Szakvizsga - "A " rész (polgár)


marti1 # 2011.01.13. 08:24

Sziasztok!

A februári beosztás már megvan. Febr. 14. és 16.-án megyek. Jön még valaki ezeken a napokon?

A szövetkezetnél én csak a tételcímeknek megfelelő részt tanulom.

Ha valaki megy írásbelini, megosztaná velünk a feladatát? Köszönjük.

Jó tanulást!

mamma26 # 2011.01.13. 09:18

Sziasztok!

Nekem ez lesz az utolsó vizsgám, március végére kértem az időpontot. A 'c' és a 'b' fórumon eddig nagyon jó tippeket kaptam a tanulással kapcsolatban. Gondoltam itt is bepróbálkozok. :-)
Tudnátok ti is pár jó tippet adni, hogy miből érdemes tanulni és milyen sorrendben? De főleg arra lennék kíváncsi, hogy az egyes részekre hány napot szánjak?
Előre is köszi!

dr. Juci # 2011.01.14. 09:47

Mamma26!

Én a polgári jognak viszonylag kevés területével foglalkoztam a 3 év alatt, most sem abban nyomulok, de nagyon nem is utáltam, ehhez képest súlyozd, amiket írok... Alapvetően jogszabályból + jogegységikből stb. tanultam, mellé a régi egyetemi tankönyveim . A Lenkovics-féle dologi jog és a Vékás-féle öröklési jog tartalmilag a novissimás polgári anyagi jog szakvizsgakönyveknél szerintem minőségibb (sok az egyezés persze ;)), utóbbiakból inkább a BH-kat érdemes megnézegetni. Ajánlom a novissimás Családi jogot (dr. Szeibert Orsolya). Kötelmi ált.részhez én a "jó öreg" Eörsi-féle könyvet kaptam elő, különös részhez pedig az egyetemi jegyzeteket. Pp-hez dr. Kiss Daisy - A polgári per titkai, sajnos asszem, nincs belőle teljesen hatályos, de jó kis táblázatok vannak benne. A Pp. egyébként nekem most kellemes meglepi volt, nagyobb horrorra emlékeztem az egyetemről, inkább a csőd-felszámolás-végelszámolás készített ki nagyon... Mondhatjuk, hogy 3 és fél hetet készültem intenzíven (előtte semmi, csak összegyűjtöttem az anyagokat), ez 5-4-4 eredményeket hozott, a vizsgakérdéseimet megtalálod itt a fórumban lejjebb, sok sikert!

Babszi09 # 2011.01.14. 10:37

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, van-e valakinek kidolgozott, lényegretörő, rövídített anyaga az eljárási blokkon belül a fizetési meghagyásról, a közjegyzőkről szóló tv-ről és az új, 2011. januárjától hatályos hagyatéki eljárásról?
Néztem a jogiszaki-n, de semmi:( Az a helyzet, hogy ezek 1-1 tételek, de mennyiségileg 20-30 oldal jogszabály db-ként, egyszerűen nincs rá idő. Ti ezeket miből tanuljátok?
Előre is köszi a segítséget, iszonyat jól jönne!

Egyébként a február 28-i héten megyek valamikor. Jön mg valaki akkor? (Értesítőt nem kaptam, telefonon húzta ki belőlük...)
üdv

hajni1982 # 2011.01.14. 11:30

hello
én is a febr. 28-ai héten megyek majd. ha minden jól megy talán jövő héttől neki tudok majd állni tanulni.
pontos dátumot állítólag jövő héten fognak majd tudni mondani.

Ninike

C. Lombroso # 2011.01.17. 14:48

A most hatályos tételsor szerint kevesebbet kell tanulni (G-s tételsor vége), végre egy jó hír! A rossz pedig az,hogy még így is rengeteg.

Domínium # 2011.01.17. 22:20

Sziasztok!

Előfordult-e már valamelyikőtökkel, hogy a vizsgát nem az előírt legalább 4 héttel korábbi időpontra tűzték az időpont tűzés kézhezvételétől számítottan, hanem kevesebbre. Nevezetesen 2 héttel a vizsga előtt kerül kézhezvételre a vizsgaidőpont tűzés.

Melyik alternatíva a kedvezőbb? Inni egy pohár hidegvizet, és elmenni az A részből 2 heti tanulással, vagy felhívni a figyelmet arra, hogy nem szabályszerűen került kézbesítésre az időponttűzés?

miaszösz # 2011.01.17. 23:02

Kedves Domínium, először is részvétem, de ne érezd magad egyedül a problémával.
Velem legutóbb azt játszották el, hogy a telefonban megmondták a vizsga napját, aztán jött a behívó amin totál más persze korábbi időpont volt. Szóval egy biztos, a halál!

És amíg egy vizsgázó nem lesz öngyilkos a kétségbeeséstől, nem érdekel senkit ez a probléma.
A szakvizsga alapból sérti a szolgáltatások egyenértékűségének elvét, mert ennyi lóvéért ezt a minőséget...pfff

Neked pedig két megoldást javaslok, vagy kérj halasztást, vagy próbálkozz be.

Missosa # 2011.01.17. 23:37

Szia Domínium! Mikorra szól a behívód? Kicsit lejjebb írtam, hogy én pl. január 11-én kaptam meg az értesítőt január 24-re+26-ra... Neked első vizsgád? Én elmegyek, lesz ami lesz. Szerdától szabin leszek, addig még melózom, és nyomatom éjjel 2-ig (néha benézzek a fórumra), meglátjuk mire lesz elég. Azért is elmegyek, mert ahogy látom itt a hozzászólásokat talán nincs akkora vérengzés, hogy emiatt ne vállaljam be. Legrosszabb esetben sem kerülök rosszabb helyzetbe, mintha most halasztanék (na jó, anyagilag pár ezressel igen, de legalább megpróbáltam). Megyek, tanulok még egy kicsit :-I

dr.csilla # 2011.01.17. 23:42

Kedves Domínium
Nem szeretném borzolni itt az ideged, de nekem pénteken telefonáltak, hogy jövő héten szerdán akkor készen állok-e a vizsgára...
Nem álltam készen természetesen, újabb 10.000,- Ft-ért mintha vizsgahalasztásom lett volna, újabb időpontot kaptam... Sikerült a vizsgám, de nem az én hibámból nem tudtam az általam kért időre menni... néhány hónapra "elkeveredett" az egész anyagom. Utóbb már csak azért sajnálom ezt az egészet, mert igy fél évet "csúsztam" az utolsónak tervezett vizsgám alól.
De kitartást, mindenkinek jó felkészülést, a behívókra ne várjatok, ... járjatok inkább utána... szó szerint...

KisZsófka # 2011.01.19. 18:14

Sziasztok!

Én ma voltam polgári szóbelin a fővárosi bíróságon és nagyon jó tapasztalataim voltak.
A vizsga légköre normális volt és segítőkésznek bizonyultak a vizsgáztatók is.

Anyagi: nagykorú gyerek tartása, birtokvédelem, ingatlannyilvántartás, ajándékozási szerződés, ajándék visszakövetelése és egy jogeset. - 4

eljárás: nehezen tudom visszaidézni, mert párszavas válaszokra voltak kíváncsiak egy-egy elég bonyolult jogeset kapcsán. Nem volt "kifejtős " kérdés. -5

gazd: ügyvezető, egyéni cég, részvényosztályok, felelősséggel kapcsolatos kérdések - 4

Összességében arra voltak kíváncsiak, hogy az egészet, mint rendszert átlátja-e az ember, nem arra hogy szószerint tudja-e. Elég a jogszabály, ha annak alapján átlátjátok.

Sok sikert kívánok mindenkinek.

dr. Katus # 2011.01.19. 19:44

Szia KisZsófka!

Gratulálok a vizsgádhoz!!!
Köszi, hogy felírtad a kérdéseidet és a tapasztalataidat! Jó olvasni, hogy segítőkészek voltak. Ez ad most egy kis erőt a felkészüléshez. Én majd februárban megyek...

Missosa # 2011.01.19. 20:21

Szia KisZsófka! Írásbelizni is voltál a héten? Ha igen megosztanád velünk azt is? A "kifejtős" alatt azt érted, hogy ott törvény szöveg kellett - ellenben a pp-vel ami jogesetes volt - és az elég is volt, vagy másból is tanultál, mást is elmondtál? Hányan vannak egy ilyen vizsgán?

Egyébként, miután nekem ez lesz az első vizsgám, hadd kérdezem meg mindenkitől aki már volt, hogy - lehet, hogy bénának hangzik, de - írásbelin ha pl. ítéletet kell hozni (anyagiból megyek), akkor milyen hosszan illik indokolni? Csak mert elég nehezen hiszem, hogy majd oldalakat össze tudnék hozni, nem is ezzel foglalkozom, meg egyébként is.

Köszi

dr.csilla # 2011.01.20. 20:36

Szia KisZsófka! Graaaaaaatttuuulaaaa!!!! :o))) Hát nagyon köszönjük a beírásod, reméljük nekünk, akik még hátra vagyunk hasonlóan jó élményeink lesznek!

Szép lett az eredményed! Megkérdezhetem, hogy mennyi ideig tanultad?

drCsicsely # 2011.01.22. 08:19

Sziasztok!

Eladók az alábbi, jó állapotú, novemberben vásárolt, gyakorlatilag 1x kinyitott Dialóg Campus-os szakvizsga könyvek:

POLGÁRI JOG I. - 4200 Ft (eredetileg 5980)
POLGÁRI ELJÁRÁSJOG I. - 4200 Ft (eredetileg 5980)
GAZDASÁGI JOG I. - 3100 (eredetileg 4280)
GAZDASÁGI JOG II. - 3100 (eredetileg 4760)

Üdv
Csicsely Tamás
tamas.csicsely@gmail.com

Linda1984 # 2011.01.22. 15:49

Sziasztok!

Június 17-én telik le a 3 éves ügyvédjelöltségem. Szerintetek beleférhet még egy júniusi polgár szakvizsga vagy eleve inkább a szeptembert célozzam meg?

A sikeresen levizsgázottaknak gratula, a vizsga előtt állóknak kitartást!

Missosa # 2011.01.22. 18:05

Miután a jövő heti lesz az első vizsgám, így hadd informálódjak egy kérdésben. A szóbeli vizsga hánykor szokott lenni? Ez nincs benne az értesítésben. Egyszer mintha hallottam volna, hogy akkor is 9-re kell menni, de csak 13 órakor kezdődik, ez igaz? Valaki jön esetleg hétfőn vagy szerdán?

hunfrakk # 2011.01.22. 18:11

én úgy tudom, hogy:

12-re kell az OIT-ba menni,
és ott mondják meg, hogy
HOL is lesz a 13 órakor kezdődő szóbeli vizsga

Szegednapfény # 2011.01.24. 15:40

Sziasztok !

Pp-ből úgy szól a tételsor bevezetőjében, hogy... 2003.évi XCII. törvény az adózás rendjéről, 113., 114.§;

Az egész törvényt kell tudni a vesszőre tekintettel, vagy csak a tényleges megjelölt két §-t ??!

Amúgy a tételsor előtti jogszabályokra " részletesen " rákérdeznek, vagy elég csak " nagyjából" tudni, hogy mit takarnak az egyes jogszabályok ?
Köszi

dr. Katus # 2011.01.24. 17:13

Szia Szegednapfény!

Szerintem csak az a két szakasz kell az adózás rendjéről szóló törvényből (113-114.§) az illetékekről szóló részhez.

Missosa # 2011.01.25. 13:43

Sziasztok!

Holnap megyek szóbelizni polgáriból az LB-re. Lehet tudni valamit az ottani bizottságokról? Így utolsó anyag átnézésem előtt mire helyezem a hangsúlyt, mi a tapasztalat, kifejtősként regélni kell vagy inkább pár szavas válaszokat elég elmondani? Kösz

kondidori # 2011.01.25. 13:59

Szia!

Én is az LB-n voltam, Pp-ből egyszerű rövid kérdések voltak. Gt-ből viszont mondták, hogy mondjak vmit az egyesülésről, egyéni vállalkozókról, elkezdtem, aztán vhol leállították.
Ptk-ból meg rengeteg apró kérdés volt. De nagyon alapdolgokat kérdeztek, inkább csak lazán végig mentünk a Ptk összes részén, semmi mellbevágós, beakasztós kérdés.

C. Lombroso # 2011.01.25. 14:03

Kedves Misossa!

Légyszi írd majd meg, h milyen volt a vizsga!

Köszi!

C. Lombroso # 2011.01.25. 14:03

Kedves Misossa!

Légyszi írd majd meg, h milyen volt a vizsga!

Köszi!

Missosa # 2011.01.25. 15:41

Köszi kondidori, egy ilyen típusú vizsga jó lenne nekem is!
Lombroso, természetesen meg fogom írni, hisz nekem is sokat segít(ett) a fórum, írásbelin is, majd írok a tegnapi írásbelimről is (bár már fenn van a fórumon régebbről az a feladat), de vki azt mondta a vizsgán, hogy jobb ha a szóbeliig nem írjuk meg fórumra az írásbelit. Nem tudom mit akart ezzel.em mondta meg. Olvassák a cenzorok ezt a topikot?