Szakvizsga - "A " rész (polgár)


drfr # 2018.01.10. 08:48

Sziasztok!

Az említett a Rashid88-féle kidolgozott jegyzetet hol lehet elérni? A Polgári Jog "A rész" érdekelne.

Köszönöm

Pp24. # 2018.01.04. 10:17

Sziasztok!

Mindenkinek boldog új évet.
A korábbi hozzászólásomat egészíteném ki egy véleménnyel.

A vizsgára jogszabályból, a Patrocinium kiadó könyveiből, és - amikor már szorított az idő - a Rashid88-féle kidolgozott jegyzetből készültem.
A könyvekkel kapcsolatban: alapvetően jó felépítésűek és jól tanulhatóak, de továbbra is bosszantó a néhány tárgyi tévedés, valamint a rengeteg elírás/nyomdai hiba.
Úgy gondolom, hogy ha az ember 4-5 ezerért vesz könyvet, vagy 15-20 ezerért egy sorozatot, elvárható lenne, hogy jó helyen legyenek a vesszők és külön legyen írva, amit külön kell.
Ettől függetlenül a büntetőhöz is ettől a kiadótól rendeltem, remélem azok jobbak ilyen téren.

Mindezt csak azért írtam, hogy lehetőleg a jogszabályt olvassátok, a könyv inkább csak az anyag feldolgozásához, átlátásához nyújtson segítséget.

Impossible # 2017.12.19. 00:35

Nekem sóhajom van. Arra mi a gyógyír?

Éva89 # 2017.12.18. 15:09

Sziasztok!

Még mindig eladó a Czoboly Gergely, Juhász László, Kengyel Miklós, Király Lilla, Nemessányi Zoltán féle Polgári eljárásjog szakvizsga felkészítő könyv, pár kiemelés van benne. (Dialóg Campus Kiadó, 2013.) Ára: 3000 Ft.

/Az új könyv ára: 6280,- Ft./

Éva89 # 2017.12.15. 20:41

Sziasztok!

Elkelt a gyakori kèrdèsek kidolgozàs ès a Gt-s jogszabàlyok is.

Éva89 # 2017.12.15. 09:27

Sziasztok! Bàr tudom, hogy jövőre ùj Pp. lesz, de eladnàm a Pp. szakvizsga (Dialog Campusos, zöld) könyvem, illetve vele együtt az összes Gt-s jogszabàlyt ès egy àltalam kèszìtett gyakori kèrdèsek kidolgozàst (ami mind3 területet àtfogja, összesen kb. 200 kèrdès ès vàlasz) - àr: 1500-2000 Ft.

Pp24. # 2017.12.15. 07:19

Sziasztok!

Az alábbiakban megosztanám veletek a vizsgáról szerzett tapasztalataimat (szerencsésen túl vagyok rajta).

Pp. írásbeli
Hosszú tényállás, ezért megpróbálom röviden összefoglalni: a perben a bíróság – elektronikus úton – március 12. napján megküldte a szakértőnek az ügy iratait és felhívta, hogy 30 napon belül készítse el szakvéleményét. A kérdés az volt, hogy a felek között létrejött átvételi elismervényt valóban felperes írta-e alá.
Ezt követően a szakértő kérte papír alapon is az átvételit a bíróságtól, amelyet márc. 18-án kézbesítettek postai úton. Április 17-én, elektronikus úton nyújtotta be a szakvéleményét (munkadíj: 50 ezer), amelyet követően a bíróság csökkentette a díját, mivel szerinte azt késve küldte meg. Ezzel a szakértő nem értett egyet. Írjon fellebbezést!

A megoldásról a Pp. 394/D. § (6) bek.rendelkezik: a bíróság tévedett, mivel ebben az esetben a postai kézbesítéstől kellett volna számolni a határidőt. A megoldásom jó volt.

Szóbeli: nagyon rendes bizottság volt, az első próbálkozásom után nem gondoltam volna, hogy ilyen is lehet egy szakvizsga.
Ha megakadtam, próbáltak rávezetni ill. a munkám területéről is kérdeztek, ami nyilván folyékonyabban ment.

Jó tanulást mindenkinek!

Jucipte # 2017.12.12. 21:57

Sziasztok!

Eladóvá vált a Jogi személyek, gazdasági jog című könyvem (Patrocinium) teljesen érintetlen!
Ára: 4500 forint
Személyes átvétel Budapesten( Újpest, illetve megegyezés szerint a belvárosban)

KataK80 # 2017.12.01. 12:12

Sziasztok!

Az „A” részhez szükséges teljes "Dialóg Campus Kiadós" sorozat (Polgár, PP, Gt., Családjog) érintetlen állapotban, újan eladó. Zárójelben a kézirat lezárásának dátuma, tudomásom szerint a legutolsó kiadásúak.
Nochta Tibor: A gazdasági jog szabályozása I. (2015.06.01.) (új ára 4.980,- Ft)
Nochta Tibor, Juhász László, Mohai Máté: A gazdasági jog szabályozása II. (2015.06.01.) (új ára 5.980,- Ft)
Nagy Éva, Pecze Dóra: Polgári jog I. Az új Ptk. alapján (2014.03.31.) (új ára: 6.980,- Ft)
Nagy Éva, Pecze Dóra: Polgári jog II. Az új Ptk. alapján (2014.10.13.) (új ára: 6.980,- Ft)
Czoboly Gergely, Juhász László, Kengyel Miklós, Király Lilla, Nemessányi Zoltán: Polgári eljárásjog (2013.06.01.) (új ára: 6.980,- Ft)
Reiderné Bánki Erika: Családjog Az új Ptk. alapján (2015.07.31.) (új ára: 4.380,- Ft)

Érd.: kkata80@gmail.com

Üdvözlettel:
Kata

Anna19880815 # 2017.11.27. 09:51

Sziasztok!

A részhez keresek elsősorban Patrocinium kiadós könyveket.

Emlina # 2017.11.21. 12:25

Sziasztok!

Többen kérdezik a közös emailcímet és a jelszót. Íme:
cím: polgarszakvizsga2013@gmail.com
jelszó: polgarszakvizsga2017

Sok sikert mindenkinek!

Timea.Anett # 2017.11.21. 07:52

Sziasztok!

"A" rész írásbeli feladatok eléréséhez van esetleg közös email cím? Segítségeket előre is köszönöm :)

szakvizsg # 2017.11.20. 21:07

Sziasztok!

Eladóvá váltak a következő könyveim, nagyon hasznosak voltak a felkészülésben, én csak ezekből és a törvényből tanultam.

A rész:
Dialóg Campus Kiadó: Polgári jog I. Az új Ptk. alapján 3.000Ft (Új ár:6 980 Ft)
Dialóg Campus Kiadó: Polgári jog II. Az új Ptk. alapján 3.000 Ft (Új ár: 6 980 Ft)
Dialóg Campus Kiadó: Polgári eljárásjog 3.000 Ft (Új ár: 6 980 Ft)

Budapesten személyesen átvehető, de postázom is.

szakvizsgkonyvek@gmail.com

Jucipte # 2017.11.12. 14:10

Sziasztok!

A Patrocinium kiado szakvizsga konyveit szeretnem megvenni:

  • polgar I-II-III
  • pp

Ha valakinek eladosorba kerultek,kerem jelezze felem.
Koszonom!

BBvizsga # 2017.11.09. 10:59

Sziasztok!

Az A részből nov. 23-ára van vizsgaidőpontom. Nagyon kevés időm van a felkészülésre, viszont december 15-ig le kellene vizsgáznom új munkahely miatt. Kérlek írj, ha nov 24 és dec 8 közötti időpontodat elhalasztanád vagy esetleg cserélni szeretnél velem. Köszönöm szépen!

Agatha91 # 2017.11.02. 14:15

Kedves Kollégák!

Van esetleg valakinek jogesettára az A részből? A közös mail címen nem érem el a jogesetes dokumentumot. Köszönöm előre is.

IldikóMi # 2017.11.02. 08:42

Sziasztok!

A c részhez tartozó könyveim gazdára találtak.
Mindenkinek sikeres vizsgát kívánok.

Ildikó

szakvizsg # 2017.10.31. 14:05

Sziasztok,

eladóvá váltak az alábbi szakvizsga felkészítő tankönyveim:
Polgári jog I. (Nagy Éva-Pecze Dóra, Dialóg Campus) - 2500ft
Polgári jog II. (Nagy Éva-Pecze Dóra, Dialóg Campus) - 2500ft
Polgári eljárásjog (Czoboly-Juhász-Kengyel-Király-Nemessányi, Dialóg Campus),-2500 ft
A gazdaság jogi szabályozésa I.-II. (Nochta Tibor)-4000ft

A könyvekben a lényegi rész van aláhúzva, jó állapotúak.

A csomag ára 10 000 ft.

Érdeklődni lehet: szakvizsgkonyvek@gmail.com
Üdvözlettel,
Erika

IldikóMi # 2017.10.27. 07:11

Sziasztok!

"C rész"hez tartozó valamennyi Novissima Kiadó-s könyvem szivesen átadnám ingyen.
Érdeklődni: ildiko.misits@gmail.com címen

Mindenkinek további szerencsés vizsgát!

Mszov # 2017.10.26. 12:55

Dec.08 van egy szabad hely :)

Pp24. # 2017.10.19. 20:35

Mszov
Ha kettő sikerül, egy pedig nem, akkor csak azt az egyet kell megismételned. Ha kettő nem sikerül, akkor az egészből kell újrázni.

F222 # 2017.10.16. 12:02

Sziasztok!
Mai gazdasági jog írásbeli feladat:
Kft. 6 tagja - fejenként 500.000,- forintos üzletrésszel - közül az egyik bejelenti, hogy eladná a sajátját. Taggyűlési határozatot hoznak egyhangúlag, hogy a felosztják az üzletrészét és a társaságban maradó 5 tag fejenként 100.000,- forint értékben megveszi, ezzel növelve az üzletrészeik értékét. Vállalják, hogy 15 napon belül megfizetik. A taggyűlési határozatba és jegyzőkönyvbe foglalják, hogy külön üzletrész-átruházási szerződést nem kötnek, illetve, hogy a társasági szerződés rendelkezéseit magukra nézve kötelezőnek ismerik el.
A cégbíróság bejegyzi a tagváltozást.
Felperes (üzletrészét átruházó tag) a változásbejegyző végzés hatályon kívül helyezése iránt indít pert, tekintve, hogy az üzletrész átruházás nem került írásba foglalásra. Megjegyzi azt is, hogy két tag kivételével nem fizették ki részére a megjelölt összeget.
Az alperes ellenkérelmében előadta, hogy a taggyűlési határozatban és jegyzőkönyvben foglaltak értelmében az átruházás megvalósult.
Mit tesz a bíróság és mivel indokolja döntését?
Segítsetek kérlek, szerintetek mi a jó megoldás?
Köszönöm!

Mszov # 2017.10.15. 18:02

Sziasztok! Jövőhéten megyek vizsgázni. Amikor jelentkeztem, úgy kalkuláltam, hogy végig érek az anyagon, viszont egy betegség közbejött, így nem tudom befejezni. Ha a polgárnak két részét tudom, és egyik részt nem akkor mindhárom bukta? :( SzSz.

zolidr82 # 2017.10.15. 08:26

Sziasztok! Eladnám a következő könyveimet:
Patrocínium Kiadó -

Polgári Eljárásjog
Jogi személyek, gazdasági jog
Polgári Jog I.

Új állapotúak, nincsenek kihúzva.

email: zolidr82@gmail.com

Üdv!

Kokuszpalma # 2017.10.13. 18:47

Sziasztok!

Szóbeli kérdések:
Polgár: ingatlan szerzésének módjai, társasházból a 25.Ped, élettársak szabályozását melyik könyvben találjuk, házassági bontóper amikor megegyeznek a felek.

Pp.: bíróságok összetétele, költségmentesség, keresetlevéllel kapcsolatban fellebbezés,

Gt.: mi a törzstőke, mi az üzletrész, nonprofit gazdasági társaságról mit tudok, mi szabályozza, felszámolási eljárás miről szól, mire irányul.