Szakvizsga - "A " rész (polgár)


Jucc81 # 2013.02.19. 12:33

Az alábbi írásbeli feladat megoldásában szeretném kérni a segítségeteket, sürgős lenne, mert holnap szóbelizem... Előre is nagyon szépen köszönöm!!!

"NYrt-nél Kisvirág Etelka 2%os részvényes.
A társaság összehív egy közgy-t az alapító okiratának megfelelőel 20 nappal a közgyűlés előtt ápr 15-ére, mely közgyűlésen egyebek mellett a beszámoló elfogadásáról is döntenek.
8 nappal a közgy. előtt Etelka kezdeményezi, hogy egy pontot tűzzenek napirendre, amit azonban a társaság nem teljesít.
Etelka a cégbírósághoz fordul, hogy a napirendi pont megtárgyalása miatt hívja össze a közgy-t.

Feladat: Hozzon cégbírósági határozatot!"

Alaki tekintetben vagyok inkább bizonytalan, tehát h eljárásjogilag, formailag h kellene ennek kinézni, tekintettel arra h nemperes. Meg hát persze a megoldás is érdekelne. Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!

Lana84 # 2013.02.19. 09:59

Szóbelin mindig azzal kezdik, hogy fenntartod-e az írásbeli feleleted, kiegészítenéd-e....vagy ha nagyon melléfogtál jobban belekérdeznek....én még nem hallottam polgárból olyat, hogy valakit megbuktattak volna írásbelin..Egyébként elég nagy kitolás lenne, ha odamenne az illető szóbelizni (akár az ország másik végéből)és ott közlik vele, hogy mégsem kell mert nem sikerült az írásbeli...esetleg ha hamarabb értesítenék...de nem hiszem, hogy ettől félned kell spirit...:) miből írsz egyébként? ...ami egyik ismerősömmel nemrég megtörtént, az annyi volt, hogy elszúrta az írásbelijét (pp) tudta is, hogy nem lett túl jó...a szóbelin kijavította, de nyilván arra a részre nem kapott jó jegyet..(de nem is bukott meg)

szakvizsgázó1217 # 2013.02.18. 19:19

Ssspirit Nekeeeed iiiiiis!! :) én ma már nem tanulok, kész vagyok idegileg. ezek szerint hétfőn írásbelizel, igaz? akkor majd az írásbeli kezdetén felolvassák a névsort és mindenkinél elmondják, hogy hová kell majd menni. állítólag még lehet javítani a szóbelin az írásbelit, de ezt inkább a frissebben írásbelizettek tudnák neked megmondani.

Ssspirit86 # 2013.02.18. 17:34

Igen, én is nagyon köszönöm a bíztató szavakat!
Meglátjuk, mi lesz. Legfeljebb megyek még egyszer :)
Fú, már elfelejtettem, pedig valaki leírta korábban, a szóbeli helyét mikor is tudom meg?
És még mindig él az,hogy javíthatok az írásbelimet?

szakvizsgázó1217, kitartáááááááááááás:)

Lana84, sok erőt a büntihez :)

Lana84 # 2013.02.18. 12:11

Nagyon szívesen...és ez a beszéd!! :)
Én is kezdem a büntetőt...

szakvizsgázó1217 # 2013.02.18. 11:28

Lana, Pracli köszönjük a bátorítást! Lana, Ssspirit 27-én megy, én pedig 28-án. És kitartunk!! :)

Pracli # 2013.02.18. 10:39

http://www.szakvizsga.hu/gyik.shtml
Itt vannak a kérdések 2010-ig, aztán a FB oldalon folytatódnak a 2011-es kérdések...a frissek meg itt fórumon, szóval azt bogarászni kell. Nem kell megijedni tőle, mert régebben más volt a tételsor, vannak benne ilyenek, hogy váltó pl., azok persze nem kellenek.

Pracli # 2013.02.18. 09:33

Spirit, Márti! Teljesen természetes, amit most éreztek!! Menni fog, minden rendben lesz!
Tényleg nem kérnek semmit szó szerint és inkább sok kisebb kérdés van, nem kell semmibe részletesen belemenni, kifejtegetni.
Próbáljatok úgy ismételni, hogy nézitek a gyakori kérdéseket, mert tapasztalat, hogy onnan nagyon sok ismétlődik. pl: felelősségtanból majdnem mindenki azokat a kérdéseket kapja, vh-ból is!
Kitartás Nektek!!

Lana84 # 2013.02.18. 09:28

kITCAT82 Te vagy a pozitív példa....:))) Ügyes vagy és élvezd a szakvizsgamentes életet..:)

Lana84 # 2013.02.18. 09:27

SSSpirit, szakvizsgázó teljesen átérzem mit is éreztek most... :) Nekem is a legnagyobb félelmem a leblokkolás, hogy azt nem fogom tudni amit pedig tanultam... de akkor is ha nehéz, muszáj pozitívan, mert negatív hozzáállássál nem megy, arra kell gondolni, hogy kedvesek lesznek...és, hogy sikerülni fog...még ha tele is vagy kétellyel akkor is úgy kell hozzáállni, hogy sikerülni fog...és itt mindenki sugározza majd azon a napon az energiákat....tényleg egy napon mentek?

Szóval visszaszámlálás.. 9 nap..HAJRÁ..Én inkább tartottam egy-két órás kikapcsolódást és próbáltam nem felugrani 15 percenként...MENNI FOG!!!

kitcat82 # 2013.02.17. 20:00

ja, és semmit nem kérdeztek szó szerint :-)

kitcat82 # 2013.02.17. 19:52

Sziasztok, ennél a vizsgámnál nem fórumoztam, inkább tapadtam a törvényekre :-) Hálisten végre túl vagyok rajta, ez volt az utolsó. Leírom én is a tapasztalatokat, szintén megnyugtatásképpen. A KIM-ben vizsgáztam, nem a Kossuthon, hanem a szakvizsgaszervezős titkárság egyik szobájában,az OBH-s épületben. Nagyon rendes bizottság volt:

Polgár: jogképesség keletkezése, megszűnése, holtnak nyilvánítás, szerződést biztosító mellékkötelezettségek, foglalóról, kezességről 1-2 + kérdés, veszélyes üzem üzembentartójának felelőssége (jogesettel,ami arra ment, hogy 3 év után még az általános elévülési időig lehet érvényesíteni a kártérítési igényt), személyhez fűződő jogok (fajtái, jogsértés jogkövetkezményei, a képmás védelme részletesen, példákkal), késedelmi kamat fajtái, családból csak a névhasználatot kérdezték :-)

Pp: (itt nem emléxem mindenre már) alapelvekből a kioktatási kötelezettség lényege, a bizonyításnál a bíróság hogyan jár el (bizonyítási teher, el kell-e fogadnia minden bizonyítási indítványt ilyesmik) , kifogás az eljárás szabálytalansága miatt, végzés elleni fellebbezés, pertárgyérték és az illeték kapcsolata, eljáró bíróságok

Gt (kértem,hogy ez legyen az utolsó, és megkérdezték, hogy miért, megmondtam, hogy egyetem óta közöm nincs hozzá, és ezt maximálisan figyelembe vették): alapító okirat kötelező tartalma, céges hirdetmények közzététele, cégnév, székhely, fióktelep, telephely fogalma, vezető tisztségviselők, cégvezetők, szövetkezet önkormányzati szervei (csak felsorolás), betétbiztosítási alap feladatát röviden

Kívánok mindenkinek sok sikert és olyan vizsgáztatókat, mint az enyémek voltak bármelyik résznél!üdv!K.

szakvizsgázó1217 # 2013.02.17. 18:20

Azért egy bírósági fogalmazó sem biztos, hogy minden folyamatot lát, és naprakész a vállalkozói szerződésben és egyebekben... azt csinálja, amit a főnöke mond neki, és ha vh végzéseket kell írni, vagy büntető ítéletet, akkor azt csinálja. és nincs mindenre kitanítva, félreértés ne essék...

Danina # 2013.02.16. 23:40

Én majd április közepén fogok vizsgázni, épp anyagot gyűjtök. Nekem ez lesz az utolsó (remélem).
A gazdasági joganyag (főleg cégtv és csődtv) megértéséhez jól jönnének folyamatábrák. Ha valaki tud ilyenről, akk legyen szíves szólni. Köszönöm!

Dragunov hozzászólása kapcsán felmerült bennem az a költői kérdés, h pl. egy ügyészségi fogit miért kell komolyabban számonkérni, mint egy közigazgatásban dolgozót?

A mostanában vizsgázóknak kitartast!!!

Ssspirit86 # 2013.02.16. 22:10

Én is pont így vagyok, és stresszelek, ha nem tanulok eleget, de attól meg ugye még kevésbé tudsz tanulni...

Én a leblokkolástól félek a legjobban, bármennyire is hülye helyzet.

szakvizsgázó1217 # 2013.02.16. 18:05

Tudom, én is mindig felpattaniok 20-30 percenként. de azért ideges is vagyok, ha nem tanulok. szóval ördögi kör. próbáljunk arra koncentrálni, hogy a vizsgán számunkra jó kérdéseket kapunk, és eszünkbe fog jutni a válasz!! meg kell próbálni! sikerülnie kell!!

Ssspirit86 # 2013.02.16. 18:00

szakvizsgázó1217, én is nagyon szenvedek...Én még a feléig sem jutottam el a dolgoknak és felugrálok 15 percenként, mert semmi kedvem tanulni :( És amit előző nap megtanultam, nem is emlékszem rá.Pedig annyira szeretném, hogy sikerüljön..27.én lesz a szóbelim és tele vagyok negatív energiával.

szakvizsgázó1217 # 2013.02.16. 16:45

van itt valaki Sssspiriten kívül, aki febr 28-án jön, vagy azon a héten? én ismételek, de nagyon szenvedek, a felére sem emlékszem :(

szakvizsgázó1217 # 2013.02.16. 16:43

Dragunov, ha van is alapja, azért sajnos a teljes anyagon ajánlott átrágni magad, mert ha nincs róla fogalmad, kevés a jóindulat :) egyébként abban lehet valami, hogy a jelöltekkel és a fogalmazókkal szemben magasabbak az elvárások...

szakvizsgázó1217 # 2013.02.15. 14:16

Még egyszer gratulálok Pracli! Köszönjük, hogy megosztottad velünk a kérdéseidet. Nagyon pontosan, szó szerint kérdezték? De jó lenne egy ilyen bizottság...

Pracli # 2013.02.15. 13:23

Sziasztok!
Az utókotnak leírom a kérdéseket.
A MÜK Titkárságán vizsgáztam,két ügyvéd,egy ügyész összetételű volt a bizottság. Csak jókat tudok mondani,nagyon emberségesek és kedvesek voltak!

Ptk kérdések: joggal való visszaélés alapelve,jognyilatkozat adása-pótlása közti különbségek példákkal,haszonélvezet,többek közös károkozása, objektív felelősség,veszélyes üzem,felelősségbiztosítás,gépjármű is.

Pp: mulasztás,igazolás,kézbesítési vélelem,megdöntése, sajtóhelyreig. határidők,minden.

Gazdasági: kötelező módosítás, miért NEM bírságolhatják mégsem a cégeket.

Remélem kicsit megnyugodtatok a kérdésektől! Nagyon nagy kitartást mindenkinek és csak pozitívan!!!:)

Sok sikert mindenkinek! :)

ildiciedu # 2013.02.15. 12:12

Én is gratulálok a sikeres vizsgázóknak! Előbb-utóbb mi is megtapasztaljuk, hogy ez milyen jó érzés lehet! Én még csak a Pp.-ben vagyok elmélyedve, de a vizsga is még odébb van. Ha tehetném, inkább rövidebb és intenzívebb idő alatt tenném le. Jó tanulást!

Ssspirit86 # 2013.02.15. 12:02

Gratulálok mindenkinek!

Sosem adtam fel semmit, de.... Kinyitottam a Cégtörvényt és ez már mindennek a teteje, nekem ez nem marad a fejembe :(

Lana84 # 2013.02.15. 06:56

Pracli és dr.ek!! Nagyon ügyesek vagytok!!

szakvizsgázó1217 # 2013.02.14. 16:06

Gratulálok! Nagyon ügyes vagy!