szakvizsga - "B" rész (büntető)


Textilhal # 2012.03.31. 14:59

Cézé85:

A bűnügyi jogsegély nagy vonalakban (2-3x olvasd el, nem kell részletesen tudni szerintem), a bűnügyi nyilvántartásból pedig csak annyit, hogy milyen fajtái vannak és melyikben kiket tartanak nyilván.

Cézé85 # 2012.03.31. 14:09

Köszönöm. No és az ilyesmi a Be. részből, hogy nemzetközi bűnügyi jogsegély, meg a bűnügyi nyilvántartás?

papamaci # 2012.03.31. 12:33

Cézé85!

Az említett 9/2000-est szerintem már most felejtsd el.
Én is azt mondom sokak mellett, hogy bv-ből a Bvtvr. és a Bv. szabályzat bőven elég. A 9/2000 Im rend. maga a borzalom. Bár azt hiszem, hogy tőlem talán éppen volt belőle kérdés. Talán az, hogy mi alapján lehet befogadni az elítéltet a bv. intézetbe. Szerintem az elejét nézd meg, meg talán a szabadítási eljárást. De már lehet, hogy én is keverem valamivel. Úgyhogy azt mondom, ne abba öld bele az energiádat.
Üdv!

Cézé85 # 2012.03.31. 11:04

Még valami.
Szabálysértésből a 11-i vizsgára ugye még a régi törvény kell? 15-től hatályos az új....

Cézé85 # 2012.03.31. 11:03

Sziasztok
Bv-s részből van az a rettenetes jogszabály, a 9/200. Im. rendelet. Értesítőkről, statlapokról szól, igazából a bírósági kezelőirodákon dolgozó nénik jobban tudják ezt.
Ti mennyire tanuljátok ezt meg? Hallott már valaki olyat, hogy ebből adtak fel kérdést?

Pippa # 2012.03.30. 19:59

Gratula, hekate!

hekate # 2012.03.29. 18:50

Igen :) Meg a pálinkának is :D

MrsBean # 2012.03.29. 18:31

Gratula, hekate! látom, itt már egész kis szurkolótáborod gyűlt össze :)

hekate # 2012.03.29. 18:14

Köszi Papamaci :) Neked is az egészségedre :)
Köszönöm mindenkinek, hajrá tovább, de részemről csak júniusban :) a rettegett polgárral :D

papamaci # 2012.03.29. 17:54

Hekate!
Óriási gratuláció!!! Te énekelted a Pálinka dalt, én meg ittam az egészségedre! :-)))))
Jön a megérdemelt pihi, aztán hajrá tovább, csak előre. Ügyesen! Kitartás!

hekate # 2012.03.29. 17:30

Hát igen, a Pálinkadalt mindenkinek meg kell hallgatnia a vizsga előtt és után is :) Bár részemről inkább a Becherovka..., majd írok róla egy dalt :)

Tinl # 2012.03.29. 17:24

Gratula, hekate!

Azért ezek nem voltak olyan nehéz kérdések sem, szóval 2-szeresen kaptál a jóból a sikertelenség után! :) De megérdemled. :) Ilyen kérdéseket kívánok magamnak és másoknak is. És hát az a pálinkadal... Csúcs! :)

valykaly # 2012.03.29. 17:20

Gratulálok hekate,nagyon ügyes voltál,nagyon,nagyon nagyon!!!megérdemelted, hogy végre egy ilyen hangulatú vizsgád legyen,és elfelejtsd a rossz tapasztalatokat.Jó pihenést, bulizz egy hatalmasat!!(és még nézz vissza hozzánk!!)

Textilhal # 2012.03.29. 17:17

Hm...ez tényleg eufória...és ragadós.:-)))

hekate # 2012.03.29. 17:15

Nálam is kilóg a vigyorod :)))) de akor lógjon ki az enyém is :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Textilhal # 2012.03.29. 17:13

Hoppá...kivigyorogtam a keretből asszem. Vagy csak nálam lóg ki a lóláb?:-)))

Textilhal # 2012.03.29. 17:12

:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Éljenhurrá!

Gratulálok!

Ügyes voltál!

Jön a hétvége...pihenj egyet, aztán nem csak énekelni ám arról a pálinkáról...:-)

Szívből mondom: megérdemelted, keményen dolgoztál érte.

Jó pihenést.:-)))

hekate # 2012.03.29. 17:08

Nincs sajna okostelóm :( de most veszek egyet, mert megérdemlem :D

hekate # 2012.03.29. 17:05

Textilhal! Ahogy mondod, minden szavad igaz :) Euforikus örömállapotban kocsikáztam hazafele :)
Felnyomtuk maxra a rádiót és énekeltük a pálinkadalt :)
Félretéve a tréfát! SIKERÜÜÜÜLLLTT!!!!!
Érdekes volt, mert elkezdték olvasni, hogy a büntisek hova kerültek, elmondták kik kerülnek a Kúriára nem voltam benne, na akkor már kerekedett a szám, elmondták ki lesz a KIM-ben, nem voltam benne, mégnagyobb vigyor :)aztán jött az OBH, nem voltam benne, úristen... kétségbeesés, akkor mi lesz??? Jöttek a C-sek, na mondm már csak ez hiányzott, hogy a listán se legyek rajta és akkor mehetek haza, hozzáteszem, hogy negyed 11-re érkeztem meg és közölték, hogy 12-kor lesz a kihirdetés....mondom gondoltam.
Na a lényeg, hogy a felolvasás végén volt még egy csoport..mi..akik a Legfőbb Ügyészségre kerültek :)
Na mondom fasza, csak a Markó utcát ne és de... és ugyanaz az emelet a 4. és úristen megint és mi lesz velem....
Ráadásul én voltam az első a listán, gondolom az ismétlővizsga miatt...
A bizottság elnöke egy ügyész volt, aki a bv-t kérdezte, az anyagit és az eljárásit egy-egy bírónő kérdezte.
Kérdéseim:

Btk:

  • halmazat, egység, alaki, anyagi, példákkal
  • emberölés és a privilegizált esete, minősítő körülmények stb.
  • az életkor jelentősége a Btk-ban

BE:

  • idézés, mit kell tartalmaznia, kinek mit hova kell küldeni, kinek az útján(pl.:katonánál előljáró útján)
  • mulasztás (eljárási cselekményeknél)
  • rendbírság, elővezetés kinél lehet, melyiket
  • kézbesítés, vélelem, megdöntése
  • hogyan tájékozódnak a hatóságok-központi nyilvántartási rendszer

BV:

  • bv. bíró hatásköre
  • evsz

Iszonyatosan rendesek voltak, nekem ez olyan furcsa volt, kb 20 percet voltam benn, alig kérdeztek, segítettek stb. a végén mikor mondták, hogy köszönik, majdnem megkérdeztem, hogy na ne... ennyi volt??? ne már :) az előző vizsgámon másfél órát voltam bennt és kirúgtak szóval.... hihetetlen, nem volt megalázás, lenézés stb. teljesen pozitív csalódás volt.
Nem hittem el hogy ilyen bizottság is létezik ennyi sok rossz után, amiket már kaptam.
A végén kérdezték is, hogy hát nem értik miért nem sikerült az előző, gondoltam magamban azt most inkább nem részletezem, mert ki kell sípolni minden szavamat :)
Mondták, hogy egy kicsit több önbizalmam legyen, én meg mondtam, hogy volt, csak elvették :)

Szóval mindennek az ismeretében tényleg ki kell jelenteni, hogy BIZOTTSÁGFÜGGŐŐŐŐ az egész, aki nem ezt mondja az hazudik.
Amúg az egyik bírónő olyan ismerős volt és egész út alatt azon gondokoztam hazafele, hogy honnan, aztán rájöttem, hogy a tv-ből, sztem ő ítélte el Stohl Bucit :)
Na szóval "röviden" ennyi :)
Annyira jól esett, hogy gondoltatok rám és ennyi mindenkit érdekelt a vizsgám eredménye, de én is gondoltam ám rátok és ahogy hazaértem idejöttem írni :)
Köszönöm mégegyszer és Nektek is egy nagy kalappal kívánok :)

Tinl # 2012.03.29. 16:44

Igen, később én is gondoltam erre... És gondoltam, hátha van okostelója és megosztja a jóhírt... :)

Textilhal # 2012.03.29. 16:33

Én nem...de úgy emlékszem, hogy nem budapesti, szóval nagy valószínűség szerint még úton van haza. Euforikus örömállapotban a sikeres vizsgája után!:-)

Tinl # 2012.03.29. 13:23

Tudtok valamit hekate-ról?

papamaci # 2012.03.28. 16:00

Gyerünk Hekate!
Mutasd meg nekik, hogyan kell csinálni! Csak határozottan! Nagy kalappal!!!

valykaly # 2012.03.28. 15:43

Hekate!
Holnapra sok szerencsét,ügyes leszel meglátod, várjuk a beszámolót!!

Textilhal # 2012.03.28. 15:29

Hekate...658.963.487 zillió kalappal neked holnapra!!!