Szakvizsga - "A " rész (polgár)


miaszösz # 2010.12.22. 14:51

Ha jól értettem, a most fent lévő tételsor lesz érvényes január 15. után, tehát nem fognak újabbat feltenni már, be is tenné a kiskaput.

Ma felvették a telefont, és mondták, hogy a februári beosztás két ünnep között lesz meg, akkor hívjam őket.
És azt is sikerült megtudnom, hogy ha február első hetére is kerülök, az a február 7-ei hét, mert az előtte lévő hét még - nemtom miért - januárnak számít.
Akinek segítség, akkor az első írásbeli febrár 7. az első szóbeli napja pedig február 9. lesz.

dr.csilla # 2010.12.29. 22:21

Neked ez az első miaszösz?

miaszösz # 2010.12.29. 22:23

Nem, már büntiből voltam.

dr.csilla # 2010.12.29. 22:26

Nekem reményeim szerint az utolsó lesz, de már most rosszul vagyok a mennyiségtől. Hát itt láttam olyat is, hogy egy tétel egy komplett törvény.... komolyan???..... ezt így? :o)))))) A büntetőtől eléggé kidöglöttem, .... most még csak hangolás időszakát élem a polgári előtt...

Mindenkinek kívánok boldog új évet, sok sikert a vizsgákhoz...

dr.csilla # 2010.12.29. 22:28

Ahha, az jó, már van tapasztalatod.... bár szerintem nagyon függ a helytől, bizsgáztatótól, tudástól is persze... Szóval ránk fér egy kis szerencse is. :o)))

dr.csilla # 2010.12.29. 22:29

Természetesen vizsgáztató akart lenni.... :o))))))))

miaszösz # 2010.12.29. 22:37

Bárcsak nekem is az utolsó vizsgám lenne...
Sajnos tényleg nem normális a mennyiség, én először azt terveztem, hogy x számú tételt tanulok meg egy nap, de most átálltam arra, hogy oldalszám alapján osztom fel az anyagot, talán így reálisabb.
És szigorúan a törvényre szorítkozom, nem akarok úgy járni, mint a büntivel, hogy feleslegesen hülyére tanultam magam. A vizsgáztatók örülnek ha az emberek a tv-t tudják, és egy csoportban maximum egy olyan ember van, aki tényleg pöpecül felkészült. A többiek meg a mi malmunkra hajtják a vizet. Vakok között, félszemű...:-)

dr.csilla # 2010.12.30. 10:39

Eljön miaszösz, eljön ... az utolsó vizsga. Csak kitartás! :)) Ha túl jutok rajta, akkor sikerül egy év alatt lenyomni az egészet, de ez tényleg eléggé megterhelő.
Kitartás, és minden menni fog! :)))

hunfrakk # 2011.01.01. 17:41

2011.01.01.-től módosul a jogi szakvizsgáról szóló rendelet

http://magyarkozlony.hu/pdf/8077

Thetys # 2011.01.03. 08:04

Sziasztok!
Boldog új Évet Mindenkinek!
Én már túl vagyok az első hisztiken.
Ptk-hoz az a sok undormány tényleg kell????? Sajnos csak a Pp-t érzem valamelyest közel magamhoz, Gt. egy nagy semmi. Még az egyetemi tanulmányok se jönnek vissza, vagyis csak az érzület, hogy ott is gyűlöltem a részvénytársaságot, meg a csődeljárás stb. Gyakorlati tapasztalatom egy nagy nulla.
Nem kaptam behívót még, múlt szerdán meg visszapattantam a kapuban (irgum-burgum, aki azt írta, hogy két ünnep között van ügyfélfogadás)
Dr. Csilla, lenyomjuk. Mostanában van egy éve, hogy elkezdtük látogatni a fórumnak ezt a részét!

gajuma # 2011.01.03. 08:26

Thetys, a két ünnep között én is úgy jártam, ahogy te... Csak a portással sikerült kedélyesen elcsevegnem. :(
Egy hónapja azt mondták a szakvizsgabizottság titkárságán, hogy dec. közepén hívjam őket. Dec. közepén azt , hogy két ünnep között (!!! :D).
Azonban most sikerült telefonon beszélni velük.
Azt mondták, hogy februárra még nincs beosztás, érdeklődjek szerdán vagy pénteken. :)

marti1 # 2011.01.03. 09:04

Sziasztok!

Ha minden igaz februárban megyek anyagiból írásbelizni. Tudnátok abban segíteni, hogy milyen iratmintákra van szükség, régebbi feladatokat hol lehet esetleg megézni, vagyis hogy kell erre egyáltalán készülni?

Előre is köszi.

Mindenkinek kitartást!

marti1 # 2011.01.03. 09:12

Jön még valaki februárban írásbelizni anyagiból?

kondidori # 2011.01.03. 09:42

marti1!

www.jogiszaki.hu

Itt találsz mintát is, feladatot is.

miaszösz # 2011.01.03. 12:42

Már én is kezdek teljesen kikészülni ettől a fejetlenségtől ami a titkárságon van, ha végre felveszik a telefont, lepattintanak.
Meg tudok valakit kérni a kedves fórumozók közül, hogy ha személyesen bemegy a héten, megkérdezne engem is mikorra vagyok beírva, ugyanis nem tudok most ezért felutazni Bp-re. Priviben elküldeném a nevem.
Előre is köszönöm!

Thetys # 2011.01.03. 15:00

Gajuma, a portás legalább jó fej volt. :-)))) Szerintem örült is, hogy tud valakivel csevegni abba a nagy pangásba.
Kollégám kérdezte ma meg, állítólag C-részből be vannak már osztva febr. második hetéig. A-ból, aki febr. 7-ig megy, azt már kiértesítették, az utána jövők vár(hat)nak.
Marti, nézd meg a jog.webatu.com-ot.

marti1 # 2011.01.03. 17:31

Thetys, ma én is telefonáltam. Még szeptemberben jelentkeztem be februárra ( legelső időpontra), és azt mondták, hogy még egyáltalán nincs meg a februári beosztás, állítólag figyelembe veszik a jelentkezési sorrendet. Remélem tényleg így van....

marti1 # 2011.01.03. 17:32

Még annyi, hogy a beosztás péntekre meglesz.

dr.csilla # 2011.01.03. 21:28

Szia Thetys! De jó újra látni :o)))
Hát engem tényleg megviselnek ezek a felkészülések. Ne aggódj! Amit szoktunk mondani... sikerülni fog, jó bizottságba kerülsz, és jó kérdéseket kérdeznek! :o)))... Vagy valami ilyesmit ... :o)))

Shirley5 # 2011.01.04. 10:55

Sziasztok,

Nos, én tegnap azt az információt kaptam, hogy bár januárra jelentkeztem, még nincs pontos időpont, csak a 24-i hetet tudta a hölgy mondani támpontként...
Sajna nem tudok bemenni, de már tanulok és majd megpróbálom hívogatni őket...!Csak tényleg elgondolkodtató, hogy 2010. december közepén még nincs infó, két ünnep között nincs akitől kérj infót és most meg már a vizsga hónapja van, papír nuku....
C-ből anno 1 hónappal előtte megvolt a papírom!
mindegy, az energiáim inkább a tanulásra fordítom :) és persze, ahogy dr.csilla írod, fő az optimizmus ;)
Jön még valaki - előreláthatólag - azon a héten szóbelire ebből?

dr.csilla # 2011.01.06. 08:00

Szia Shirley5
Kitartás! Majdcsak megjön az a "papír" :)Bár szerintem ha teheted, menj be és kérdezz rá.

Romani ite domum! # 2011.01.10. 12:38

Sziasztok!

http://www.kim.gov.hu/…0100930.html

Módosítgatunk, módosítgatunk...
Ezentúl napot is lehet majd jelölni.

Üdv: Brian

miaszösz # 2011.01.11. 15:35

Sziasztok!

Valaki tud nekem abban segíteni, hogy a szövetkezetekről szóló törvényből csak a tételcímnek megfelelő III-IV. és VI. fejezet kell, vagy az egész törvény és ne álmodozzak?

C. Lombroso # 2011.01.12. 19:00

miaszösz!

Igazad van most vettem észre, hogy nem az egész kell az új tételsor szerint!

Köszi!

Missosa # 2011.01.12. 20:15

Sziasztok!

Én első vizsgás vagyok és sajnos kicsit úgy voltam vele, mint M. Maryke, hogy ha nem küldenek értesítőt, biztos csak későbbi időpontot kapok majd. Jól ráfáztam, mert ugyan január végére kértem időpontot (november elején), de tegnap vagyis 11-én kaptam meg az értesítőt, hogy január 24 és 26 a vizsgaidőpontom. Szóval van kapkodás. Oké, már készülgettem, de még pár nap szabit is nehéz ilyen hirtelen intézni, pedig bőven kéne, nem is csak pár nap. Valaki esetleg jön ezeken a napokon?