Szakvizsga - "A " rész (polgár)


Pracli # 2013.02.14. 15:48

Sikeeeeeeeeeer!!!! :D:D:D Este leírom a kérdéseket!! Köszi a szurkolást mindenkinek! Szuper ez az érzés :):) mindenkinek ilyet kívánok!

dr.ek (törölt felhasználó) # 2013.02.14. 14:06

Sziasztok,

Köszönöm a segítséget, amit az itt megosztott információkon keresztül kaptam tőletek! Tegnap ezeknek az ifóknak is hála sikerrel vettem a polgárt(4x4), gondoltam most én is visszajuttatok valamit cserébe.

Kúria, II./251-es szoba, dr. Almásy Mária bírónő volt az elnök, az anyagi jogot kérdezte ő. Az eljárásjogot egy másik bírónő kérdezte a fővárosi törvényszékről, a gt.-t pedig egy ügyvéd, nevekre sajnos nem emlékszem. Mindenki kifejezetten rendes volt, a kérdésekből is látható, hogy alapokat kérdeztek.

A kérdések:

Ptk.: többnyire példákon keresztül kérdezte az anyagot a bírónő, főleg a gyakorlat érdekelte; amire emlékszem: általános kártérítés, végrendeletek formai kellékei, épületről lehulló tárgyak, adásvételi szerződés érvényességéhez a minimum tartalom, feltűnő értékaránytalanságnál a szempontok;

Pp.: fellebbezés, csatlakozó fellebbezés, fellebbezési ellenkérelem, az utóbbi kettő különbségei, határidők, plusz, hogy az csatlakozó fellebbezés illetékköteles (a fellebbezési illeték fele); igazolási kérelem, főleg a határidők; ítélet kiegészítése, mi van, ha nem alapos a kérelem (végzéssel elutasítja a bíró), illetve, hogy tárgyalást kell-e tartani (igen); illeték mértéke az alap eljárásnál, fellebbezésénél és felülvizsgálatnál (6-8-10 %), itt érdekelte volna a bírónőt néhány minimum-maximum összeg, de mondtam, hogy nem tudom, nem akadt fenn rajta;

Gt.: kisebbségi jogok (tag hogyan javasolhat napirendi pontot, ennek határideje, illetve, hogy a többi tagnak és az üv.-nek kell küldeni), ill. tagi jogok általában; elővásárlási jog üzletrész av-nél (itt fontosnak tűnt, hogy a tsz. meghatározhatja az arányt, ha többen élnének vele a tagok közül); kkt. tagjainak szavazása, illetve, hogy valójában nincs legfőbb szerv, hanem tagok gyűlése van.

Ha valakinek esetleg szüksége van rá, akkor kigyűjtöttem fontos BH-kat a szakvizsga előkészítő alapján dologi és kötelmi jogi részhez. Plusz a Gt.-ből és a Ptk.-ból néhány rész megvan mp3-ban (felolvastattam a speak-kel és elmentettem hangoskönyvként, nem tökéletes mariska kiejtése, de azért érthető, szerintem ismételni teljesen megfelel).

Ha valakit érdekelnek a fentiek, akkor ide írjon e-mailt: dr.eszes@gmail.com

Hát ennyi, köszönöm,
Kristóf

Lana84 # 2013.02.14. 13:25

Igen ma Praclinak ezerrel drukkolunk..:)

Én nyugtáztam a magánjogos tételt és odébbálltam... :) Úgy is lesz Eu-s tétel a C részben...én nem is hallottam még senkitől, hogy ebből kérdezték volna...

Nyugi dfrm... ne kell elkapkodni semmit...nekem is csak a tudatalattim dolgozik még, de nem akarok úgy járni mint polgárnál...ott igen csak elhúztam és a végén kellett minden energiám összeszedni. Mondjuk annyiban előny, hogy már nem kell magad a tanulásra rászoktatnod, inkább csak az lesz félő, hogy előjönnek a negatív emlékek...de nem szabad hagyni...csak pozitívan...és hát egyre jobban itt a tavasz...nehezebb lesz bent ülni és tanulni...

dfrm1983 # 2013.02.14. 12:41

Ma Pracli bejelentkezését várjuk? Vagy ki van most vizsgázni? Mindegy! Küldöm a poztív enerdzsit mindenfelé...

dfrm1983 # 2013.02.14. 12:40

Jesszus Lana! Én még mindíg tipródom a büntin, de ha ez vár rám is, ilyen rossz álmok......

Gyheni # 2013.02.14. 11:06

Én is drukkolok, gondolok rátok :-)

egyébként kérdésem az lenne, hogy Pp. 13as tétel eljáró bíróság kijelölése, oda van téve a tételsorban a nemzetközi magánjogról szóló törvény, ti azzal mit kezdtetek ?:)

Szép napot, várom a híreket és drukkolok messziről is!!!

Lana84 # 2013.02.14. 07:57

HAJRÁÁ Pracli!!! És mindenkinek kitartás!!...én már lelkiekben készülök a büntetőre...ezért egész este azt álmodtam, hogy büntetőből is írattak velem feladatot, hiába mondtam, hogy nekem már van egy sikeres írásbelim és több nem kell...de csak írattak és nem tudtam semmit és féltem, hogy elveszik ami már sikerült...jaj...fogalmam sincs hogy jött de nagyon kész voltam...:)

Szóval aki záros határidőn belül vizsgázik, ne pánikoljon, csak pozitívan, jelszó:

"...sikerülni fog, mert megérdemlem..." :)

szakvizsgázó1217 # 2013.02.13. 18:43

Kitartás Ssspirit! Mint ahogy az előttünk fórumozók is írták, önmagunkat kell legyőznünk. Sikerülni fog!!

Ssspirit86 # 2013.02.13. 17:57

Drukkolok a héten vizsgázóknak!!!
Én nagyon szenvedek, sehol sem tartok, a Ptk-t még el sem kezdtem...
De nem adom fel én sem :)

Pracli # 2013.02.13. 16:12

Köszönöm!! Aranyosak vagytok!:) Kitartás mindenkinek!

szakvizsgázó1217 # 2013.02.13. 15:54

Pracli nagyon szorítok Neked holnap!!Ügyes leszel! dfrm köszönjük a biztatást!!

dfrm1983 # 2013.02.12. 20:38

Szakvizsgázó és Pracli! Hajrá, és nem szabad idegeskedni sem feladni....Nagyon sok kitartást!!

Pracli # 2013.02.12. 19:28

Igen-igen!:) Holnapután....hát jaj :) Adok majd utána életjelet, amint tudok!:)

szakvizsgázó1217 # 2013.02.12. 17:17

Halihó! Ki hogy bírja a kiképzést? Én már nagyon nehezen. Pracli? Holnapután?

Lana84 # 2013.02.12. 12:07

Halihó

Én úgy csináltam, hogy elektronikusan jelentkeztem, időben befizettem a díjat, jóváhagyták majd utána a kért igazolásokat eredetben illetve a diploma hiteles másolatát is mellékelve postán megküldtem, írtam egy kísérő levelet...és kész. Az írásbeli napján semmit nem kellett bemutatnom, de azért vittem magammal. Úgy vettem észre, hogy aki beszkenneli attól kérik az eredetit a vizsga napján, de ha megküldöd postán akkor nem.

Kitartást mindenkinek!!

szakvizsgázó1217 # 2013.02.12. 11:59

Szia! Igen, négy hónappal a 3 év letelte előtt már lehet jelentkezni, és legkésőbb az írásbeli vizsga megkezdése előtt be kell mutatni a joggyakorlati igazolást.

Gyheni # 2013.02.12. 10:53

Tőlem kértek hiteles másolatot a diplomáról már december elején :) látom következetes gyakorlatot folytatnak a KIM-ben :)

este 7-től éjjel fél 1-1ig tanulok, de az utolsó egy óra az nagyon kín már, így van amikor éjfélkor abbahagyom és akkor szintén nagy kínszenvedéssel reggel 6kor felkelek és még munka előtt tanulok egy órát. hát így.. sajnos a szabadságot idebent abszolút nem támogatják, így muszáj valahogy haladnom:( ja és persze metró, villamos és társain jó barátom szokott lenni a ptk vagy épp gt, mikor mi :))

kitartás mindenkinek, csak túl leszünk rajta valahogy, ugye ?:))))

dfrm1983 # 2013.02.12. 08:09

Sziazstok!
Én polgárból voltam előszőr, abból írtam. Elektronikusan jelentkeztem, mindent szkennelve megküldtem, amit kellett és csak az írábeli napján, amikor beszólítottak akkor kérték el az eredeti dipolomát és az eredeti igazolást. Kaptam egy igazolást, h. bemutattam és kész. Nem kellett sem hitelesíteni sem egyéb dolgokat csinálnom.
Ez most volt január 28-án!!!
Üdv mindenkinek,kitartást!

Ssspirit86 # 2013.02.11. 22:28

Gyheni, köszönöm, anno mindent leadtam személyesen, akkor ezek szerint csak személyi kell.
Igen becsülendő, hogy meló mellett is ennyit tudsz tanulni, mondd, hogy csinálod?:) Akkor tanulsz vagy éjjel 2ig és reggel meg kelsz ?:(
Igaz, és sem vagyok egy nagy alvó.

Gyheni # 2013.02.11. 12:07

Sziasztok! személyi mindenhol kell. diplomának hitelesített másolatát le kell adni az első jelentkezésnél, vagy beviszed személyesen vagy postázod, de legkésőbb az írásbeli napján be kell mutatni, gyakorlati igazolást szintúgy.

Ssspirit: én munka mellett tanulok, úgyhogy 5-6 órát nyomok, és ha ennyit lenyomok egy nap, ennek már baromira örülök, mert napi 9 órát meg dolgozom, szóval a hulla fáradtság garantált. hétvégente most pl. 10-11 óra lement, de ha otthon leszek szabin, 2 hetet kapok úgy tűnik akkor napi 14 órát remélem fogok tudni tanulni.

Friplifrapli # 2013.02.10. 13:14

Igen, mind a kettőn kérnek személyit. A diplomával és a gyakorlatigazolással most nemtom, mi a helyzet, én még a nov. 1-jei változások előtt írtam.

Ssspirit86 # 2013.02.09. 23:19

Kellőképpen fárasztom az agyamat, kíváncsi vagyok, mi sül ki belőle.

Amúgy Ti napi hány órát tanultok/tanultatok?

Jön még valaki 27.én szóbelizni?

Fognak kérni valami okmányt vagy papírt az írásbelin/szóbelin?

Pracli # 2013.02.09. 17:06

Lemon, a tisztességtelen verseny tilalmának megsértése bírósági hatáskör, a többi GVH.

lemon # 2013.02.09. 16:51

Tudnátok segíteni a következőben: ha valaki a tisztességtelen verseny tilalmát megsérti, akkor GVH jár el vagy bíróság dönt ebben?
Nem igazán vagyok e témában jártas:(

Köszönjük a vizsgabeszámolókat!:)

szakvizsgázó1217 # 2013.02.09. 14:17

Köszönjük szépen az információkat! :)