Szakvizsga - "A " rész (polgár)


weroniku # 2016.01.12. 17:33

Sziasztok,

eladóvá vált a Czoboly Gergely- Juhász László- Kengyel Miklós- Király Lilla- Nemessányi Zoltán - Polgári eljárásjog című jogi szakvizsga segédkönyv (kézirat lezárva: 2013. június 1., tudomásom szerint ez a legújabb) Ára: 4.000,-Ft
email-címem: weroniku@hotmail.com

Szombathely környékén postaköltség nélkül átvezető.

Üdv:
Vera

gittus22 # 2016.01.11. 13:23

Sziasztok!

Akik már voltak C-ből, de polgárból nem!

Ha valaki tudna küldeni C-hez kidolgozott és hatályos(!!!) tételeket nagyon-nagyon hálás lennék.
Polgárt tudok küldeni e-mailben cserébe.
email címem: vegyes2016@gmail.com

köszi,
sziasztok
Gitta

lanersa # 2016.01.10. 20:01

Sziasztok!

Nagy Éva-Pecze Dóra : Polgári jog I-II. könyveim eladóvá váltak. Postán tudom küldeni, a könyvek nagyon jó állapotúak és nincsenek aláhúzva. Érdeklődni: szakvizsgakonyv2016@gmail.com

lanersa # 2016.01.07. 12:36

Sziasztok!

Eladóvá váltak Nagy Éva-Pecze Dóra Polgári jog I-II. segédkönyveim. A könyvek újszerűek, aláhúzás nincs egyikben sem. A két könyv ára összesen 8000 Ft és postán tudom őket küldeni. Érdeklődni a szakvizsgakonyv2016@gmail.com-on lehet.
Sok sikert és kitartást mindenkinek.:-)

dfrm1983 # 2016.01.06. 08:44

Sziasztok!
Nagy Éva -Pecze Dóra jogi szakvizsga könyvek, ptk kommentár complexes és mhk-s iránt érdeklődhetttek.

Ikkikirikki # 2016.01.05. 21:02

sziasztok!

A figyelmetekbe ajánlom ezt a honlapot:
http://projektjeink.birosag.hu/e-learning/ptk

Nem 100%-ig hatályos, de kiindulásnak jól használható.

Jó tanulást mindenkinek!

Beki09 # 2016.01.05. 10:15

Sziasztok!
Sikeres vizsgát követően eladók az alábbi könyvek:
Nochta Tibor: A gazdasági jog szabályozása I. (2015) ceruzával aláhúzva, 3.000,- Ft.
Nochta Tibor: A gazdasági jog szabályozása II. (2015) ceruzával nagyrészt aláhúzva 3.700,- Ft.
Nagy Éva-Pecze Dóra: Polgári jog I. (2014) ceruzával aláhúzva, 4.500,- Ft.
Nagy Éva-Pecze Dóra: Polgári jog II. (2014) ceruzával az első 90 oldal aláhúzva, 4.500 Ft.
Mind a négy könyv kiváló állapotú, együtt 14. 000,- Ftért elvihetők. Átvehetők Budapesten a Kossuth téren vagy a XVI. kerületben, de szívesen postázom is őket.
Érdeklődni a schnauzer.barat@gmail.com címen lehet.
Andi

Duke # 2016.01.05. 05:41

Sziasztok!

Polgár a következő részvizsgám. Ha van valakinek eladó 2015-ös könyve szívesen megveszem.
E-mailt írjatok az ügyben a ksgyak@gmail.com címre.
Köszönöm.

Péter

Melcsi83 # 2015.12.30. 14:31

Sziasztok!
Márciusban szeretném letenni végre a polgárt is, utolsóként, immár két gyerek aszisztálásával:) Kérlek segítsetek, azt sem tudom, hogy kezdjek hozzá.....Ha esetleg valakinek van használható gyűjteménye, különösen PK-kra és egyéb finomságokra gondolok, akkor kérlek a macsugam@freemail.hu mail címre küldje már át legyen szíves. Érdemes valamelyik könyvet megvenni? Látom, itt többen felajánlják a könyveiket. Még 2013-ban letettem a másik kettőt, már bánom, hogy a nagy hévvel nem vágtam bele ebbe is, de vissza kellett mennem melózni. Gratulálok azoknak, akiknek sikerült!!!!! BUÉK mindenkinek!!!

fodry # 2015.12.17. 16:02

Sziasztok!

Eladóvá váltak az alábbi könyveim:

A gazdaság jogi szabályozása I. (2015-ös kiadás, Dialog Campus))
Ára: 3500

A gazdaság jogi szabályozása II. (2015-ös kiadás, Dialog Campus)
Ára: 4500 Ft

Polgári eljárásjog (2014-es kiadás Dialog Campus)
Ára: 5000 Ft

A Pp könyvben minimális kihúzás van, a másik kettő makulátlan. Ha valaki mind a három könyvet megveszi akkor az ár: 12.000 Ft.

E-mail: fodorpeter83@gmail.com

DTSV # 2015.12.13. 22:04

A könyvek gazdára találtak! Remélem szerencsét hoznak!


DTVS

bambi0425 # 2015.12.10. 12:26

Kedves Fórumozók!

Tegnap a Legfőbb Ügyészségen voltam ’A’ részből szakvizsgázni egy rendkívül jóindulatú bizottság előtt. A kérdéseim a következők voltak:
Ptk.

  • jogképesség
  • a magzatnak kirendelt gyám megakadályozhatja-e az anya terhesség megszakítását?
  • mi a különbség a holtnak nyilvánítás és a halál tényének bírói úton való megállapítása között?
  • személyiségi jogok felsorolása
  • mi a különbség a becsülethez és a jóhírnévhez való jog között?
  • élettársakra vonatkozó szabályozás hol található a családi jogban?
  • mi a különbség a közszerzeményi és a vagyonelkülönítési házassági szerződés között és a házassági szerződés nélkülinél jogeseten keresztül?
  • relatív semmisség
  • relatív hatálytalanság

Pp.

  • mivel kezdődik egy munkaügyi tárgyalás?
  • bíróságok összetétele
  • perújítás szabályai, határidők
  • per szünetelése 1. és 2. fokon
  • per megszüntetési okok

Gt.

  • tag kizárása jogeseten keresztül Rt.-ben, Kft.-ben és egy Bt.-ben hogyan történik
  • tag kizárására irányuló per jogeseten keresztül
  • jogeseten keresztül az Rt. alaptőke felemelése akkor, ha egy tag mondjuk 7 hónapig távol van a tag és meg egyéb különböző lehetőségekkel meg volt spékelve a jogeset
  • milyen tevékenység folytatásához kell hatósági engedély?
  • cégbejegyzési eljárás menete
  • Ctv. 1. sz. mellékletében meghatározott csatolandó dokumentumok felsorolása

Sok sikert kívánok Mindenkinek az 'A' részhez!

DTSV # 2015.12.03. 21:23

Sziasztok!

Sikeres vizsgát követően eladók az alábbi könyvek:

Ha egyben elviszi valaki odaadom: 14.500 forintért, (Eredeti áruk 23.000)

Nagy Éva-Pecze Dóra: Polgári jog II. (2014, de ez a legújabb) , 4000 Forint

Czoboly Gergely, Juhász László, Kengyel Miklós, Király Lilla, Nemessányi Zoltán: Polgári eljárásjog (2013, de ez a legújabb) 4500 Forint

Nochta Tibor: A gazdasági jog szabályozása I. (2015) 3500 Forint

Nochta Tibor: A gazdasági jog szabályozása II. (2015) 4000 Forint

Átvehetőek Budapesten a IX. Kerületben

dtvsszakvizsga@gmail.com


DTVS

mikes # 2015.12.03. 17:06

Sziasztok!

A héten voltam a Minisztériumban vizsgázni. Rendesek voltak, de jócskán kérdeztek.

A kérdéseim (amire emlékszem):

Polgári és család:
ingatlannyilvántartás részei, közös lakáshasználat, vállalkozási, megbízási szerződés

Pp:
fizetési meghagyás, kiemelt jelentőségű per, kizárási okok (szó szerint).

Gazdaság:
cégalapítás, változásbejegyzés, felszámolás - a kielégítési sorrend, részvény

Ezzel bejeztem a szakvizsgát, messze ez volt a legnehezebb, de 4-4-4-et kaptam. Javaslom, hogy olvassatok sokat a jogszabályok tanulása mellett, a vizsgán pedig sokat gondolkozzatok. Hajrá Mindenkinek!

Anna26 # 2015.12.02. 14:38

Sziasztok! Február elején megyek polgárból és szeretnék tanácsokat kérni azoktól, akik már voltak. Miből érdemes készülni? Miből érdemes könyv és miből inkább csak törvény + kommentár? Minden hasznos észrevételt várok:) Összesen 3 teljes hetem lesz. Szerintetek az elég? Igyekszem persze előre összeszedni az anyagot, meg amit lehet előre elolvasni. Köszi előre is: Anna

janoo # 2015.12.01. 15:06

Sziasztok,
a csőd és felszámolás engem is érdekelne.. ha esetleg van vkinek, akkor adok e-mail címet. Persze ha valami másból van hatályos kidolgozott..
Köszönöm

hugo82 # 2015.12.01. 08:49

Sziasztok!

A közös e-mail jelszavát valaki 5 nappal ezelőtt módosította, kérem adjátok meg az új jelszót.

Köszönettel,
B.

boliva # 2015.11.28. 14:29

Sziasztok!

Ha esetleg van valakinek (és/vagy) a csődeljárásról, felszámolásról, bírósági végrehajtásról, köztestületről, közalapítványról HATÁLYOS kidolgozott tétele, összefoglaló anyaga, megtenné, hogy elküldi nekem a 75boliva@gmail.com címre? Léccilécci! :)
Napjaim meg vannak számlálva...

Előre is köszönöm!

MissM # 2015.11.26. 17:55

Sziasztok,
addig játszottam a gmail-es fiókkal, kérdésekkel, dátumokkal, amíg beengedett, de ehhez jelszót kellett módosítani.

ÚJ JELSZÓ: szakvizsga201516

Kb. félóra volt, elég gyatra a gmail biztonsági rsz-e, hogy még egy laikusnak is sikerülhet...

Norika79 # 2015.11.25. 12:15

Sziasztok!

A nora_puskas@yahoo.fr emailcímen is tudtok keresni a könyvekkel kapcsolatosan.

legalservice # 2015.11.25. 10:39

Norika79! Érdekelnének a könyvek! Lszi. adj egy e-mail elérhetőséget!
Köszi.

Norika79 # 2015.11.23. 20:21

Sziasztok!

Az alábbi könyvek eladók:

Nochta Tibor: A gazdasági jog szabályozása II. (2015) összesen 1 oldal aláhúzva 4.500,- Ft

Polgári eljárásjog I-II. szerk.: Udvardy Sándor (2015. július 15. zárással), Patrocinium kiadó, csak ajánlani tudom, nagyon jól szerkesztett, könnyen olvasható/tanulható - csak a Pp-n kívüli rész van kihúzva, a két kötet 4.000,-Ft

Átvétel Budapesten megbeszélés szerint.
Üdv,
Nóri

Szkv16 # 2015.11.22. 14:33

Sziasztok!

Légyszi, a közös e-mail cím jelszavát adja meg aki tudja.
Érdekelnének Pk -k és Ped-ek. Ha vki tud ebben segíteni: bettrix.f@gmail.com - ra várnék levelet.

Köszi

Beki09 # 2015.11.22. 08:23

Az előző hozzászólásomban elírtam az e-mail címet, amin érdeklődni lehet a könyvek iránt, a helyes cím: polgarszakvizsgakonyv1@gmail.com.

Andi

Beki09 # 2015.11.22. 08:05

Sziasztok!

Sikeres vizsgát követően eladók az alábbi könyvek:

Nochta Tibor: A gazdasági jog szabályozása I. (2015) ceruzával aláhúzva, 3.000,- Ft.

Nochta Tibor: A gazdasági jog szabályozása II. (2015) ceruzával nagyrészt aláhúzva 3.700,- Ft.

Nagy Éva-Pecze Dóra: Polgári jog I. (2014) ceruzával aláhúzva, 4.500,- Ft.

Nagy Éva-Pecze Dóra: Polgári jog II. (2014) ceruzával az első 90 oldal aláhúzva, 4.500 Ft.

Mind a négy könyv kiváló állapotú. Átvehetők Budapesten a Kossuth téren vagy a XVI. kerületben, de szívesen postázom is őket.
Érdeklődni a polgarszakvizsgakonyv@gmail.com címen lehet.

Andi