Szakvizsga - "A " rész (polgár)


hekate # 2012.04.11. 13:00

PK 51. és GKT 72/1973? Valaki? :)
Na jó abbahagyom mára :)

hekate # 2012.04.11. 11:39

Mégegy kérdésem van :)

Szintén a 17-es tétel: a 2/2005 PK véleménynél csak a 3/2010-est dobja ki, amiben az van röviden, hogy a 2/2005-ben kifejtettek ellenére bizonytalanság mutatkozik és ezért született meg a 3/2010-es, tehát akkor a 3/2010-est tanuljuk???? Amúgy meg a 2/2005-öst megint csak nem találom sehol :( Please

hekate # 2012.04.11. 10:55

Úgy látom megyünk páran júni végén :)
fdori, dehogy kezdtem el tanulni, most még csak kinyomtatgatom minden tételhez a sallangot, ami kell és lefűzöm egy mappába, amit lehet elő se fogok venni :)
Ez a hét nekem is pihenő, na meg Glamour napok :) megyek vásárolni, hogy feltöltődjek :)
Aztán jövő hétre már én is tervezek egy kis olvasgatást, egy nagyon picit :)

hekate # 2012.04.11. 10:51

Köszönöm Textilhal, már ki is nyomtattam :) Nagyon rendes vagy, nem győzöm mindig mondani :)
Aztán június 27-ig nehogy eltűnj a fórumról, mert te vagy a szerencséthozó aranyhalam :)
Amúgy te eléggé benne vagy a polgárban, ha jól tudom abban is dolgozol ugye? Nincs valami tanácsod, hogy mit lehetne ebből a rengeteg anyagból kihagyni (mint pl. a büntetőből a 9/2002-es, vagy a nyilvántartás) és mi az amit gyakrabban kérdeznek? Esetleg valami jó tanács? :)

JogiBear # 2012.04.11. 10:46

Ebből a nagy halom jogszabályból (különösen a Pp.-s résznél azok a rendeletek) nincs valami, amiről már most lehet tudni, hogy elolvasni sem érdemes? Mert pl. büntiből volt ilyen.

Júni végén fogok menni, de kellőképpen tartok tőle. Szerencsére ez már a második vizsgám, és az első viszonylag jól sikerült.

fdori # 2012.04.11. 10:44

Hekate, te már elkezdtél tanulni? Én még erre a hétre phit engedélyeztem magamnak, de jövő héttől elkezdem az olvasást!!

Textilhal # 2012.04.11. 10:34

Megtaláltam...nekem is csak papíralapon van meg, beszkenneltem és elküldtem neked mailen, amiről a múltkor írtál nekem.

Textilhal # 2012.04.11. 10:08

Hekate:

A Legfelsőbb Bíróság Polgári Kollégiumának 265. számú állásfoglalása rendelkezik azokról az esetekről, amikor vitássá válik a szomszédos földterületek közötti határvonal természetbeni helye. Ennek értelmében, „ha az ingatlan-nyilvántartási térképen ábrázolt és a valóságos tulajdoni viszonyoknak egyébként megfelelő határvonal a természetben csak az úgynevezett földmérési hibahatáron (megengedett eltérésen) belül tűzhető ki, a bíróságnak meg kell állapítani a határvonal helyét és ennek megfelelően kell rendezni a felek birtoklási viszonyait. Bírósági döntésnek azonban csak akkor van helye, ha a földhivatali eljárásban a sérelem nem orvosolható, illetőleg az orvoslást eredménytelenül kísérelték meg”.

Illetve még itt is az első oldalon:

http://www.resimmobiles.hu/…tarvonal.pdf

Hajrá...

hekate # 2012.04.11. 09:52

A PK 265-ről tud valaki valamit, nem találom sehol a neten, a jogtáram meg meghalt. Az anyagi jog 17-es tételénél van az ingatlannyilvántartásnál, ki szeretném nyomtatni, tud valaki egy linket esetleg?

rockmachine # 2012.04.10. 20:53

Köszi fdori!

Bandi4 # 2012.04.10. 20:41

Köszi szépen a választ! Az igazolás eredtben való bemutatása nekem akkor a vizsga napján lesz, mert vidéki vagyok és őszig tuti nem megyek Pestre. Örülnék neki, ha addig bevezetnék az új szakvizsgarendszert, mert akkor Pécsen is lehetne menni, de jelen állás szerint az új szakvizsgarendszer csak bő egy év múlva indul, pedig idén januártól akarták.

Goodwitch # 2012.04.10. 20:00

Az első vizsgádra négy hónappal korábban jelentkezhetsz fel, a Kamara tudni fogja, hogy milyen igazolást adjon ki, mert nem először csinál ilyet :-). Ha felviszed a rendszerbe a gyakorlati idődet, akkor ki is fogja számítani, hogy melyik az első vizsgaidőpont, amire jelentkezhetsz. A jelentkezéssel nem kell megvárni, hogy leteljen a 3 éved. Valószínűleg szükséged lesz a jelenlegi munkáltatódtól egy igazolásra arról, hogy a 3 év végéig foglalkoztatni kíván, általában a Kamara bekéri ezt, és ez alapján adja ki az igazolást.

A megszerzett igazolást fel lehet tölteni a kezelőpanelba, de nem szükséges a jelentkezéshez, és úgyis be kell mutatni eredetben is.


Goodwitch

Bandi4 # 2012.04.10. 19:39

Egy kis technikai segítséget szeretnék kérni:

Őszre telik le a 3 év gyakorlati időm, azok lennének a kérdéseim, hogy egy szeptember/októberi időpontra a internetes jelentkezésen keresztül hány hónappal kell korábban feljelentkezni és a Megyei Kamaránál pontosan mit is kell kérni az igazolás kiállításánál, ha az elektronikus jelentkezésnél nem telt még le a a 3 év?

Ez azért fontos, mert olvastam, hogy addig nem lehet jelentkezni a neten, amíg nem telt le a 3 év, kivéve, ha igazolják, hogy a 3 év leteltének időpontjában is foglalkoztatva leszek. Ha megszerzem ezt a papírt az fel is lehet tölteni a kezelőpanelba?

Előre is köszönöm annak, akinek van türelme válaszolni a kérdéseimre.

Goodwitch # 2012.04.10. 19:16

Nem jön véletlenül holnap valaki vizsgázni?


Goodwitch

Goodwitch # 2012.04.10. 12:09

fdori, viccelsz? hatályosat, amikor átlag 5 naponta változik valami? Szerintem felesleges és lehetetlen vállalkozás


Goodwitch

fdori # 2012.04.10. 10:44

gazdasági jogból nem tud vki kidolgozott, hatályos tételekről? Most nyomtattam ki a jsz-okat, és elég soknak tűnik:(

rockmachine, én novissimás könyvekből tanulok, nekem idáig bevált!Benne vannak a PK-k, ill. minden egyéb jsz. amit a tételsor említ, így nem kell összeollózni mindenhonnan.

rockmachine # 2012.04.09. 10:10

Sziasztok!

Most kezdem a felkészülést az első szakvizsgámra, ami polgár lesz, feltéve, ha vannak még június végére vizsgaidőpontok. :) Jelentkezett valaki mostanában júniusra? Illetve még egy kérdés, van valami spéci szakvizsgás könyv, amit érdemes megvenni, vagy jók az őskori egyetemi könyvek a jogszabállyal kiegészítve? Mindenkinek sikeres felkészülést kívánok! Üdv

bogarock # 2012.04.09. 09:40

Ja, és kellemes húsvétot mindenkinek! :-)

bogarock # 2012.04.09. 09:18

Sziasztok!

Az én kérdésem az lenne, hogy pl pp-ből, a plusz jogszabályokat a kettesért mennyire kérdezik? Gondolok itt az iletéktv-re, közjegyzőire, stb. Közigben dolgozom, bőven elég lesz a pp-t is benyomni, esetleg a Vht-vel. Mik a tapasztalatok, hangsúlyozom, célom a túlélés, az tiszta sor, h ötösért mindent kérdeznek kb., de egyébként át lehet-e menni?

Köszönet!

hekate # 2012.04.06. 19:17

Textilhal, ez rejtély.... nem tudom a 18 hogyan jöhet ki, látom most már hogy a rendeletbe van benne, amúgy mi van az új szakvizsga rendelettel, amit be akartak vezetni? Nem lesz belőle semmi?

Rafina67 # 2012.04.06. 07:08

Ha ez tényleg így van, akkor nekem a harmadik vizsga nélkül meg van a közepes.
Elfogadom.
Muszáj elmennem azért még a harmadikra?

Na jó, csak vicceltem.

Textilhal # 2012.04.06. 06:21

Ezen már sokszor filóztam amúgy, csak sosem mertem megkérdezni: hogyan lehetne 18 a minimumösszeg amúgy, ha az írásbeli kétszer számít, + van összesen 9 szóbeli jegy, akkor az össz-vissz 11 érdemjegy, amelyből ha mind 2-es, akkor is 22 a minimum, nem? (miként a maximum jól látszik: 55, azaz ha mind a 11 jegy ötös.)

én vagyok hülye???:-)

Textilhal # 2012.04.06. 06:17
  • kitűnő, ha az érdemjegyek összege 55,
  • jeles, ha az érdemjegyek összege 50-54 között van,
  • jó, ha az érdemjegyek összege 39-49 között van,
  • közepes, ha az érdemjegyek összege 28-38 között van,
  • megfelelő, ha az érdemjegyek összege 18-27 között van.
hekate # 2012.04.06. 06:10

Igen, én is mindkét vizsgámon csütörtökön voltam, azért nem lenne jó megszakítani a hagyományt :)
Hát én mindig megfogadom, hogy nekikezdek hamarabb, több hónappal előtte, de ez eddig sose jött be :)
Ennél a résznél viszont muszáj lesz előbb nekiállni, mert ez a legnagyobb anyag és nekem max 1 hét szabim lesz erre, szóval a többit meló után és hétvégenként fogom megtanulni. Most egyelőre a fontosabb törvényeket kinyomtattam és amíg nem jönnek meg a könyveim, addig ismerkedek velük :)
Én sose szerettem a polgárt, nem is dolgozok benne, úgyhogy nekem ez lesz a legnehezebb...Neked is amúgy az utolsó vizsgád?
Amúgy valaki nem tudja véletlenül, hogy hogyan számolják az átlagot a vizsga végén? Azt tudom, hogy az írásbeli jegy duplán számít, de mondjuk 3, 5-nél már felfele kerekítenek, vagy még 3, 9-nél is 3-as lesz az átlagod? Jó lenne tudni így az utolsó vizsga felé, hogy melyik jegyet lőjjem be :P
Most még nagy a szám, aztán a vizsga előtt majd örülök, ha kapok egy 2-est :D

fdori # 2012.04.05. 11:21

Megvettem, de a végrehajtást nem, az elég régi, és mintha nem rég változott volna a jsz. Gondoltam azt csak a josgszabályból fogom.
Én a másik két vizsgámon csüt-ön voltam, idáig bejött:), ezért jó lenne most is.:) szerintem lesz hely. De beizetés után, amíg nem véglegesítik, aaddig időpontmódosítással ingyen lehet időpontot változtatni. Úgyhogy van még reményünk.
Te hogy tervezed, mikor ezdesz neki? Előtte mennyit leszel otthon??