Szakvizsga - "A " rész (polgár)


nagyévi # 2012.12.10. 19:22

Ti mennyi időt szántatok az intenzív felkészülésre, mert én most gondolkozom a halasztáson. A ptk. felénél járok és nagyon nehezen haladok munka mellett. Január végén tudok 2 hetet maradni elég az a Gt.-re és a Pp.-re? Február 4-én írásbelizek 6-án szóbelizek. Teljes kétségbeesés:(
Írásbelire tudna esetleg valaki küldeni még anyagot?
Előre is köszönöm és gratulálok azoknak akik már túl vannak a vizsgán!

Pracli # 2012.12.10. 16:11

Csokinyuszi gratulálok!!! (és irigykedem is picit:))
Viszont ennek a fogalmazó/jelölt dolognak nem örülök, mert én beletartozom/tam az egyik kategóriába, bár B résznél nem tapasztaltam ezt,remélem A-nál sem fogom :)

Borsopanna hogy állsz? :) Én még mindig anyagokat szerzek és a Gt-vel próbálok szorosabb barátságot kötni!

Vica jó, hogy itt vagy velünk!! :)

Borsopanna # 2012.12.08. 12:22

Hűűű, Csokinyuszi, ez ám a nagy dolog, végeztél! :)))) Nagyon ügyes vagy, szívből gratulálok! :)
Most írtam a B-s fórumon Vicának, hogy a végzős papírt (van neve???) sokszorosítani kell és a minimum, hogy kitapétáztok vele valamit... :)))))
Jó pihenést kívánok, nagyon szép karácsonyi ajándék ez magadnak és a környezetednek! :)

Vica: a te memóriád, öregem... :) Állati! :) Ebből tőkét kéne kovácsolni valahogy! :)

Mindenkinek hasznos hétvégét és jó készülést! :)

vicaszabo # 2012.12.08. 09:49

Na hello lányok, látom ide tettétek át a székhelyet, ki mikor is megy? Borsopanna, te valamikor január végén (23), Pracli? Hercegnő akkor ti febr 14 (Valentin napi ajándék!!!), Anzsus te meg kivársz? Jól raktam össze? Kit hagytam ki? :)

És hogy álltok?
Mókusok C-re ment, de lehet ő is itt köt ki:)

Csokinyuszi, neked hatalmas gratula!!! Milyen teher nélkül élni?! :)))

csokinyuszi # 2012.12.08. 09:39

Sziasztok!

Elnézést, tegnap bealudtam... (a sok nemalvás és izgalom megtette hatását, már 19h-kor durmoltam)

Túl vagyok rajta! Sikerült! (4-4-4 lett)
Amikor a kihirdetésen közölték, hogy a Legfőbb Ügyészségen leszünk, akkor azt gondoltam, hogy rajtam már csak a csoda segít... azt hallottam, hogy ott nagyon nagy a bukási arány...

Aztán bemutatkozott a vizsgabizottság, sajnos a neveiket elfelejtettem...
A vizsgaelnök egy ottani vezető volt, az ő irodájában voltunk, egy középkorú szimpatikus hölgy, ő kérdezte az anyagi jogot. A gt-s egy idősebb férfi volt, a pp-t pedig egy fiatalabb nő kérdezte a minisztériumból (IM) volt.

Viszonylag kevesen voltunk, 5-en összesen (1 versenyző nem jött el)... velem rendesek voltak....
A kérdéseim, már amire emlékszem...

Gt:

  • Kft:mit csinálnék, ha az ügyfelemnek ügyvédként céget kellene alapítanom, mit kérdeznék tőle?

itt aztán minden szóba került: cégnév, telephely, fióktelep, székhely, alaptőke kötelező összege, ebből mennyi apport, számlaszám (8 napon belül a bank jelez a cégbíróságnak), cégjegyzés...

Pp.:

  • ítélet részei, tartalma, indokolás részei
  • eljáró bíróságok (milyen összetételben), aláíró bírák
  • jogerő
  • végrehajtás, végrehajtási igényper

Ptk:

  • felfüggesztő-bontó feltétel, időhatározás
  • vagylagos szolgáltatás
  • késedelembe esik a vagylagos szolgáltató, vagy a jogosult
  • álképviselő
  • megbízás

Az egész vizsga jó hangulatú volt, kedvesek voltak velem, egyik kérdésből jött a másik, összekapcsolták... rákapcsolták egymásra a kérdéseiket.

A többiektől előszeretettel kérdezték: jogképesség, cselekvőképesség, jogi személyek, jogi személyiség jellemzői...
illetékmentesség, illetékfeljegyzés, költségfeljegyzési jog, semmisség, megtámadhatóság, hibás teljesítés

Hát, a küzdelem számomra véget ért...
Köszönöm a sok infót, amit a fórumozóktól kaptam, és a biztatást Borsópannától:)

A véletlen úgy hozta, hogy egy fórumozó írt a vizsga előtt privát mailt, váltottunk párat... aztán merő véletlenségből egy csoportban vizsgáztunk... és egy nagyon kedves személyt ismertem meg benne, sok közös vonással:)

Szóval mindenkit csak biztatni tudok, hogy írjon, mert jóérzés az, hogy nincsen az ember egyedül, és az elkeseredés és kiborulás helyett erőt meríthet innen:)

A vizsgáztatók tényleg nagyon rendesek, a fogalmazókkal és az ügyvédjelöltekkel viszont kicsit szigorúbbak.

Sok sikert és kitartást kívánok mindenkinek!

Borsopanna # 2012.12.07. 19:36

Sziasztok! :)

Csokinyuszi: gondoltam ma rád, hogy sikerült a napod? :) Remélem, nemsokára beszámolsz a csodálatos zöld lapod történetéről! :))) Ha igen, akkor VÉGEZTÉL!!! :)

Hahó, B-s csapat, Anzsus, Pracli! :))))))

Lana: örülök, hogy összeállt a kép a vizsgáról, így van, ahogy írtad! :) Ne izgulj, jól haladsz, rendben lesz minden!

Mindenkinek jó készülést, szép hétvégét kívánok! :)

Anzsus # 2012.12.07. 16:38

Borsópannával az élen életre kel ez a fórum is!!

Pracli # 2012.12.07. 12:49

Helló Borsopanna, Anzsus és mindenki!:) Úgy látom itt nem pörögnek úgy az események, mint a B fórumban..talán mindenki tanul..hm :)
Akkor példát veszek én is!:) Február 14-én ki csatlakozik BHH-hoz és hozzám?

Anzsus # 2012.12.06. 09:29

Szia kedves Borsópanna, csatlakozom hozzátok, bár még azért egy kicsit rápihenek a b vizsgára, azért lélekben már itt leszek!

Borsopanna # 2012.12.05. 19:43

Csokinyuszi: de ügyes vagy, hogy már csak ez van! :) Meglátod, menni fog, hátha átjárja még pluszban a bizottságot kicsit a Télapó, meg a Karácsony hangulata is... :) Meg persze a lehengerlő tudásod! :) Hajrááá, hatalmas, óóóriási kalappal! :)

csokinyuszi # 2012.12.05. 15:40

Sziasztok!

Jön valaki rajtam kívül dec 7. pénteken "A" részből?
Ez lenne az utsó, dehát nem tudom megszokni... mindig rástresszelek.
Mindig kiszemezgetem azokat a hozzászólásokat, amelyek a sikeres vizsgáról szólnak, meg hogy milyen rendesek voltak a vizsgáztatók.... :)
Remélem pénteken is azok lesznek...

Szép estét mindenkinek!

Lana84 # 2012.12.05. 10:54

Halihó!
Én most világosodtam meg...eddig elkerülte a figyelmem ez a részlet...szóval az adott részvizsgán belül is témakörönként szét van bontva a vizsgaeredmény és ha a 3-ból egy téma nem sikerül akkor mehetsz az adott tárgyból ismét...bocsánat, ha csak nekem újdonság ez..de elég szimpatikus így.
Köszönöm kérdésed Borsopanna, de még mindig a polgári részt tanulom....(Pp, Gt hozzá sem szagolva) bár a terv az, hogy karácsonyig átvegyem az egészet, vagy legalább hó végéig aztán marad három hét ismételni...de munka mellett lassan haladok, januártól tudok eljönni szabadságra de, hogy mennyire engednek el még nem tudom.
Mindenkinek kitartást és tény, hogy csak pozitívan lehet hozzáállni, mert a negatív kisugárzás rányomja a bélyegét a vizsgára.
Kitartást mindenkinek!

Borsopanna # 2012.12.05. 08:13

Linebacker: dehát nálad is, nem igaz? :) Akinek a gazdasági rész és a Pp. már zsebben van... :))) Gyorsan stoppolj le egy minél közelebbi időpontot és fuss neki a Ptk-nak, menni fog! :)

Linebacker # 2012.12.04. 16:27

Borospanna: nálad a pohár félig tele van. :)

Borsopanna # 2012.12.04. 10:40

Sziasztok!

Malefides: bemásolnám, amit találtam, de elég hosszú, így csak belinkelem-> https://jogiszakvizsga.kim.gov.hu/…/Tajekoztato
Keresd a III. A jogi szakvizsga tartalma c. részt, ahol a 3. bekezdéstől esik szó az írásbeli vizsgáról.
Egyébként érdemes lenne pl. az itteni fórumon visszaolvasnod, mert sokan leírják, milyen írásbeli feladatot kellett megoldaniuk. Látni fogod, milyenek nagyjából a típusfeladatok.
Sok szerencsét! :)

Linebacker: ...viszont a többi részt sikerrel vetted, ami nagyon jó, gratulálok! :) A Ptk-t még1x jól átismétled és meglátod, menni fog ez is! Már benned van a sok anyag, tudod te ezt. Én ilyen helyzetben a Ptk-t venném át nagyon szigorúan, tehát próbálva ragaszkodni a normaszöveghez. Sok sikert kívánok neked, egy hatalmas kalappal! :)

Lana, veled mi újság? Hogy állsz, hol állsz? :)

Mindenkinek hasznos napot kívánok! :)

malefides # 2012.12.03. 19:48

Kérem, aki tudja, írja meg, honnét lehet beszerezni a polgári jog (és társai) írásbeli részének követelményeit!
Köszönöm!

Zsófika84 # 2012.12.03. 14:26

Kedves Habi2005!

Megtennéd, hogy nekem is átküldöd a kidolgozott anyagot!
Nagyon köszi!
Ha esetleg C részhez kellene valami kidolgozott tétel, tudok küldeni EU-t és Alk-ot.
E-mail címem: irodajusticia@gmail.com
Köszi!

Lana84 # 2012.12.03. 08:29

Köszönöm a biztatást, és egyben sajnálom Linebacker, hogy nem sikerült :( ....esetleg a tapasztalataidat megosztanád...milyen kérdések voltak, hogy érzed a vizsgádat ...a tanács volt rosszindulatú, vagy leblokkoltál, esetleg totál hülyeséget kérdeztek...tudom, hogy nem jó ezekről beszélni, de kíváncsi lennék....én nem tudok tanácsot adni felkészülés terén....talán annyi, hogy most már csak a törvényt tanuld....és bár lehet hülyeség, de én azon is gondolkoztam, hogy beszerzek egy diktafont és folyamatában rámondom az anyag egy részét...ami nehezebben megjegyezhető és amikor "üres járat van" visszahallgatni, hátha megragad valami...:)

Kitartást mindenkinek!

signorina # 2012.12.02. 20:03

W_Smith!

Az első bejegyzésed alkalmával írtam a megadott e-mail címre, a második bejegyzés után - nyilván az elsőt nem kaptad meg - a fórumos e-mail címedre. Ha ez sem ért célba, írj!

Linebacker # 2012.12.01. 12:33

Sziasztok!
Sajnos visszatapsoltak polgári anyagi jogból. :( Van tippetek miből érdemes tanulni, ami kezelhető mennyiség? Előre láthatólag, ugyanis nem fogok tudni szabadságot kivenni a pótviszgához.
Ha valakinek vannak esetleg kidolgozott polgári anyagi jog tételei és megosztaná velem azért nagyon hálás lennék! (szfer80@citromail.hu)

fabma # 2012.12.01. 12:10

Habi2005!
Én is nagyon megköszönném, ha elküldenéd a kidolgozott anyagaidat címem: drfabianmarietta@gmail.com
köszi

W_Smith # 2012.12.01. 09:51

signorina:
én meg továbbra is megvenném, ha jelentkeznél...
előzőleg írtam:
signorina: szakvizsgakönyvedet megvenném
beszéljük meg, jelezz az y1984m4d4@gmail.com címre légyszíves.
köszi!

signorina # 2012.11.30. 18:39

Továbbra is eladóak a könyveim.

emeses # 2012.11.29. 22:25

Kedves Habi2005
Én január 25-én megyek, én is megköszönném, ha át tudnád küédeni nekem is: emeses@hotmail.com
Köszönöm!

A2013 # 2012.11.29. 09:51

Habi2005!

Februárban megyek az "A" részből vizsgázni. Az elektronikus formában meglévő kidolgozásodra igényt tartanék. Előre is köszönöm!
(deandrea@freemail.hu)