Szakvizsga - "A " rész (polgár)


kovilari # 2016.04.17. 09:44

Sziasztok!

Sikeres polgár szakvizsga után gondoltam megosztom veletek a tapasztalataim. Nekem sokat segítettek a korábbi hozzászólások.

Írásbeli:
Végelszámolását határozta el a társaság, majd a törlésre irányuló kérelmét benyújtotta a cégbírósághoz. A tevékenységet záró mérleg is közzétételre került. A társaság később úgy határozott, hogy visszavonja a törlésre irányuló kérelmét, mert el szeretné határozni a társaság a végelszámolási eljárás megszüntetését és a társaság továbbműködését. A cégbíróság megszünteti a törlésre irányuló változásbejegyzési eljárást, amely jogerőre is emelkedik. A jogerőre emelkedés után a társaság dönt a továbbműködése felől, s egyben megválasztja az új vezető tisztségviselőt is. A cégbíróság bejegyzés a végelszámolás megszüntetését és a társaság továbbműködését.

A felperes a bejegyző végzés hatályon kívül helyezése iránt pert indít a törvényszék előtt, tekintettel arra, hogy a társaság a Ctv. 113§ alapján csak a törlésre irányuló kérelem cégbírósághoz történő benyújtásáig határozhatott volna a továbbműködése felől.

Milyen döntést hoz a bíróság?
A választ egy BDT. tartalmazza, miszerint a felperes keresetét el kell utasítani, hiszen a cégbíróság jogszerűen járt el, mikor bejegyezte a továbbműködést, hiszen a társaság a törlésre irányuló eljárás jogerős visszavonása után visszanyeri azt a szabadságát, hogy korlátozás nélkül dönthessen a társaság továbbműködése felől.

Nagyon jó bizottsághoz kerültem, a Minisztériumban vizsgáztatott 3 bíró.
Segítőkészek és kedvesek voltak :) 25 percet voltam benn, látszott, hogy nem akarnak buktatni.

Gt. kérdések:
Kft.-re vonatkozó szabályok, mikor lehet üzletrészt bevonni (saját üzletrész, gazdátlan üzletrész), ismeretlen székhelyű cég törlésére irányuló eljárás

Ptk. kérdések:
Hatálytalanság, relatív hatálytalanság, fedezetelvonó jogügylet, haszonélvezet, használat

Pp kérdések:
Általános képviselet, kötelező jogi képviselet, mi van akkor, ha kötelező a jogi képviselet és a fél képviselő nélkül tesz nyilatkozatot, mikor utasítja el a bíróság idézés kibocsátása nélkül a keresetet a jogi képviselővel eljáró fél esetén

Csak törvényből és kommentárból tanultam, ez bőven elég! Sok jogesetet olvassatok és a gyakorlat a lényeg!

Sok sikert és kitartást mindenkinek!!

bianetta20150301 # 2016.04.15. 08:17

Sziasztok!
Polgár anyagok után érdeklődhettek nálam.
Szakvizsga könyv+ kommentári anyagok.

S.Agi # 2016.04.12. 08:29

Kedves Fórumozók!

A gazdasági jogi könyveim elkeltek, a Polgári jog I. és II. valamint a Polgári eljárásjog könyvem (Dialóg kiadó) továbbra is eladó 4000 Ft/db áron, illetve csomagban 10.000 Ft-ért.

Érdeklődni: sch.agi@freemail.hu e-mail címen.
(Személyes átvétel Pécsen, Budapesten)

nikice88 # 2016.04.07. 11:24

Sziasztok!

Sikeres "A" rész szakviszát követően eladóvá váltak az alábbi - igen hasznosnak bizonyult - könyveim: Polgári jog I., Polgári jog II, Gazdasági jog II.

A Gazdasági I. könyvet nem vettem meg, tekintettel arra, hogy azt a törvényből (Ptk.) kimerítően el lehet sajátítani, ellenben a Gt II. könyv jól összefoglalja az egyéb törvényeket (cégtv, csődtv., OBA és társai).

Egyébként a könyvekben van szövegkiemelés, mely nem zavaró.

A becsérték 14.000 Ft. :)

Várom minden kedves tudásvágytól égő jelölt érdeklődését a nikice88@freemail.hu e-mail címen!

Thomy # 2016.04.06. 13:24

Sziasztok! Hatályos, komplex, más egyéb anyagot nem igénylő, jól tanulható kidolgozott anyagom van, akit érdekel írjon, árban megegyezünk: nagytamaska@hotmail.com

kKinga # 2016.04.05. 17:45

sziasztok!
koszi mindenkinek az erdeklodest, a hirdetett szakvizsga konyvek elkeltek.
jo tanulast mindenkinek!

sünix # 2016.04.04. 07:15

Sziasztok!
ELADÓ Dialóg Campus jogi szakvizsga könyvek:
Nagy É./Percze D.: POLGÁRI JOG I. (kb. 50 oldal kihúzva, egyébként jó állapotban) - 3.000 Ft
Nagy É./Percze D.: POLGÁRI JOG II. (kihúzámentes, újszerű állapotú) - 4.000 Ft

kKinga # 2016.04.03. 10:54

Sziasztok Kedves Sorstárs Kollégák!

Alábbi Dialòg Campus könyveim váltak eladòvá:
Nochta: A gazdaság jogi szabályozása I.(2015. június 1.) - 4000 HUF
Nochta-Juhász-Mohai: A gazdaság jogi szabályozása II.(2015. június 1.) - 5000 HUF
Reiderné: Családjog - Az új Ptk. alapján (2015. július 31.) - 3800 HUF
ezek teljesen új (egyszer olvasott, de kihùzás mentes) àllapotúak.

Van továbbá két kötetnyi Pp könyveim (Patrocínium Kiadò, 2015. július 15.), ezekben már van némi kihúzás.

Ha valaki egyben elviszi, odaadom 13 ezerért a teljes pakkot.

HAJRÁ Mindenkinek!!

020929 # 2016.03.30. 14:48

Kedves Fórumozók!

Vásárolnék a Patrocínium Kiadó által kiadott polgár -anyagi és eljárásjogi- könyveket. Valamint gazdasági joghoz segítséget nyújtó könyveket is.
Nem baj, ha van benne aláhúzás/kihúzás, ha attól még olvasható a könyv :-).

Köszönöm

S.Agi # 2016.03.25. 08:14

Kedves Fórumozók!

Eladóvá váltak az alábbi szakvizsga segédkönyveim (Dialóg Kiadó):

Nagy Éva-Pecze Dóra: Polgári jog 1. 4500 Ft
Nagy Éva-Pecze Dóra: Polgári jog 2. 4500 Ft
Nemessányi Zoltán-Király Lilla-Kengyel Miklós-Juhász László-Czoboly Gergely: Polgári eljárásjog 4500 Ft
Nochta Tibor: A gazdaság jogi szabályozása 1. 3000 Ft
Nochta Tibor-Juhász László-Mohai Máté: A gazdaság jogi szabályozása 2. 4000 Ft
Együtt: 18.000 Ft

A könyveket október környékén vettem, nagyon jó állapotúak, kiemelővel (egy színnel) vannak aláhúzva/kihúzva.

Személyes átvétel Budapesten vagy Pécsen.
Érdeklődni: sch.agi@freemail.hu címen.

jogijogi # 2016.03.21. 13:22

Sziasztok! Ma jelentkeztem fel a vizsgára, és meglepve tapasztaltam, micsoda szédítő modernizálás történt (bankkártyás befizetési lehetőség)... ezek szerint mostmár nem kell küldözgetni az IMnek a befizetési igazolást, hanem csak a befizetés tényével feljelentkeztetnek? Én így vettem ki a visszaigazoló e-mailből, de hátha mégse :)

idibadi # 2016.03.17. 22:09

e-mail cím: polgarszakvizsga2013@gmail.com
jelszó: vizsga2016

Jácint30 # 2016.03.16. 07:11

Kedves Mindenki!

Az "A" részhez szükségem lenne könyvekre és esetleg komplett kidolgozott tételekre, ha valaki tud segíteni írjon e-mailben.

Továbbá láttam a közös e-mail címhez szükséges jelszót, valaki megírná esetleg a közös e-mailcímet is?

Köszönöm!

DRPNZ # 2016.03.08. 21:56

A tisztelt kollégának valóban igaza van, sajnos elírások vannak a könyvekben. Nyilván a jogszabály az irányadó, de továbbra is úgy vélem, hogy magyarázat (példákkal) sosem árt.:-) Jogszabály+segédanyag+idő+szerencse. Ez a titok úgy gondolom.:-)

Pp24. # 2016.03.08. 21:47

Sziasztok!
A Patrocínium kiadó könyvei valóban nagyon jók.
Viszont tényleg fontos az a megállapítás, miszerint a jogszabály a "szentírás".
Ezt csak azért osztom meg veletek, mert most kezdtem olvasgatni a Polgár 1-et és eddig két hibát is találtam benne: Ptk. hatálybalépés nem 2013.03.15, hanem egy évvel később. Kiskorúság vége pedig nem 16 év, hanem 18. (persze van kivétel, de a könyv akkor is rosszul írja).
Ettől persze hasznosak, de tényleg csak mint segédanyagok.

Mellesleg ha fenti két tévedést - így egymás után - egy egyetemi vizsgán benyögöm, azonnal megköszönték volna a részvételt.
Véleményem szerint erre azért illene figyelni (főleg, ha figyelembe veszem a könyvek árát) :)
Persze lehet, hogy megjelent azóta újabb, javított kiadás..

lemon # 2016.03.08. 21:21

A közös e-mail cím felhasználó nevét kérlek írjátok meg!Köszönöm!

DRPNZ # 2016.03.08. 20:26

Tisztelt sorstársak! Áprilisban vizsgázom "A" részből, a Patrocínium kiadó Könyveiből készülök anyagi és eljárásjogból. Nem kevés, sőt mondhatni rengeteg az elkészült öt kötet, de korrekten, tételenként, önellenörző kérdésekkel szerkesztették őket, szerintem a legkorrektebb segédanyagok jelenleg. Az A/3-hoz még nem jelent meg könyv, ahhoz a Dialóg Campus által kiadott anyagot tudom ajánlani, ami szintén korrekt és összeszedett, de szintén nem kevés.. Nyilván valakinek elég a jogszabály, de szerintem a legtöbb vizsgázó igényli az egyéb segédanyagokat, ezért is jeleztem, hogy ezeket érdemes beszerezni. Nekem a Dialog Campus kiadványok a büntető és vegyes szakvizsgán sokat segítettek, a Patrocínium kiadványokra nemrég találtam rá, mindkét kiadó összeszedett segédanyaggal segíti a felkészülésünket, bátran ajánlom mindenkinek a megjelent köteteket mindkét kiadótól.

idibadi # 2016.03.03. 23:42

Sziasztok!

Valaki volt olyan kegyes és jó fej hozzánk, hogy megváltoztatta a közös fiók korábbi jelszavát, és erről elfelejtett tájékoztatni minket... Az illetőnek küldök egy nagy ölelést..

Sikerült megváltoztatnom a jelszót.

Az új jelszó: vizsga2016

Jó tanulást mindenkinek!

gittus22 # 2016.03.03. 13:58

Sziasztok!

A PK-kat hol lehet megtalálni a neten?
Pk vélemény megvan a Kúria honlapján, de a PK-kat nem találom. :(

segítsetek!!!

köszi
Gitta

kravieszter # 2016.03.03. 11:13

Sziasztok! Szerdán voltam vizsgázni, az alábbi kérdéseket kaptam, amikre emlékszem, hátha segít valakinek:
Polgár: jogképesség, holtnak nyilvánítás, alapítvány ( amit nem értek miert kérdezett meg ), ptké, mikor lepett hatályba az új ptk
Gazdasági: kft. törzstőke emelés, apport, befolyásszerzés, egyszerűsített cégeljárás
Pp: tisztességes eljárás elve, közbenső ítélet, Részítelet, kiegészítő ítélet
Sok sikert mindenkinek!

dandyke # 2016.03.02. 12:17

Igen, én is a jelszót "keresem".

Pogi88 # 2016.03.01. 14:48

Mi az új jelszó a közös fióknál?

Reka16 # 2016.02.23. 11:48

Kedves Mindenki!

Előző kérdésemhez kapcsolódóan találtam a hivatkozott BDT-vel teljesen ellentétes BH-t is:
BH2010. 44.

Így méginkább érdekes a kérdés.

Köszi

Reka16 # 2016.02.23. 11:32

Kedves Mindenki!

A szakvizsgás gmail fiókban Jogi személyek, gazdaság jogeset - 2015. március 9. címmel szerepel egy írásbeli feladat, amit egy barátomnak is sikerült kihúznia, én pedig áprilisban megyek gazdasági részből, így nekem is érdekes a kérdés.

Az lenne a kérdésem, hogyha itt van aki már vizsgázott ebből a kérdésből az ott szereplő válasz, vagyis h a bíróság kontrollperben nem is vizsgálhatta az üzletrész átruházási szerződés érvényességét, megállja-e a helyét?

Hasonló bh-t, pl BDT 2010.2304 én is találtam, de határesetnek tűnik, hogy külön hivatkozik a tgy jegyzőkönyv arra, hogy a Ptk-val ellentétesen történik az átruházás, akkor ezt ne kellene észlelnie a bíróságnak.

Előre is köszi szépen a választ.

Üdv,
Réka

lanersa # 2016.02.22. 18:41

Sziasztok!

Az előbb elírtam a könyv árát, a pp és a ptk könyvek ára együtt 10.000 Ft, a polgár 7.000 Ft, a pp pedig 3000 Ft.