szakvizsga - "B" rész (büntető)


mathyasz # 2013.09.11. 14:04

A BKv-al kapcsolatban itt az összes:
http://www.lb.hu/hu/kollvel?…

MacskaMalvin # 2013.09.04. 09:04

egy egy bizottságnál max. 4 vagy 5 ember vizsgázik csak, több bizottság van, 1 től kezdődik a vizsga és van aki csak 10 percet van bent, van akiket egy órán keresztül kérdezgetnek, szóval délutánig, vagy attól függ hanyadik vagy a sorban de kb. 5 ig min. eltarthat az utolsónak

Danina pedig ha visszaolvastok, Ő már végzett mindennel, csak gondolom még megosztja az infoit

ismétlővizsga ugyanolyan mint az eredeti, legalábbis én így tudom...

Szöszi12 # 2013.09.04. 07:00

Sziasztok!

Danina: Egy kalappal a szóbelihez, majd gyere, hogy mik voltak. Én okt. 31-re jelentkeztem fel, és szintén bv-ből megyek írni.

Macskamalvin: ilyen gyorsan szórják az embereket, vagy késő délutánig tart a vizsga? Ez rengeteg ember, kb. akkor ilyen 30-40?

drszo # 2013.09.03. 20:51

sziasztok!

Ki jön szept. 5-én a KIM-be. Én sajnos be-ből újrajátszom. Tud valaki valaki valamit arról, hogy milyen a pótvizsga, mire kell számítani. Minden infónak örülnék.

MacskaMalvin # 2013.09.03. 12:30

Szia!
Gringabi: az nem számít, h hány főt látsz bejelentkezve a gépen, mert van aki papír alapon jelentkezett és azt nem látod, szóval többen lesztek mint 16! a sorrend elvileg, akik írtak abból a tárgyból azok kezdenek, aztán akiknek ismétlővizsga, majd a legvégén az akinek ez már a második vagy harmadik tárgyrész, no meg még ez is abc-ben:)

gringabi # 2013.09.03. 11:38

sziasztok!
megy valaki holnap a KIM.be 12 kor?én bvből mennék és nem tudom hogy hogy alakul ilyenkor a sorrend.Néztem hogy 16-an vannak feljelentkezve.

malefides # 2013.09.03. 06:59

Danina!
Te voltál büntiből vizsgázni, vagy mástól van az infó?
Kérlek, küldd meg nekem az e-mail címedet, szeretnék kérdezni Tőled! Köszönöm szépen.
M.

Danina # 2013.09.02. 20:45

Mai egyik bv feladat:
Az ugyesz megszunteti a nyomozast es egyuttal a gyanusitott elozetes letartoztatasat is. Mi a bv intezet feladata? (v vmi hasonlo)

Engem meglep. Azert a bv sem olyan egyszeru, m aminek tunik, ha az ember belenyul bizonyos feladatba.

sanboss01 # 2013.09.01. 14:35

A Pázmányon vannak szakvizsga felkészítők, és gondolkozom rajta, hogy elmegyek.

Van valakinek tapasztalata, hogy milyen ? /büntetőre gondolok természetesen most/

sunset85 # 2013.08.29. 15:59

Eladók az alábbi újszerű állapotban lévő könyvek:
Herke Csongor: Büntető Eljárásjog (Dialóg Campus -2012.06.30. lezárás)
Dr. Bodor T. - Dr. Székely Á. - Dr. Vaskuti A.: Büntető Eljárásjog I-II. (2011-es kiadás)
Érdeklődni lehet email-ben!

Szöszi12 # 2013.08.23. 10:31

Van olyan aki már az új btk-ból szakvizsgázott esetleg írt is? Mennyire másznak bele az új tényállásokba meg ebbe a sok módosításba?

kissviki85 # 2013.08.23. 10:26

szakvizsga.bunteto@gmail.com
jelszó: bunteto2013

Tazarew # 2013.08.22. 10:10

Tisztelt kissviki85!

Kérhetnék hozzáférést ehhez a közös email címez (pontos cím jelszó)? Vagy ha lenne kedves az anyagot a csekazo82@gmail.com emailra elküldeni. Előre is hatalmas köszönettel.

kissviki85 # 2013.08.22. 08:21

Sziasztok!

A közös e-mail címre feltettem az anyagi részt. Új Btk + kapcsolódó anyagok rövidítve, tételenként.

Zsóka26 # 2013.08.22. 06:18

Kedves Fórumozók!

Szeptember végén veselkedek neki a büntető szakvizsgának. Csatlakozom az előttem szólókhoz: akinek van valamilyen használható anyaga a felkészüléshez, ha nem jelent nagy gondot, kérem, hogy küldje el a pailerzsebet84@gmail.com e-mail címre. Az sem baj, ha a büntető anyagi jog nem az új törvényhez készült még, az általános részhez - szelektálva - úgy is tudnám használni, de azt hallottam, hogy oda a puszta törvény kevés.

Mindenkinek sikeres felkészülést kívánok, és előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Zs.

hoppla # 2013.08.16. 17:35

Sziasztok!

Én októberben megyek büntetőből.

A tételsort július 31-én frissítették az új Btk-hoz igazodóan.

Korábbi hozzászólások között olvastam, hogy az írásbelin előforduló BH-kból létezik egy gyűjtemény. Nagyon-nagyon hálás lennék, ha valaki elküldené nekem! Óriási segítség lenne!

E-mail címem: hoppla1983@gmail.com

Előre is köszönöm!

Mindenkinek kitartás és sok sikert kívánok!

Szöszi12 # 2013.08.14. 05:59

Kedves Dr.Attika!

Miért egyszerűbb Be-ből az írásbeli? Az hatalmas mennyiség. Akkor inkább büntetőjog. Egyáltalán milyen feladatokra lehet számítani?
Én októberre tervezek menni, úgyhogy ha van valakinek a felkészüléshez szükséges tétele, anyaga szívesen fogadom :)
Email: gyurecsa@gmail.com
Andi

Dr.Attika # 2013.08.13. 13:06

Szia! Én tudom. A "Bkv." büntető kollégiumi véleményt jelent, mint ahogy a Bk. is azt jelentette. A megkülönböztetés oka az, hogy a Kúria egy új rendszert alakított ki. Az lb.hu honlapon találsz egy megfeleltetési táblázatot, ha csak le nem vették időközben.

kgee # 2013.08.13. 11:50

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy a tételsoroknál mit jelent a BKv rövidítés?
Én eddig (B/1. Büntetőjog 25. tétel)bármelyik kollégiumi véleményt megnéztem, hatályon kívül helyezték és általában új állásfoglalás van helyette. Erre gondolnak itt? Vagy még a régi kollégiumi vélemény kell?

Előre is köszönöm a segítséget.

G

ZRicsi # 2013.08.10. 13:24

Kedves Mindenki!

A tételsorban nem szereplő bcs-ket (pl állam elleni) ugye nem kérdezik a vizsgán?

köszi
R

Dr.Attika # 2013.08.07. 15:04

Tisztelt Kolléga!
Azt javaslom, hogy ne BV-ből tegyél írásbelit, hanem büntetőeljárásból. Az még viszonylag egyértelmű. felkészüléshez is csak a Be-t kell áttanulmányoznod.

Ricsi99 # 2013.08.07. 12:10

Sziasztok!

Szeptember végén megyek büntetőből. Írásbelit Bv-ből szeretném csinálni.Kidolgozott, és naprakész tételei vannak valakinek, amit el is kérhetek? :)
Btk. különös részére hogyan érdemes, miből készülni a törvényen kívül? Nem láttam hogy lenne aktuális könyv.

Címem: ritterkreuz@freemail.hu

Előre is köszi a segítséget!

duuu # 2013.08.05. 14:34

Sziasztok!

Én is szeptemberben megyek büntetőjogból, amivel egyáltalán nem foglalkoztam a munkám során. Van értelme előtte elmenni egy tárgyalásra?

Óriási köszönet(igény szerint sör, csoki, pénz) annak, aki elküldi nekem az új Btk alapján kidolgozott tételeket.

jacqueline23@freemail.hu

Segítségeteket előre is köszönöm!

J.

polyi22@freemail.hu # 2013.08.01. 09:24

Sziasztok!
Szeptemberben megyek büntetőből, akinek van kidolgozoot tételsora vagy írásbelire feladata, iratmintája elküldené nekem a polyi22@freemail.hu címre. Előre is köszönöm

minadr # 2013.07.11. 13:49

Kedves Sorstársak, tanult (és tanulatlan, ámde szakvizsgát sikeresen abszolvált :) ) ismerősök, és ismeretlenek!

Kérném a segítségeteket Bünti szakvizsgához (és bv írásbelihez) készült jegyzetek elküldésében.

Tuti, kipróbált, friss jegyzetek (különös tekintettel a bv-re és a szabálysértési jogra) esetén akár megegyezés szerint is. ;)

Érdekelnének jogesetek, iratminták, gyakori kérdések-válaszok.

eniko@chello.hu
Köszöntem!