Szakvizsga - "A " rész (polgár)


Borsopanna # 2013.01.02. 08:39

Jó reggelt és boldog új évet mindenkinek! :)

És szia Vica!!! :))))) Visszajáró lélek vagy? :)
Tapétázással hogy állsz? :)

Mamhaa, neked külön kalapemelés, amiért kisbabával a pocakban készülsz. :) Remélem, kellemes vizsgaélményben lesz részetek! :) Ne riasszák el a jogi pályától azt a csemetét a vizsgáztatók! :) Mikorra vagy kiírva?

Lana: mi újság, hogy állsz? :)

Hol tartotok a készülésben, január végi vizsgázók?
23-án jön valaki? Szívesen vennék egy társat... :)

Mindenkinek szép és hasznos napot kívánok! :)

mamhaaa # 2013.01.02. 08:28

:)

Akkor vannak itt sorstársak :)
A c-n már túl vagyok.:)

vicaszabo # 2013.01.02. 08:24

Sziasztok!

Borsopanna 23.-n megy, ha nem változott nála semmi karácsony alatt (bár ő a változásokat is csuklóból kezeli).

Attika, ez nagyon aranyos volt!!!

Első vizsgátok lesz?

Vica

mamhaaa # 2013.01.01. 18:09

Lana 84! Akkor tuti együtt vizsgázunk majd. :)

mamhaaa # 2013.01.01. 18:09

:)

dragonfly # 2013.01.01. 15:04

Sziasztok!

Februárban megyek írásbelizni polgári eljárásjogból. Azt szeretném kérdezni, hogy a jogszaki.hu-n korábban kerengő Pp. írásbeli feladatokat valaki el tudná küldeni nekem?

Az e-mail címem: josephin6@freemail.hu

Jó felkészülést mindenkinek és előre is nagyon köszönöm a segítséget! Nagyon várom a feladatokat!

ui.: BUÉK Mindenkinek!

kalmi_v # 2012.12.31. 16:21

Nagyon Boldog Új Évet mindannyiótoknak!
Szerencsésen abszolváltam az "A" részt, amitől a legjobban féltem, és gondoltam, némely tapasztalatomat megosztom veletek...Még november végén voltam, a Kúrián. Élmény volt, már abból a szempontból, hogy utolsó vizsgázóként este negyed hétkor végeztem, és mindenféle hátsó kapukon, kisajtókon jutottam mi a bizottság többi tagjával együtt. Ja, a bizottság: egy bp-i idősebb ügyvéd úr a gazdasági jogra, dr. Wellmann György a polgárra és a pp-t pedig azt hiszem a Tatabányai tvszék egy bírónője kérdezte. Kifejezetten jóindulatú, segítőkész bizottság volt, igazándiból "kellemes csevegés" közben mintegy megvitattuk a kérdéseiket. Persze a tudást elvárták, de nem arra mentek rá, mit nem tudok, hanem az általuk felmért tudásomból akartak inkább még többet kihozni. A kérdések teljesen vegyesek voltak (már amire emlékszem...). Polgárból köztestületek, alapítványból egy-két kérdés, de inkább csak fogalmi szinten. Szavatosság kérdésköre, de inkább gyakorlatból visszavezetve (pontosan sajnos már nem emlékszem). Pp-ből felfüggesztés, szüneteltetés, perbevonás és még a végrehajtási eljárásból pár mondat. Gazdasági jogból abszolut csak gyakorlati problémamegoldás (egy szép csendes vasárnap délután a barátommal átugrunk Önhöz...) cégalapítás, adott igényekhez milyen társasági forma, milyen feltételekkel,mi kell hozzá, valamint még felvázolásra került egy tényállás is, a felszámolási eljárás köréből, amiből már csak arra emlékszem, hogy a hibákat kellett benne megállapítanom. Az biztos, hogy a követelések kielégítésének a sorrendje nem felelt meg...
Hát, így hirtelen ennyi. Azt még mrgnézem, milyen jegyzeteim maradtak meg a jogiszakiról + könyveim (van, ami kihúzásmentes) és azt bárkinek a rendelkezésére bocsátom.

Dr.Attika # 2012.12.28. 12:02

Azért majd mond el neki, ha nagyobb lesz és megérti, hogy volt már jogi szakvizsga bizottság előtt. Főleg ha jogász lesz, akkor értékelni is fogja.

mamhaaa # 2012.12.27. 18:43

:)

De jó, hogy jön még valaki. :)
Igen, a pici is megérdemli majd. :)

Dr.Attika # 2012.12.27. 12:35

Kedves mamhaaa!
Sikeres vizsga esetén kérheted, hogy a pocakodban lévő baba részére is állítsák ki a polgáriból a rész szakvizsga bizonyítványt.

Lana84 # 2012.12.27. 12:17

Szia Mamhaaa! Én is jan. 25-én megyek! :) Kitartás és jó egészséget mindkettőtöknek! :)

mamhaaa # 2012.12.27. 10:12

Végre én is nekiállok a tanulásnak.:) Jön valaki január 25-én? Igaz a kisbaba a pocimban lefoglal :) de remélem ő is sokkal okosabb lesz ettől a rengeteg anyagtól. :)

Lana84 # 2012.12.23. 10:46

Mindenkinek áldott, békés karácsonyt kívánok, és ha tanulással is de meghitten teljenek az ünnepek! :)

vicaszabo # 2012.12.22. 10:44

A C látszólag sok, mert nagyon nagyon szerteágazó, és mellette nehéz összeszedni mit is kell tanulni, viszont a vizsgabeszámolókból meg az én tapasztalatomból is az derül ki, hogy törzsanyagot kérnek, vagyis erősen leszűkítettet. Az A ból viszont a törzsanyag is olyan hatalmas, hogy hiába szűkíted, (és a bizottság is) tekintélyes a mennyiség amit tudni kell, még ha viszonylag (csak viszonylag homogén). De szerintem a legjobban tanulható is, egyetlen egy szempontot kell betartani, hogy rá kell szánni időt. De ez szubjektív vélemény!!!! Ha már túl vagy a C-n (és már túlvagy, ugye?) akkor ez is menni fog, mert ott megedződtél, ebben meg sokkal több a logika, és jobban összekapcsolódik. A C az nagyon saláta. Ne izgulj, menni fog!!!!! Sitty sutty megtanulod, levizsgázol, oszt jónapot :)
Most viszont karácsony!!!!! :))))

Danina # 2012.12.21. 10:51

ne már! ez még a vegyesnél is több?! azt hittem annál rosszabb már nem jöhet... :(

vicaszabo # 2012.12.20. 12:09

Most még nagyon ráérős a hangulat, de ne tévesszen meg senkit, mennyiségileg ez a legtöbb, de azért tanulható. Az időt viszont rá kell szánni (persze mindig vannak üdítő kivételek :))

Jó tanulást nektek, írjatok, kivel mi a helyzet :)

Anzsus # 2012.12.19. 21:55

Borsópanna félreértettél, azért írtam,mert a te időpontotd a legközelebbi, így neked ünnepek ide vagy oda, hajtani kell,amíg mi nyugodtan pihengetünk,mert még 'hej ráérünk arra még'!

Borsopanna # 2012.12.19. 19:20

Sziasztok! :)

Anzsuzs, ne írj ilyeneket, mert így nem leszek túl népszerű... :)

Ki hogy áll, hogy vagytok? :)

Mindenkinek jó készülést! :)

Anzsus # 2012.12.16. 15:53

Itt tényleg felhagyott mindenki a tanulással, lehet,hogy csak Borsópanna az egyedüli, aki szorgalmasan halad a cél felé?

sunset85 # 2012.12.14. 10:24

Kedves Habi 2005!

Megtennéd, hogy átküldöd nekem az anyagot,
email címem:bmmelinda@freemail.hu

Nagyon szépen köszönöm előre is!

kitcat82 # 2012.12.13. 08:43

Sziasztok!

keresek eladó könyvet a polgári jogi részhez, elsősorban novissimásat. február 15-én megyek,szóval legkésőbb január első felében lenne rá szükségem:-)üdv és köszi!k

Lana84 # 2012.12.13. 07:39

Sziasztok!

Tegnap volt egy kedves barátnőm vizsgázni és sikerült neki. Az írásbelije rosszul sikerült (Pp-ből írt) így azt mondták neki, hogy ez a rész kettesnél jobb nem lesz. De sikerült neki és összességében jóindulatú volt a bizottság. Csak pár kérdést tudott mondani: mi a kartell, erre példákat, jogképesség, holtnak nyilvánítás, Kft., végelszámolás, fellebbezés...hirtelen ennyire emlékszem én is.
Mindenkinek jó felkészülést és sok szerencsét aki ezen a héten megy!

vicaszabo # 2012.12.11. 09:12

Folyamatosan meghekkelik. Kondidoriék már többször újra rakták, próbálták más formátumban is felrakni, de nem sokáig működik, mert valaki(k) szétbombázzák. Esetleg keresd meg valamelyik fórumban az elérhetőségét és írj direkt neki, hogyan áll ez a kérdés. Nagyon sajnálom, mert nekem nagyon sokat segített az ott lévő anyag.

dr.KTK (törölt felhasználó) # 2012.12.11. 09:02

sziasztok!
nem tudja valaki, hogy mi történt a jogiszaki.hu-val?

vicaszabo # 2012.12.11. 07:19

Jó reggelt, itt még senki nincs pánikban, ezt nagyon jó hírként értékelem:)

Borsopanna: Bizonyítványnak hívják, szép bilikék, merev fedeles, olyan mint a diploma (oklevél) csak a felirat meg a színe más. Ugyanúgy a név, adatok szerepel benne és hogy a jogi szakvizsgát jó eredménnyel letette, meg az utolsó vizsga dátuma.
Fura érzés volt hogy egy ilyen kis papírért mennyit kellett szenvedni :) életemben nem tanultam ennyit:)))

Az ötlet jó, mondjuk a wc-t ki lehet vele tapétázni, ott nem zavar senkit:) valamelyik híres színész mondta hogy ott tartja az Oscar szobrát:)

Kitartás lányok, gondolom most azért a karácsony kicsit kiütötte a tanulást (nagyon helyesen) utána újult erővel indul a verseny:)

Ki hogy áll?