Eos Faktor?


Renata79 # 2012.01.20. 09:14

Sziasztok!
Eos-al kapcsolatos segítséget kérnék. Most olvasok egy végrehajtás eljárás kezdeményezése tárgyú levelet, amiben a testvéremtől követelnek 441.000,- Ft-ot.
Leírja, hogy a Bíróság/Közjegyző jogerősítette a fizetési meghagyás iránti kérelmet. A fizetési meghagyás jogerős és végrehajtható.
A levélből nem derül ki, hogy ki az eredeti jogosult, csak annyi, hogy ha befizetjük a mellékelt csekken az összeg 10%-át, akkor lehetőség van a végrehajtást elkerülni, és részletfizetést kérni.
Kérdésem az, mennyire kell komolyan venni ezt a végrehajtást?
Nem a fizetést akarjuk elkerülni- számunkra még nem derült ki, hogy kitől vette meg az eos a tartozást- , de nagyon sok hozzászólást olvastam itt a fórumon, ami számomra megdöbbentő.
Kérlek Benneteket, segítsetek!
köszönöm

végrehajtó1 # 2012.01.20. 11:14

BlueAngel77

Ne telefonálgass mert csak magad izgatod ezzel.Velük nem kell foglalkozni.Végrehajtásti szakig még hosszú hónapok sőt 1 év is el telhet.

Ha eladtad a lakást akkor személyesen menj be hozzájuk és írásban rögzítsétek hogy pontosan mennyi a tartozásod mert ha csak úgy kifizeted akkor később újra kitalálnak ilyen olyan költségeket , hogy rendezd azt is.Valamint a írásban rögzítesd azt is hogy ha kifizetted semmilyen további követelésük feléd nincs és nem lesz.
Ha ebbe nem mennek bele akkor üzend meg nekik hogy kérjenek fizetésimeghagyást ellened és erre ellent fogsz mondani.Ekkor a bíróságon mindent nekik kell bizonyítaniuk.Ott már nem tudnak sumákolni.

végrehajtó1 # 2012.01.20. 11:17

Renata79

Ez még nem végrehajtás.Csak ők hívják annak.Még sok ilyen levelet fogtok kapni...(PL: peresités elötti felszólitás,ügyvédi előkészítés elötti felszólítás, stb stb..)

Ilyen téren kifogyhatatlanok:)

hitelbalek? # 2012.01.21. 11:22

Tisztelt tanácsadók!
Tudom mát írtam erre a fórumra de most konkrét választ szeretnék kapni mert már tényleg nem tudom mit tehetek.
A probléma röviden az:van több tartozásunk,de konkrétan csak ez az egy amiben a nejem is adóstárs.A tartozást megvásárolta az EOS faktor bár a bank erről engem nem értesített.Már elég régóta kb 2-3éve is zaklat az eos levelekkel telefonon és ma sajnos felvettem a telefont.
kérték a közel2milla tartozást mire én csak havi 8-10ezret ígértem.kérdezték a munkáltatómat nem mondtam meg erre azt mondta küld a címemre 3 csekket kezdjek fizetni amennyit tudok.Kérdésem:nem lesz ebből hirtelen letiltás?Lakásom nincs albérletben élek a fizum 50%ban tiltva,mit tehetek?hirtelen csak ezt tudtam felajánlani nehogy a nejem fizetésére menjenek rá.Bár azt olvasom az eost nem szabad figyelembe venni.mennyire igaz ez?
Letilthatja a pénzünket vagy zárolhatja a számláinkat?Vagy ne is vegyek róluk tudomást?

végrehajtó1 # 2012.01.21. 11:45

Kérdésem:nem lesz ebből hirtelen letiltás?

nem

Lakásom nincs albérletben élek a fizum 50%ban tiltva,mit tehetek?

veled semmit.

Letilthatja a pénzünket vagy zárolhatja a számláinkat?
az eos nem.Csak a végrehajtó.De az még odébb van.

ius latratus # 2012.01.21. 12:05

végrehajtó1

"Ez még nem végrehajtás.Csak ők hívják annak.Még sok ilyen levelet fogtok kapni...(PL: peresités elötti felszólitás,ügyvédi előkészítés elötti felszólítás, stb stb..)"

Nos, a helyzet Renata79 esetében az, hogy az fmh már ki lett bocsájtva, s az EOS erre küldött egy levelet, hogy az jogerőssé vált. Ezt írja:

..."Leírja, hogy a Bíróság/Közjegyző jogerősítette a fizetési meghagyás iránti kérelmet. A fizetési meghagyás jogerős és végrehajtható."...

Tapasztalat, hogy az EOS adott közjegyzőhöz benyújtja a fmh kibocsátása iránti kérelmet, ügyfél/kötelezett ennek ellentmond, s a hülye EOS meg idő előtt (ez automatikus - válaszolták) kiküldi azt a levelet, hogy jogerőssé vált az fmh. Holott: nem.
Renáta esetében azonban valószínűleg igen, tehát, Renáta, ha ezt olvasod, akkor az a kérdés, hogy kaptál-e egy olyan levelet az elmúlt időszakban, amelynek a feladója a MOKK, A/5 méretű borítékban...

végrehajtó1 # 2012.01.21. 23:08

Ha így van akkor igazad van.De én már nem egy olyan levelet láttam ahol ezt irták és és még be sem adták.

Renata79 # 2012.01.23. 10:39

ius latratus
vegrahajto1

Köszönöm válaszaitokat!
Igen, kaptunk a MOKK-tól. Ebben az esetben hogy folytatódik tovább az ügy?

Renata79 # 2012.01.23. 11:03

Ius latratus
végrehajtó1

Ha befizetünk az Eos bankszámlájára néhány tíz ezer forintot - a 10%-ot sajnos most nem tudjuk- elkerülhető-e a végrehajtás fizetési szándék gyanánt?
Válaszotokat köszönöm.
Renáta

ius latratus # 2012.01.23. 13:31

"Igen, kaptunk a MOKK-tól. Ebben az esetben hogy folytatódik tovább az ügy?"

Úgy, ahogy azt a követeléskezelő írta. Jogerős (végrehajtható) lett az fmh. (ha időben ellentmondtál volna, akkor meg polgári per lett volna belőle, de erről már lekéstél)
Még a közjegyzőtől is kérhettél volna részletfizetési lehetőséget, de erről is lekéstél.

Azt írod, hogy a testvéredé a tartozás. Jövedelem? ongó, -ill. ingatlan vagyon?

Az EOS valószínűleg egy évre (vagy többre, ebben az esetben azt tanácsolom, hogy fogadd el, mert a végrehajtó majd ennél hosszabb futamidőről hallani sem akar, hacsak nem nagyon rendes, s nem nyom a kezedbe vagy 25 csekket...)engedélyezi a tartozás kifizetését úgy, hogy a vh addig felfüggesztésre kerül.

ius latratus # 2012.01.23. 13:31

"Ha befizetünk az Eos bankszámlájára néhány tíz ezer forintot - a 10%-ot sajnos most nem tudjuk- elkerülhető-e a végrehajtás fizetési szándék gyanánt?"

Ezt a mondatot meg nem értem.

végrehajtó1 # 2012.01.23. 17:13

Ha befizetünk az Eos bankszámlájára néhány tíz ezer forintot - a 10%-ot sajnos most nem tudjuk- elkerülhető-e a végrehajtás fizetési szándék gyanánt?”"

A követeléskezelőnél érdeklőd meg.Vagy elfogadja vagy nem.

ius latratus # 2012.01.23. 17:30

Ja, hogy azt akarta kérdezni, hogy 10%-ot ha befizet, akkor elkerülhető-e a vh-eljárás?
Tehát : a 10%-ot fizetési szándék gyanánt akarja elfogadtatni.
Még így sem teljesen magyar, de legalább értem.

Így utólag nem is igazán értem, hogy mit nem értettem benne, de mindegy.

Renata79 # 2012.01.26. 20:24

Sziasztok!

Ma beszéltem az eos-sal, közben kiderült, hogy ez egy cetelemes tartozás. És mit tudtam meg?
73%-os kamatot kérnek éves szinten a tőketartozásra.
Kérdezem én, megengedhető-e ez ma Magyarországon?
Ez már majdnem uzsorakamat!
Elképesztő, ja és felajánlottak két évi részletet, így több mint kétszeresét kell visszafizetni.
Hangsúlyozom, nem a fizetést akarjuk elkerülni, de ha valaki a meglévő tartozást sem tudja fizetni, akkor hogyan tudna 73%-os kamattal növelt tőkét törleszteni?
Lehet-e esetleg megkérdőjelezni a magas kamat felszámítását az eos-nak?
Köszönöm válaszotokat.
Renáta

gerbera317 # 2012.01.27. 16:31

73% kamat... megengedhető?
Az attól függ, mi áll a cetelemes kölcsönszerződésben. Ha az felmondás esetére ennyit köt ki, akkor lehet. Ha nem ennyiről szól a szerződés, de a fizetési meghagyás ezzel emelkedett jogerőre, akkor szintén lehet.

Lehet-e esetleg megkérdőjelezni a magas kamat felszámítását az eos-nak?
Ha már jogerős a követelés, sehogy. Ha ez maga a fizetési meghagyás, akkor ellentmondással. Feltéve, hogy a cetelemes szerződés nem 73%-kal lett aláírva.

Karesz42 # 2012.01.30. 17:01

Tisztelt Fórumozók!
Ehhez Dunacorp témához fűznék én is egy dolgot.Rendszeresen zaklatnak engem is egy szerintem már rég elévült Matáv-os tartozás miadt,amit állitólag megvásároltak,és most már nekik tartozom.Hiába mondom,hogy elévült,azt mondják olyan nincs.Van úgy,közel 1 órán át!!!! győzködik a hölgy.Ez még nem elég nekik,mivel én rendszeresen kinyomom,kikapcsolom a telefonom,sőt már másik számom is van,egy másik trükkhöz folyamodott a hölgy.Mivel van honlapom,bár ezt soha nem mondtam neki,az oldalamon lévő adatok alapján,elkezdte kollégámat zaklatni,hivogatni,hogy miért nem tud engem elérni.Kollégám,mit sem sejtve,megadta a másik számomat.Kezd a hócipőm teli lenne vele,fenyeget,hogy jön a végrehajtó,mert ők egy végrehajtó cég.Hiába mondom neki,küldjön már egy fizetési meghagyást,hagy támadjam már meg,és majd a biróság eldönti,hogy mi évült el,és mi nem,meg hogy szabályosak-e ezek a zaklató,fenyegető sms-ek,hivások.Ezidáig semmit nem küldtek,csak pár hónappal ezelőtt 1x,azóta csak hivogatnak.
Vagy addig idegelnek,mig egyszer megunom,és kifizetem.,...?Amúgy is 44.ft-ról van szó,de már arra sem emlékszem,mikor volt ez a szerződés.Nagyon régen,az biztos.Az is biztos,hogy semmit nem küldtek évek óta ez ügyben.Miféle dolog ez,és főleg,miféle módszer ez,hogy zsarolás,zaklatás útján próbálnak meg sokszor nem létező,elévült tartozásokat bevasalni.
Felháboritónak tartom ezt az eljárást,mert ez szerintem bőven kimeriti a zsarolás fogalmát.Ja,és persze mindezt ugye törvényesen.

végrehajtó1 # 2012.01.30. 17:17

Nem kell ezen felhúzni magad.Gondolj arra hogy te ezt már egyszer elköltötted.Ők meg futnak a pénzük után.

Elő a fapofát egyik füleden be a másikon ki..:)

Mariskanéni # 2012.02.07. 04:49

Üdv mindenkinek!Szeretnék megosztani veletek egy-két dolgot!Nekem is rossz tapasztalatom van az E-ossal!Állandóan küldözgetik a fenyegető sms-eket!A Credigen bank állítólag eladta a tartozásomat nekik,de erről nem kaptam semmi levelet a Credigentől!Nem értik meg,hogy 45ezer ft-os jövedelemből nem tudom fizetni a felajánlott 30ezres részletet!
Utána felhívott egy ügyíntéző,hogy fizessek amennyit tudok,küld csekket!
Utána hív egy másik,hogy mivan a befizetéssel!Mondtam beszéltem egy kollégájukkal!
Volt,hogy vasárnap jött egy nő és személyesen hozott felszólító levelet!
A kérdésem az lenne,hogy miért nem értik meg,hogy az ember nem tud befizetni 45ezer ft-os jövedelemből 30at!Továbbá hova fordulhatok segítségért?Kiakarom fizetni a tartozást,de ekkorra összeget nem tudok!
Ha bíróságra megy az ügy akkor ott jobban lehet egyezkedni?
Továbbá van egy személyi kölcsönöm amit nem tudtam fizetni és két évig mégcsak egy levelet sem kaptam ez ügyben!Az elévült már?Köszönettel és szép napot mindenkinek!

Traktoros_Pista # 2012.02.16. 08:10

Többen panaszkodtak, hogy az eos zaklatja őket.
Zaklatással kapcsolatban némi támpont:

A zaklatás törvényi tényállása

Btk. 176/A. §(1)Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetőleg mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, rendszeresen vagy tartósan mást háborgat, így különösen mással, annak akarata ellenére telekommunikációs eszköz útján vagy személyesen rendszeresen kapcsolatot teremteni törekszik, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

Mi a teendő zaklatás esetén?

Véleményem szerint a feljelentést megalapozó bizonyítékok tudatos összegyűjtésére kell törekedni. Ez megtehető az üzenetek, e-mailek elmentésével, továbbá a személyes zaklatást tanúsító személyek nevének és címének rögzítésével.
Amint a bizonyítékok rendelkezésre állnak, az elkövetővel közölni kell -amennyiben ez lehetséges - azt hogy feljelentés megtételére fog sor kerülni, melynek folyományaként több éves szabadságvesztés büntetés is kiszabható. A feljelentéssel azonban nem szabad késlekedni, mert a zaklatás sértettjének az elkövető személyéről való tudomásszerzéstől számított 30 napon belül meg kell tennie a feljelentést.
A feljelentéshez mellékelni kell a bizonyítékokat is annak érdekében hogy a nyomozóhatóság a zaklatás alapos gyanújának fennállását megállapítsa és elrendelje nyomozást.

Traktoros_Pista # 2012.02.16. 08:14

A másik alapvető probléma az eos -el, hogy minden jogalap nélkül követelnek pénzt. Bemondanak egy összeget és egy számlaszámot hogy fizessen az ember.

Ez számviteli és jogi szempontból is aggályos.

Arról nem is beszélve, mi a helyzet abban az esetben ha már az eredeti követelés is jogalap nélküli.

Traktoros_Pista # 2012.02.16. 08:17

Az engedményezés
Ptk.328. § (1) A jogosult követelését szerződéssel másra átruházhatja (engedményezés).
(3) Az engedményezésről a kötelezettet értesíteni kell; a kötelezett az értesítésig jogosult az engedményezőnek teljesíteni.
(4) Ha a kötelezettet az engedményező értesíti, a kötelezett az értesítés után csak az új jogosultnak (engedményes) teljesíthet; az engedményestől származó értesítés esetén a kötelezett követelheti az engedményezés megtörténtének igazolását. Ennek hiányában csak a saját veszélyére teljesíthet annak, aki engedményesként fellépett.
Ptk.329. § (1) Az engedményezéssel az engedményes a régi jogosult helyébe lép, és átszállnak rá a követelést biztosító zálogjogból és kezességből eredő jogok is.
(2) A kötelezettnek az engedményezésről való értesítése az elévülést megszakítja.
(3) A kötelezett az engedményessel szemben érvényesítheti azokat a kifogásokat és beszámíthatja azokat az ellenköveteléseket is, amelyek az engedményezővel szemben az értesítéskor már fennállt jogalapon keletkeztek.

Nastika # 2012.02.17. 15:15

Most már befellegzik ezeknek a látszat-cégeknek: akik megflemlitéssel, zsarolással próbálkoznak pénzt kiszedni.
A T. Ház előtt van a törvény, amely szerint az ilyen követelések semmi úton-modon nem érvényesithetők.
Engem is hivogattak: remélem, most már nem fognak - eltakarodtak a Jordán mellé-

agi50 # 2012.02.19. 15:01

Sziasztok nekem is van hiteltartozásom amit nemtudok fizetni és kapcsolatom van az eos-sal,vagyis kapcsolat?Ők hivogatnak üzeneteket küldenek amire természetesen nem reagálok de már elegem van belőlük újabban pedig piros levelezőlapokat küldenek amin egy telefonszám van és aszöveg hogy a saját érdekemben hivjam fel őket hát nemtudom ez az újabb trükkjük?Én sem kaptam semilyen értesitést a banktól hogy eladták a tartozásom.Meddig vagyok köteles ezt a zaklatást eltürni még akkor is ha tartozásom van?

Húgi32 # 2012.02.23. 22:23

Sziasztok,üdvözletem mindenkinek.Arról szeretnék érdeklődni,hogy van itt köztünk olyan ember,aki bármiféle eljárást kezdeményezett az EOS Faktor felé?Nekünk már nagyon elegünk van belőle,még ha meg is egyezünk,már aznap telefonálnak megint,hogy mi lesz az összeggel,holott már megegyeztünk.Nagyon bánom,hogy felvettem velük a kapcsolatot,mert azóta még rosszabb az életünk.Úgy beszélnek az emberrel,mintha a fe....éből rángatott volna ki...meddig csinálhatják ezt?miért engedélyezi magyarország azt,hogy ennyi kamatot rakjanak az összegre.Nem arról van szó,hogy nem akarom visszafizetni,csak mostmár a tripláját kellene fizetnem ami nem igazán reális szerintem.Mit lehet tenni ellenük?

gerbera317 # 2012.02.24. 21:43

eljárást kezdeményezett az EOS Faktor felé

Úgy érted: ellen?