szakvizsga - "B" rész (büntető)


PGabe # 2013.11.25. 14:29

bodau - nagy eséllyel elfogadás után nem változtathatsz. Valamelyik fórumban írta valaki, hogy sikertelen első vizsga után másból szeretett volna legközelebb írni, de nem engedélyezték. Az 5/1991 (IV.4.) IM rendelet sem ad lehetőséget változtatásra, csak halasztásra...

bodau # 2013.11.25. 14:01

Sziasztok! Tud vki abban segíteni, hogy vizsgajelentkezés elfogadása után, hogyan tudom az írásbeli tárgyat megváltoztatni? Próbálom a KIM ügyfélszolgálatot...hiába.

malefides # 2013.11.19. 20:31

Sziasztok, magyarországi helyi pénz (pl. kékfrank) hamisítása minek minősül?

monika999 # 2013.11.16. 18:12

Sziasztok!
Én is november 25-én megyek!

sunset85 # 2013.11.16. 12:32

Eladó az alábbi újszerű állapotban lévő könyv:
Herke Csongor: Büntető Eljárásjog (Dialóg Campus -2012.06.30. lezárás)

Érdeklődni lehet email-ben!

majerka # 2013.11.14. 09:11

Sziasztok!

Hétfőn voltam bv-ből írásbelizni. A feladatom:
... Járásbíróság K.L.-t lopás btt miatt 120 óra közérdekű munkára ítélte 2013.09.29-én. A km-t elkezdte végezni Szentendrén,40 órát letöltött.

A Győri Járásbíróság K.L-t 2013.11.14-én elkövetett rablás btt miatt 2 évi szab.veszt. ítélte. A bv.bíró a szab.veszt. foganatosítása érdekében tett intézkedések során észlelte, h elítélttel szemben km van folyamatban.
Hozzon bv bíró határozatot.

Átváltoztattam a maradék 80 órát szab.veszt.re Btk. 49.§, Bv tvr. 11/B§. Azt írtam,h a km-t is a Győri bíróság szabta ki DE kérelmére tart.helyén,Szentendrén jelöltek ki neki m.helyet. Így az átvált.végzést is a Győri tvszék hozta.
Szóban kiegészítettem a végzést: fogházban kell letölteni az átvált.szab.veszt-t, 8 napos fellebb.j.

Szóbeli vizsga:
bv.: gyakorlati példákon, jogeseteken keresztül a közérdekű munka elévülése, vh-tóság megszűnése,
(sok kis jogeset volt, arra volt kíváncsi, h tudom-e a tanultakat alkalmazni)
szabs.: jogeset itt is.
btk: jogeset. fel kellett ismerni a hiv.vissz.élést, majd változtatott a jogeseten és a hiv. veszt. lett belőle, önkényuralmi rsz bűneinek nyilvános tagadása, majd mikor befejezett a lopás (itt gyak. példa)
be: motozás, első fokú tárgy. bizonyítás, felülvizsg.okai.

dr.ek (törölt felhasználó) # 2013.11.12. 09:18

Sziasztok,
Én még nyáron voltam vizsgázni, de megvan az összes anyag összegyűjtve. Ha valakit érdekel, akkor írjon nekem a dr.eszes@gmail.com-ra és megosztom vele a MEGA mappát, ahonnan bármit letölthet. Polgárból ugyanez.
Kristóf

ledor # 2013.11.09. 10:40

Sziasztok! Bv-ből írásbelizek nov. 25-én. Van még valaki, aki hasonló időpontban próbálkozik?

dandyke # 2013.11.08. 08:37

Sziasztok!
Én még új "játékos" vagyok. Valaki tudna nekem segíteni hogy hol találok anyagokat ill. hogy miből érdemes tanulni? Tv. valamilyen könyv....
Köszi előre is.

malefides # 2013.11.06. 18:10

Csak vicc volt, hogy küldtem anyagot, nincs semmim sem...

malefides # 2013.11.03. 07:59

Te Mylenium!

Küldtem Neked egy csomó e-mailt, hogy tudj imádkozni... De még csak egy "ámen" se jött vissza...

Mylenium # 2013.10.29. 09:52

Sziasztok!
Új vagyok itt, büntire készülök.
Ha valakine van bármilyen anyaga ezzel kapcsolatosan és eltudná küldeni Nekem annak biztos
imába foglalnám a nevét:-)

Köszönöm szépen előre is!!

ambel20@gmail.com

Csibe1986 # 2013.10.28. 08:56

Sziasztok!

Egyelőre csak érdeklődni szeretnék a büntetőjog szakvizsgával kapcsolatban. Mennyi időt szükséges rászánni? Miből érdemes tanulni? Csak törvény, vagy könyv is? Van esetleg valakinek hatályos, kidolgozott jegyzete? Előre is köszönöm a segítséget!

Pepe26 # 2013.10.17. 13:27

Sziasztok.

Valaki készült már szakvizsgára a Vokó György Bv. jog szakvizsga könyv legújabb, 5. kiadásából?

A könyv szerkezeti struktúrája nem követi a tételsort, ami még önmagában nem gond, de ha esetleg kevés is, és nem tartalmazza teljesen a szükséges jogszabályokat, az már igen.

Kérlek oszd meg a tapasztalataidat.

Előre is köszsönöm.

Pepe26 # 2013.10.17. 11:25

Sziasztok.

Valaki tanult már a Vokó György Büntetés-végrehajtási jog (legújabb) 5. átdolgozott kiadásából.

Én megvásároltam a könyvet, viszont az első betekintés alapján megállapítottam, hogy nem igazodik a könyv a tételek sorrendjéhez, ami még önmagában nem lenne gond, de ha egyben hiányos is az már nem lenne túl jó.

A jövő héten neki kezdenék a tanulásához, és szívesen fogadnám, ha lenne a könyvvel kapcsolatban pár visszajelzés.

Előre is köszönöm.

sunset85 # 2013.10.15. 09:24

Eladók az alábbi újszerű állapotban lévő könyvek:

Herke Csongor: Büntető Eljárásjog (Dialóg Campus -2012.06.30. lezárás)

Dr. Bodor T. - Dr. Székely Á. - Dr. Vaskuti A.: Büntető Eljárásjog I-II. (2011-es kiadás)

Érdeklődni lehet email-ben!

csnéoe # 2013.10.06. 20:56

Kedves Vizsgázók!

Vételre ajánlom novissimás Be. I-II. kötetet + a pótfüzeteket kedvezményes áron, melyekhez ráadásul adnám

  • a netről gyűjtött Bv. írásbeli feladatokat és a hozzájuk tartozó BH-kat, valamint a gyakori szóbeli kérdéseket
  • BKV táblázatot
  • a rendőrségi, a bűnügyi együttműködésről, és a bűnügyi nyilvántartásról szóló tv.

tételhez jelölt, június végi vizsgámhoz használt, jól tanulható jegyzeteimet.
Személyes átvétel Kecskeméten és Budapesten, vagy küldöm postán.
Érdeklődni lehet: csontosne.oe@gmail.com

henihuszar # 2013.10.02. 14:25

Eladó könyvek:

Novissimás Büntetőjog I-II rész 2011 (Bodor, Diós, Vaskuti), Pótfüzet az első kiadáshoz 2012, Büntető eljárásjog I-II, (Bodor, Székely, Vaskuti)
Dr. Kadlót Erzsébet Bünetető eljárásjog kiegészítve jogegységi határozatokkal és a bírói gyakorlattal, 2011.
Herke Csongor Büntető eljárásjog(dialóg Campus kiadó)
Kadlót Erzsébet-Mohácsi BArbara:Bünetetés végrehajtási jogszabályok kiegészítve jogegységi határozatokkal és a bírói gyakorlattal 2011. Bv pótfüzet Novissima 2012-es kiegészítésekkel.
Egyben és külön is.
érd: h_huszar@yahoo.com

Hanna007 # 2013.10.02. 05:44

Sziasztok!

Van valakinek összegyűjtött gyakori szóbeli kérdései? Ha igen, kérem küldje meg nekem.

Október 24-én jön valaki vizsgázni?

gyekeny # 2013.09.30. 11:51

Jön valaki október 30-án vizsgázni????

dzsuzsanna # 2013.09.25. 20:03

Sziasztok!

Sürgősen Novissimás Be.I-II. könyvet keresek.
Van valakinek eladó?

tthttl # 2013.09.24. 15:29

Sziasztok!

Van egy 289 oldalas bv "jegyzetem" 2010-ből. Kérlek, ha létezik ettől frissebb és neadjisten rövidebb jegyzet küldjétek el nekem emailben, vagy írjátok meg hol találom.

Előre is nagyon köszi!

gyekeny # 2013.09.23. 11:38

Sziasztok!

Amygdala87 eddig polgárból voltam szakvizsgázni, és ott tartották magukat a tételsorhoz.Itt viszont már olyat is hallottam, hogy az új Btk. elfogadása kapcsán felsoroltatták az összes eddigi büntető törvénykönyvet, holott ilyen tétel nem szerepel a kérdések között. Szóval én max. elolvasom....

Bluenor # 2013.09.22. 11:27

Sziasztok!

Október végén írásbelizek bv-ből, ha valakinek megvannak a korábbi feladatok, nagyon örülnék,ha elküldené nekem erre az email címre:cinemanora@gmail.com.

Nagyon köszönöm a segítséget, és mindenkinek jó felkészülést kívánok!
üdv,
Nóri

Amygdala87 # 2013.09.14. 15:44

Kedves Szakvizsgára Készülő Sorstársak!
Feltűnt, hogy számos, szerintem fontos és/vagy gyakran előforduló bűncselekmény nem szerepel a tételsorban (szeméremsértés, önkényuralmi jelkép használata stb). Vajon a bizottság tartja magát a tételsorhoz, vagy az csak tájékoztató jellegű? Nem akarom feleslegesen terheli magam, de persze azt méginkább nem, hogy emiatt ne sikerüljön a vizsga. Mit gondoltok? Köszi. Ami