Szakvizsga - "A " rész (polgár)


dr. Sas Beatrix # 2016.05.25. 16:01

Szia Mókus!
Én online fizettem, így hamar küldtek vizsgára vonatkozó visszaigazolást, de ha bármi más módon fizettél, akkor a fizetést külön le kell igazolni az IM felé. Ha ez is megtörtént, akkor hívd fel őket, nagyon segítőkészek. Sok sikert a vizsgához :)

Perces2 # 2016.05.23. 18:34

Sziasztok! A könyvek elkeltek.

Mókus1985 # 2016.05.23. 14:46

Sziasztok! Tudna vki gyors segiteni nekem,h.ha elutaltam a pénzt a vizsgára és kaptam visszaigazolást erről akkor az után nem kapok emailt a vizsga helyszinről és napjáról??? Eléggé ideges lettem 1hét és vizsga.köszi ha ir vki.

Ikkikirikki # 2016.05.19. 18:43

Sziasztok!

Egy igazán nagyon jóindulatú bizottságtól a következő kérdéseket kaptam (amire emlékszem):

Ptk:

  • birtoklás, birtokos
  • szükséghelyzet elhárítása érdekében okozott kár, az elhárításhoz szükséges mérték túllépésével okozott kár
  • vezető tisztségviselő kártérítési felelőssége
  • szerződésszegéssel okozott kár

Gt:

  • felügyelőbizottság, feladatai, mikor kötelező
  • ügydöntő felügyelőbizottság

Pp.

  • ügyész szerepe a polgári perben, mikor léphet fel, milyen korlátok között
  • mikor kötelező a jogi képviselet
  • határozatok kihirdetése (tárgyaláson, ill. tárgyaláson kívül hozott határozatok esetében)
  • sajtó-helyreigazítás

Alapvetően jogszabályból készültem. Az eljárásjoghoz egyes tételekhez a törvény mellett a Patrocínium kiadó könyvéből tanultam. Ezzel kapcsolatban csatlakozom az előttem szólókhoz: nagyon jó felépítésű, jól tanulható könyv, számomra nagyon hasznos volt, de helyenként elég durva hibákkal, úgyhogy érdemes óvatosan bánni vele. Anyagi joghoz innen olvastam hozzá: http://projektjeink.birosag.hu/e-learning/ptk

Sok sikert mindenkinek! :)

jogijogi # 2016.05.19. 11:09

Sziasztok! A Dialog Campus kiadó gazdasági jogi két könyvét (legújabb, 2015-ös kiadás) frissen, ropogósan, érintetlenül eladnám. Új ára 4980+5980 Ft volt, a kettő vihető 9000,- Ft-ért. Szombathely, Zalaegerszeg környékén személyesen is átvehető, de postázom is szívesen. (liker_agnes@hotmail.com)

Halmaz # 2016.05.18. 17:03

Sziasztok!

Amennyiben van köztetek valaki, aki feljelentkezett, de mégsem kíván elmenni vizsgázni "A" részből június 22-30. között, kérem jelezze nekem.
A halasztás díját természetesen kifizetem.

Köszönöm!

Gamora # 2016.05.16. 07:16

Sziasztok!

Anyagi joghoz keresek segédkönyveket, az sem baj, ha sokszor forgatott, csak olvasható legyen. Az alábbi e-mail címen vagyok elérhető: tulipfelver@gmail.com
Köszönöm!

dr. Sas Beatrix # 2016.05.15. 14:35

Szóval senkinek nincs infója??? :-(

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.13. 16:29

Van olyan? Úgy emlékeztem, polgári és azzal annyi.

dr. Sas Beatrix # 2016.05.13. 14:32

Sziasztok! Akinek esetleg van tapasztalata gazdasági jog írásbeliből, nagyon megköszönném ha megosztanád velem. Köszönöm

Perces2 # 2016.05.12. 18:10

Sziasztok! Polgár szakvizsga könyveim eladók. Dialóg kiadó Nagy EVA Pecze Dóra polgári jog I és II 3500/db pár oldal kihúzva. A II-nek kb a fele van kihúzva ceruzával, az I-ben pár oldal van ceruzával kihúzve és 20-30 szó (szerte a könyvben) rózsaszín kiemelővel . kézirat lezárása mindkét esetben 2014. március 01.
A két könyv együttes megvásárlása esten ajándékba adom a Pp könyvet fénymásolatban.

Halmaz # 2016.05.12. 14:03

Sziasztok!
Amennyiben van köztetek valaki, aki feljelentkezett, de mégsem kíván elmenni vizsgázni a részből június 15-30. között, jelezze nekem.
A halasztás díját természetesen kifizetem.
Köszönöm!

jogijogi # 2016.05.12. 08:13

Sziasztok!

Gondoltam megosztom a tapasztalataimat vizsgafronton:
múlt csütörtökön vizsgáztam a Kúrián, egy kedves, és segítőkész bizottság előtt.
Anyagi jogi kérdések:
jogképesség,személyi jogok megsértésének szankciói, sérelemdíj házassági bontóper (ezt nem tudom, miért itt kérdezte...), végrendelet
pp: nyilvánosság kizárása a tárgyalásról, bíróságok (illetékesség, joghatóság, hatáskör, bírósági rendszer felépítése), mikor kötelező a jogi képviselet, perújítás, felülvizsgálat
gt: kft-ről nagyjából mindent, kérdéseken keresztül, csőd-felszámolás-végelszámolás de csak, hogy miben különböznek (vagyis, hogy mikor melyiket alkalmazzák)
Mindent kérdéseken keresztül, logikusan, és kedvesen kérdeztek végig, mindenkinek ilyen bizottságot kívánok! Nekem ez volt az utolsó, mindenkinek kitartást a tanuláshoz!

Harniko # 2016.05.06. 13:01

Sziasztok,

Szakvizsgán, PJ Gazdasági jogból fogok írásbelizni. Tudnátok segíteni, kérlek, hogy milyen kérdések várhatóak az írásbelin? Itt is lehetséges végzés írása, vagy beadványok? Vagy elméleti kifejtősej? Ilyenkor mit kérnek?
Köszönöm szépen előre is!

Bogi76 # 2016.05.06. 10:53

Sziasztok!
Szeretnék érdeklődni, hogy van-e valaki, aki már túl van a büntetőjogon, és a legfrissebb büntető anyagi jogi szakvizsga felkészítő könyvek valamelyikét használható állapotban szeretné eladni vagy éppen elcserélni?
Polgári joghoz a legfrissebb Dialog Campusos Gazdasági jog könyveket (I-II. kötet) valamint a legújabb Családjog könyvet tudnám cserébe ajánlani, teljesen új állapotúak.

A könyvek egyébként külön is eladók:
Családjog: 3500,-
Gt I.: 4000,-
Gt.II.:5000,-
Ha valakit érdekelne, várom a jelentkezését itt vagy e-mailben: pethobogi88@gmail.com

t_bea # 2016.05.01. 13:43

Sziasztok!

Mivel sokat segített, hogy mások tapasztalatait elolvashattam a vizsga előtt, leírom én is az enyémet.
Pénteken voltam az IM-ben, egy nagyon emberséges és korrekt bizottságnál. Mindenkit végig kérdezgettek, 40 perc-1 óra körül volt bent szinte mindenki.

Az én kérdéseim nagyjából az alábbi témakörben voltak:

Ptk:

  • túlépítés, ráépítés és hozzáépítés összevetése
  • a kontraktuális és deliktuális felelősség összehasonlítása, és hogy melyik a szigorúbb.
  • a kárnál ki mit bizonyít?
  • családjog (ezt mondták, hogy az nap csak túlem kérdeztek: kiskorú és nagykorú gyermek tartására vonatkozó szabályok összehasonlítása)
  • házastárs öröklése
  • foglaló: ki lehet-e kötni úgy a foglalót, hogy csak 30 napon belül fizetem meg, nem rögtön! (új Ptk. szerint lehetséges)
  • Jogeset: BKV trolisofőr rosszul lesz vezetés közben, és több utas megsérül, van-e felelőssége a Bkv-nak, ha rendszeres orvosi vizsgálatra kötelezte a dolgozóit? Melyik felelősségi szabályt kell alkalmazni.

Azt mondta a kérdező, hogy ezt mindenkitől megkérdezte.
A válasz: kontraktuális felelősség, és nem felel a Bkv.

Pp:

  • Bíróság tájékoztatási és kioktatási kötelezettsége
  • végzés fellebbezése
  • keresetváltoztatás I. és II. fokú eljárásban
  • vh perek fajtái
  • beavatkozó fajtái

Gazdasági jog:

  • Mikor kötelező az FB?
  • adóregisztárciós eljárás (ezt a munkám miatt kérdezték, szerintem nem gyakori másoknál)
  • törvényességi felügyeleti eljárás
  • melyik társaságnál van mimimum tőke alapításkor és mennyi összegekkel van ez?
  • bérgaranciabiztos és kihez hasonlatos a jogállása? (felszámolóhoz)

A véleményem erről a vizsgáról és a büntetős részről is, hogy összehasonlításokat, elemzéseket kérnek, jogeseteket oldatnak meg, nem arra voltak kíváncsiak, hogy hosszú felsorolásokat mondassanak fel. A kérdések gyakorlatiasak, de csak annyira, amennyire az a jogszabály tudása mellett elvégezhető, nem volt feltétele, hogy hosszú ideje ezen a területen dolgozzon a vizsgázó. Nem ezeken (büntető, polgár) a területeken dolgozom, mégis sikerült 5 jegyekkel levizsgázni, így véleményem szerint reális elvárásokat támasztanak a vizsgáztatók a vizsgázókkal szemben. A vegyes rész volt az, amelynél inkább jogszabálytudásra mentek rá, bár ez a munkajogi részre igaz a legkevésbé. Csak jogszabályból tanultam, bár volt néhány téma amihez kommentárból vagy interenetes egyetemi oktatóanyagokat hozzáolvastam.
Mindhárom részen azt tapasztaltam, hogy aki tanul, a témát lényegében átlátja, annak sikerül a vizsga.

Remélem tudtam segíteni, sok sikert és kitartást! :)

dr. Sas Beatrix # 2016.04.30. 14:27

Sziasztok
Nekem a Vizsga2016-tal sikerült. Bár korábban szerintem kis v-vel volt.

MCsM # 2016.04.28. 14:53

Sziasztok!

Valaki ismét megváltoztatta az email jelszavát.
Kérem,hogy legyen szíves megadni az új jelszót.

Előre is köszönöm!

pancs # 2016.04.28. 14:52

Sziasztok!

A polgarszakvizsga2013 email cím jelszavát 20 órával ezelőtt megváltoztatták.
Esetleg van valaki, aki tudja az új jelszót?
Nagy segítség lenne (többek között más vizsgázóknak is)!

A segítséget előre is köszönöm többek nevében is!

DRPNZ # 2016.04.24. 21:10

Kedves Kollégák!

A felkészülésem során sokat segített mások tapasztalata, így megosztom a pénteki vizsgaélményimet, kérdéseimet.
Kúrián volt a vizsgám, 2 bírónő, és egy ügyésznő volt a vizsgabiztos. Nagyon kedves, emberséges, végtelenül jóindulatú bizottság előtt zajlott a vizsga.
Anyagi jog:

  • személyiségvédelem, szankciói, sérelemdíj
  • meddig terjed a tulajdonjog határa
  • cselekvőképesség változásai az új ptkban, gondnokság alá helyezés, mikor lehet ügyész alperes
  • öröklési jog újításai az új ptkban
  • nagykorú gyermek tartása
  • jogbérlet/franchise szerződés

Eljárásjog:

  • Keresetlevél fogalma, tartalmi elemei, kapcsolodó fogalmak
  • csatlakozó fellebbezés
  • perköltség, ügyvédi munkadíj (rendelet alapján)
  • meghatalmazás

Gazdasági jog:

  • Csak kftből és cégeljárásból kérdeztek, azonban jogeseten keresztül.

Alapítás, üzletrész,tagkizárás, létesítő okriat, stb..

A Patrocínium és Dialog Campus kiadó könyveiből készültem. Nekem befejeződött a szakvizsga, nem egyszerű, de meglehet csinálni. Az biztos, hogy a három közül magasan a polgári vizsgarész a legtöbb, de nyilván sem a vegyes sem a büntető nem könnyű. Sok sikert kívánok mindenkinek!

Shadet. # 2016.04.24. 19:35

Sziasztok!

Eladóvá váltak a Patrocínium kiadónál megjelent Polgári jog I-II-III. valamint Polgári eljárásjog I-II. szakvizsga felkészítő könyvek (mindegyik kihúzva). Nekem nagyon sokat segítettek a felkészülésben.

A teljes csomag ára 13.000 Ft.

Budapesten a Deák tér közelében lehet átvenni.

Sikeres felkészülést mindenkinek!

Sophie2 # 2016.04.24. 15:12

Sziasztok!

Az alábbi szakvizsga könyvek eladóak:

Polgári jog I., II.
Polgári eljárásjog I., II.

Ár összesen: 12.000,-

Az eljárásjogi könyvek nincsenek kihúzva.

Érdeklődni lehet a doree_86@yahoo.com email címen.
Átvétel Budán, Budakeszin, Budaörsön lehetséges.

Sok sikert!

DRPNZ # 2016.04.19. 13:00

Kedves Sorstársak!
A mai napon megjelent az A/3 témakörhöz kapcsolódó tankönyv a Patrocínium kiadótól. Mivel nekem pénteken lesz a vizsga, így ebből már nem tudok készülni, de az anyagi és eljárás jogi könyveket ismerem, így a gazdasági részhez is biztosan korrekt segédanyagot jelent.

nikice88 # 2016.04.19. 09:29

Sziasztok!

Az alábbi könyveim még mindig eladóak: Polgári jog I., Polgári jog II, Gazdasági jog II. Mindegyik könyv az éppen forgalomban lévő leghatályosabb.

Egyébként a könyvekben - nem mindben! - van szövegkiemelés, mely nem zavaró.

Az ár: 14.000 Ft, mely alkuképes!

Érdeklődni: nikice88@freemail.hu e-mail címen v. a 0620/5241425-ön.

Átvétel: Bp-en.

sünix # 2016.04.18. 10:01

Szaisztok!
ELADÓ: Dialóg Campus Jogi szakvizsga Segédkönyvek - Polgári jog I. és II.(Nagy Éva - Pecze Dóra)
Az I. kötetben kb. 40 oldal kihúzva, a II. rész teljesen tiszta, kihúzásmentes.
Érdeklődni: hedgehogxb@gmail.com.