Vh - lap kiállításának "felfüggesztése"


Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.31. 08:52

A bírósági titkár „a végrehajtási kérelem elbírálását a felülvizsgálati eljárás jogerős befejezéséig felfüggeszti

Erre varrjatok gombot!

gerbera317 # 2015.05.31. 12:35

De hát hogy? Hacsak nem magának a vh-kérőnek a kérelmére.
És mi az, hogy "elbírálás"? Ilyenkor a Vht. 13. § (1) a)-c) szerinti feltételeket kell vizsgálni, és ha azok megvannak, már mehet is a pöcsét az iratra. Olyan túl nagy elbírálás ilyenkor nincs, mivel alaptalanság esetén a vh-kérő felel mindenért.
A végrehajtást elrendelő titkár nem is tudhatna a beadott felülvizsgálati kérelemről, de ha tud is, nem veheti figyelembe. Ha majd a felülvizsgálat hatályon kívül helyezi a végrehajtandó határozatot, akkor a Vht. 56. § szerint kell eljárnia, de a végrehajtásnak addig is teljes gőzzel kell mennie - a vh-kérő veszélyére és kockázatára.

Sherlock # 2015.05.31. 12:36

(Ilyet nem csinálhat)
Megfellebbezhető végzést hozott, nem?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.31. 15:32

Megfellebbezhető végzést hozott, nem?
Igen. Meg is fellebbezzem. Csak, gondoltam, ti is lássatok csodát.

Egyébként az indoklás érdemi része szó szerint:
"A végrehajtási kérelem tárgya a Kúria előtt folyó felülvizsgálati eljárás tárgyával szorosan összefügg, és annak kimenetele - a végrehajtandó követelés vonatkozásában - jelen végrehajtási kérelem elbírálása szempontjából előzetes kérdésnek tekinthető".
A jogszabályi hivatkozás pedig a Vht. 9. § és a Pp. 152. § (2).

Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.31. 15:34

Hacsak nem magának a vh-kérőnek a kérelmére.
Még az adós se kérte. Tehát hivatalból. (Megjegyzem, szerintem még ha a végrehajtást kérő felfüggesztést kért volna a vh-lap kiállítása iránti kérelmével egyidejűleg, szerintem akkor is ki kell állítani a vh-lapot, és aztán lehet a már elrendelt végrehajtást felfüggeszteni.)

gerbera317 # 2015.05.31. 20:17

Pp. 152? De hát az a tárgyalásról szól. Hol van itt a tárgyalás? Ez egy ítélt dolog.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.06.01. 04:14

No, ez azért nem igaz. A Pp. 152. § ugyan perről szól, de megfelelően alkalmazni kell a nemperes eljárásokra is.

Ez a dolognak az érdekessége amúgy. Ahogy megláttam a végzést, azonnal éreztem, hogy ez nem egyszerűen téves, hanem abszurd. Viszont jogszabályi hivatkozásokkal levezetni nem is olyan könnyű. Elmenne szakvizsgára írásbeli feladatnak.