Szakvizsga - "A " rész (polgár)


Done # 2011.06.30. 20:48

Jah a kérdéseim lemaradtak: (anyagi)

> Jognyilatkozat pótlása, jognyilatkozat adása közötti külömbség,
> quibeci-klausula,
> veszélyes üzem
> társasházi törvény (ugy ahogy van)
> kiesés az örökségből
> szellemi alkotásokhoz fűződő jogok védelme
> bestseller-klausula

vicaszabo # 2011.07.06. 04:55

Szia Done, kicsit késve de annál nagyobb örömmel gratulálok! Azért nem semmi milyen kérdéseket kaptál :) ezek közül volt amit nekem is javasoltál! :) Pihenj és élvezd a jól megérdemelt munka gyümölcsét :)
Vica

Piroska79 # 2011.07.07. 10:40

Sziasztok!

Ősszel akarok menni az A részből vizsgázni, ez az utolsó részvizsgám.
Nemrég néztem az IM rendeletet, és másképp van a vizsgára való jelentkezés. Lehet én vagyok értetlen, de nekem nem tiszta, korábban pedig egyértelmű volt.
Beregiztem a jogiszakvizsga.hu -ra is, de ott még mindig nem töltötték fel a korábbi vizsgáim eredményét, pedig már írtam nekik emiatt. Szóval írásban akarom elküldeni a jelentkezésemet.
Abban kérnék a mostanában részvizsgára jelentkezőktől segítséget, hogy mit kell pontosan tartalmaznia a jelentkezésemnek?
A személyi adatok az egyértelmű. Én már korábban hitelesítve leadtam a doktori oklevelet, akkor ez most már nem kell, ahogy a joggyakorlati igazolás sem?
Befizetem a díjat, megjelölöm a vizsgaidőpontot.
Az ideiglenes bizit eredetiben kellett korábban beküldeni, most is? Mert erről sem találtam semmit (pontosabban a számát és keltét kell feltüntetni).

Előre is köszi, ha valaki tud segíteni.

Done # 2011.07.12. 18:57

:)

Done # 2011.07.12. 19:00

Külön mosolyt küldtem Neked Vica! :) Köszi a gratulációt. Ami a kérdéseim illeti, igen.... érdekeseket tettek fel, de az ismételt vizsgán sokkal többet kell tudni, mint az elsőn... tapasztalatom szerint. Egyébként nekem is egy ismerősőm mondta, hogy járjam körül ezeket a témákat, mert ő is ismételt, és ő is ezeket a klauzulákat kapta. :)))

Neked sok sok kitartást, és ahogy már írtam, jó bizottságot, és kérdéseket kívánok. :)

Thetys # 2011.07.14. 15:35

sziasztok!
Piroska, nekem is utolsó vizsgám lesz. Januárban regisztráltam a rendszerben, áprilisban jóvá is hagytak :-), múlt héten kaptam egy szép e-mailt tőlük, hogy irgum-burgum nem fizettem be a vizsgadíjat törlik a szeptemberi jelentkezésem. Visszaírtam, hogy mivel tavaly szeptemberben fizettem be, így az azonosító természetesen arra a csekkre nem kerülhetett rá, amúgy meg minden szkennelve fel van töltve az oldalamon. 5 perc múlva jött a válasz, hogy rendben, jelentkezésem véglegesítve.
Egyebekben SEMMIT nem töltöttem fel, hiszen minden ott van a tavaly leadott anyagok között.
1: megjelölöd az időpontot, kapsz vm azonosítót
2: befizeted a díjat, előtte ráírod az azonosítót a csekkre
3: vársz, hogy véglegezzenek :-)))

Pitypang75 # 2011.07.18. 07:28

Sziasztok!
Most jelentkeztem szakvizsgára, és a következő lenne a kérdésem.

Egy részvizsgán belül mindegyik témakörben jelentkezhetek rögtön, vagy a sikeres írásbeli-szóbeli után kérhetek időpontot a további vizsgákra?

Talán értetlen vagyok kicsit, de nekem ez nem egyértelmű, vagy legalábbis nem vagyok biztos benne, hogy jól gondolom.

Köszönöm a segítséget előre is.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.18. 08:46

A részvizsga valamennyi tárgyból egyszerre van; és az írásbeli időpontja egyúttal a szóbeli idejét (hetét) is meghatározza. Akkor is menned kell szóbelizni, ha az írásbeli elégtelen - ezt egyébként nem is tudod meg a szóbeli előtt -, és egyáltalán nem kizárt, hogy az elégtelen írásbeli ellenére abszolváld a részvizsgát.

Pitypang75 # 2011.07.18. 11:01

Köszönöm!

Kacsa1111 # 2011.07.18. 12:38

Kedves kbs,

én úgy tudom, hogy ha az írásbeli elégtelen, akkor bukod az egész részvizsgát...

Kedves Pitypang75,

először bejelentkezel egy részvizsgára (írásbeli+szóbeli). ha az sikerült, akkor bejelentkezhetsz a második részvizsgára, és ha azt is sikerrel ugrod meg, akkor bejelentkezhetsz a harmadik, utolsó részvizsgára.


Kacsa11

Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.18. 12:43

Lehet javítani a szóbelin.

Kacsa1111 # 2011.07.18. 17:06

Kedves kbs,

egy jó barátomtól (volt évfolyamtársam) megkérdezték fenntartja-e, és miután azt mondta fenn, nem engedték levizsgázni...ugyanez történt egy kollégám volt évfolyamtársával is.

az biztos, hogy egyenes választ adni erre a kérdésre nem szabad.:)))


Kacsa11

Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.18. 17:15

Hát ez! Ő nem javított. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.18. 17:15

Hát ez az!

Kacsa1111 # 2011.07.18. 17:53

Kedves kbs,

akkor egyetértünk. Mert, ha az írásbeli elégtelen (mármint, miután átbeszéltétek...ha adnak rá módot egyáltalán), akkor nem engednek elvizsgázni.:)


Kacsa11

Kacsa1111 # 2011.07.18. 17:54

csak abban tértünk el, hogy mikortól elégtelen az elégtelen...:)


Kacsa11

Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.18. 20:48

Az lesz a legjobb akkor, ha elmondjuk, hogy az első részvizsga szóbelije az írásbeli feladat értékelésével kezdődik, és az értékelés keretében az írásbeli feladatnak a nagy, érdemi hibáit is lehet korrigálni.

Így rendben?

guba # 2011.07.19. 05:19

Így van, ahogy Béla mondja. Én például fenntartottam az általuk rossznak minősített írásbelim megoldását. Azt mondták, hogy indokoljam meg. Mikor belekezdtem, megállítottak. Elnézést Kolléga, de ez nem volt benne a tényállásban, Ön kiegészítette azt. Bocsánat, mondtam, a tényállásban nem volt benne, de a jogszabályban igen. Erre pontosan beidéztem a rendeletet és a helyet, mire összenéztek és megkérdezték a vizsgáztató kollégát, hogy elfogadja e az indoklást. Elfogadta...

Kacsa1111 # 2011.07.19. 05:34

Kedves kbs,

nem kötekedni akartam, természetesen rendben.:)


Kacsa11

hunfrakk # 2011.07.19. 06:09
Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.20. 11:52

Én például fenntartottam az általuk rossznak minősített írásbelim megoldását.
Nem tanultunk mi egy helyen, egy időben? :) Pont ez volt nálam is, azzal, hogy elmondtam, hogy a feladathoz megadott tényállás nem volt teljes; nem tartalmazta a döntéshez szükséges valamennyi adatot, ezért nem önkényesen egészítettem ki, hanem kénytelen voltam a legvalószínűbb változat szerint kiegészíteni. Elfogadták, összességében jó minősítést kaptam az adott tárgyból.

Diza # 2011.07.21. 08:02

Kedves sorstársak!

Decemberben szeretném megkezdeni az A résszel a szakvizsgáimat.
Munka mellett vagyok kénytelen tanulni, ezért segítségeteket kérném abban, hogy mennyire mélyüljek el a jogszabályokban,többszöri átolvasás vagy pontos rögzítés? Szakvizsga könyveket érdemes-e hozzáolvasni?
Sajna nem tudok szabadságot kivenni, ezért csak hétvégén tudok tanulni. Elegendő-e a fenti módon a 4 hónapi felkészülési idő?
Előre is köszi!

Kacsa1111 # 2011.07.21. 12:06

Kedves diza,

szerintem legalább egy hetet áldozz erre a rendes szabadságod terhére, mert munka mellett nehéz, hacsak nem vagy irgalmatlan géniusz.:)

'A' részre elég csak a jogszabály, illetve az előre meghatározott PK-k, BH-k.
Majd alkotmányjogból érdemes megvenni csink lóri könyvét, de egyébként a szakvizsga könyvek hanyagólhatóak, meg lehet lenni nélkülül.


Kacsa11

Diza # 2011.07.21. 14:20

Kedves kacsa 11!

Köszi a reagálást. Tudod az én főnököm nagyon rugalmas, vele nincs gond, hanem az egyik fő ügyfelünk miatt nem tudok egy hétnél több időre kimaradni, mert állandó jelenlétet igényel a jogi tevékenységünk és nincs helyettesem. Mindegy, hosszú lenne leírni. Tehát kénytelen vagyok munka mellett, főként hétvégén tanulni. Még annyit, hogy olyan rémhíreket is hallottam, hogy szó szerint kérdezik a jogszabályt. Gondolom azért 5 év elméleti és 3 év gyakorlati tudás után már nem arra kíváncsiak, hogy tudsz-e magolni, hanem, hogy összefüggésében látod-e a dolgokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.21. 16:40

Három év gyakorlat után már elég sok normát tudsz betéve. De csak ott követelik meg az ilyen tudást, ahol jelentősége van. Szóval majd a büntető anyagi jogban a tényállásoknál.