Szakvizsga - "A " rész (polgár)


W_Smith # 2012.11.29. 00:00

signorina: szakvizsgakönyvedet megvenném
beszéljük meg, jelezz az y1984m4d4@gmail.com címre légyszíves.
köszi!

vicaszabo # 2012.11.28. 21:05

Lana: én is polgárral kezdtem anno, tudom mit érzel:) Nagy, sötét fekete ló. De csak látszólag.
Az írásbelire ha tisztességesen készülsz (márpedig úgy fogsz) akkor nagy meglepetés nem fog érni, ha mégis, ahogy Borsopanna mondta ki tudod majd javítani. Én még olyanról nem hallottam hogy ne sikerült volna és azért nem szóbelizhet. Olyan volt már hogy két tárgy nem sikerült szóbelin és ezért újra kellett írni, de az írásbelitől félni nem kell (szerintem).

A sikeres vizsgázóknak gratulálok! :)

signorina # 2012.11.28. 18:53

Sziasztok!

Két hete sikerrel vettem az első akadályt. Novissimás szakvizsga könyveimet (I-III. kötet) 10.000,- Ft-ért eladnám (12.900,- Ft-ért vettem).

Sok sikert a még vizsga előtt állóknak!

Ssspirit86 # 2012.11.28. 07:13

Sziasztok!

Polgárral kezdem a szakvizsgáimat, esetleg akik már benne vannak a tanulásban tudnának segíteni, hogy mikből érdemes tanulni?
És aki már levizsgázott, attól pedig szívesen megvenném az anyagait :)
Nagyon köszönöm!!

IROB # 2012.11.27. 17:23

Sziasztok!
Megy valaki december 3.-án írásbelizni? Ha jelentkezik, nagyon szépen megköszönöm, sok sok sikert minden vizsgázónak!

Lana84 # 2012.11.27. 09:49

Köszönöm a biztatást Borsopanna! :) Persze próbálok pozitívan hozzáállni, csak ugye nekem ez lesz az első vizsgám és minden téren izgulok....és a tájékoztatóban azt olvastam, hogy

"A szóbeli vizsga az írásbeli vizsgán megoldott feladat értékelésével kezdődik. Sikertelen írásbeli vizsga esetén pótvizsgának van helye. Szóbeli vizsga csak a sikeres írásbeli vizsgát követően tehető."

Persze igyekezni fogok én, csak mégis...azért gondolom van olyan, hogy nem jön össze az írásbeli..

De félretéve a rossz érzéseket mindenkinek egy kalappal aki most vizsgázik, illetve kitartást a felkészüléshez munka mellett is!

Borsopanna # 2012.11.26. 19:24

Szia Lana,

olyan nincs, hogy ne sikerüljön az írásbelid! :) Hát hol van a pozitív hozzáállás? :)
Másrészt, ha úgy is éreznéd, hogy van benne hiba, mindent kijavíthatsz a szóbelin (azzal kezdik, változtatnál -e az írásbeliden), s ha helyesen korrigálod a dolgozatot, igen jó jegyet is kaphatsz rá! :)
Tisztességesen felkészülsz, elmész és sikeresen levizsgázol. :)
Sok szerencsét, jó készülést kívánok! :)

Lana84 # 2012.11.26. 12:01

Halihó!

Olyan jó olvasni, hogy ilyen sokaknak sikerült már...én január 21 és 25-én megyek polgárból (írásbeli és szóbeli) nem tudom jól olvastam, hogy akinek nem sikerül az írásbeli azt nem is hívják szóbelizni??

Kedves Habi2005, én is szívesen elfogadom a vizsgaanyagod...én még mindig a polgárjogi részt tanulom és félek elmazsolázom, de csupán a törvény alapján sajnos nem mindig látom az összefüggést és nem abban a jogi gyakorlatban dolgozom ami olyan sokrétű lenne így marad a magyarázat is a törvény mellé....az emailcímem: szvetlanka@gmail.com Előre is köszönöm!

Én szívesen várok még vizsgatapasztalatot, és kérdéseket!!

Jó tanulást mindenkinek!

Diandra # 2012.11.25. 19:34

sziasztok!

valaki vmi emészthető megjegyezhető és felfogható rövid (nagyon rövid) mondatban megírná ide mi a lényege a 4/2003as PJE-nek? ez a késedelmes keresetlevél benyújtós, köszi

jön még valaki 5.-én?

ha gt-ből van vkinek friss gyik kérdéssor VÁLASSZAL együtt azt megköszönném....

Borsopanna # 2012.11.25. 13:09

Kedves Adri,

szívből gratulálok a C-s sikerhez! :)))) Ügyes vagy! :)
Januárban mennél polgárból?
Picit pihenj rá azért, aztán ügyeskedj! :)

Habi: itt még nem írtam, de megteszem most - gratulálok, amiért végeztél, nagyon nagy dolog! :))))) Töltődj! :))

adrienn.dr # 2012.11.24. 17:34

Kedves Habi2005!

Igaz, én valószínűleg csak jövő év elején megyek az 'A-részből' -épp tegnap sikerült a C-rész (jupííí)-, élnék a felajánlásoddal, mert nagyon nagy segítség volna... Mi az ára?

E-mail-címem: adrienn.dr@hotmail.com

Előre is köszönöm!!!

Üdv.: Adrienn

Habi2005 # 2012.11.23. 07:01

Sziasztok!

Tegnap sikerült megbírkóznom a nagy feladattal. Megvan mindhárom rész.

Ezúton felajánlom az összes, tétel szerint összeállított anyagaimat -anyagi jog, eljárásjog, gazdasági jog- elektronikus formában. Minden tételhez az van összeállítva, ami oda tartozik (BH-val, amit a tételhez meghatároztak, de felesleges sallangok nélkül).

Tapasztalataim szerint jogszabály ismerete kell, semmi más.

Ha tudok segíteni, küldjetek mail-t és küldöm az anyagot.

Borsopanna # 2012.11.16. 20:42

Sziasztok! :)

Rafina: óriási gratuláció, nagyon nagy dolog! :) Ünnepelj, pihenj, töltődj, mert tényleg megérdemled! :)

Bernadett: ...viszont a Gt. és a Pp. már zsebben van és ez nagyon jó, ügyes vagy! Gyorsan jelentkezz be, előtte még átveszed mégegyszer a Ptk-t és meglesz az is! :)

Én ma kaptam egy nagyon kedves fórumtárstól egy csomó szuper cuccot, hétfőtől kezdek barátkozni az anyaggal. Nem mondom, kilóra szép darab :D

Mindenkinek jó készülést! :)

Rafina67 # 2012.11.16. 17:46

Halihó!

Ez is megvolt és készen is vagyok.

Tapasztalataim:
Ennek a vizsgának a gyakorlathoz semmi köze sincs, szimplán memóriagyakorlat.

A vizsgabiztosok nagyon jóindulatú, nagyvonalú és kifejezetten kedves emberek.

Itt a fórumon köszönöm a sok segítséget, amit a szorgalmas tételkidolgozóktól (és azoktól, akik felkutatták a tételeket) kaptam. Nagyon komolyan gondolom, hogy nélkületek nem sikerülhetett volna.

Jó tanulást,sok sikert kívánok mindenkinek!

Frits Ramóna

Bernadett1984 # 2012.11.16. 14:26

Sziasztok ma voltam a KIM-ben vizsgazni.érdeklodom hogy annak a monori. kozjegyzjelolt lanynak a nevet sajnos nem tudom aki hetfon az irasbeli utan megszolitott neki sikerült a szobeli? Sajnos nekem az anyagi nem sikerült.

Borsopanna # 2012.11.16. 11:38

Sziasztok! )

Bagoly60: most láttam, amit írtál, szívből gratulálok! :) Nagyon ügyes vagy! :)))

HÜPI: pontosan mire lenne szükséged?

mamhaaa: én 23-án, jajj, de jó, végre valaki a közelben! :)

Miért számolják sokan ilyen bőszen az átlagot? Van bárminemű létrelevanciája, hogy milyen jegy kerül arra a papírra? Se ügyvédi igazolványba, se sehova nem kerül bele, vagy rosszul tudom? Mondjuk nekem édesmindegy, hányas, nem leszek tőle se kevesebb, se több... :)

mamhaaa # 2012.11.16. 10:07

Én január 25-én megyek:)

mrswarr # 2012.11.15. 19:45

Telstar! Jól értelmezed. Nekem azt mondták, arra vonatkozik az új rendszer, aki idén 09.15. után be a jelentkezését az elsőre.

HÜPI # 2012.11.15. 15:28

Szeretnék menni a következő szakvizsgámra, de a jogiszaki oldala nem érhető el. Estelge vgki nem tudna segíetni, hogy honnan szerezzek jegyzeteket?

Borsopanna # 2012.11.15. 12:34

Sziasztok!

Roxan: ment a mail! :)

Továbbra is keresek január 2. felében vizsgázó sorstársakat! :)

Mindenkinek szép napot mára, jó készülést! :)

roxan24 # 2012.11.15. 05:43

Sziasztok!Hétfőn megyek írásbelizni, viszont bekrepált a jogiszaki.hu, így nem tudom letölteni az írásbeli kérdéseket. Polgár anyagi jogból, illetve családjogból megyek. Ha esetleg valaki elmentette a gépére az összegyűjtött kérdéseket, illetve a pp GYIK-ot, szépen kérem, legyen kedves nekem átküldeni a roxan24@freemail.hu e-mail címre. Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!

bagoly60 # 2012.11.14. 21:25

Kedves Sorstársak!

Ma voltam vizsgázni a KIM-ben, mások okulására a kérdéseim az alábbiak voltak:

Eljárásjog: mi az a perköltség, mi tartozik bele, ki viseli általában, és mik a kivételek? Kézbesítési vélelem. Mit írok egy fellebbezésbe, mit kérhetek a II. foktól - a fellebbezés alapján hozható döntésekre voltak kíváncsiak részletesen. Milyen kifogásokkal találkoztam eljárásjogi tanulmányaim során - különös tekintettel a vh kifogásra.

anyagi jog: megbízás nélküli ügyvitel, osztályra bocsátás, előadó művészek jogai, védelmi idő kezdete és hossza.

gazdasági jog: előtársaság, hogy történik egy kft székhelyének és ügyvezetőjének módosítása? (Ki határoz erről, milyen okiratok születnek és kinek kell ezeket benyújtani, s hogyan) vagyonrendezési eljárás, jogorvoslat közbeszerzési eljárásban, ki terjesztheti elő, ki bírálja el, ez ellen van-e további jogorvoslat, versenykorlátozó megállapodások, ki jár el ennek megállapítása során, van-e helye jogorvoslatnak, azt ki bírálja el, van- e helye további jogorvoslatnak?

Mindenkinek sok sikert!

Exorcist # 2012.11.14. 18:55

Hello!
Ha valakinek lenne szüksége Novissimás polgárjogra és pp-re (összesen öt könyv), akkor szóljon, az egészet 5e-ért odaadom. Ami nem hatályos, az a hagyatéki jog, még a régi IM rendeletről ír. Nekem nagyon hasznos volt. Pp. lezárva 2009. május, polgár: 2011. április. zazzzant@gmail.com

Janika13 # 2012.11.14. 14:41

Sziasztok,

Tudja valaki, hogy mi történt a jogiszaki.hu weboldallal?
Köszi az infókat
Janika

rockmachine # 2012.11.13. 23:03

Noctifera! Akkor együtt vizsgáztunk! :) Tényleg best of vizsgabizottság volt! Hajrá Mindenkinek aki tanul, ill. aki a munkája miatt nem tud nagyon felkészülni! Meg lehet csinálni úgy is!! üdv