Szakvizsga - "A " rész (polgár)


lanersa # 2016.02.22. 16:52

Sziasztok!

Sikeres szakvizsgát követően eladóvá váltak a Patrocinium kiadó által kiadott Polgári jog I-II-III. és Polgári Eljárásjog I-II. segédkönyveim.A könyvek jó állapotban vannak, a polgár könyvek ára 10.000 Ft, a pp könyv ára 3.000Ft, akár külön is megvásárolhatóak. Érdeklődni a szakvizsgakonyv2016@gmail.com-on lehet, a könyvek átvehetőek Bp-n.

ildi1319 # 2016.02.22. 04:47

Sziasztok!

Eladnám polgárjog szakvizsgához nagy segítséget jelentő Nagy Éva - Pecze Dóra: Polgárjog I.-II. szakvizsga könyveimet. Kitűnő állapotúak, narancssárga kihúzófilccel izlésesen kerültek kihúzasra a fontosabb dolgok. A kettő együtt 7.000,- Ft. Budapesten személyesen átvehetőek.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.16. 11:48

Bingó! :)

lbarbi # 2016.02.16. 09:47

Sziasztok, akinek van eladó kidolgozott teljes tételsora, kérem írjon a lakybarbi@gmail.com címre!

Köszönöm

kravieszter # 2016.02.12. 18:54

Sziasztok! Polgár anyagi jogból megyek hamarosan írásbelizni. Érdekelne bármi tapasztalat a vizsgával kapcsolatban, illetve amit szeretnék megtudni: van e valakinek eladó jogszabály gyűjteménye, mert ha jól tudom kinyomtatott verziót nem lehet használni? Erről tud valaki valami konkrétumot? Esetleg hogy miket érdemes magammal vinnem? Előre is köszönöm!

drViri # 2016.02.12. 12:49

Kedves Fórumozók!
A jogi szakvizsga 5 éves "teljesíthetősége" kapcsán az IM szakvizsga munkacsoport jogalkalmazást és5/1991.(IV.04.) IM rendelet 5. szakasz (5) bekezdése közötti ellentmondásban kérném véleményeteket, helyes-e így a jogalkalmazás:
IM rendelet 5. Szakasz (5) bekezdése:
"A megkezdett jogi szakvizsga 5 év alatt tehető le. Öt év eredménytelen eltelte esetén az addig letett részvizsgák érvényüket vesztik. A jogi szakvizsga az írásbeli vizsga első kitűzött időpontjától minősül megkezdettnek."
Szakvizsga munkacsoport a következőként rendelkezik az általános szabályzatban:
"A megkezdett jogi szakvizsga öt év alatt tehető le. Öt év eredménytelen eltelte esetén az addig letett részvizsgák érvényüket vesztik. Azon jelöltek esetében, akik a jogi szakvizsgára bocsátás iránti kérelmüket 2012. szeptember 15. napját követően nyújtották be, a jogi szakvizsga az írásbeli vizsga első kitűzött időpontjától tekinthető megkezdettnek. Azon jelöltek esetében, akik a jogi szakvizsgára bocsátás iránti kérelmüket 2012. szeptember 15. napját megelőzően nyújtották be, az 5 éves határidőt az első részvizsgára való jelentkezéstől kell számítani."
A rendelet egyik részében sem található ilyen megkülönböztetés (jelentkezés beadása, 1. vizsga időpontja), márpedig annak az alkalmazása, hogy aki 2012. 09.15. Előtti kérelmezőknél a jelentkezés napja számít több hónappal rövidíti meg az im rendelet szerinti 5 éves határidőt, ld. ált. szabályzat: "A jelölt a jelentkezéstől számított 30 napon túli, de 4 hónapon belüli vizsgaidőpontra jelentkezhet."
Szerintetek helyes így ez a jogalkalmazás?
Köszi a válaszokat!

Histor # 2016.02.11. 16:29

Sziasztok!

Sikeres szakvizsgát követően eladóvá vált az alábbi könyvem:

Nagy Éva - Pecze Dóra : Polgári jog I.

A könyv nagyon jó állapotú, nincs benne kihúzás.
Ára: 5.000,- forint.

Személyes átvétel Budapesten.

legalservice # 2016.02.11. 12:07

Az alább, február 5-én meghirdetett gazdasági jog könyvek elkeltek.

Anna26 # 2016.02.09. 13:26

Sziasztok!

Múlt pénteken voltam vizsgázni, gondoltam összefoglalom a tapasztalataimat, hátha valakinek hasznos lesz. A polgári jogi szakvizsga fórumon alapvetően nem túl sok a visszajelzés, szemben a c rész forumával, ahol sokkal több a hasznos info.

Tehát 2016. február 5-én voltam vizsgázni a Kúrián. Két tanácselnök bíró és egy volt államtitkár vizsgáztatott. Megnézték, hogy hol dolgozom és próbáltak annak megfelelő kérdést is feltenni. Erre mindenképpen készüljetek.
Gazdasági joggal kezdtem, mert azt szeretem a legjobban, gondoltam az megy a legjobban.

Első kérdésnek a felszámoló hirdetményének a tartalmát kaptam. Noha elolvastam az egész törvényt, nem csak amik ki vannak belőle emelve, de elsőre nem esett le mit szeretne. Szerencsére hamar rájöttem mire kíváncsi. (Alapvetően az árverési hirdetményt és az ahhoz kapcsolódó dolgokat szerette volna hallani a vizsgáztató). Ezután a kényszertörlési eljárásról kérdezett.

Utána jött az anyagi jog: a szállodai letétről és a hitelbiztosítéki nyilvántartásról beszélgettünk.

PP-ből kicsit össze vissza kérdezett a vizsgáztató, ami eszébe jutott. Perköltség, ügyvédi költségek, kézbesítési vélelem.

Végül 4,4,5-öst kaptam. Alapvetően kedvesek voltak, de volt pár meglepő kérdés. A gyakorlatias gondolkodást értékelik.Én 3 hetet tanultam egybefüggően, és előre munka mellett kb 1 hetet. Nagyrészt törvényből és kommentárból tanultam, szerintem nem szükséges semmilyen könyv, vagy PK.

TamasNora # 2016.02.08. 13:41

Sziasztok!

Alábbi könyveket keresem megvételre, akinek esetleg van eladó, kérem keressen meg!

Nochta: A gazdaság jogi szabályozása I.(2015. június 1.)
Nochta-Juhász-Mohai: A gazdaság jogi szabályozása II.(2015. június 1.)
Reiderné: Családjog - Az új Ptk. alapján (2015. július 31.)

Köszönöm!
tamasnoradr@gmail.com

mmariannka88 # 2016.02.07. 09:31

Sziasztok!

A korábban hirdetett anyag tegnap elkelt, illetve ismerősökhöz került, így már csak az alábbi könyvtől szeretnék megszabadulni:

Dr. Szeibert Orsolya: Családjog (2015. március 1.)

A könyv teljesen érintetlen (kis aláhúzás benne - a bírósági gyakorlatra vonatkozó része nagyon jó!), eredeti ára 2990,-Ft, odaadom 2000,-Ft-ért.

Átvétel Budapesten VAGY 2016. február 27-28-án Debrecenben!

Elérhetőség: mmariannka88@gmail.com

legalservice # 2016.02.05. 16:45

Hello mindenki!
Eladóvá váltak az alábbi könyveim:

Nochta: A gazdaság jogi szabályozása I.(lezárás: 2015. június 1.)- 3400 Ft (új listaára: 4980 Ft)
Nochta-Juhász-Mohai: A gazdaság jogi szabályozása II.(lezárás: 2015. június 1.) - 4400 Ft (új listaára: 5980 Ft)

Mindkettő néhol - nem zavaró módon, szövegkiemelővel - kihúzva.
A kettő együtt: 7000 Ft. Átvétel: Budapest IX. vagy XXI. ker.
Érdeklődni: zkerenyi@gmail.com címen.

Tomzso # 2016.02.05. 16:26

Sziasztok! Segítenétek abban, hogy a közös emailcímhez elküldenétek a felhasználó és jelszót? előre is köszönöm

Gottlinger Anita # 2016.02.03. 19:19

Sziasztok!

A könyvek a tegnapi napon elkeltek.

Mindenkinek további sikeres vizsgázást kívánok!

Anita

Lilla88 # 2016.02.02. 11:37

Sziasztok!

Sikeres szakvizsgát követően eladóvá vált az alábbi könyvem:

Nagy Éva - Pecze Dóra : Polgári jog I.

A könyv nagyon jó állapotú, néhol ki van húzva.
Ára: 4.000,- forint.

Személyes átvétel Budapesten / Békéscsabán/ Gyulán illetve postázni tudom.

Érdeklődni: bozolilla13@gmail.com

Gottlinger Anita # 2016.01.30. 10:05

Sziasztok!

Sikeres szakvizsgát követően megválnék az alábbi könyveimtől:

Nochta: A gazdaság jogi szabályozása I.(2015. június 1.)- 3500 Ft
Nochta-Juhász-Mohai: A gazdaság jogi szabályozása II.(2015. június 1.) - 4500 Ft
Reiderné: Családjog - Az új Ptk. alapján (2015. július 31.) - 3000 Ft

A könyvek a legfrissebb kiadásúak.
A gazdaság jogi szabályozása I. könyv első 40 oldala ki van húzva, a többi könyv kihúzás és aláhúzásmentes.

A könyvek együtt olcsóbban elvihetőek, összesen 10.000 Ft-ért.

Amennyiben érdekelnek a könyvek, kérlek írj email-t az alábbi címre:

jszk2016@gmail.com

Andi_2016 # 2016.01.30. 09:26

Sziasztok!

Pp-ből az írásbeli feladatom az volt,hogy perújítási kérelemről kellett II.fokú határozatot hozni, az I. fokú bíróság elutasította,mert a 6 hónapos határidőn túl nyújtotta be a felperes, több, mint egy év múlva. Amit a tényállásban hosszasan ecsetelnek,hogy miért nem adta be 6 hónapon belül, az nem lényeges,mert tárgyaláson kívül utasította el az I.fok, ami eljárási szabálysértés, mivel csak az 5 éves objektív határidő túllépés esetén lehet tárgyalás tartása nélkül elutasítani a kérelmet.

A szóbelin a kérdések, ahogy a többiek is írják, többnyire nem direktben, hanem eseteken keresztül, az alábbiak voltak (amire emlékszem):

Pp:
perújítás
fellebbezés
fizetési meghagyás
határozatok közlése,kézbesítés
ismeretlen helyen lévő ellen követelés érvényesítése

Ptk:
elévülés
jogvesztés határidők
személyiségi jogok
sérelemdíj
kártérítés (szerződésen kívüli)

Gt:
jogi személyiségű gazdasági társaságok
tagi felelősség
Kkt
Kft
tövényességi felügyelet

A bizottság kifejezetten jóindulatú, türelmes, segítőkész volt.
A jogszabályokon kívül a Polgári eljárásjog I-II. szerk.: Udvardy Sándor könyvből tanultam.

Sok sikert kívánok a vizsgátokhoz!

Adiboy # 2016.01.29. 11:53

Sziasztok!

Eladóvá váltak a következő könyveim:

  • Sándor István szerk.: Polgári jog I-II-III.

Ár: 11.000 Ft.

A kötetek meglehetősen méretesek, de gyorsan tanulhatóak sztem. Elég volt hozzá 8 nap és 5-t kaptam :).

Ha valakinek kell, tudok hozzá adni spirál Ptk-t 1000 Ftért.

Mailem: kovacsada85@gmail.com

Üdv,
B.

mmariannka88 # 2016.01.28. 13:11

Kedves Mindenki!

A korábban hirdetett anyagóbl már csak az alábbi két könyv maradt meg:
Nagy-Pecze: Polgári jog I. (2014. március 1.)
Nagy-Pecze: Polgári jog II. (2014. március 1.)

A könyvek egy része aláhúzott, egy része kihúzott, egy része pedig teljesen érintetlen.

A polgár könyvek darabja 6980,-Ft volt, odaadom a két könyvet 9.000,-Ft-ért és adom hozzá az összes bírósági döntést és a jegyzeteimet is (szakvizsga felkészítő és felkészülés során gyártott táblázatok), emellett a CompLexből kinyomtatott kommentárt is a Ptk. vonatkozásában!

Érdeklődni: mmariannka88@gmail.com

AdamBM # 2016.01.27. 08:41

Sziasztok!

Eladóvá vált a következő 2 könyv:

Polgári eljárásjog I-II. szerk.: Udvardy Sándor (2015. július 15. zárással), Patrocinium kiadó,
(aláhúzott)
Nekem sokat segített. A két kötet 4.000,-Ft. Átvétel Budapesten.
Üdv,Ádám
+36305567337

vastagbor3 # 2016.01.25. 16:35

Sziasztok!

A mai napon gazdasági jogból az írásbeli kérdésem ez volt:

V. Kft. felszámolás alá került 2012-ben. L.Lízing Rt. lízingszerződést kötött az adóssal a felszámolási eljárás előtt és lízingbe adott egy személygépkocsit az adós részére.

L.Lízing Rt. a szerződést az esedékes lízingdíjak meg nem fizetése miatt, az adós szerződésszegésére alapítottan felmondta.

Kifogást terjesztett elő a felszámolási eljárásban, és kérte, hogy a bíróság kötelezze a felszámolót a lízingtárgy kiadására.

A felszámoló a kifogás elutasítását kérte, mivel szerinte a lízingtárgy a felszámolási vagyonba tartozik és csak hitelezői igénybejelentés útján érvényesítheti.

Hozzon érdemi határozatot a kifogás elbírálásáról.

Van erről egy 2005-ös ÍH, de később módosult a Cstv., és már nem minden része használható.

A lényeg: a lízingtárgy nem került az adós tulajdonába, így nem tartozik a felszámolási vagyonba. A Cstv. szerint, felmondást követően vissza kell adni a lízingbevevőnek a lízingtárgyat és el kell vele számolni. Szerintem a kifogás megalapozott, ki kell adni.
Van olyan álláspont, hogy el kell utasítani és dolog kiadása iránti perben érvényesítheti.

mmariannka88 # 2016.01.25. 13:05

Köszönöm szépen :)

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.20. 19:08

Gratulálok, Kolléganő!

mmariannka88 # 2016.01.20. 16:15

Kedves Mindenki!

A mai napon nekem nagyobb kihívások közepette sikerült leküzdenem a szakvizsga "A" részét. Tekintettel arra, hogy nekem is sokat segített ez a fórum, így leírom én is szóbeli, illetve írásbeli kérdéseimet:

Írásbeli:
Új Ptk. szerinti kft., ahol 5 tag van, amelyek mindegyike önálló cégjegyzési joggal rendelkező ügyvezető is. Az egyik tag összehívja a taggyűlést három nappal későbbre (a társasági szerződés nem tartalmaz a taggyűlés vonatkozásában Ptk.-tól eltérő rendelkezést) és napirendi pontként megjelöli az egyik ügyvezető megbízatásának visszavonását és kártérítési felelősségének megállapítását. Emellett napirendi pont még ugyanezen ügyvezető korlátlan felelősségének megállapítása. A meghívóban hivatkozott a Ptk. 3:189. §-ra is. A tag/ügyvezető helyett lakótársa vette át a meghívót a taggyűlés tartása előtt egy nappal. Az említett tag/ügyvezető nem vett részt a taggyűlésen, illetve a 10 nappal később tartott megismételt taggyűlésen sem. Ezt követően 4-5-6. határozatokban visszavonták megbízatását, megállapították kártérítési felelősségét, illetve korlátlan felelőssége iránti per megindításáról döntöttek.
A tag jogi képviselője elektronikus úton keresetet terjesztett elő arra hivatkozással, hogy a taggyűlés összehívására szabálytalanul került sor. Az alperes a kereset elutasítását kérte.
Hogy dönt a bíróság?

Helyt adtam neki, mivel tényleg nem volt szabályszerűen összehívva a taggyűlés.

Szóbeli:
Kúrián voltunk, két bíró és egy jogtanácsos. Kedvesek, segítőkészek, de trükkös kérdések voltak.
Gt: felmentvény, felmentés, civil szervezetek (felsorolás kizárólag).
Pp: mulasztás, igazolása, idézés (többire nem emlékszem)
Pj: jogeseteken keresztül felelősség, jogképesség.

A felkészülés során jogszabályt, illetve a Dialóg-Campus könyveket használtam, amelyeket így szeretlek el is adni:
Nagy-Pecze: Polgári jog I. (2014. március 1.)
Nagy-Pecze: Polgári jog II. (2014. március 1.)
Nochta: A gazdasági jog szabályozása I.(2015. június 1.)
Nochta: A gazdasági jog szabályozása II.(2015. június 1.)
Czoboly-Juhász-Kengyel-Király-Nemessányi: Polgári eljárásjog (2013. június 1.)

A könyvek egy része aláhúzott, egy része kihúzott, egy része pedig teljesen érintetlen.

A polgár könyvek darabja 6980,-Ft volt; a gazdasági 4980,- és 5980,-Ft; a polgári eljárásjog pedig ugyancsak 6980,-Ft volt. A könyveket odaadom összesen 25.000,-Ft-ért és adom hozzá az összes bírósági döntést és a jegyzeteimet is (szakvizsga felkészítő és felkészülés során gyártott táblázatok)! De azért alkuképes az ár :)

Sok sikert mindenkinek!!!!

Dodooo # 2016.01.18. 21:06

Sziasztok!

Valaki meg tudná adni az e-mail címet és a jelszavat?

Köszönöm szépen :)