Szakvizsga - "A " rész (polgár)


Sherlock # 2012.10.26. 04:39

Az önallo zalogjogra vki tud gyakorlati peldat mondani.mikor es hol fordulhat ez elő?

Látom már nem aktuális, de: szindikált hitel, köztes finanszírozás, szakaszos finanszírozás, minden olyan biztosítéki szerződés ami külföldi jog alatt megy(mert így nem kell körülírni, ezért egyszerű záradékoltatni), jelzáloghitelek refinanszírozása, zálogházi tevékenység(a bizottság az utolsó kettőről fog tudni).

fdori # 2012.10.26. 08:09

Köszi Hekate!

Amúgy nagyon örülök neki és a jegy sem érdekel, csak ez volt a tapasztalatom, gondolom megosztom.
A némához én is a jeltolmácsot gondoltam, ill. utólag ezt beszéltük a többiekkel, de ott bent nem jutott az eszembe.!!

Iucundus # 2012.10.26. 11:12

Most már nem mondhatod például, hogy az ártatlanság vélelme jogelv vélelem, hanem azt kell mondanod, hogy ideiglenes igazság.

A "jogvesztés" exemplificatív szemléltetése nagyon vicces, tetszik :).

Csak elképzeltem az "ideiglenes igazság" miként valósulhat meg, de nem biztos, hogy ugyanarra gondolunk?


Ddr

Habi2005 # 2012.10.26. 15:54

Sziasztok!
Fdori, Gratulálok!

Kedves Fórumozók, segítséget kérnék abban, hogy a polgári jog sor 3. tételében a bíztatási kár mellett mire gondolhatnak a KÁRTALANÍTÁSSAL? A kommentárokból kártérítési kötelezettség tűnik ki ilyen esetben. Nem jól látom?

Köszi a segítséget!

czirnerakos # 2012.10.29. 09:05

Tisztelt Szakvizsgázók!

Akit érdekel, eladó a Novissima Kiadó Polgári jog I.-II. szakvizsga kézikönyve.Kézirat lezárva: 2011. április 21. Teljesen új könyv, jegyzet, aláhúzás nincs benne. Ára (I-II. kötet együtt) bolti árnál olcsóbban 7500 Ft.
E-mail: czirner@gmail.com

mrswarr # 2012.10.29. 20:55

Sziasztok!
Tudja valaki, hogy alakul a szakvizsga minősítés számítási módja? Még a régi rendszerben kezdtem a szakvizsgákat és most lenne az utolsó, de lehet halasztanom kell jövő évre. Elolvastam a rendeletet, de se én, se az ismerősöm nem biztos abban, hogy jól értelmezzük a leírtakat.

ms.regi # 2012.10.29. 23:01

sziasztok!
teljesen 'kezdő' vagyok a szakvizsga mókában...
tudnátok segíteni, hol találhatok használható polgár jegyzeteket?
amiket eddig találtam a neten, az botrány!!!
előre is köszi!

hekate # 2012.10.30. 07:02

mrswarr! Aki a régi rendszerbe kezdte, arra a régi számítási mód vonatkozik, nekem is ez volt a problémám, mert én is tavaly kezdtem és most októberben fejeztem be, de nekem a régi szerint számolták. Szerintem csak arra vonatkozik az új, aki idén 09.15. után kezdi a szakvizsgát.

fabma # 2012.10.30. 07:13

Sziasztok!
Van valakinek esetleg a részvébytársasággal kapcsolatban kidolgozott anyaga? Nagyon hálás volnék érte....

mrswarr # 2012.10.30. 08:06

hekate, köszi :) Amúgy gratulálok Neked, hogy befejezted- irigy vagyok:)

nagyévi # 2012.10.30. 12:40

Sziasztok!
Keresek valakit aki esetleg velem egy időpontban jön szakviszgázni,csak az aktuális problémák miatt:) Nekem február 4-én lesz az írásbelim polgárból, február 6-án pedig a szóbelim. Háát vannak félelmeim az anyag láttán:)Minden tiszteletem azoknak akik túl vannak rajta:)Szép napot mindenkinek!

fabma # 2012.10.30. 14:25

Nagyévi!
Én január 28 és 31-én megyek, ha van kedved konzultálhatunk.

szakvizsgázó1217 # 2012.10.30. 18:22

Hekate és Mrswarr! Elmondanátok kérlek, hogy hogyan történik a régi és az új minősítés, köszönöm előre is!

szakvizsgázó1217 # 2012.10.30. 18:26

Az írásbelit teljesen külön számolják, vagy annak a tárgynak az átlagába számít bele, amelyikből szóbeliztél is?

mrswarr # 2012.10.30. 20:14

Szakvizsgázó! A régi rendszerben a szóbeli vizsgákon szerzett jegyhez hozzáadták az írásbelit kétszeresen (összesen 11 jegy). Így kaptál egy bizonyos összegű pontot. a pontok összegéhez igazodott a minősítés. Az új rendszer szerint - ha jól értelmezem a rendeletet- az írásbeliken és a szóbelin szerzett jegyek átlaga adja a minősítést.

rockmachine # 2012.11.02. 16:08

Sziasztok! Ki tudja, hol lehet a mostanság aktuális GYIK-okról információt szerezni, a régebbi hrsz-eken kívül? Ja tudom, a vizsgán...:) Előre is köszönöm. Ki megy amúgy a jövő héten vizsgázni? Üdv

Bernadett1984 # 2012.11.02. 22:07

Sziasztok!

Valaki meg tudja mondani, hogy a diplomát (eredetben)a 3 évről az igazolást (eredetben)be kell-e küldeni a bizottságnak? Én feltöltöttem az elektronikus rendszerbe minden dokumentumot és az eredeteiket a vizsgán akartam bemutatni, de most kaptam egy levelet, hogy a november 12-i írásbeli a KIM helyett az Emberi Erőforrások Minisztériumban lesz és a helyszínváltozásra tekintettel küldjem meg az okiratokat (diploma, igazolás) legkésőbb 2012. november 10-ig a Szalay utcába vagy menjek be személyesen és mutassam be őket. Egyébként szegedi vagyok.
Telefonon csak kedden lehet velük beszélni, de ha valaki tudna segíteni ebben a kérdésben, azt megköszönném.

Berényi Miki # 2012.11.02. 22:32

A legjobb ha a diplomát közjegyző által hitelesített másolatban küldöd be. Igazolás ugye mehet eredetiben.

signorina # 2012.11.03. 07:40

Bernadett1984!

Én is november 12-én megyek írásbelizni, de én nem kaptam e-mailt a helyszínváltozásról. Akkor hova kell menni és hány órára?

Köszi

exszakvizsgázó # 2012.11.03. 11:16

Sziasztok!
8000,- Ft-ért eladnám Polgári jog I-III. szakvizsga könyveimet (Novissima kiadó, 2011 áprilisi lezárás). A könyveket 1 hónapja vettem, firka- és aláhúzásmentesek.
Érd.:ungino@vipmail.hu

Nagy Zsuzsi # 2012.11.04. 11:40

Sziasztok!

Én holnap megyek írásbelizni, gazdasági jogból. A jogiszakin vannak ítéletminták (másodfok, hatályonkívül helyezés, stb.), és nagyon ijesztően hatnak, van viszont pár feladat, ami elég egyszerűnek tűnik (egyszerű Zrt-s feladatok). Akinek van esetleg tapasztalata, hogy milyen feladatra lehet számítani, ossza meg legyen szíves. Köszi szépen.

n.beregszaszi # 2012.11.04. 14:47

Nagy Zsuzsi! Én is holnap megyek írásbelizni (szerdán szóbeli). Az a baj, hogy nagyon különbözőek a feladatok. Az egyik ismerősöm pár hete kifogással (végelszámolás) kapcsolatos jogesetet kapott, de mellette egy lány bejegyzés elutasítását, szóval kell egy kis szerencse is :-).. Lényeg, hogy a törvény alapján meg tudjuk oldani :-)

Nagy Zsuzsi # 2012.11.04. 17:26

Köszi szépen, én is ilyen feladatokról hallottam. Szerdán szóbelizek én is. Akkor reméljük a legjobbakat:)

hekate # 2012.11.05. 07:47

IROB üzeni:

"Keresnék valaki társat, aki nov végén vagy december elején megy s utlsó héten kikérdezne, vagy beszélgethetnék olyan vizsgázóval, aki már tapasztalt addigra s leülepedett az anyag. "

IROB # 2012.11.05. 09:29

Kedves Sorstársak!
Van valaki, aki november utolsó vagy december első napjaiban szakvizsgázik A részből? Konzultálni, tapasztalatot cserélni, esetleg beszélgetni az anyagról hajlandó lenne? Köszönöm szépen Hekate segítségét, várom jelentkezéseteket!
IROB