem a teljeset olvasom fel hanem összefoglalom a főbb részeket, akkor úgy gondolom az az okirat lényegének megjelölése..

szerintetek ?:)

301. § (1)803 A tanács elnöke rendelkezik az okiratok és a bizonyítás eszközéül szolgáló iratok ismertetéséről a tárgyaláson. A tanács elnöke az ügyész, a védő vagy a vádlott indítványára elrendelheti, hogy az okirat ismertetése helyett a lényegének megjelölésére kerüljön sor.

(2)804 A nyomozó hatóság jelentése okiratként ismertethető.

(3)805 A tanács elnöke az ügyész, a védő vagy a vádlott indítványára elrendelheti, hogy az okirat ismertetése helyett a felolvasására kerüljön sor.

(4)806 A tárgyaláson csatolt, valamint benyújtott iratokat a tanács elnöke a tárgyalási jegyzőkönyvhöz mellékeli.